Skocz do zawartości

NATURA(lnie) brzmiący wzmacniacz


kaczadupa

Recommended Posts

Ja, zdaje się, mając 19 lat, kupiłem mikro wieżę SONY 😁. Jeszcze do niedawna stała na strychu. Pewnie plumkałaby do dziś, ale że czasem płyty się zacinały a kieszeń od kaset się nie domykała, wyrzuciłem. Trochę szkoda, bo z tego co pamiętam, grało to całkiem przyjemnie. Dziś na strychu stoją mikro głośniczki dali fazon i wzmacniaczyk aiyima i myślę, że gra to o niebo lepiej niż tamten zestaw, ale że człowiek z wiekiem robi się sentymentalny, to z łezka w oku wspomina to co było kiedyś 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połowie lat 90 krótko uzywałem Technicsa SH 750 z CD na 5 płyt. Mnie jej dźwięk NIGDY się nie podobał. Do TERAZ uzywa jej moja córka.

 

Mając 16 lat (połowa lat 70) uzywałem Finezji 1, Kleopatry i Tonsil ZG 30 C. Niestety nie mam zdjęć. A L E mam tę Finezję😀

 

IMG_20220825_194145.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, AudioTube napisał:

Adam, na forum AS na zdjęciu pokazałeś nowy wzmacniacz.

@kaczadupa Adam, naprawdę masz już nowy piec? I nie podzieliłeś się tym z nami? Dawaj! :)

15 godzin temu, seba3002 napisał:

Ciekawe kiedy będzie następny 🤔

Ale przecież trzymamy kciuki, żeby ten się idealnie wpasował i został jak najdłużej, prawda? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dedal75 napisał:

U Panie ja na 18 tke to już wymiatalem z RS-Bx404 / Su-500 i Altus  😁

To grubo widzę miałeś, a ja na zestaw tych dwóch marek musiałem jeszcze trochę poczekać. Z drugiej strony, jak sobie porównam brzmienie Technics + Altus do wieży Kenwood, to ten pierwszy zestaw był totalną porażką. Owszem, grał bardzo głośno, ale nic ponadto, nawet przy cichym graniu. Pamiętam koleżankę, która miała mini wieżę JVC i też bardzo ładnie grała, podobnie jak Kenwood ( spokrewnione marki ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 87 bodajże zaczynałem od Diory średniej deck+wzmacniacz oraz alton i to było dobre granie ,później duża Diora i później Diora zestaw na eksport .

Altus to żadna rewelacja ale elektronika była na tamte czasy 👌 .

W tamtych latach nie było takich wieżyczek . Pzdr 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafał S napisał:

@kaczadupa Adam, naprawdę masz już nowy piec? I nie podzieliłeś się tym z nami? Dawaj! :)

Adam zrobił bunt i nic nie pisze jak kraft. Za to pucharami sypie na prawo i lewo.

 

2 godziny temu, Rafał S napisał:

@kaczadupa

Ale przecież trzymamy kciuki, żeby ten się idealnie wpasował i został jak najdłużej, prawda? :)

Prawda jak Bóg na niebie, cytując klasyka. Ale myślę, że znajdzie się kilku użytkowników portali aukcyjnych, którzy się ucieszą, kiedy supernait pojawi się na olx bądź allegro w super cenie 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Ale myślę, że znajdzie się kilku użytkowników portali aukcyjnych, którzy się ucieszą, kiedy supernait pojawi się na olx bądź allegro w super cenie 😉.

Nie mam konta na AS, ale ze stopki u nas wynika, że to faktycznie Supernait.

@kaczadupa Adam, bardzo się cieszę i gratuluję Ci. :)  Ten SN3 był Ci pisany. Przed prawdziwym uczuciem nie uciekniesz. ;) Ponad rok temu odkryłem forum i jednym z wątków, który zapamiętałem był ten:

 

Szczególnie wrył mi się ten kawałek o partiach wokalnych wyśpiewanych do samego końca. Przed chwilą wszedłem tam ponownie, żeby sprawdzić, czy to jest tak emocjonalne i sugestywne, jak zapamiętałem. Jest.

Teraz pobawię się w proroka. Być może Seba ma rację i za kilka miesięcy go sprzedasz. Jeśli tak, to będzie po Tobie chodził (Naim, nie Seba) tak długo, aż go kupisz ponownie. Od tej pory, w razie jakiegokolwiek niezadowolenia z toru audio, powinieneś na serio zacząć rozważać posiadanie dwu wzmacniaczy. Bo od tego SN3 już się psychicznie nie uwolnisz. :)

Pozdrawiam

 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2022 o 09:08, Chyba Miro 84 napisał:

Generalnie nie mam (jeszcze) Bentley-a, ale mam inny "nieco" ;) tańszy i zapewniam Cię że w nim seryjnie były montowane większe niż podane powyżej.

Zauważ również czym to jest napędzane. W zależności od potrzeby... B&O 1.5kW lub Naim 2.2kW 😇

 

Ja nie mam Bentleya, więc owszem strzelałem.

Zmierz w swoim :)

 

13 godzin temu, kaczadupa napisał:

Rafał, nie oddam Supernaita za swobodę grania i za to, że sekcja niskotowa tak zaje..ście pulsuje i tętni życiem. Dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam i już się... milknę.

Ale brzmi naturalnie ? :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2022 o 15:37, seba3002 napisał:

To chyba koniec lat 90'. Pamiętam że kolega miał coś podobnego. Wtedy taki sprzęt był moim marzeniem. 

Na bocznych ściankach tych kolumn był zamontowany dodatkowy głośnik niskotonowy, dlatego napis SUPER WOOFER. Wzmacniacz w tej wieży był tak dobrany, że nawet przy maksymalnej głośności nie było żadnego charczenia, a sprawdzić to trzeba było obowiązkowo, wiadomo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, lysyrafal napisał:

Wzmacniacz w tej wieży był tak dobrany, że nawet przy maksymalnej głośności nie było żadnego charczenia

Dokładnie tak. Podobno tak też jest w monitorach aktywnych ( segment pro-audio) dobrze dopasowane wzmacniacze do przetworników. No ale.... to sprzęt studyjny wiec większość nie patrzy na nie, a szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2022 o 13:17, Chyba Miro 84 napisał:

Dokładnie tak. Podobno tak też jest w monitorach aktywnych ( segment pro-audio) dobrze dopasowane wzmacniacze do przetworników. No ale.... to sprzęt studyjny wiec większość nie patrzy na nie, a szkoda.

Kolumny aktywne to dobra rzecz dla osób, które szukają czegoś gotowego, lub się mniej znają oraz nie chcą mieć za dużo komponentów systemu. Dla mnie takie rozwiązanie odpada, ponieważ odbiera możliwość kreowania brzmienia poprzez zmianę innych elementów toru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Kolumny aktywne to dobra rzecz dla osób, które szukają czegoś gotowego, lub się mniej znają oraz nie chcą mieć za dużo komponentów systemu. Dla mnie takie rozwiązanie odpada, ponieważ odbiera możliwość kreowania brzmienia poprzez zmianę innych elementów toru.

Weź ty już chłopie lepiej nic nie pisz o kolumnach aktywnych, jak nie masz pojęcia co i jak można tam zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...