Skocz do zawartości

Coś o nas


Recommended Posts

Okej, ale ja pisałem o sytuacji, gdzie można swobodnie umieścić kolumny, bez jakichś większych ograniczeń. Jeśli wierzyć AJ, a nie mam powodu mu nie wierzyć, dla moich kolumn spokojnie wystarczy po około 30 cm od bocznych i tylko trochę od tylnej - lepiej bliżej niż dalej. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że takie kolumny nie są popularne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adi777 napisał:

Jeśli wierzyć AJ, a nie mam powodu mu nie wierzyć, dla moich kolumn spokojnie wystarczy po około 30 cm od bocznych i tylko trochę od tylnej - lepiej bliżej niż dalej.

Zawsze mnie to zastanawiało , skąd takie lub inne teorie lub zalecenia pozycjonowania kolumn podawane przez producentów. Dźwięk to fala kulista 

https://sound.eti.pg.gda.pl/student/elearning/fd.htm

skąd u licha wiedzą w jakiej odległości od źródła / przetworników/ siedzimy , jakie przeszkody / meble , lampy , półki , dywany itp. / fala napotka. Ile odbić i od jakich powierzchni  powstanie ? By precyzować , że jedne kolumny mogą być bliżej ściany, a inne jednak nie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Adi777 napisał:

i tylko trochę od tylnej - lepiej bliżej niż dale

Moje próby/doświadczenia poszły w tym kierunku. Efekt słyszalny i pomiarowy zadowalający. Pokój 5 mtr długi.
Do „prawie” ściany a za kolumnę i na „pierwsze” odbicia wełna z dystansem od ściany 10cm. Zatem tak jakbym dwa panele postawił.
A szukanie i „dostrajanie basu” sweet spotem czyli stołkiem na którym siedzisz.
Mam nieograniczoną swobodę i zdaje się Adi, że Ty także. 

Czy są wady tego rozwiązania?

W kształtowaniu się tzw sceny to ja nie zauważyłem. Źrodła pozorne także bez różnicy. Odległość do sweet spota jest większa, no od tego mam galę volume. Z uwagi na rodzaj drivera wpływ odbić bocznych jest mniejszy. 

Tak „przyklejone” do ściany kolumny wyglądają mniej audiofilsko, gdy zerkam na zdjęcia w innych wątkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Artur Brol napisał:

I jak, bedzie ktos jutro w Veldhoven, na audio show?

Dużo przyjemności chłopaki.

Mnie nie będzie, już swoje zobaczyłem i posłuchałem. Na takich show mózg mi wariuje i błędy wyskakują. Nie wiem co tak na prawdę słyszę a czasem nawet gdy widzę, że nic nie widzę/tłumy.

Obecnie jeżdżę z moim wzmacniaczem słuchawkowym i wybieram słuchawki takie już na amen. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, AudioTube napisał:

Na takich show mózg mi wariuje i błędy wyskakują. Nie wiem co tak na prawdę słyszę a czasem nawet gdy widzę, że nic nie widzę/tłumy.

Nie dziwię się. Za dużo wszystkiego. Ja na pewno żadnych większych dźwiękowych wniosków nie będę wyciągał.

 

11 minut temu, AudioTube napisał:

Na takich show mózg mi wariuje i błędy wyskakują. Nie wiem co tak na prawdę słyszę a czasem nawet gdy widzę, że nic nie widzę/tłumy.

Nie dziwię się. Za dużo wszystkiego. Ja na pewno żadnych większych dźwiękowych wniosków nie będę wyciągał.

Idę po drugą kawkę, bo mnie muli 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Tak, mały pokój, ale na szczęście mogę robić co dusza zapragnie 😁

Ja jestem, czekam 😉

Ja wlasnie z parkingu wychodze niebieska kurtka I Nikon

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

Dużo przyjemności chłopaki.

Mnie nie będzie, już swoje zobaczyłem i posłuchałem. Na takich show mózg mi wariuje i błędy wyskakują. Nie wiem co tak na prawdę słyszę a czasem nawet gdy widzę, że nic nie widzę/tłumy.

Obecnie jeżdżę z moim wzmacniaczem słuchawkowym i wybieram słuchawki takie już na amen. 

Dzieki.

Sprobuj Denony mam te 9200 bardzo fajny dźwięk. 

@Adi777 I gdzie jestes?

Ja siedzę narazie przy wejściu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur Brol napisał:

Sprobuj Denony mam te 9200 bardzo fajny dźwięk. 

Próbowałem. Zamknięte, odpadają ze względu komfortu i pewnej cechy mojego narządu słuchu. W Delft jest malutki, ale bogaty w wybór salon. Trzy soboty, a że nic nie kupiłem, to nie jestem tam miłe widziany.

Mam wzmacniacz, który „napędzi” każde słuchawki, ale tylko otwarte planary mają u mnie szanse.
W miejscu zamieszkania jest przeraźliwa „cisza”, w domku to już w ogóle, stąd otwarte. A ten pozostały „szum” otoczenia, czyli lodówka i samoloty nawet pomagają mojemu narządowi słuchu, choć pewnie dużo maskują w brzmieniu. W Wawie show rok temu byłem na łowach, oj było co posłuchać. Jeszcze kilka modeli mi zostało do odsłuchów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche male poduszki maja, to fakt. 

Dzisiaj Ananda, chyba ostanie wcielenie z tabletu. Matko, myslalem ze to "s" w slowie zmieni sie w noz i mi uszy wytnie.

HiFi Man H 1000 i ostatni w lini juz duzo lepiej. No I na HIFi Man Serenada. Brzmialo bardzo ladnie, przyjemnie a moze , powinienenm powiedziec naturalnie. 

Nie dziwie sie ze planary chcesz. Powodzenia.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dan Clark słuchałem ale nie wiem które. Możliwe że na tym Violectric. Rzeczywiście nic nadzwyczajnego ( całkiem po lewej leżały?)

Lepiej już HiFiMan H1000 wypadl, i ich najnowsze sluchawki z  jednym z ich najnowszych wzmacniaczy słuchawkowych - Serenade. To już było całkiem, całkiem.

To jest, w/g HiFi man R2R dac, streamer i wzmacniacz.

Jakiś czas temu się pojawił i może go sprawdzę, kto wie.

Nie jest aż tak drogi, na szczęście.

Rozumiem co ludzi do otwartych planarow ciągnie.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, AudioTube napisał:

 

Mnie nie będzie, już swoje zobaczyłem i posłuchałem. Na takich show mózg mi wariuje i błędy wyskakują. Nie wiem co tak na prawdę słyszę a czasem nawet gdy widzę, że nic nie widzę/tłumy.

 

Pomiędzy przejsciem z jednego pokoju do drugiego można posiłkować sie "szybkim resetem". Czyli słuchawki np. "Pchełki" z zapodanym szumem różowym. 

Jesli przed każdym wejsciem w "nowy dzwiek" resetujesz słuch szumem, jest większa szansa poprawnej oceny dźwięku, niz przechodząc bezposrednio z pokoju do pokoju z "naleciałościami" poprzedniego systemu, ktory może wpłynąć na ocenę dźwięku. 

Jesli chcemy oczywiscie nie tylko zobaczyć, ale i posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2023 o 22:53, Chyba Miro 84 napisał:

Pomiędzy przejsciem z jednego pokoju do drugiego można posiłkować sie "szybkim resetem". Czyli słuchawki np. "Pchełki" z zapodanym szumem różowym. 

Jesli przed każdym wejsciem w "nowy dzwiek" resetujesz słuch szumem, jest większa szansa poprawnej oceny dźwięku, niz przechodząc bezposrednio z pokoju do pokoju z "naleciałościami" poprzedniego systemu, ktory może wpłynąć na ocenę dźwięku. 

Jesli chcemy oczywiscie nie tylko zobaczyć, ale i posłuchać.

Tak tak, resety i inne szumy 😆

AVS należy traktować jako wystawę i prezentacje sprzętu, a nie dźwięku. 

Żaden reset Ci nic nie da, jak nie usiądziesz w newralgicznycm miejscu, co mi po tym, jak miejsce znajdzie się gdzieś w kącie sali.

To właśnie stąd biorą sie opinie, że sprzęty za miliony złotych nie grają

Albo, że to co masz w domu gra lepiej niż system za pierdylion $$$.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo skompletowane na podstawie ładnych zdjęć z galerii producentow i bez akustyki owszem.

5 minut temu, Adi777 napisał:

Tak też potraktowałem DAE.

Bardzo dobrze, bo tak należy traktować takie wystawy, zwłaszcza jeśli trzeba stanąć lub usiąść w przypadkowym miejscu, bo innego nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...