Skocz do zawartości

Audio Video Show 28-30.10 2022 - zapowiedzi, relacje... widzimy się?


mateolo2

Recommended Posts

2 godziny temu, Wito76 napisał:

Ja jeszcze chciałbym pochwalić AudioNote- minimalistycznie tzn wzmacniacz i monitory a za zasłonami ukryte niewidoczne źródło (grało plikami z dysku) i brzmiało to bardzo fajnie. Lucarto w Sobieskim też fajnie się zaprezentowało brzmieniowo.

Generalnie moja refleksja jest taka, że niestety większość systemów jeśli nie wszystkie poza DIY Audiostereo to takie cenowo nie dla Kowalskiego lecz dla Lewandowskiego. Niemniej jednak wróciłem z bardzo pozytywnymi emocjami. W większości nie wiem kto jaki tu z nas ma sprzęt, ale tak statystycznie trzeba przyjąć, że to taka półka 10k i okolice w dół i w górę. Oczywiście są forumowicze ze sporo droższymi ale to raczej margines moim zdaniem. I co? Zestawy za kilka razy więcej hajsu grają nie 5 czy 10 razy lepiej tylko o milimetry. Byłem ze swoim 13 letnim synkiem i gdy spojrzał gdzieś na cenę kolumn 90k stwierdził, zresztą spójnie ze mną, że dupy nie urywa, kopara nie opadła i mamy w domu bardzo zbliżony level jakościowy. Zaraz pewnie ktoś tu  mnie wyhejtuje, ale tak mniej więcej to odbieram. To wyraźne, słyszalne "dużo lepiej" to już dopiero w cenie kawalerki w centrum miasta. Fajnie było wrócić do domu bez łez w oczach i frustracji. Żeby nie przegadać, najważniejszy mój wniosek "kasa nie gra" i podwajając budżet na audio przyrost będzie niewspółmierny do kosztów. Ale Ameryki chyba nie odkryłem co?

 

I tutaj wyszedłeś na zielonego klienta -> przepraszam, bo poszedłeś tam z synem (i go nie uświadomiłeś w dodatku) że nie jest to miejsce do oceny sprzętu. 

Później czytając takie wpisy (i nie tylko te) po wystawie, jestem pewny, że piszący to mają sprzęt za 5 czy 10 tysięcy i nie mają w ogóle pojęcia, po co tam poszli.

Niestety...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Miras23 napisał:

I tutaj wyszedłeś na zielonego klienta -> przepraszam, bo poszedłeś tam z synem (i go nie uświadomiłeś w dodatku) że nie jest to miejsce do oceny sprzętu. 

Później czytając takie wpisy (i nie tylko te) po wystawie, jestem pewny, że piszący to mają sprzęt za 5 czy 10 tysięcy i nie mają w ogóle pojęcia, po co tam poszli.

Niestety...

Drogi Panie, 90% ludzi tutaj ma tutaj sprzęt za 5 - 10 tysięcy. Wiem że tacy jak ty, gardzą takimi jak ja, ale generalnie wali mnie to. Utwierdza mnie to tylko w przekonaniu, że bogatsza część naszego społeczeństwa to intelektualne i emocjonalne zera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, audiowit napisał:

Kojazycie ta sytuację. Napewno byliście i sluchaliscie. Ale nie pierwszy ani drugi plan jest bohaterem tego zdjęcia. Jest nim pewien szczegół. Accuton, przetwornik chimeryczny, trudny i w odpowiednich rękach doskonały. Wszystkie konstrukcje na tym przetworniku grały doskonale.

 

20221029_184047.jpg

Pan Roman we własnej osobie.

Tych kolumn nie słyszałem, ale jeśli chodzi o Accutonm? to i owszem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, seba3002 napisał:

Wiem że tacy jak ty, gardzą takimi jak ja, ale generalnie wali mnie to. Utwierdza mnie to tylko w przekonaniu, że bogatsza część naszego społeczeństwa to intelektualne i emocjonalne zera.

Przesadzasz, i to bardzo. 

11 godzin temu, audiowit napisał:

Kojazycie ta sytuację. Napewno byliście i sluchaliscie. Ale nie pierwszy ani drugi plan jest bohaterem tego zdjęcia. Jest nim pewien szczegół. Accuton, przetwornik chimeryczny, trudny i w odpowiednich rękach doskonały. Wszystkie konstrukcje na tym przetworniku grały doskonale.

Miałem okazję posłuchać Estelonów. Szkoda, że ich nie wybrałem do odsłuchu.

O jakich Magico pisałeś, że świetnie grały?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Pan Roman we własnej osobie.

Tych kolumn nie słyszałem, ale jeśli chodzi o Accutonm? to i owszem.

Kolumny świetne. 

Pan Roman... odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. 

Seba, zapominasz się. Swoje flustracje zachowaj na najbliższy trening.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, seba3002 napisał:

Drogi Panie, 90% ludzi tutaj ma tutaj sprzęt za 5 - 10 tysięcy. Wiem że tacy jak ty, gardzą takimi jak ja, ale generalnie wali mnie to. Utwierdza mnie to tylko w przekonaniu, że bogatsza część naszego społeczeństwa to intelektualne i emocjonalne zera.

Nie uraziłem Cie personalnie więc nie zachowuj się jak dziecko z przedszkola, dorosły chłopie. 

Moje stwierdzenie to czysta prawda i czas się z tym zmierzyć a nie obrażać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Miras23 napisał:

Nie uraziłem Cie personalnie więc nie zachowuj się jak dziecko z przedszkola, dorosły chłopie. 

Moje stwierdzenie to czysta prawda i czas się z tym zmierzyć a nie obrażać.

 

Czyją prawda? Twoja? Moja? Audiofilska? Prawda snobów z ego większym niż świat? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Asia napisał:

 to były Heresy III. Bas był, nie dudniło, było jak trzeba.

Prawda, @tomek4446?

A mam jakieś inne wyjście , potwierdzam , prawda :)

Z paczkami vintage lub robionymi na ich wzór tak już jest , że z nadmiarem basu problemów nie ma. Nie jest to co prawda jednoznaczne , że bas jest zawsze doskonały. Możemy w starych konstrukcjach spotkać bardzo pudełkowaty bas mimo wysokiej skuteczności i wielkości przetwornika. Dobór odpowiedniej elektroniki jest tak samo istotny jak w nowych konstrukcjach.

Jest dużo mowy o cenach , czy tylko drogie gra ? I tak i nie. Wspomniano już / dzięki @Wing0/ , to kwestia zestawienia jest najistotniejsza , nie ma na to gotowych recept a nieodpowiednim można skopać brzmienie najdroższego systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Adi777 napisał:

Przesadzasz, i to bardzo. 

Myslisz 🤔

Kiedyś rozmawiałem z kimś o tym, dlaczego audiofile mający systemy za grube tysiące, tak bardzo starają się udowodnić, że tylko taki sprzęt gra. Być może powód jest bardzo prosty - chęć udowodnienia sobie, że wydanie worka pieniędzy na coś tak mało wymiennego jak tak zwany "dobry dźwięk" miało sens. Jeśli ktoś mi wytłumaczy jak ten dźwięk brzmi, co go cechuje, odszczekam wszystko, w innym wypadku dalej będę bronił swej tezy, że w audio poza własnym gustem nie liczy się nic. Zresztą dotyczy to całego naszego życia. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Miras23 napisał:

I tutaj wyszedłeś na zielonego klienta -> przepraszam, bo poszedłeś tam z synem (i go nie uświadomiłeś w dodatku) że nie jest to miejsce do oceny sprzętu. 

Później czytając takie wpisy (i nie tylko te) po wystawie, jestem pewny, że piszący to mają sprzęt za 5 czy 10 tysięcy i nie mają w ogóle pojęcia, po co tam poszli.

Niestety...

A jak mam sprzęt za 1k to już w ogóle nie mogę pisać co mi się podoba a co nie?

Wprowadź mnie proszę w ten elitarny sposób postrzegania rzeczywistości bym następnym razem na AVS miał pojęcie po co tam poszedłem. 
 

 

Edytowano przez Chilli
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomek4446 napisał:

 

@Wing0to kwestia zestawienia jest najistotniejsza , nie ma na to gotowych recept a nieodpowiednim można skopać brzmienie najdroższego systemu.

Najważniejszy jest dobór kolumn pod swój gust i akustykę pomieszczenia, czego świetnym przykładem jesteś właśnie Ty. Nie masz aranżacji akustycznej, ale dobrałeś do tej sytuacji idealne kolumny. Bardzo kierunkowe (ograniczenie odbić) i z łagodnie prowadzonym, niezbyt nisko schodzącym basem (nie dudni). Plus jeszcze DSP i masz bardzo dobre brzmienie. Reszta to tylko zabawki. 

Gotowe i skuteczne recepty są dostępne, ale za piernika nie mogą się przebić do świadomości mas. Coś jak w ekonomii. Zła recepta wypiera dobrą. Myślę, że częściej powinniśmy podglądać rynek PRO. Tam sensowniej kombinują. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chyba zboczyliście trochę z kursu. Piszemy zgodnie z tematem. Tematem jest AVS. Organizacja, systemy, spotkania. Kto co ma i za ile czy wszystkie nierówności i niesprawiedliwości poproszę w innym wątku.

Nowe... choć już nie tak nowe JBL L100. Klasyk, monitor, który ma jeden z większych udziałów w audio. Stary dobry VW Golf.

Stwierdzam, że gra lepiej od pierwowzoru.

20221030_140040.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

Stwierdzam, że sobota to najgorszy dzień na zwiedzanie.

Ja mam inną taktykę.

Zaczynam w piątek od Tulipa i zaliczam 3 piętra w Sobieskim i Narodowy.W sobotę od samego rana pozostałe piętra w Sobieskim, rano na wyższych piętrach jest praktycznie pusto.

Niedziela to już tylko to co mi się podobało wcześniej, na zupełnym luzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miras23 napisał:

Później czytając takie wpisy (i nie tylko te) po wystawie, jestem pewny, że piszący to mają sprzęt za 5 czy 10 tysięcy i nie mają w ogóle pojęcia, po co tam poszli.

Niestety...

Coż, gorszy sort jesteśmy.  Niestety ale taki sprzęt to jedynie powód do wstydu. Trzeba jakoś żyć z tym ciężarem i i pogardliwymi spojrzeniami i ocenami innych. I prośba, nie dobijaj mnie już bardziej, codziennie biorę garść leków na depresję, chodzę od psychologa do psychologa - perspektywa posiadania takiego budżetowego audio jest naprawdę trudna do zniesienia.

Ku7wa, a może jednak to nie ja powinienem się wstydzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wito76 napisał:

Trzeba jakoś żyć z tym ciężarem i i pogardliwymi spojrzeniami i ocenami innych

Nikt na was nie patrzy w ten sposób, to wy macie jakieś uprzedzenia względem osób które mają zestawy w większym budżecie.

Co chwilę są jakieś docinki w stronę tych osób. Administrator musi to non stop kasować.

Pytam się, po co to robicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Ale jak sam piszesz, ograniczają mnie względy finansowe i może przede wszystkim lokalowe, i nie wydaje mi się sensownym wrzucanie klocków za grubą kasę do pokoju, gdzie akustyka jest "zastana" (chociaż wcale nie jest zła 😉). 

Wielu z Nas w największym stopniu ogranicza lokal , wiele razy o tym wspominałem. Nawet jeśli jest budżet na jakieś większe klipsche , tannoye to niestety ... Nie wyobrażam sobie zestawy focal+naim w pomieszczeniu poniżej 40m^2 a zapewne i większym by mogło to rozwinąć skrzydła ;)  Niestety ile salonów audio ma pokoje odsłuchowe (zagracone tonami sprzętu) większe jak 25m^2 ? W audiotrendt krk mieli kiedyś bodajże jakieś focal utopie mniejsze , długo stały bo chyba nie dało się tam tego dobrze odsłuchać - w promce ludzie to biorą w wielu przypadkach jako wystrój wnętrza + by bogatym znajomym się pochwalić ile taki gadżet kosztował.
To ,że problemem była akustyka na AVS świadczy jak wielu osobom przypadły do gustu zestawy na mniejszych podstawkowych głośnikach , szczególnie tam gdzie odsłuch był na 2m "od" (polecam sprawdzić w domu siadając 1m z boku większych kolumn , może nie będzie stereo ale dźwięk bywa przyjemny)

Inna sprawa gust każdego z Nas , czytam temat , te same systemy , oceny różnych forumowiczów różnią się 180st - także porady forumowe w kwestii brzmienia można pomijać :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, moss napisał:

Nikt na was nie patrzy w ten sposób, to wy macie jakieś uprzedzenia względem osób które mają zestawy w większym budżecie.

Co chwilę są jakieś docinki w stronę tych osób. Administrator musi to non stop kasować.

Pytam się, po co to robicie.

Aha, czyli jesteśmy my i wy. Spoko będę miał na uwadze na przyszłość. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...