Skocz do zawartości

WiiM Pro - a jak ten namiesza?


ProjectPi

Recommended Posts

Dnia 21.06.2024 o 06:42, siwmad napisał:

Testowaliście już nową funkcję room correction?  W moim przypadku dźwięk stał się pełniejszy jednak utracił coś że szczegółowości. Średnica została ściszona i pewnie dlatego. Jak tam wasze doświadczenia?

Ja wczoraj testowałem room correction. Ogólnie działa, coś tam uciął coś tam dodał😀 Różnica nie jest jakaś ogromna, ale jest, i chyba na plus. Jeszcze będę testował. Takie coś mi ustawił:

Roomcorrwiim.png.06a0040dbc32f17a092321cbe6c4bb8c.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie te korekty o parę dB i tak nie wnosza jakos dużo. Jak jest możliwość ustawienia direct z pominięciem jakichkolwiek modyfikacji to powinno być raczej najlepiej...

36 minut temu, JacekWoy napisał:

Średnica została ściszona i pewnie dlatego.

Zamulenie i utrata detali to skutek włączenia dodatkowego procesowanie zazwyczaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2024 o 06:42, siwmad napisał:

Testowaliście już nową funkcję room correction?  W moim przypadku dźwięk stał się pełniejszy jednak utracił coś że szczegółowości. Średnica została ściszona i pewnie dlatego. Jak tam wasze doświadczenia?

Moim zdaniem coś za coś. Dostajesz poprawę w konkretnych aspektach (np. wokale) ale używanie RC wiąże się z tym, że używasz EQ. Więc zastrzeżenia co do pogorszenia ogólnego dźwięku mam te same co w przypadku korzystania z EQ do tej pory, używając predefiniowanych ustawień. Ja zawsze jednak kończę (po kilkunastu minutach, czasem później) na wyłączeniu EQ.

Jednak sama zabawa z pomiarem ma pewną wartość. Różnica między dźwiękiem skorygowanym a nie skorygowanym pokazuje, że jest jednak sporo do zrobienia jeśli chodzi o akustykę pomieszczenia. Przynajmniej u mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam WPP i sporo eksperymentuję RC. Ogólnie w moim przypadku na plus. Zlikwidował mi pewne podbicia basu w pomieszczeniu, przez co muzyka stała się bardziej klarowna, separacja źródeł lepsza, wokal bardziej naturalny.

Co do zniekształceń to moim zdaniem bez obaw. To nie jest analogowe eq, tu wszystko się dzieje w domenie cyfrowej. Można się bawić. Nie oceniałbym za szybko i na podstawie pojedynczych pomiarów, bo każdy ma inne warunki i sprzęt. w RC jest sporo wstępnych ustawień typu target curve, zakres częstotliwości, podbicie i szerokość korekcji, dlatego mimo wszystko przydałoby się trochę wiedzy i sporo prób na różnych ustawieniach. A i tak potem jeszcze można wszystko skorygować ręcznie. 

Ja robię pomiary w nocy, gdy nie ma dużo szumu tła. Telefon bez etui też przesuwam nieco w różne pozycje. Sprzęt jest wygrzany. Szukam jakiejś powtarzalności pomiarów, zapisuję ich wiele a potem szukam "złotego Graala" 😉 Dodatkowo sprawdzam sobie jeszcze efekt w apce Housecurve i nic niepokojącego nie widzę. 

Efekty są obiecujące, poza tym zapewne pojawią się kolejne aktualizacje i zobaczymy co dalej.

W mojej ocenie wykonanie dwóch czy trzech pomiarów nie uprawnia do oceniania tej funkcji. To nie jest zaawansowane rozwiązanie i według mnie może zrobić dobrą robotę, ale jednak trzeba mu poświęcić więcej czasu i prób. Jeśli ktoś myśli, że to "tabletka cud" i w 10 sekund zrobi mu totalną korektę bez wkładu własnego zaangażowania, to raczej nie tędy droga. Tym bardziej nie należy z góry oceniać tego rozwiązania po jednym czy kilku szybkich pomiarach.

Ogólnie fajnie, że producent się stara 🙂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś napisać, że Ty ich do tej pory nie znalazłeś w swojej konfiguracji. Wtedy byłoby ok 🙂

Generalizowanie nie jest właściwe. Ktoś pomyśli, że rzeczywiście nie ma sensu kombinować. 
A ja napiszę zgodnie z prawdą, że w mojej konfiguracji pomiary są dosyć powtarzalne i podobne do siebie. 
Niech każdy poeksperymentuje, bo warto spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle myślę,że ludzie źle do tego podchodzą. Producent wypuszcza za darmo aktualizację do swoich produktów gdzie można używać room correction. Można włączyć , eksperymentować. Może coś zmienić a może niedużo. Nie ma obowiązku tego uruchamiać. Z czasem pewnie będzie coraz lepsza i z nowymi funkcjami bo Wiim tak zwykle działa. Nie trzeba wcale tego uruchamiać. Spowodowało to jak zwykle wojnę. DIRAC lepszy, to jest gówno warte, mikrofon taki, to gra a tamto nie gra, taki streamer lepszy, taki zasilacz itd. Nie rozumiem czemu musi zawsze taka atmosfera po chwili panować.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz absolutną rację.
Przepraszam z góry za offtop, ale chyba trzeba to poruszyć.

Muzyka podobno łagodzi obyczaje, a na forach jest pełno toksycznych osób, które rozwalają każdą dyskusję, żeby sobie ego podnieść. Zawsze wszystko wiedzą lepiej. Nie pomogą, nie doradzą tylko udowadniają, że są lepsi od innych. Na podobnym wątku pośrednio się dowiedziałem, że kupiłem gówno, najprawdopodobniej słucham na sprzęcie typu padaka i całkiem możliwe, że jestem pielgrzymem z Lichenia 🤣

Takie tam towarzystwo wzajemnej adoracji. Pisali oczywiście nie wprost, takie żarty. Do tego różne twierdzenia nie dopuszczające dyskusji (słowa typu „oczywiście”, „standardowo”), ton protekcjonalny wobec innych, bo na pewno to biedaki słuchające na „padakach”. 
Gdy pojawiła się groźba bana, to święte oburzenie i odbijanie piłeczki. Na razie tam nie wracam. Przeczekam. 
Kiedyś założyłem wątek o SMSL Q5 Pro. Co tam się działo! Co istotne o urządzeniu zginęło w szambie. W końcu połowa wątku została skasowana, ktoś chyba dostał bana i się skończyło. Dzisiaj czegoś można się z tego wątku dowiedzieć. 
Podsumowując offtop, ludzie! Co z Wami?! Tu chodzi tylko o więcej życzliwości do innych 🙂👍🏼 Pozdrawiam serdecznie i udanego dnia życzę Wszystkim 😁👋🏼

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróćmy do tematu. Z rozpędu kupiłem zasilacz liniowy od Tomanka do mojego WPP. Niedrogi, więc co szkodzi spróbować. Jak nie pomoże, to na pewno nie zaszkodzi 😁

Na razie za wcześnie na moje wnioski ale mam pytanie do osób, które podpięły jakikolwiek liniowy zasilacz do któregoś Wiima. Czy stwierdziły na ucho jakieś zmiany? To pytanie do osób, które tak zrobiły. Teoretykom z góry dziękuję 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, D-Art napisał:

Na razie za wcześnie na moje wnioski ale mam pytanie do osób, które podpięły jakikolwiek liniowy zasilacz do któregoś Wiima. Czy stwierdziły na ucho jakieś zmiany? To pytanie do osób, które tak zrobiły. Teoretykom z góry dziękuję 🙂

 

1 godzinę temu, ProjectPi napisał:

Jakikolwiek, którykolwiek. Toslink, brak zmian.

Potwierdzam. Próbowano z Pro Plusem via Toslink i analog. Zamiast inwestować w zasilacze do Wiim'ów lepiej jest odłożyć przez jakiś czas odłożyć pare złociszy i kupić coś lepszego. A co to już temat na osobny, długi wątek ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, D-Art napisał:

Masz absolutną rację.
Przepraszam z góry za offtop, ale chyba trzeba to poruszyć.

Muzyka podobno łagodzi obyczaje, a na forach jest pełno toksycznych osób, które rozwalają każdą dyskusję, żeby sobie ego podnieść. Zawsze wszystko wiedzą lepiej. Nie pomogą, nie doradzą tylko udowadniają, że są lepsi od innych. Na podobnym wątku pośrednio się dowiedziałem, że kupiłem gówno, najprawdopodobniej słucham na sprzęcie typu padaka i całkiem możliwe, że jestem pielgrzymem z Lichenia 🤣

Takie tam towarzystwo wzajemnej adoracji. Pisali oczywiście nie wprost, takie żarty. Do tego różne twierdzenia nie dopuszczające dyskusji (słowa typu „oczywiście”, „standardowo”), ton protekcjonalny wobec innych, bo na pewno to biedaki słuchające na „padakach”. 
Gdy pojawiła się groźba bana, to święte oburzenie i odbijanie piłeczki. Na razie tam nie wracam. Przeczekam. 
Kiedyś założyłem wątek o SMSL Q5 Pro. Co tam się działo! Co istotne o urządzeniu zginęło w szambie. W końcu połowa wątku została skasowana, ktoś chyba dostał bana i się skończyło. Dzisiaj czegoś można się z tego wątku dowiedzieć. 
Podsumowując offtop, ludzie! Co z Wami?! Tu chodzi tylko o więcej życzliwości do innych 🙂👍🏼 Pozdrawiam serdecznie i udanego dnia życzę Wszystkim 😁👋🏼

O ile dobrze pamietam, to dyskusja dotyczyla tego, ze Wimma nie biorą na testy recenzenci, bo branza audio boi się, ze jest "lepszy". A artykuł do ktorego zostalismy skierowani był napisany w sposob uwlaczający inteligentnemu czlowiekowi. Uzyte byly tam slowa hit i cud. Także ten... nie widze zwiazku z toksycznoscią i powiekszaniem ego. Przydałaby się chwila refleksji? Do kogo takie artykuly.

I jeszcze jedno. Pytasz czy ktoś slyszy roznicę na zasilaczu liniowym. Na wszelki wypadek? :)

to jakbyś jadł bulkę z maslem i zapytał sąsiada czy jest smaczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderz w stół, a nożyce się odezwą?

Z tego co pamiętam, przytoczyłeś tylko fragment „dyskusji”. Było tego więcej i faktycznie, nieco uwłaczało. Czytającym czy piszącym, nie mam ochoty komentować.
Jak czytam różne polskie fora, to aż strach się odezwać. Skąd tyle tego w ludziach?

A co do zasilacza zapytałem, bo zwyczajnie jestem ciekawy. Mogę?

Kto chce to odpowie, kto chce bić pianę, niech policzy do 10 i wypije szklankę wody. Czy mam się teraz tłumaczyć ze zwykłego pytania na forum, które dotyczy omawianego w wątku urządzenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto tu sieje? Umiesz odkręcić kota ogonem. Myślałem, że się przeniosę w spokojne miejsce, ale troll polezie za człowiekiem 🤣

No tak, to po co o cokolwiek pytać innych na forum? Po co porównywać spostrzeżenia, po co w ogóle rozmawiać?

Przecież każdy wie co ma i co słyszy, a czego nie. Zamknijmy wszystkie fora dyskusyjne! Ale jaja! 🤣🤣🤣

Człowieku, idź czep się kogoś innego i daj żyć 🤣🤣🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, D-Art napisał:

Człowieku, idź czep się kogoś innego i daj żyć 🤣🤣🤣

Samolub! ;) 

1 minutę temu, D-Art napisał:

Pozdrowienia były całkowicie szczere, bo zawsze każdemu życzę dobrze. Zawsze wraca to co dajesz. Warto o tym pamiętać.

Jak to ma się do powyższego w kwestii dobrych życzeń? A niech tym razem wraca 😛 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...