Skocz do zawartości

Audio Video Show 28-30.10 2022 - zapowiedzi, relacje... widzimy się?


mateolo2

Recommended Posts

20 minut temu, audiowit napisał:

Adam, nie atakuję, tylko jestem ciekawy. Pokaz jakąś swoją realizację. Używasz polskich przetworników?

Jak jesteś ciekaw to masz pod spodem zdjęcie. Obudowy wykonane dla mnie w STX. Jest to dość droga obudowa z racji na owalny przekrój części wieloboku i tyłu. Na razie brak głośników. głośniki również z stx, seria na węglówkach. Kiedyś montowałem na Vifach, Perlesach,Audaxach Skanach, etc. Od kiedy dostałem ten z ostatniej firmy, cały upieprzony w kleju (zakup bez pośredników w hurcie) to dałem sobie raz na zawsze spokój. Nie był to odosobniony przypadek a cena z kosmosu porównując do stx.  Kiedyś obudowy zamawiałem w Diorze i jakość była również znakomita ale problem małych serii jest tam nadal przeszkodą a i ostatnio również ceny więc tym bardziej stx. Cena ich głośników jest bardzo niska a jakość rewelacyjna o czym wie nawet sam Skan, zamawiając u nich części do głośników.  Na ich głośnikach również planuje produkcję najstarszy zakład w Polsce więc jest wiele na rzeczy.

 

 

 

245475831_obudstx.thumb.jpg.ed864a9b41718ba269bc4ee8dd692c2f.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, soberowy napisał:

Gościu osadzasz mnie o brednie a sam ze zdjęcia wyciąłeś górę i dół kolumny. Pokaż całe foto i będzie widoczne, że to co jest na zdjęciu to szczelina, niedociągnięcie. 

Zresztą w nosie mam to, kto był tam i się przyglądał to widział. A brzmienie po kilku minutach przyprawiało o ból głowy. Dziękuję.

 

Kłamiesz - nic nie wycinałem bo i po co? Jak będziesz chciał to wyślę ze 30 zdjęć bo tyle mam. Na poprzednim chciałem pokazać znajomemu same głośniki T i M w tych Atomach więc kadr tylko ich dotyczył. Nie sądziłem, że będę musiał komuś za pomocą tych zdjęć na jakimś forum udowadniać, że ziemia nie jest płaska.

 

Masz następne zdjęcie, z drugiej strony. Jak będziesz chciał następne dotyczące twoich wątpliwości to śmiało, mam ich wiem i wyślę powiększone dla życzenia.

Widzę, że teraz już nie o "szczelinę" chodzi a ból głowy? Chyba rozumiem, dlaczego masz ból głowy, nie dziwię się 🙂

 

 

 

1610523868_atomstxdrugie.thumb.jpg.c47a27d97af50cd156dd5cc2b7c0da89.jpg

 

 

 

 

15 minut temu, audiowit napisał:

SS produkuje w Chinach.

Trochę cienkie ścianki ale kształt i gęste wregi chyba nadają sztywności.

Tam jest aż 5 wzmocnień poziomych. jest to porównywalne 24mm grubością mdf+. Coraz więcej firm idzie w kierunku wzmocnień niż w grubość ścianki z oczywistych względów, lżejsze czyli mniejszy problem z transportem i tańsze a równię skuteczne pod warunkiem, że producent ma automatyzację czyli frezarki CNC.

5 minut temu, adam2030 napisał:

Kłamiesz - nic nie wycinałem bo i po co? Jak będziesz chciał to wyślę ze 30 zdjęć bo tyle mam. Na poprzednim chciałem pokazać znajomemu same głośniki T i M w tych Atomach więc kadr tylko ich dotyczył. Nie sądziłem, że będę musiał komuś za pomocą tych zdjęć na jakimś forum udowadniać, że ziemia nie jest płaska.

 

Masz następne zdjęcie, z drugiej strony. Jak będziesz chciał następne dotyczące twoich wątpliwości to śmiało, mam ich wiem i wyślę powiększone dla życzenia.

Widzę, że teraz już nie o "szczelinę" chodzi a ból głowy? Chyba rozumiem, dlaczego masz ból głowy, nie dziwię się 🙂

 

 

 

1610523868_atomstxdrugie.thumb.jpg.c47a27d97af50cd156dd5cc2b7c0da89.jpg

 

 

 

 

Tam jest aż 5 wzmocnień poziomych. jest to porównywalne z 24mm grubością mdf+. Coraz więcej firm idzie w kierunku wzmocnień niż w grubość ścianki z oczywistych względów, lżejsze czyli mniejszy problem z transportem i tańsze a równie skuteczne pod warunkiem, że producent ma automatyzację czyli frezarki CNC.

 

6 minut temu, adam2030 napisał:

Kłamiesz - nic nie wycinałem bo i po co? Jak będziesz chciał to wyślę ze 30 zdjęć bo tyle mam. Na poprzednim chciałem pokazać znajomemu same głośniki T i M w tych Atomach więc kadr tylko ich dotyczył. Nie sądziłem, że będę musiał komuś za pomocą tych zdjęć na jakimś forum udowadniać, że ziemia nie jest płaska.

 

Masz następne zdjęcie, z drugiej strony. Jak będziesz chciał następne dotyczące twoich wątpliwości to śmiało, mam ich wiele i wyślę powiększone według życzenia.

Widzę, że teraz już nie o "szczelinę" chodzi a ból głowy? Chyba rozumiem, dlaczego masz ból głowy, nie dziwię się 🙂

 

 

 

1610523868_atomstxdrugie.thumb.jpg.c47a27d97af50cd156dd5cc2b7c0da89.jpg

 

 

 

 

Tam jest aż 5 wzmocnień poziomych. jest to porównywalne 24mm grubością mdf+. Coraz więcej firm idzie w kierunku wzmocnień niż w grubość ścianki z oczywistych względów, lżejsze czyli mniejszy problem z transportem i tańsze a równię skuteczne pod warunkiem, że producent ma automatyzację czyli frezarki CNC.

 

 

7 minut temu, adam2030 napisał:

Kłamiesz - nic nie wycinałem bo i po co? Jak będziesz chciał to wyślę ze 30 zdjęć bo tyle mam. Na poprzednim chciałem pokazać znajomemu same głośniki T i M w tych Atomach więc kadr tylko ich dotyczył. Nie sądziłem, że będę musiał komuś za pomocą tych zdjęć na jakimś forum udowadniać, że ziemia nie jest płaska.

 

Masz następne zdjęcie, z drugiej strony. Jak będziesz chciał następne dotyczące twoich wątpliwości to śmiało, mam ich wiem i wyślę powiększone dla życzenia.

Widzę, że teraz już nie o "szczelinę" chodzi a ból głowy? Chyba rozumiem, dlaczego masz ból głowy, nie dziwię się 🙂

 

 

 

1610523868_atomstxdrugie.thumb.jpg.c47a27d97af50cd156dd5cc2b7c0da89.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, audiowit napisał:

SS produkuje w Chinach.

Trochę cienkie ścianki ale kształt i gęste wregi chyba nadają sztywności.

 

 

Tam jest aż 5 wzmocnień poziomych. jest to porównywalne 24mm grubością mdf+. Coraz więcej firm idzie w kierunku wzmocnień niż w grubość ścianki z oczywistych względów, lżejsze czyli mniejszy problem z transportem i tańsze a równię skuteczne pod warunkiem, że producent ma automatyzację czyli frezarki CNC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rms.pl napisał:

Parę fotek z naszych stanowisk.

IMG_20221027_214936138.thumb.jpg.8fe5ea321ec24f70694c6fddd4ba6390.jpg

311741794_208386258213313_6210563298362864862_n.thumb.jpg.dc6a35d95fbf62a5d32efebeec53b111.jpg

311725157_208370711548201_617363233515112355_n.jpg.5a1383b6161d25a449317d3e20d935f9.jpg

IMG_20221027_210358291.jpg.8ffa4126604459da7a5330c48df7f222.jpg

IMG_20221027_210408201.thumb.jpg.a1abd0443ffea86664e5c8f84767b5f4.jpg

IMG_20221029_132620641.thumb.jpg.72d1dba8afb2d3ec7c9f32f794d7a915.jpg

IMG_20221029_192749755.thumb.jpg.1f49a987d49b3a7d6ebb4014ae8adcb6.jpg

Bardzo mi się podobało granie tych kolumn muzykalność barwa charakterystyka vocale wybrzmiewały pięknie  takiego grania szukam.

Moje pytanie czy seria Borea zagra podobną klasą i jaka elektronika do nich najbardziej by pasowała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, dorsz napisał:

Czy Jaśnie Pan ze Szwecji byłby łaskaw podać na forum swoją konfigurację? Czy też może obawia się najazdu na jego sześciometrowy wynajmowany pokój? 😛

Proszę bardzo. Zdjęcia z komentarzami dostępne w wątku Krafta o YB audio. Teraz sobie pogadajcie na boku lub niech moss opisze system w "naszych systemach" to będzie łatwiej i przyjemniej bez zbędnych podszczypywań ;) 

 

moss.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, terracan1929 napisał:

No niby tak, ale gdy producent zastosujete wspomniane 24 mm grubości płyty i dodatkowo wzmocni, to....to osiągnie efekt jakby użył płyty grucości 30 mm ? 

Wzrost nie jest liniowy i ma już znikomy wpływ na efekt końcowy. Przetworniki wytwarzają zaburzenia ośrodka ale oczywiście w ograniczonym zakresie. Gdyby obudowa miała zawierać kilka 18 calowych subwooferów to poziom sztywności obudowy powinien być relatywny. Ogólnie matrixy coraz częściej są stosowane w obudowach zamiast jednolitych grubości. Jeżeli pozorne żródła dźwięku będą stanowiły np. 1% w stosunku do głównegj transmisji to nie ma sensu walczyć z tym, i pakować zamiast 25mm aż 50mm, stosunek wartości jest już na poziomie pomijalnym. Oczywiście jak zmierzysz wibrometrem (wysokiej klasy) to każdy dodany centymetr będzie widoczny na wykresie tylko, że to co najważniejsze czyli zaburzenie głównego przekazu będzie po przekroczeniu pewnej granicy absolutnie niezauważalne dla najbardziej wykształconych słuchowo humanoidów 🤭

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem parę relacji na jutubie i cóż w ponad 75% jakieś plumkania , muzyka klasyczna , wiadomo wokal + 3/4 instrumenty.

 Sara K - all your love / Maria & Boris Blank - Celestial Echo / czy anette askvik nawet na średnim sprzęcie potrafią dzięki super realizacji zrobić robotę ;) 

Zabawny był Pan z Haiku jak stwierdził do kamery ,że zmienia cd bo słaba muza (jakaś klasyka leciała) , wsadził wokalne plumkanie ...

Biorąc pod uwagę opinie z tego tematu można zauważyć ,że tam gdzie było grane coś "innego" niż zwykle wzbudzało większe emocje i podobało Wam się.

Zastanawia mnie czy producenci z obawy iż sprzęt nie zagra dobrze wybierają "bezpieczne" kawałki , być może i trafnie , a może z uwagi na kliento target takie puszczają ?

Puszczał ktoś Metallice , Nirvanę , rap , pop , disco ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kubakk napisał:

Zastanawia mnie czy producenci z obawy iż sprzęt nie zagra dobrze wybierają "bezpieczne" kawałki , być może i trafnie , a może z uwagi na kliento target takie puszczają ?

 

Na sali z Focalem, prowadzący powiedział - " Nasze berylowe tweetery są świetne i krew z uszu nie leci jak słuchacie pewnych kawałków. Puścił Rage Against The Machine - Fistful Of Steel i powiedział poproście innych producentów, żeby puścili ten kawałek i sobie porównajcie :)

Też na sali Wilsona raz trafiłem fajny kawałek i ludzie zdawali się świetnie bawić ale to była tylko chwila. 

Może miałem niefart ale w 90% pokojów plumkanie. Ja nie jestem w stanie słuchając takiej muzyki stwierdzić czy dzwięk mi się podoba.

A spytam przy okazji. Słuchaliście może Audiovector QR7 ( nie pamiętam w którym pokoju były ) ? Dla mnie  - Wow !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Tomasz S. napisał:

Na sali z Focalem, prowadzący powiedział - " Nasze berylowe tweetery są świetne i krew z uszu nie leci jak słuchacie pewnych kawałków. Puścił Rage Against The Machine - Fistful Of Steel i powiedział poproście innych producentów, żeby puścili ten kawałek i sobie porównajcie :)

Też na sali Wilsona raz trafiłem fajny kawałek i ludzie zdawali się świetnie bawić ale to była tylko chwila. 

Może miałem niefart ale w 90% pokojów plumkanie. Ja nie jestem w stanie słuchając takiej muzyki stwierdzić czy dzwięk mi się podoba.

A spytam przy okazji. Słuchaliście może Audiovector QR7 ( nie pamiętam w którym pokoju były ) ? Dla mnie  - Wow !

Mówisz o tych?

20221030_145359.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

Puszczał ktoś Metallice , Nirvanę , rap , pop , disco ?

Serio uwazasz, ze plyty Metalliki nadaja sie do krytycznych odsluchow, bo moim zdaniem ich realizacja pozostawia wiele do zyczenia. 

Jei juz ostrzejsze brzmienia to raczej wczesniej wspomniany Tool albo RATM, moze Audioslave... 

54 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Spytam przy okazji. Słuchaliście może Audiovector QR7 ( nie pamiętam w którym pokoju były ) ? Dla mnie  - Wow !:)

Widzisz, a dla mnie bylo zbyt detalicznie i chaotycznie, po raz kolejny okazalo sie, ze Audiovector nie dla mnie... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...