Skocz do zawartości

Audiofilski switch - czyli jak nabijać ludzi w butelkę.


Recommended Posts

8 godzin temu, Rega napisał:

Zrobię trochę takich podstawek. Przy kolezeńskich odwiedzinach w piwnicy będę rozdawał w kompletach po 6 szt.

A przy koleżeńskich relacjach na odległość inPostem?

😉

11 minut temu, terracan1929 napisał:

nieeeeee....to takie....nieaudifilskie.......bambus.nieeeeeeeeeeeee i jeszcze raz nie..

Akurat tutaj się mylisz 😉

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Za 30 zł można mieć spersonalizowane podstawki pod kabel. Można ? :) 

Czy to oznacza, że dowolny klocek z bambusa są w stanie zrobić? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, DiBatonio napisał:

Czy to oznacza, że dowolny klocek z bambusa są w stanie zrobić? 

Raczej nie , wygląda mi to na gotowce z CNC , chodziło mi o dowolny napis na tych klockach. W sumie tak sobie pomyślałem , że taki już obrobiony kawałek drewna może stanowić świetną bazę do wykonania podstawki . Wystarczy przy grubszych kablach rozpiłować pilnikiem i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - zrobiłem test z 3 tanimi switchami vs bezpośrednie wpięcie streamera do routera i różnice w dźwięku są bardzo duże 🤪

Każde urządzenie sieje, najbardziej router bezpośrednio. 

Najlepsza u mnie konfiguracja (streamer wpięty do niego gra praktycznie jak streamer ze swojego cache z wyciągniętym kablem RJ45) to tani 5 portowy Tplink ale z liniowym zasilaniem. Dołączony impulsiak dodawał sianie najwyższych częstotliwości. Różnice były na tyle duże że trzeba być głuchym lub nastawionym na mądrości zero jedynkowe żeby nie czuć różnicy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcinmarcin napisał:

nastawionym na mądrości zero jedynkowe żeby nie czuć różnicy. 

 

11 minut temu, eMBe napisał:

Co konkretnie siało i jak zmieniło te zera i jedynki (dźwięk przesyłany cyfrowo)? :D

Wiedziałem że sie fachowcy znajdą 😁👍

Po pierwsze nie mówię o zerach i jedynkach a szumach z sieci i zasilania które wpływają na dźwięk. 

Po drugie nawet  zera i jedynki przy protokole Usb audio nie zawsze muszą być takie same 😁 Poczytaj o korekcji danych w UAC (opóźnienia i problemy w sieci mogą wpływać na błędy transmisji ze streamera do dac) 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Różnice były na tyle duże że trzeba być głuchym lub nastawionym na mądrości zero jedynkowe żeby nie czuć różnicy.

Czy Ty przypadkiem po prostu nie przesadzasz? Udowodniasz swój poziom x? To że "słyszysz" nie robi z Ciebie guru by pisać że ktoś jest głuchy jak nie odczuwa różnicy. Dla mnie to zwykła prowokacja do gównoburzy, nie miej ludzi za idiotów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Butler napisał:

Czy Ty przypadkiem po prostu nie przesadzasz? Udowodniasz swój poziom x? To że "słyszysz" nie robi z Ciebie guru by pisać że ktoś jest głuchy jak nie odczuwa różnicy. Dla mnie to zwykła prowokacja do gównoburzy, nie miej ludzi za idiotów.

Nie przasadzam. W mojej konfiguracji "wstrzyknięcie" śmieci po RJ45 jest mocno słyszalne. 

Najprostszy test - odpiąć kabel w trakcie grania. Streamer zagra z cache (zera i jedynki się nie zmienią) a zobaczycie wpływ sieci na dźwięk 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, marcinmarcin napisał:

zera i jedynki przy protokole Usb audio nie zawsze muszą być takie same

Udowodnij to jakoś. Serio. 
Obejrzałeś film który wkleiłem? 

35 minut temu, marcinmarcin napisał:

nie mówię o zerach i jedynkach a szumach z sieci i zasilania które wpływają na dźwięk. 

A ja o zerach i jedynkach bo o to chodzi w cyfrowym przesyłaniu dźwięku.

4 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Wracając do tematu - zrobiłem test z 3 tanimi switchami vs bezpośrednie wpięcie streamera do routera i różnice w dźwięku są bardzo duże 🤪

Każde urządzenie sieje, najbardziej router bezpośrednio. 

Najlepsza u mnie konfiguracja (streamer wpięty do niego gra praktycznie jak streamer ze swojego cache z wyciągniętym kablem RJ45) to tani 5 portowy Tplink ale z liniowym zasilaniem. Dołączony impulsiak dodawał sianie najwyższych częstotliwości. Różnice były na tyle duże że trzeba być głuchym lub nastawionym na mądrości zero jedynkowe żeby nie czuć różnicy. 

O czym Ty w ogóle piszesz? :D 
 

Edytowano przez eMBe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Fafniak napisał:

Te rewelacje zasługują na ślepy test

Wtykasz kabelek, wytykasz, można zamknąć oczka przy tym 😁

47 minut temu, eMBe napisał:

Udowodnij to jakoś. Serio. 

Poczytaj o UAC, tam jest wszystko. 

48 minut temu, eMBe napisał:

Obejrzałeś film który wkleiłem? 

Tak, Linus jest mistrzem PR. 

Nawet jak ten switch z filmiku to Scam, nie zmienia to faktu że za śmieszne pieniądze (100pln za switch plus stary zasilacz) bardzo poprawiłem sobie jakość dźwięku z usbridge signature... 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Fafniak napisał:

Tak pojmujesz ślepy test?

Możesz kogoś poprosić żeby Ci wtykał 🙂

Naprawdę nie rozumiem, że zmianę wzmacniacza czy kolumn można zauważyć bez ślepego testu, ale już coś nieoczywistego, zawsze na ślepo musi być 🤗

 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Butler napisał:

Jeśli już jesteś taki pewny swego, to obstawiam że to streamer jest taki "doskonały" i to jego konstrukcja stwarza problemy podczas podłączania/rozłączania przewodów, a nie sam fakt użycia LAN z routerem czy switchem.

Pytanie który sprzęt ze światka audio jest doskonały i czy doskonałość ma być rozumiana jako perfekcja pomiarowa jak np chińskie dac... 

Usbridge sig moim zdaniem gra swietnie, ale dopiero z dobrym softem, dobrym liniowym zasilaniem i brakiem zakłóceń z sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marcinmarcin napisał:

Usbridge sig moim zdaniem gra swietnie

Nie podważam. Mój Atoll też gra świetnie, ale wywala korki w bezpiecznikach. TA też super gra, a i tak w wielu kwestiach jest co poprawiać. To nie sprzęt dostarczający Ci kablowo łączność sieciową "sieje", tylko sam streamer z którego może i jesteś zadowolony, ale technicznie w pewnych aspektach może nie do końca został dopracowany. On nie ma prawa tak się zachowywać.

Pal licho... Ale sposób w którym przedstawiasz swoje racje "słysząc" i traktując innych jako głuchych albo ograniczonych jest obrzydzający.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywam rzeczy po imieniu. Wyzywanie od głupich ma być normą? Post zgłoszony.

2 godziny temu, DiBatonio napisał:

Znowu o zerach i jedynkach w kablach LAN i USB ?

😁😁😁

Tak. Bo w przesyle cyfrowym leci jeszcze chyba 0,7 pewnie.

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

tak, Linus jest mistrzem PR. 

Nawet jak ten switch z filmiku to Scam

Co z tego filmu nie jest prawdą a jest PRem?
Nawet jak? Serio? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Butler napisał:

Nie taki był mój cel i jeśli obraziłem nie trafiając w poczucie humoru to szczerze przepraszam. Nie takie miałem intencje.

Ups. Z rozpędu pomyślałem, że to napisał ten pacjent od siania po sieci.
Mój błąd. Przepraszam.

Edytowano przez eMBe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...