Skocz do zawartości

Coś o nas


Recommended Posts

6 godzin temu, Artur Brol napisał:

Czas pedzi. Chwila jeszcze, w auto i na Duch Audio Show . Ciekawe czy bedzie cos innego czy wiecej.

Będzie coś innego - duchy 🙂

No to trochę wcześniej niż warszawskie AVS, powodzenia i ciekawych wrażeń oraz spotkań Ci życzę.
Proponuje wrażenia opisać w nowym wątku w dziale
https://forum.audio.com.pl/forum/37-co-się-dzieje-na-mieście-czyli-prezentacje-sprzętu-audio/

są tam już m.in. tematy dotyczące targów w Bristolu czy Chicago.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Adi777 napisał:

Sprzedajesz swoje Alteki?

W życiu !!! Po za tym jestem po remoncie i chwilowo nie mam wolnych 35 000 euro :)

Wspomniałem o tych kolumnach , bo rozważaliście kolumny z DSP i tak skojarzyłem , że tamte miały ten system na pokładzie.

http://hifiknights.com/reviews/speakers/soundspace-systems-robin/

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomek4446 napisał:

W życiu !!! Po za tym jestem po remoncie i chwilowo nie mam wolnych 35 000 euro :)

Może właściciel tych Robinów by się wymienił? :D Masz dar przekonywania? :D

5 godzin temu, tomek4446 napisał:

kolumny z DSP

Sporo jest takich kolumn.

U mnie na budowie na razie bez zmian. Dopiero za około 3 tygodnie instalator będzie działał. We wtorek mam mieć zrobiony projekt na rekuperację parteru i poddasza.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adi777 mieszkasz już ? 

No dobra , taki żarcik :) 

Mam dobry humor bo po m-cu dotarł facet założyć mi uszczelki i silikon do kabiny ;) 

Miał być tydzień temu w sobotę o 10 -tej. Dzwonię o 11-tej i słyszę lekki bełkot : " Sorry , ale przyjechała kuzynka z Norwegii i się najeb....m ". Szczerość do bólu. Żadne tam , samochód mi się zepsuł , nie dostarczyli uszczelek , złamałem nogę itp. Prosto z mostu jak facet , facetowi. Doceniłem. W poniedziałek zadzwonił , przeprosił i już za tydzień dotarł. :) 

A , nie pochwaliłem się jeszcze kiblem. Jest the best , ma więcej funkcji niż moje kino domowe i ładniejszego pilota. Ba , pilota ! Skubany ma trzy niezależne systemy sterowania !!! Nawet Dan D'Agosino tak nie ma :) No i świeci w nocy !

I kto jest najlepszy ? ! 😂

Został mi ostatni etap. Fronty szaf i szafek. Dzisiaj po raz szósty usłyszałem , że w tym tygodniu to już na pewno.

 

IMG_1040.JPG

IMG_1037.JPG

IMG_1029.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

A , nie pochwaliłem się jeszcze kiblem. Jest the best , ma więcej funkcji niż moje kino domowe i ładniejszego pilota. Ba , pilota ! Skubany ma trzy niezależne systemy sterowania !!! Nawet Dan D'Agosino tak nie ma :) No i świeci w nocy !

Szczerze, to szkoda  by mi było tam..... 😂😂😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adi777 nabijałem się z Ciebie ostatnio , a sam się właśnie dowiedziałem , że fronty szafeczek, będę miał za kolejne dwa tygodnie / to już 2 m-ce / . Mało tego , mam dopłacić do tego interesu 8 koła , bo dzisiaj mojego meblarza olśniło , że kurna fornir się lakieruje. Lakiernia bierze 320 zł /m2 i tyle wyszło. Wspaniałomyślnie mi oświadczył , że za transport nie weźmie. 

Cena mebli zaczyna się niebezpiecznie zbliżać do ceny mojego samochodu , i to już mnie ciut martwi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tomek4446 napisał:

Cena mebli zaczyna się niebezpiecznie zbliżać do ceny mojego samochodu , i to już mnie ciut martwi.

Chyba nie masz Porsche? 😬😉

Przeglądałem całkiem niedawno kuchnie. Meble ze sprzętem AGD z Miele - z najtańszych linii, wyszła mi plus minus cena nowego Golfa VIII. Sporo potrafią kosztować.

Sprzęt AGD będę kupował dużo później. Razem z meblami byłoby szkoda, bo tylko gwarancja będzie uciekać 😉 Kupię, gdy zjadę do Polski na stałe.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia jest zdecydowanie najdroższa z wszystkich pomieszczeń. Wiadomo, można by coś kupić taniej, ale czy warto? Meble jednak lepiej mieć porządne. Brat na początku był w kilku salonach, tych najpopularniejszych. Porównał później te meble do niemieckiej Nolte. Zdecydowanie było widać różnicę, oczywiście cena też już całkiem inna 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Adi777 napisał:

Chyba nie masz Porsche? 

Nie nie mam , ale jak to dalej tak pójdzie to będę mógł opchnąć szafki na OLX-e i za to kupić dom w Toscanii :) 

Moja dobra rada. W szafkach najważniejsze są korpusy. One muszą być solidne , bo jakoś nie wierze by te moje fronty z lakierowanego i fornirowanego mdf-u przetrwały tyle co poprzednie z litego drewna. Czyli 27 lat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiBatonio Wracając do tematu dynamiki - pewnie masz rację, niech to będzie uderzenie. Xajas na AS czasami pisał "punch", więc niech to będzie to.

Dlaczego Twoim zdaniem 3.5 metra to za dużo? Dla mnie było bardzo fajnie z Beolabami w takiej odległości. Wydawało się w sam raz. Niestety, w moim pokoiku nie mam szans na taki rozstaw, bo jest za mały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adi777 napisał:

Dlaczego Twoim zdaniem 3.5 metra to za dużo?

Myślę, że trudno byłoby zachować właściwe proporcje w odległościach do ścian i do sluchacza.

Zazwyczaj producenci kolumn w instrukcji podają wskazówki co do ustawienia głośników. 

Zaskakujesz trochę,  bo zdjęcia systemów potrafisz od ręki znaleźć, a takich informacji już nie.😉

https://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

https://forum.audio.com.pl/topic/48750-prawidłowe-rozstawienie-kolumn-stereo/

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...