Skocz do zawartości

Coś o nas


Recommended Posts

12 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Może jakiś wariant sufitu podwieszanego (niestandartowego) pomoże uniknąć powyższych problemów🤔

3 godziny temu, Adi777 napisał:

Albo napinany.

Z deszczu pod rynnę. Jeden problem rozwiązany a już borykam się z kolejnym: potężną dziurą budżetową;)

Mój sufit to 6.5 x 4.3m… 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

U mnie zakończył się właśnie etap demolki i rozpoczęło tworzenie. Miło patrzeć jak coś wreszcie powstaje.Nie są spektakularne zmiany ale ... mam wannę w łazience ! Nawet nie wiecie jak cieszy :) Architekt mówiła , że trzeba kupić nową , krótszą , bo odległość między ścianami to 155 cm. a wanna ma 160 cm. i nie wejdzie nawet po skuciu płytek. . Nie jestem fanem wyrzucania rzeczy dobrych / a w sumie żadnych :) / , skułem płytki , podkułem ściany i ....jest :) Można ? Powstaje ścianka działowa sypialni , jest odpływ liniowy , Geberit , przesunąłem otwory drzwiowe , podejścia pod grzejniki , nowa elektryka już też powoli powstaje. Dzieje się.

Przy okazji remontu odkryłem ku mojemu zdziwieniu , że sytuacja finansowa społeczeństwa mimo kryzysu , inflacji jest doskonała. Może faktycznie oglądałem nie tą telewizję co trzeba :) Dlaczego tak twierdzę ? Ano z racji zmian w chałupie pewne meble niestety nie wejdą. Wystawiłem je / bukowa szafa , bukowy stół wszystko lite drewno , komplet niezniszczonych szafek kuchennych z kredensem - fronty lite drewno / na OLX za free i ..... nikt nawet od m-ca nie zadzwonił.  Czyli nie jest źle w narodzie.

 

 

IMG_4031.JPG

IMG_4037.JPG

IMG_4040.JPG

IMG_4028.JPG

IMG_4029.JPG

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Rega napisał:

Samych płytek na ścianach do skucia i położenia od nowa to ponad 30 m2.

Roman skuwanie płytek nie takie straszne. Gorzej jest gdy tak jak ja robisz przemeblowanie instalacji wod-kan oraz CO. Tu nie ma miejsca na błędy. Tym bardziej , że wymyśliłem sobie instalację podtynkową Grohe. Jak to zabuduje to kaplica. Zwykłą baterię jak coś nie pójdzie to odkręcisz , poprawisz na konikach ,czy wymienisz uszczelki. Tu nie ma takiej możliwości. Z głównym trójnikiem odpływu wkułem się w stropie prawie do sąsiada , by wymusić spadek w odpływie liniowym kabiny. Dmucham na zimne i odpływ liniowy wpiąłem oddzielną 50 - ką bezpośrednio w ten trójnik. Nie łączyłem na wysokości kabiny.

Roman dasz radę , choć i tak współczuje :)

A jak coś , czyli jak by ktoś chciał wpaść na odsłuch i miał potrzebę to radzę zabrać kalosze lub inną izolację bo kibel będzie podłączony do prądu :)

https://www.meissen-keramik.com/pl/produkty/toalety-myjace-genera-ultimate,1.html

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O skuwaniu płytek coś tam wiem, ostatecznie sam je kładłem przed 28 laty oraz skuwałem ostatnio w kuchni ponad 12m. A instalacje u mnie też będą zmieniane. Tak, więc dla mnie to nie nowość. Poza tym u mnie są dwie łazienki i dwie toalety. 😁Jedna toaletę już jako tako ogarnąłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wing0 napisał:

Ja w tym roku wymiana okien

O ! Klient . :) Michał , jak byś czegoś nie wiedział o oknach to pytaj śmiało

A poważnie , to będę wstawiał u siebie drzwi ukryte , jedne bez górnej belki / bo otwór mam na ścianie nośnej i nic nie zrobię z nadprożem / , a dwie pozostałe pary z normalną ościeżnicą. Taki zabieg się stosuje by mieć wyrównaną linię drzwi , a nie robić niższych. Zyskuje się 35 mm na wysokości skrzydła.

Mierzyłem takie drzwi u ludzi dziesiątki razy , ale do siebie do pomiarów zabrałem koleżankę. :) Ot , tak na wszelki wypadek. Jak wymieniałem okna było to samo , poprosiłem montażystów :)

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tomek4446 napisał:

O ! Klient . :) Michał , jak byś czegoś nie wiedział o oknach to pytaj śmiało

A poważnie , to będę wstawiał u siebie drzwi ukryte , jedne bez górnej belki / bo otwór mam na ścianie nośnej i nic nie zrobię z nadprożem / , a dwie pozostałe pary z normalną ościeżnicą. Taki zabieg się stosuje by mieć wyrównaną linię drzwi , a nie robić niższych. Zyskuje się 35 mm na wysokości skrzydła.

Mierzyłem takie drzwi u ludzi dziesiątki razy , ale do siebie do pomiarów zabrałem koleżankę. :) Ot , tak na wszelki wypadek. Jak wymieniałem okna było to samo , poprosiłem montażystów :)

Pomiary sobie sam robiłem w sumie z tego żyje, montażyści heheh gorzej się u mnie na tym znają ;). Dobrze że się na czyste zapalałem bo tak dupa by była...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adi Witcher napisał:

Musisz płytki? 😉

Może nie wszędzie , ale na pewno na dużej powierzchni. I na pewno nie będą takie małe jak teraz, a raczej płyty , częściowo przekładane lamelami drewnianymi. Projekt mam już z grubsza opracowany. Własny, jak również wykonawstwo. Po wykonaniu kuchni miałem już kilka propozycji aby zrobić to w kilku innych mieszkaniach. Nie biorę się za to, u innych od kilkunastu, już lat. Zbyt duzo pracy i zbyt krótkie terminy. Poza tym normalnie pracuję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wing0 napisał:

Pomiary sobie sam robiłem w sumie z tego żyje

Nie wiem jak to jest , mierzyłem inwestycje za ciężki szmal i wszystko było idealnie ..ale u siebie ? Dobra , przyznam się , na ośmiu oknach u córki walnąłem się na trzech. Wymieniałem ze skrzynkowych na normalne i nie wziąłem pod uwagę , że dolna rama jest jednocześnie parapetem. Okna były o dwa centy za duże , na szczęście budynek drewniany i wyciąłem piłą brakującą część.

Jest trochę prawdy w tym , że np. lekarz nie powinien leczyć własnej rodziny , a ten od okien .....  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widziałem takie rozwiązania gdzie płyty były w kompozycjach z lamelami drewnianym. Nieźle to wygląda. A w łazience drewniana podłoga nie sprawdza się najlepiej. No chyba, że ze specjalnie przygotowanego drewna. Tyle, że to odpowiednio kosztuje.

O rozwiązaniu z lamelami myślę jeszcze w komunikacji na parterze oraz na klatce schodowej. Z tym, ze tu lamele współistniałyby z płatami z otoczaków. Oczywiście nie na całości aby uniknąć efektu przytłaczania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Adi777 napisał:

Zamiast tego jakieś fajne drewienko da się na ścianę.

 

5 minut temu, Rega napisał:

Widziałem takie rozwiązania gdzie płyty były w kompozycjach z lamelami drewnianym.

Mam takie coś w pracy , nadaje się na drzwi oraz ściany. Współczuje każdemu kto to położy. Kurz widać po trzech minutach od przetarcia z kilometra.

IMG_4041.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...