Skocz do zawartości

Jakiego wykonawcy macie najwięcej płyt?


Rafał S

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Czytam Wasze wpisy i coraz bardziej mnie nęci, żeby w końcu policzyć swoje płyty. Spis inwentarza chodzi mi po głowie jakiś czas, cóż... lenistwo górą. Jedno z przykazań szczęśliwego człowieka stanowi: "Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia", a inne "Jak poczujesz chęć do roboty, usiądź i poczekaj, aż ci przejdzie", a ja nie ukrywam, że uważam się za człowieka szczęśliwego 😊 .

Tak, że kiedyś myślę coś tu się pojawi z mojej strony. Tymczasem chciałbym Wam przedstawić temat do przemyśleń, może wzór do naśladowania czy też obraz ludzkiej pasji.

https://geekweek.interia.pl/styl-zycia/ciekawostki/news-uzaleznil-sie-od-kupowania-winyli-ma-ich-juz-kilka-milionow,nId,1501465#pst79957592

 

 

Zawsze mnie ciekawiło, ile czasu zajęłoby odsłuchanie całej muzyki, którą ludzkość utrwaliła na fizycznych nośnikach plus to, co istnieje jako pliki, zakładając oczywiście, że każdy utwór może być odtworzony tylko raz z jednej postaci, tzn. jak coś puszczone ze szpuli, nie może być już odtworzone z winyla ani CD czy pliku. Pomijamy remastery, natomiast dopuszczalna jest każda dowolna interpretacja danego utworu. Czasookres od stworzenia pierwszej maszyny grającej po dzień dzisiejszy.

Strzelam, że 50 000 lat może zabraknąć...

A może już ktoś to policzył? Jak myślicie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2023 o 08:07, misiekx napisał:

John Cougar Mellencamp - 8

Widzę, że wiesz, co lubisz. Chociaż spodziewałem się zobaczyć na Twojej liście coś z southern rocka - choćby Lynyrd Skynyrd, patrząc na awatar. :)

Fajnie, że ktoś poza mną słucha Mellencampa. Też mam kilka jego płyt. U nas gość jest mocno w cieniu Springsteena i Toma Petty, a szkoda. To samo dotyczy Johna Hiatta, choć tu już b. specyficzny wokal może niektórych odstraszać. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, misiekx napisał:

mam też i LS ale tylko 6 płyt. Nie łapią się na podium 😉

U mnie podobnie. Dla mnie southern rock to przede wszystkim Allman Brothers Band i okolice: Gov't Mule, solowe płyty Warrena, Derek Trucks Band i Tedeschi Trucks Band, a także solowy Gregg Allman i Dickey Betts. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2023 o 19:53, Profi napisał:

[...]

Strzelam, że 50 000 lat może zabraknąć...

A może już ktoś to policzył? Jak myślicie?

 

291.666,6 roku słuchając absolutnie non-stop/24/h:

7.000.000 płyt, jak wysłuchał po 1 dziennie, to w 50 lat nie zdąży wysłuchać 30.000 😛
Po. co mu to?! 😛 Nigdy nie pozna nawet 0,1%, tego, co ma

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2023 o 08:07, misiekx napisał:

Led Zeppelin - dyskografia

AC-DC dyskografia 

The Cure - dyskografia

Direct Straits - dyskografia 

Metalica - 8 

John Cougar Mellencamp - 8

Wczoraj na Canal+ Dokument trafiłem przypadkiem na bardzo ciekawy dokument o AC/DC "Forever Young":

https://www.canalplus.com/pl/dokumenty/ac-dc-forever-young/h/14266152_70026

Kopalnia informacji o tej grupie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem z grubsza CD-ki i oto moja czołówka:

1. Jean Michel Jarre - 13
2. Tangerine Dream - 7
3. ex aequo Vangelis i Elbtonal Percussion - po 5
4. ok. 20 wykonawców z przedziału 3-4 płyt
a potem jest już bardzo, bardzo gęsto, większość albumów w moim zbiorze to 1-2 pozycje danego wykonawcy. 

Miałem problem z nazwiskiem Głyk. Otóż Ireneusz Głyk - ojciec, wibrafonista i perkusista - nagrał kilka albumów z udziałem córki. Kinga Głyk - córka, basistka - nagrała kilka albumów z udziałem ojca. Rodzinnie z udziałem jeszcze Patryka Głyk też wydali album. Razem byłoby 8 płyt i zmiana na podium.

Mam dość spory chaos w plikach, lista pewnie zmieniłaby się po ich skatalogowaniu 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć

Jest nowy - witam serdecznie wszystkich :)

W ostatnie Święta udało mi się w końcu skatalogować moje zasoby CD

Z grubsza wygląda to tak:

1. Mark Knopfler - 37 albumów (totalna korba na punkcie muzyki tego Artysty ♥️ od 1992 roku)

2. Budka Suflera - 27 albumów

3. Dire Straits - 19 albumów (w zasadzie to Knopfler)

4. Stare Dobre Małżeństwo - 18 albumów

Dodatkowo ukochani Mistrzowie muzyki filmowej: Ennio Morricone, John Williams, Andrzej Korzyński i inni

Znakomite zespoły jak: Camel, Pink Floyd, solowy Roger Waters i wiele, wiele innych Wielkich Artystów ♥️ z Polski i ze świata.

W sumie wyszło mi 315 albumów 😁

Pozdrawiam wszystkich 👋

Edytowano przez Pablosan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Dnia 19.01.2024 o 18:55, Pablosan napisał:

Camel

Jedno z moich piękniejszych wspomnień koncertowych, mimo beznadziejnej akustyki w krakowskiej hali Wisły. 1997 r. - ponad ćwierć wieku temu... Bardzo lubię pierwszy okres zespołu - z Bardensem, Wardem i Fergusonem lub Sinclairem na basie. Ferguson zresztą nie był jakimś wielkim muzykiem (potem miał firmę budowlaną), ale z Andy Wardem tworzyli zgrany tandem. A Ward to już rasowy rockowy bębniarz. Żywioł i intuicja. :) Bardens - wspaniały zmysł melodyczny. O Latimerze nawet nie będę zaczynał pisać. (Dla mnie większy od Gilmoura.)

Potem to się trochę rozmyło, ale wciąż trafiały się momenty chwały.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 27.10.2022 o 19:17, Rafał S napisał:

Jak w tytule. Prosimy podawać wykonawców i liczbę krążków.

Zasady:

1. Mówimy o podmiotach wykonawczych, a nie kompozytorach (różnica szczególnie istotna w przypadku muzyki poważnej). Czyli Krystian Zimerman - tak, Chopin - nie. ;)

2. Nie sumujemy różnych wydań tego samego tytułu. 10 audiofilskich wydań "Dark Side of the Moon" Floydów, to wciąż jedna płyta. Nie liczymy płyty podwójnie, jeśli mamy i na CD i na winylu.

3. Wydawnictwa wielkopłytowe liczymy jako wiele płyt, ale tylko jeżeli zawierają pełnoprawny materiał. Czyli np. dwupłytowy koncert - 2 płyty, album z dodatkowym krążkiem z wersjami demo - 1 płyta.

4. Kwestie dyskusyjne rozstrzygamy polubownie we własnej głowie i nie zadręczamy innych pytaniami podważającymi sens zasad 1.-3. ;) W ostateczności można podawać różne sumy wraz z komentarzami, skąd się wzięły.

 

7 minut temu, Chopinbad napisał:

 

Płyty:

Focus 13

Chuck Magione 7

Uriah Heep 7

Wishbone Ash 6

Reszta to pięć lub cztery maksimum 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...