Skocz do zawartości

Coś o nas


Recommended Posts

5 godzin temu, sonique napisał:

Na etapie budowy i aranżacji wnętrz każdy detal wydaje się bardzo ważny, wręcz kluczowy. Gdy jednak już mieszkamy - często żałujemy, że wpakowaliśmy w coś aż tyle energii i pieniędzy (a nie np. na coś innego) bo nie ma to już dla nas aż takiego znaczenia. I zaczyna się przerabianie, dokupowanie… jak w audio;)

W gąszczu rozwiązań nie sposób z czymś nie spudłować. Szczególnie jak robi się to pierwszy raz (i często ostatni).

Jak w tym powiedzeniu: Pierwszy dom buduje się dla wroga. Drugi dla znajomego. Dopiero trzeci dla siebie.

Widzę to u siebie. Ile energii i zachodu kosztował mnie wybór rozwiązań, które z dzisiejszej perspektywy mogłyby być inne, często tańsze. A inne zaniedbałem - powinny być lepsze, droższe.

Znałem kiedyś człowieka od którego wynajmowałem pokój. On postawił za komuny dokładnie trzy domy. I zawsze powtarzał powyższą anegdotę;)

Też na początku przywiązywałem duża wagę do designu. W miarę czasu mieszkania zmieniłem podejście. Ma być funkcjonalnie.

Mieszkam na wsi ale w 20min jestem zaparkowany na kawie na Rynku w KRK. Cisza, pola naokoło. Sąsiedzi są ale spokojni.

Od jakiegoś czasu robię wszystko sam w domu i ogrodzie. Jeśli czas pozwoli.

20230531_133746.jpg

A to efekt dzisiejszej pracy. Nie jest idealnie ale w 1 dzień i samemu.

20230603_185721.jpg

3 godziny temu, Bebop napisał:

Nie bardzo lubię pokazywać w internetach co mam w domu bo z doświadczenia wiem, że ludzie reagują różnie. 

Pokaże Wam mój domek który kupiłem w zeszłym roku. Do centrum miasta mam rzut beretem a jednak mieszkam w dżungli, mnóstwo drzew, obok jest mni rezerwat przyrody,  fajna ścieżka do rzeki i zero sąsiadów w promieniu stu metrów. Uwielbiam i nie mogę się nacieszyć. 

20230603_155119.jpg.3eb1beda29057ad4e78415755c4a2575.jpg

20230603_152445.jpg.ea7b51581e9aa13e63659e058115c25b.jpg

20230515_160831.jpg.a334f43594e72234202e091ec450721c.jpg

20230515_160214.jpg.768408a42a1d78df9ee7a61eea072e25.jpg

 

Co to za drzewo na zdjęciach. Np na 3 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek, wszystko przewidziane jest. Kotwy czekają w garażu. Jutro będzie stała lawka/pergola na miejscu. Na tym zdjęciu schnie.

A zaraz pokażę po co ona.

Kiwi zadusiło mi drzewko po którym się pięło. Pień drzewka zgnił i zaraz mi to pierdyknie. Ławka będzie stała pod tym pnączem. Nie ma dachu, bo kiwi samo z siebie robi za szczelny dach. Widziałem takie naturalne zadaszenia z Kiwi na Bałkanach.

20230603_185825.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, audiowit napisał:

Co to za drzewo na zdjęciach. Np na 3 ?

Jeli chodzi Ci o to takie palmowate to jest chyba Kordylina australijska (?) drzewko dość popularne w UK.

U mnie zaczyna właśnie kwitnąć na biało, potężne kwiatostany dochodzące nawet do metra.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kordylina_australijska.  Zdjęcie z wiki.

800px-CordylineAustralis.jpg

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rega napisał:

Chciałem u siebie posadzić Araucarię chilijską, których dość dużo widziałem w Danii. Nawet 15 metrowe.

To rzeczywiście piękne i nietypowe drzewo. Z angielska zwane Monkey Tree. Widziałem kilka w moim mieście i zawsze się zatrzymywałem bo są takie 'inne' i potężne. 

Czy takie rośliny przyjmują się w Polsce - tego nie wiem, nie jestem doświadczonym ogrodnikiem. Trzeba chyba sprawdzić jakie najniższe temperatury znoszą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

Weź to usuń i zrób jak należy przed elewacją, bo efekt ciepłych okien szlag trafi.

Ale ja mam zamiar tak zrobić przed elewacją 🙂 Efektu ciepłych okien chyba i tak nie będzie, jeśli przyjąć, że powinno się to zrobić w 100% profesjonalnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Wing0 napisał:

Pianę zasłania się wcześniej klej do siatki do styropianu 2-3 h roboty,

No tak, tak zrobię. Poinformowałem też tynkarzy, żeby przed tynkowaniem porobili izolację płynną folią wokół okien. Musieliby też najpierw usunąć starą piankę. Tynkarz mówił mi też o jakichś listwach przyokiennych. Wiem, że na elewacji się takie daje, jak ktoś chce oczywiście, natomiast nie wiedziałem, że w środku też można tak robić. Ewentualnie to jest coś całkiem innego, muszę się dokładnie podpytać.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi i listwy elewacyjne czy tynkowe do których przyczepiają folię ochronną kij wie o co mu chodzi. Od zewnątrz nie daje się membrany paroszczelnej tylko od środka, ta zewnątrzną ma służyć tylko do ochrony piany do czasu zrobienia elewacji. Piana koroduje coraz głębiej niestety z dnia na dzień dlatego warto kilka dni po robocie zaciągnąć pianę klejem czy jakaś zaprawą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adi777 napisał:

Tynkarz mówił mi też o jakichś listwach przyokiennych.

I ma rację. Montuje się takie listwy PCV z siatką by :

-zrobić dylatację

- zapobiec pękaniu tynku przy ramach okiennych

- nie upieprzyć tynkiem ramy okiennej

Nie chwaląc się sam u siebie tymi rączkami takie zakładałem i powiem jedno ....bajka. Po zerwaniu taśmy ochronnej uzyskujemy idealnie równiutką linię przy ramie.

https://www.marketpsb.pl/katalog/produkt/listwa-przyokienna-wewnetrzna-apu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tomek4446 napisał:

I ma rację. Montuje się takie listwy PCV z siatką by :

-zrobić dylatację

- zapobiec pękaniu tynku przy ramach okiennych

- nie upieprzyć tynkiem ramy okiennej

Wyglądają tak samo, jak zewnętrzne.

Ten trzeci plus taki trochę na siłę. Tynkarz nie może upieprzyć ram okiennych, chyba, że paprok jest ;)

Ale dwa pierwsze faktycznie mogą być prawdziwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie chwaląc się sam u siebie tymi rączkami takie zakładałem i powiem jedno ....bajka. Po zerwaniu taśmy ochronnej uzyskujemy idealnie równiutką linię przy ramie.

Robiłeś u siebie sam walę tynki? 😁

Ja jeszcze nigdy nie robiłem. No, raz na listwach w garażu, w pracy. Bez listew u siebie w domu bym się chyba nie odważył.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Adi777 napisał:

Tynkarz nie może upieprzyć ram okiennych, chyba, że paprok jest

Może i zdarza się to częściej niż myślisz :) Miałem w mojej karierze mnóstwo telefonów od inwestorów " co z tym zrobić ? " , bo ramy są w tynku , a próba usunięcia skutkuje porysowaniem okien.

31 minut temu, Adi777 napisał:

Robiłeś u siebie sam walę tynki?

Aż taki dobry nie jestem. Wymieniałem po prostu u siebie okna , więc trzeba było dać potem nowe listwy i uzupełnić tynk po wyrwaniu starych. A to już sam. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...