Skocz do zawartości

Audio Video Show 28-30.10 2022 - zapowiedzi, relacje... widzimy się?


mateolo2

Recommended Posts

1 minutę temu, audiowit napisał:

Przypominam, że Wy też kręcicie. W zaistniałej sytuacji cel uświęca środki.

Nieznana mi manufaktura gramofonowa. Robią gramiaki i przedwzmacniacze. Połączone z aktywnymi kolumnami Philipsa grali klasykę. Rzucili się na głęboka wodę. Dźwięk absolutnie bez zarzutu i dźwięk pierwszego dnia. Dźwięczny, czysty, magnetyzujący, pełen energii. Nawet nie wiem jak to się nazywa, bo gramofony mnie nie interesują, ale dźwięk już tak.

20221029_130203.jpg

Jak ja lubię takie garażowe firmy...

Pierwszy i ostatni raz do uchwycenia na wystawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, audiowit napisał:

Spokojnie, dźwięk Magico był nijaki i to było jego zaletą. Kolumny nie miały swojego charakteru. Może troszkę były ciemnawe ale zapewniam, że gdyby mi je dali, to bym je wyciągnęła.

Nijaki dźwięk to można oczekiwać z głośników za 2000 zł a nie za 200 czy 500 tysięcy...OMG!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że konstruktor tego boskiego systemu stwierdził, że płyty Marcusa Millera mają, cytuję "przewalony bas", a kolejny utwór, o który poprosiliśmy, wg tego samego dżentelmena był źle zrealizowany. Dodam tylko, ze wg mnie i kilku innych kolegów, na innych zestawach ten sam utwór wypadał naprawdę fajnie. Wychodzi na to, że na tym cud zestawie, można słuchać co najwyżej szumu morza. 

20221029_174236.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampi ze Sveda, hmmm... głosno. Otwarta srednica, ciepły dźwięk, poradzili sobie z basem. Nie przepadam za tą firma, nie ukrywam. Nie przemawia do mnie legenda od pucybuta do milionera. Szkoda, że uprzykrzali życie innym wystawcą głośnym graniem.

Ale żeby być obiektywnym, robili wrażenie i może to i dobrze. Są bogami ludzi z grubszym portfelem i cokolwiek słyszącymi lubiacymi wspomnieć o tym, ze grają na Lampim. Ale czy w muzyce chodzi o efektowność?

Gratulacje i jednocześnie prośbą o uszanowanie innych wystawców.

20221029_172711.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mateolo2 napisał:

Ja wczoraj poznałem się na jednym odsłuchu dwóch fajnych gości i pomyślałem, ze może od nas i zapytałem, a oni „nie w życiu! Tam się tylko kłócą” 🤣

Mimo wszystko anonimowo....  ale jednak czytają 👍 skoro wiedzą. A że według Nich, "tylko kłócą". No cóż...  skoro tak to postrzegają.

Mogłeś mimo wszystko nakłonić Ich, by dołączyli na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, seba3002 napisał:

Dodam jeszcze, że konstruktor tego boskiego systemu stwierdził, że płyty Marcusa Millera mają, cytuję "przewalony bas", a kolejny utwór, o który poprosiliśmy, wg tego samego dżentelmena był źle zrealizowany. Dodam tylko, ze wg mnie i kilku innych kolegów, na innych zestawach ten sam utwór wypadał naprawdę fajnie. Wychodzi na to, że na tym cud zestawie, można słuchać co najwyżej szumu morza. 

20221029_174236.jpg

Dziadek był nieziemski. Czy on czasem nie powiedział że utwór grał kiepsko bo w studio był nagrywany 😁 

I tu odpaliliśmy utwór który genialnie zagrał z monitorami z Litvy i była kicha w następnym pokoju ok, więc 2:1 .

No jak ustawiłem pokrętła gość był lekko zdziwiony 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja. Xavian w pożadku. Gruntuje dobra pozycje w klasie średniej.

Esa gorzej. Za każdym razem brakuje dopracowania tła w dźwięku Esy. Tzn jest go za dużo i jest chaosem. Sytuacja zmieniłaby sie diametralnie gdyby nad nim zapanować. Ale to długa droga, a pewnie pokory u Twórcy brak.

1 godzinę temu, Miras23 napisał:

Wcale się nie dziwię wystawcą, jak 99,999% pojawiających się tam zawraca tylek a i tak niczego nie kupi. Taka jest prawda, a to że większość systemów jest bardzo droga, to nie rozumiem czego się tam czepiać? Zasada jest prosta. Jak Cię stać, idziesz indywidualnie i robisz odsłuchu w domu a nie kupujesz bilet za 30 zł o oczekujesz cudów na Stadionie narodowym, który na codzień jest biurowcem.

Bo to jest ich praca.

Mbl robi cuda w tym biurowcu.

To się nazywa profesjonalizm i tak samo się traktuje oglądacza w Monachium jak i w kraju Europy wschodniej

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, audiowit napisał:

Ja. Xavian w pożadku. Gruntuje dobra pozycje w klasie średniej.

Esa gorzej. Za każdym razem brakuje dopracowania tła w dźwięku Esy. Tzn jest go za dużo i jest chaosem. Sytuacja zmieniłaby sie diametralnie gdyby nad nim zapanować. Ale to długa droga, a pewnie pokory u Twórcy brak.

Bo to jest ich praca.

Mbl robi cuda w tym biurowcu.

To się nazywa profesjonalizm i tak samo się traktuje oglądacza w Monachium jak i w kraju Europy wschodniej

Wystawy nie było dwa lata i ciekawy jestem czy dystybuotrzy na tym cos stracili... Moim zdaniem ich niechęć i nastawienie jest spowodowane ciągłym niezadowoleniem zwiedzających. Szkoda, że mało kto rozumie, że na AVS przychodzi się oglądać, a nie słuchać:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiowit napisał:

No cóż, dla mnie zwycięzcą w tym roku jest najnowszy telewizor SONY wykorzystujący nową matrycę Samsunga. Dotąd robili na matrycach LG. Trzeba było porozmawiać z obsługą i poprosić o puszczenie tv w trybie naturalnym. Trochę się na tym znam i ten tv może być równie kultowy co plazmy Panasonic.

Miód na moje uszy, czy raczej oczy 😀.  Odkąd zawisł na ścianie, audio czasowo spadło na drugą pozycję 😊.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...