Skocz do zawartości

Pogadajmy o przewodach.


Q21

Recommended Posts

Dnia 6.07.2022 o 18:39, mateolo2 napisał:


 

 

Juz nie mogę się doczekać co ru się wydarzy. 
 

giphy.gif?cid=5e214886p50j4ppnjh19e0yzx9
 

 

🤔

Spokojnie @DiBatonio... moderacja nie zauważyła prowokacji w strone antykablarzy już na wstępie tego tematu (4 strony temu)... spokojnie 😉

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Tylko, że to się robi chore co tu niektórzy wyprawiają w niemal każdym wątku antykablarze nawiązują do przewodów. Od wątku Humor po The AudioCritic. 

Szydera pelna gębą.

Moderacja jeszcze tego nie zauważyła być może, ale jak zauważy to gdy polecą punkty będzie narzekanie.

@MariuszZ

@Redakcja AUDIO

Może zrobią z tym porządek, zobaczymy. Bo jak dla mnie jest to uprawianie hejtu i trolling ze strony antykablarzy

Nie wiem doprawdy co napisać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

🤔

Spokojnie @DiBatonio... moderacja nie zauważyła prowokacji w strone antykablarzy już na wstępie tego tematu (4 strony temu)... spokojnie 😉

Nie wiem doprawdy co napisać...

Sugerujesz, ze ja cokolwiek prowokowałam pisząc żartem, ze ciekaw jestem co tu się wydarzy? W jaki sposób to prowokacja? 🤣 Prowokować może kogoś/albo grupę osób zwracając się do nich bądź do nich nawiazując. A na dodatek jestem kablarzem, a nie antykablarzem jak tu powszechnie wiadomo. Przecież ja tu jestem na forum chyba głównie znany z tego, ze zawsze wszystkich próbuje załagodzić i namówić do kulturalnych dyskusji. Ja ostatni do kłótni :) Każdy ma swoje zdanie i prawo do niego. 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mateolo2 napisał:

zawsze wszystkich próbuje załagodzić i namówić do kulturalnych dyskusji

Chyba źle zinterpretowałem Twoj "wrzut" z tym "let's go". W takim razie... przepraszam.

4 minuty temu, mateolo2 napisał:

Każdy ma swoje zdanie i prawo do niego. 

Oby jak najwięcej takich ludzi👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grzegorz8370 napisał:

Żeby tylko tego pomysłu nie podłapały firmy dostarczające prąd bo tylko patrzeć jak zaczną powstawać audiofilskie elektrownie dostarczające prąd audiofilskimi sieciami energetycznymi.

Do elektrowni jeszcze to nie sięgnęło :) , ale od transformatora napięcia konsumenckiego jest to możliwe :) , a przewody zasilające do celów audio do montażu w ścianach są już na porządku dziennym :) . W Japonii ponoć dość popularne są aktywne uzdatniacze napięcia zasilającego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Wito76 napisał:

Myślę, że poza aspektami bezpieczeństwa to raczej kiepski pomysł. UPS ma na pokładzie przetwornicę AC/DC i DC/AC która bruździ w zasilaniu. Chociaż są różne konstrukcje UPSów, online, offline, kto wie, nigdy nie zgłębiałem tego tematu w kontekście audio.

No moim zdaniem warto by było się poorientowac bo sporo osób to bardzo sobie chwali mówiąc, ze to najczystszy prąd jaki można mieć. Ja się na tym kompletnie nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

W Japonii ponoć dość popularne są aktywne uzdatniacze napięcia zasilającego...

Tak, tam już od dawna stawiają sobie bod chata swoje transformatory, były o tym artykuły i nawet jakiś filmik na YT z takiego wydarzenia.

😁

https://www.infoaudio.pl/artykul/779,bezkompromisowi-japonczycy-preferuja-czysty-prad

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mateolo2 napisał:

Ja słyszałem, ze wielu audioswirow (i pisze to z całkowitym szacunkiem bo sam nim jestem!) używa UPS’ów. W sumie ma to sens bo cały system jest zasilany jak z powerbanka, czystym prądem. Ktoś z Was tego używa?

Tak, mam UPS na tor audio i kilka krytycznych akcesoriów. UPS NITRAM S3000ERT2U 2700WAT ONLINE

5 godzin temu, Wito76 napisał:

Myślę, że poza aspektami bezpieczeństwa to raczej kiepski pomysł. UPS ma na pokładzie przetwornicę AC/DC i DC/AC która bruździ w zasilaniu.

Nie bruździ.

5 godzin temu, Wito76 napisał:

Chociaż są różne konstrukcje UPSów, online, offline, kto wie, nigdy nie zgłębiałem tego tematu w kontekście audio.

Skoro się nie zagłębiałeś, to też bez sensu krytykujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MobyDick napisał:

Do elektrowni jeszcze to nie sięgnęło :) , ale od transformatora napięcia konsumenckiego jest to możliwe :) , a przewody zasilające do celów audio do montażu w ścianach są już na porządku dziennym :) . W Japonii ponoć dość popularne są aktywne uzdatniacze napięcia zasilającego...

Kolega przy budowie domu tak zrobił. Leci osobny kabel od transformatora tylko pod audio wg jego wymagań/specyfikacji. Nic innego nie jest podpięte pod tą linię - żadne oświetlenie, TV itp. No ale podobno tanio nie było :) Na szczęście miał go blisko bo prawie pod własnym płotem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Józef Herczek napisał:

Leci osobny kabel od transformatora tylko pod audio wg jego wymagań/specyfikacji.

Ciekawe jak to rozwiązał jeśli chodzi o rozliczanie z dostawcą energii. Licznik przy transformatorze? Dwa liczniki? 🤨

Cała fazę mam przeznaczoną wyłącznie na tor audio. Licznik jest praktycznie po drugiej stronie ściany budynku i tego kabla w ścianie mam może 2m.

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o UPS-y , to myślę że sporo tu zależy od elektroniki w które są wyposażone. W przypadku tych przewidzianych do podtrzymania komputerów o nie najwyższej jakości otrzymujemy na wyjściu przebieg przypominający sinusoidę lecz wyschodkowany. Miałem z takim do czynienia  i wprowadzał bardzo wyraźne zniekształcenia w dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowy jest typ. Off-line, line-interactive, on-line.

Pierwsze nie mają możliwości separacji prądu między siecią zasilającą a odbiorami. Nic nie czyści, nic nie bruździ. Mało popularny.

Drugi, pracuje z odwracalnym konwerterem AC/DC. Dzięki podłączeniu równoległemu do normalnej sieci zasilającej zasilacz umożliwia pewną poprawę jakości napięcia, jednakże tylko w ograniczonym zakresie, takim jak wielkość napięcia. Brak jest jednak separacji między siecią zasilającą a odbiorami, i brak tu układu regulacji częstotliwości na wyjściu. Najbardziej popularne i budżetowe rozwiązanie.

Trzeci, polega na podwójnej konwersji. Tu układ wyjściowy jest całkowicie odseparowany od sieci zasilającej. System sterowania falownika dostarcza na wyjściu napięcie o kształcie fali, które jest całkowicie niezależne od kształtu fali na wejściu, a także jest pozbawione wahań częstotliwości i amplitudy. Mogę regulować dowolnie częstotliwość, napięcie - istotne przy posiadaniu fotowoltaiki która potrafi sporo podbijać. Trochę droższe rozwiązanie i ma sprawność tylko 80-90%.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się :)

Treść zostaje przesunięta na drugi plan. Dyskusja pod filmem trwa w najlepsze i trwać jeszcze będzie.

A temat cały czas u góry. Reklama działa.

Ci od słyszą wpływ kabli nie przekonają tych co nie chcą lub nie słyszą i na odwrót.

Według tego:

 

Q21 będzie teraz zbanowane!!

"prowokowania kłótni w białych rękawiczkach."

O nie.

Warto było?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...