Skocz do zawartości

NATURA(lnie) brzmiący wzmacniacz


kaczadupa

Recommended Posts

9 godzin temu, Differentcorner napisał:

Yamaha w swojej cenie rynkowej nie broni się dźwiękiem...zostaje tylko design, a chyba nie po to głównie kupujemy urządzenia ;)
Szczerze polecam też posłuchać wyżej wymienionego Classe dla własnych doświadczeń...bardzo przejrzysty, kulturalny wzmacniacz. 

Oj broni sie ...... wystarczy dobrac odpowiednie kolumny glosnikowe  (sluchalem z Yamaha NS-3000 ),sygnal cyfrowy z dobrym DAC i gra pieknie .....Zdaje sobie sprawe ze drogo  (mam na mysli A S 3200) ale wykonanie kosztuje co doskonale widac na przykladzie np kolumn glosnikowych ,im konstrukcja bardziej pracochlonna tym drozej .Oczywiscie o gustach sie nie dyskutuje ,dla mnie sprzet na lata ........

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawo do własnych przemyśleń, ale mam zupełnie odmienne zdanie. W cenie urządzeń tego producenta znajdzie się znacznie lepiej grające innych firm. Co do wykonania to też nie powiem aby inni producenci odstawali. Nie róbmy wokół jednego producenta szumu ani w jedną ani w drugą. Odpisałem autorowi wątku aby słuchał bo to najlepszy wyznacznik, a jaką ostatecznie decyzję podejmie - chętnie poczytam. 

 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim-nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to to.

Posłucham Echos ale skąd będę wiedział które to neutralne albo naturalne granie. To które będzie mi się pewnie mniej podobać, bo znam siebie. :)

Co do Yamahy to się zgodzę.

No segment 30k+ to juz Accuphase, Moon,  Luxman, i wiele innych. Jak Mi się ta Yamaha podoba to nie wydał bym tyle na ich wzmacniacz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dorsz napisał:

https://www.yamaha.com/en/about/history/products/

Nie, Yamaha nie. Przecież oni się zupełnie nie znają.

A ja nie twierdze że się nie znają. nigdzie tak nie napisałem.

napisałem że to budżet w którym sa inne marki. Generalnie takie które w tym segmencie siedzą jedna dłużej.

15 minut temu, seba3002 napisał:

Oto jest pytanie. I czy jakiś audiofil zna odpowiedź na nie? 

To prawdopodobnie trzeba by zmierzyć. Wyniki lab to pokażą na wykresie. Ale ja raczej takiego dzwieku nie lubię.

To w przypadku kolumn. Bo wzmacniacz. Hmmm no tu będzie gorzej to stwierdzić.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

To w przypadku kolumn. Bo wzmacniacz. Hmmm no tu będzie gorzej to stwierdzić.

A ja czytając ten i kilka podobnych wątków, mam wrażenie, że na brzmienie kolumn największy wpływ nie mają zastosowane w nich technologie a jedynie to jaki wzmacniacz do nich podłączymy. No i ważne, żeby był to wzmacniacz za 20k. Koniecznie anglik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, seba3002 napisał:

A ja czytając ten i kilka podobnych wątków, mam wrażenie, że na brzmienie kolumn największy wpływ nie mają zastosowane w nich technologie a jedynie to jaki wzmacniacz do nich podłączymy. No i ważne, żeby był to wzmacniacz za 20k. Koniecznie anglik.

Hehehe, odnosiłem się do pomiarów lab. Ale tak to prawda. Trochę tak wyszło.

Ale anglik Anglik czy Design Anglik a made :)

7 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

A "najkonieczniej"  Naim. Do dziś mam traumę po Nait 5i ;).

Ja tez. Nie lubię tego wzmacniacza.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni tydzień mialem okazję do bezposredniego porównania mojego Xindaka do Haiku Audio Bright mk5. Dla mnie polski wzmacniacz jest właśnie kwintesencją dobrego dźwięku w tym budżecie. Moj Xindak przy nim niestety  sie nie obronił, w żadnym aspekcie brzmienia. To tak na marginesie,bo nie mam uprzedzeń  do made in England(China).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, 1Ender napisał:

Jeżeli niskie tony będą mocne, zakładam, że nie zachodzą na resztę pasm, to czy dalej można mówić o naturalnym, neutralnym brzmieniu?

Raczej tak.

A co, wolałbyś, żeby bas dominował i zachodził  na resztę pasma, czy wtedy byłoby to neutralne brzmienie?

Nie sądzę 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Prawie Audiofil napisał:

Przez ostatni tydzień mialem okazję do bezposredniego porównania mojego Xindaka do Haiku Audio Bright mk5. Dla mnie polski wzmacniacz jest właśnie kwintesencją dobrego dźwięku w tym budżecie. Moj Xindak przy nim niestety  sie nie obronił, w żadnym aspekcie brzmienia. 

A to się cieszę, bo taki zestaw zajmuje mi półkę 😊

Ps.a na jakich lampach ?

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...