Skocz do zawartości

Marantz KI Pearl Lite (Hi-end, Endgame)


lpomis

Recommended Posts

7 minut temu, audiowit napisał:

Który sezon oglądasz?

Sezon 8, jestem po odcinku nr 9. No czarna rozpacz, grają na ludzkich emocjach tak, że już bardziej się nie da... Bardziej cierpiałem tylko czytając książkę "Droga". Tam to każdy dialog ojca z synem rozrywał mi serce... 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchanie muzyki nie jest bardzo poważnym zajęciem, aby się tym tak mocno przejmować i wzajemnie obrażać. Jak sami widzicie,  są jeszcze seriale i filmy 😀. Jarek @Kraft miej to wszystko w tyle I wracaj na forum.

10 minut temu, audiowit napisał:

Dobra obsada, ciekawy świat, działa na wyobraźnię. Takie Miasteczko Twin Peaks z zombie :)

Świetna płyta Julee Cruise - Floating Into The Night z muzyką tego serialu. Jakość brzmienia i efekty dźwiękowe znakomite.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknolem do wnętrza tego wzmacniacza. Transformator nie powala wielkością. Dobrze, że ekranowany. 70 przy 8 i 100 przy 4 to wartości potwierdzające moje obawy. Pewnie brzmienie będzie poprawne. Zajzał tam Ishiwata i pewnie poprawił, to i owo. Wodotrysków nie spodziewałbym się. Podpiąłbym pod przyjazne impedancyjnie kolumny.

Seba, czekamy na wrażenia. Mamy milczeć? Offtop,jeśli rozbija wątek, jest szkodliwy. Gadki integracyjne raczej nie rozbijają go, tylko wprowadzają dobry nastrój. Jak gadka u dentysty w poczekalni :)))

A właśnie. WD bardziej niż Twin Peaks przypomina mi Przystanek Alaska. Też różne charaktery itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, audiowit napisał:

Seba, czekamy na wrażenia. Mamy milczeć? Offtop,jeśli rozbija wątek, jest szkodliwy. Gadki integracyjne raczej nie rozbijają go, tylko wprowadzają dobry nastrój. Jak gadka u dentysty w poczekalni :)))

Witold, ja ten wzmak mam od ponad półtora roku. To kolega @lpomis postanowił go sprawdzić. 

 

2 minuty temu, audiowit napisał:

Pewnie brzmienie będzie poprawne. 

Kuźwa, przeczytać coś takiego od Ciebie to jak trafić 6 w totka 😉

 

3 minuty temu, audiowit napisał:

Dobrze, że ekranowany. 70 przy 8 i 100 przy 4 

Tak naprawdę wartości są sporo wyższe. 

I żeby nie było, że chwalę ten wzmacniacz. Powtórzę po raz kolejny - porównywałem go z kilkoma innymi obecnie produkowanymi wzmakami z pułapu ki pearl lite, wstydu nie było. Owszem, dla PMC nie jest to być może nienajlepszy kompan, ale z ATC gra całkiem sympatycznie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, seba3002 napisał:

Powtórzę po raz kolejny - porównywałem go z kilkoma innymi obecnie produkowanymi wzmakami z pułapu ki pearl lite, wstydu nie było.

No i pięknie. 

Poczytałem troszkę...

"Konfiguracja
System Marantza zagrał z Audio Physicami Tempo VI, ustawionymi w 18-metrowym pokoju o przyjaznej akustyce. Okablowanie pochodziło od Albedo i Tary Labs, a zasilanie składało się z sieciówek Ansae Muluc Supreme oraz listwy Fadel Art Hotline IEC. Elektronika stanęła na stoliku Base z granitowymi blatami i tłumieniem olejowym."

"Zagrał czysto, z werwą i pewnością siebie. Pomyślałem, że po kilku minutach ten styl prezentacji może zacząć męczyć. Stało się inaczej. Marantz w długim odsłuchu dowiódł swojej wartości i zamiast denerwować, jeszcze bardziej do siebie przekonywał."

"Konkluzja
Czy systemowi KI Pearl Lite można coś zarzucić? Raczej nie. KI Pearl Lite nie oferuje lampowego ciepła ani trudnego do opisania pierwiastka magii, dzięki któremu można by się było w nim zakochać. Jednak takie sytuacje zdarzają się rzadko i zwykle dotyczą sprzętu klasy hi-end. W swojej cenie testowany system pokazuje bardzo wiele zalet. Ken Ishiwata może być z niego dumny."

Pomijając "konfigurację" (wazne, by o niej pisać) z tego testu, wychodzi na to, że to spoko piecyk.

Nie ruszać,  jak gra i się podoba z tym co masz, po co szukać,  szkoda czasu.

Życie ucieka, dzieci dorastają, masz inne hobby i tak trzymaj.

Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, audiowit napisał:

Transformator nie powala wielkością.

Właśnie. Ten transformator jest dość skromny. Średnio mnie obchodzą cyferki, ale ile on może mieć VA?

No i Witoldzie, skoro już Cię tu mamy. Twoje top 3 używanych wzmacniaczy zintegrowanych za +/- 5000zł to...? Co byś polecił koniecznie przerobić z takich "budżetowców"?

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, znalazłem. Marantz stosuje w swojej serii PM8XXX transformatory o mocy pozornej 600VA. Tragedii nie ma.

Szczegóły tutaj: https://youtu.be/Ew1y_jGmEO0?t=1714

Swoją drogą polecam kanał tego sympatycznego jegomościa z południowoamerykańskim akcentem. Testuje różne budżetowce i naprawdę świetnie opowiada o dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DiBatonio napisał:

@seba3002 to jakieś mawashi geri, czy uderzenie ręką.

To akurat był boks 🙂.

 

7 godzin temu, DiBatonio napisał:

@seba3002 

No chyba, że wymiatasz w krav maga 😉😛

Nie, ale trenuję też coś takiego co nasz trener nazywa "combat". Są to elementy samoobrony zaczerpnięte z systemu stworzonego przez nieżyjącego Leszka Drewniaka, istruktora i oficera gromu. Krav magi nigdy nie trenowałem ale domyślam się, że jedno i drugie ma sporo wspólnego. 

Generalnie, tak jak pisałem, w naszym wieku (bo większość forumowiczów to jednak faceci w średnim wieku) żadna forma aktywności fizycznej nie zaszkodzi. I nie musi to być wkładanie pieści w oczy. 

7 godzin temu, lpomis napisał:

Ok, znalazłem. Marantz stosuje w swojej serii PM8XXX transformatory o mocy pozornej 600VA. Tragedii nie ma.

Szczegóły tutaj: https://youtu.be/Ew1y_jGmEO0?t=1714

A ile ma np hegel h95. Bo mi same dane nic nie mówią? I czy wielkość trafa ma jakieś przełożenie np na kontrolę basu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lpomis napisał:

Ok, znalazłem. Marantz stosuje w swojej serii PM8XXX transformatory o mocy pozornej 600VA. Tragedii nie ma.

Szczegóły tutaj: https://youtu.be/Ew1y_jGmEO0?t=1714

Swoją drogą polecam kanał tego sympatycznego jegomościa z południowoamerykańskim akcentem. Testuje różne budżetowce i naprawdę świetnie opowiada o dźwięku.

A tutaj dane odnośnie kilku modeli Hegla i audiolaba:

Hegel H80 - 265 VA

Hegel Rost - 258 VA

Hegel H100 - 630 VA 

Audiolab A6000A - 200 VA 

Ni hu hu mi to nie mówi, dlatego jeszcze raz zapytam - jakie ma to przełożenie na charakter grania wzmacniacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...