Skocz do zawartości

Skąd się biorą odmienne opinie o audio


Melo-man

Recommended Posts

4 minuty temu, Rega napisał:

@tomwA to zależy od sytuacji. Kilkoma różnymi. Najczęsciej Sansui Alpha 607 XR. 

Kolumny sa spore z tego co widze i maja basowy potencjal, ale przy wzmacniaczu ktory ma 90+90W to niestety wybacz, ale nie ma to szans zagrac jak dobry sub 🙂 Byc moze masz male pomieszczenie i bas jest wystarczajacy, lub moze masz mniejsze wymagania co do basu, nie wiem. Ale przy nawet ze sredniej polki zamknietym subem z 800 czy 1000W mocy i odpowiednia wydajnoscia pradowa taki zestaw nie moze sie mierzyc ani jesli chodzi o zejscie ani jesli chodzi o ilosc basu 🙂 Radze posluchac gdzies dobrego i co wazniejsze dobrze ustawionego suba 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończę swoją jaskinię, to pogadamy... ;) Na razie nie mam zamiaru się nigdzie "wpraszać" bez zaoferowania wzajemności. Ja bardziej w stronę kina się skierowałem, ale wydaje mi się że nie będzie wstydu także ze stereo. Puki co szafa rack w tylnym prawym rogu już podłączona. Jeszcze jedna ściana i będę na finiszu. Pozdrawiam 

1729782860_IMG_20220418_120913(Kopiowani

IMG_20220220_183047.jpg.4b3a8fbd076ac8f7

IMG_20220329_222614.jpg.ccb4504b352bf15b

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Butler napisał:

Dokończę swoją jaskinię, to pogadamy... ;) Na razie nie mam zamiaru się nigdzie "wpraszać" bez zaoferowania wzajemności. Ja bardziej w stronę kina się skierowałem, ale wydaje mi się że nie będzie wstydu także ze stereo. Puki co szafa rack w tylnym prawym rogu już podłączona. Jeszcze jedna ściana i będę na finiszu. Pozdrawiam 

 

Fajnie 🙂

Nie mogę się doczekać, kiedy i ja zacznę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomw widocznie mam zbyt małe wymagania. Mozliwe.  Sam piszesz że to nie może zagrać. Na jakiej podstawie - słuchałeś tego zestawienia? Ja opisuję to co słyszę, a nie to o czym myślę czy czuję, że nie może zagrać. Czytałem opinie wielu takich którzy jedynie na podstawie tabelek twierdzili że jakiś tam zestaw nie ma prawa zagrać, jakież było ich zdumienie, kiedy posłuchali i jednak zagrało. Poza tym moc wzmacniacza nie jest żadnym wykładnikiem jakości i ilości basu. Dziwne, że tego nie wiesz. Na codzień używam lampy o mocy 2x9 W z kolumnami gotowymi na przyjęcie mocy 200W i sądzisz że nie ma basu? Jest i to na poziomie bardzo dobrym. No, ale skoro uważasz że do dobego, dużego basu potzrebna jest wielka moc to Twoja opinia. Nie mam zamiaru polemizowac, widocznie mam zbyt małe wynmagania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rega napisał:

No, ale skoro uważasz że do dobego, dużego basu potzrebna jest wielka moc to Twoja opinia. Nie mam zamiaru polemizowac, widocznie mam zbyt małe wynmagania.

Potrzeba dużej mocy jesli głosnik tego wymaga. A wierz mi że obecnie dobre glosniki mają apetyt na voltoampery i to nie tylko te subniskotonowe. 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rega napisał:

@tomw widocznie mam zbyt małe wymagania. Mozliwe.  Sam piszesz że to nie może zagrać. Na jakiej podstawie - słuchałeś tego zestawienia? Ja opisuję to co słyszę, a nie to o czym myślę czy czuję, że nie może zagrać. Czytałem opinie wielu takich którzy jedynie na podstawie tabelek twierdzili że jakiś tam zestaw nie ma prawa zagrać, jakież było ich zdumienie, kiedy posłuchali i jednak zagrało. Poza tym moc wzmacniacza nie jest żadnym wykładnikiem jakości i ilości basu. Dziwne, że tego nie wiesz. Na codzień używam lampy o mocy 2x9 W z kolumnami gotowymi na przyjęcie mocy 200W i sądzisz że nie ma basu? Jest i to na poziomie bardzo dobrym. No, ale skoro uważasz że do dobego, dużego basu potzrebna jest wielka moc to Twoja opinia. Nie mam zamiaru polemizowac, widocznie mam zbyt małe wynmagania.

Sadze na podstawie fizyki i doswiadczenia 🙂 Subwoofer to nie jest jakies cudowne urzadzenie magicznie wytwarzajace bas, tak samo jak i kolumna nie jest 🙂 I kolumny i suby dzialaja doklandie na tej samej zasadzie, wytwarzajac  cisnienie akustyczne ruchem membran 🙂 Aby je wytworzyc na odpowiednio niskim poziomie czestotliwosci, potrzebna jest duza powierzchnia membrany 🙂 Aby wytworzyc duza ilosc owego cisnienia, potrzebny jest odpowiednio duzy i szybki skok owej membrany, do czego jest potrzebna moc 🙂 Wiec zakladajac ze mamy do czynienia z dobrymi kolumnami i dobrym subem, jako ze wspominales o dobrych subach, to ten z wieksza powierzchnia membran i wieksza moca zejdzie nizej i da wiecej basu 🙂 Oczywiscie sa lepsze i gorsze konstrukcje, ale jak juz wspomnialem mowisz o dobrych subach, a dobre suby zadko kiedy schodza ponizej 1000W na jeden glosnik 🙂 Dla tego wlasnie kolumna oczywiscie ma szanse zagrac tak samo jak i dobry sub, jak dlugo ma podobna powierzchnie membrany i ilosc wzmocnienia, zakladajac ze poziom jakosci i kolumny i suba jest podobny 🙂

Tak wiec byc moze Twoj zestaw gra bardzo fajnie, najwyrazniej jestes zadowolony, ale nie, z moca 90W na kanal nie ma szans zagrac tak jak dobry sub 🙂 No chyba ze prawa fizyki nie obowiazuja w Twym pokoju odsluchowym 🙂

Oczywiscie to czy ktos chce czy potrzebuje suba to juz jest rzecz gustu 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomw napisał:

Dla tego wlasnie kolumna oczywiscie ma szanse zagrac tak samo jak i dobry sub, jak dlugo ma podobna powierzchnie membrany i ilosc wzmocnienia, zakladajac ze poziom jakosci i kolumny i suba jest podobny 🙂

-subwoofer  - Pomiedzy wzmacniaczem a glosnikiem jest tylko kabel

- kolumna - pomiedzy wzmacniaczem a glosnikiem jest zwrotnica ktora sama w sobie zżera troche plus jakąś część mocy wzmacniacza przekazuje do srednio-wysokotonówki

1 minutę temu, Adi777 napisał:

No okej, ale sporo osób pisze, że im większy wychył, tym jakość basu gorsza, więc żeby jakość była na dobrym poziomie stosują duże przetworniki w kolumnach.

Zgadzasz się z tym?

Ja nie - jesli ma sie odpowiedni głośnik ;)

Ale generalnie to prawda

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, tomw napisał:

Kolumny sa spore z tego co widze i maja basowy potencjal, ale przy wzmacniaczu ktory ma 90+90W to niestety wybacz, ale nie ma to szans zagrac jak dobry sub

 

8 minut temu, tomw napisał:

Oczywiscie sa lepsze i gorsze konstrukcje, ale jak juz wspomnialem mowisz o dobrych subach, a dobre suby zadko kiedy schodza ponizej 1000W na jeden glosnik

Zaraz , chcesz powiedzieć , że wykorzystujesz w subie  1000 W wzmacniacz ? Z jakim SPL słuchasz i na którym stadionie ? :) U mnie 2 W to już cholernie głośno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adi777 napisał:

No okej, ale sporo osób pisze, że im większy wychył, tym jakość basu gorsza, więc żeby jakość była na dobrym poziomie stosują duże przetworniki w kolumnach.

Zgadzasz się z tym?

Nie mialem nigdy suba z jakims ultra skokiem, wiec sie nie wypowiem 🙂 Zasady zasadami, jak np. dudniace porty w otwartych subach, ale jednak nie wszystkie dudnia 🙂 Z tego co zauwazylem, im wyzszy model suba tym wiekszy skok membrany, wiec jednak raczej bardziej opieral bym sie na posluchaniu konkretnego suba, niz na zasadach z forum 🙂

8 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

-subwoofer  - Pomiedzy wzmacniaczem a glosnikiem jest tylko kabel

- kolumna - pomiedzy wzmacniaczem a glosnikiem jest zwrotnica ktora sama w sobie zżera troche plus jakąś część mocy wzmacniacza przekazuje do srednio-wysokotonówki

Ja nie - jesli ma sie odpowiedni głośnik ;)

Ale generalnie to prawda

W subie tez jest elektronika ktora cos tam zezre, ale przy takich mocach jak maja suby to ma to mysle male znaczenie 🙂 Tak samo jak i przy kolumnie, jak by ja zasilic na tyle duza moca aby dala taki bas jak sub 🙂

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

 

Zaraz , chcesz powiedzieć , że wykorzystujesz w subie  1000 W wzmacniacz ? Z jakim SPL słuchasz i na którym stadionie ? :) U mnie 2 W to już cholernie głośno.

A nie myslales zeby dac nieco sasiadom pozyc i obnizyc to do 1W ? 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rega napisał:

I stąd moje pytania o sens stosowania subwooferów.

Myślę, że to po prostu wynika z preferencji co do niskich tonów. Dla mnie sub w audio to profanacja, ale rozumiem, że komuś nie wystarcza bas z podłogówek, nie mówiąc o monitorach.

Dla mnie bas w żaden sposób nie może się wyróżniać na tle całego brzmienia, co nie oznacza, że ma go nie być. Jednak nie cierpię, kiedy system gra dudniącym, rozlazłym basem, od którego wszystko drży. To nie moje granie.

 

1 godzinę temu, Butler napisał:

Puki co 

😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Melo-man napisał:

Dla mnie sub w audio to profanacja, ale rozumiem, że komuś nie wystarcza bas z podłogówek, nie mówiąc o monitorach.

Dla mnie bas w żaden sposób nie może się wyróżniać na tle całego brzmienia, co nie oznacza, że ma go nie być. Jednak nie cierpię, kiedy system gra dudniącym, rozlazłym basem, od którego wszystko drży. To nie moje granie.

Widzisz... nadal chyba nie rozumiesz 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Melo-man napisał:

Dla mnie bas w żaden sposób nie może się wyróżniać na tle całego brzmienia, co nie oznacza, że ma go nie być. Jednak nie cierpię, kiedy system gra dudniącym, rozlazłym basem, od którego wszystko drży. To nie moje granie.

No, ale dlaczego uważasz, że tak jest z subwooferem?

Masz jakieś doświadczenia z tym związane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Widzisz... nadal chyba nie rozumiesz 

Rozumiem, wierz mi, że rozumiem. Dla mnie bas z podłogówek jest wystarczający. Nie napisałem też, co pewnie powyżej sugerujesz, że bas z suba zawsze jest rozlazły i dudniący. Ja po prostu nie mam potrzeby jego posiadania w moim systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieodparte wrażenie że u niektórych niechęć posiadania suba wcale nie wynika z niedoskonałości posiadanego systemu tylko z błędnego przeświadczenia że sub to herezja w prawdziwym stereo.

Ot... Nie, bo nie. Nie słuchałem, i nie chcę słuchać.

Zdaję sobie sprawę że przy dobrych kolumnach, odpowiedniej akustyce, dopasowanym wzmacniaczu, niskie tony nie będą wymagały dodatkowych działań. Ale polecam nie zamykać się na tego rodzaju upgrade. Sub w stereo to wcale nie jest zło wcielone i może wnieść wiele zaskakująco dobrego dla ogólnego odbioru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...