Skocz do zawartości

Zestaw 50 kPLN


Rokownik

Recommended Posts

35 minut temu, lysy napisał:

będę reagował z bezwzględną stanowczością.

Ja tam zdania nie zmienię. Kupa kasy wydawanej na audio jest nieracjonalnie marnowana. Szczęście jeśli choć przynisi radość ze sprawienia sobie nowej błyskotki, ale niestety i to nie zawsze. Takie są fakty. I taka natura tego hobby. Znajdzie się taki, co powie, że nigdy nie popełnił zakupowego błędu i powtórzyłby wszystkie dotychczasowe decyzję sprzętowe? Ja jakbym zaczynał jeszcze raz, poszedłbym zupełnie inną ścieżką. Byłoby taniej i lepiej. Czyli sam nie byłem racjonalnym audiofilem. 

Oczywiście zakładając, że liczy się cel, a nie droga. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Rafał S napisał:

@Rokownik Może znalazłbyś chwilę, żeby napisać choć kilka zdań o tym, z jakimi piecami wygrał Mac przed zakupem. A jeśli pisałeś już wcześniej, to proszę - wrzuć link. Bardzo jestem tego ciekaw i pewnie nie tylko ja. Pozdrawiam :)

 

Fajnie, że się trochę uspokoiło w temacie. 😇

Wzmacniacze? Oby tylko nie było kolejne burzy.... słuchałem ich w różnych miejscach i w różnych konfiguracjach:

1. Heed Obelisk III

2. Haiku Bright MK5

3. Haiku Selene 6550

4. Unison Research Simply Italy

5. Naimi Uniti Star

6. Marantz i tu już nie pamiętam albo 30 albo 40n....

7. Luxman 505uXII

8. Michi X3

9. Michi X5

10. Gato 400

11. McIntosh MA7200

12. dzielonka Vincenta SA32 + SP332

Więcej nie pamiętam, część z nich słuchałem wielokrotnie (Michi).

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kraft napisał:

Ja jakbym zaczynał jeszcze raz, poszedłbym zupełnie inną ścieżką. Byłoby taniej i lepiej. Czyli sam nie byłem racjonalnym audiofilem. 

Jarek możesz mieć pretensje wyłącznie do siebie, że wydałeś więcej niż chciałeś.

Jesteś dorosłą osobą i sam decydujesz o swoich zakupach.

Życzę miłego dnia,

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Kupa kasy

Kupa , ile to jest?

Czy dla każdego tyle samo?

Na wszystko -całe audio plus adaptacja wydałem/zapracowałem  - uwaga! - 1000 moich roboczogodzin netto.

Jestem zaskoczony @Kraft

Przeważnie do opisu używasz obserwacji. Teraz użyłeś oceny. 
Nie idź tą drogą Jarek.

pozdrawiam

Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Adi777 napisał:

Tani sprzęt może być o wiele lepszy niż nieporównywalnie droższy.

Teoretycznie tak. Jeżeli ten drogi jest akurat gniotem, a tani wyjątkowo dobry w swojej klasie. Poza tym ten znacznie tańszy może zagrać lepiej w sprzyjających sobie (i niesprzyjających droższemu rywalowi) konfiguracji i warunkach. Stąd potem sensacyjne doniesienia, jak to coś zamiotło coś innego. Ale co do zasady dużo droższy, przyzwoity w swojej klasie produkt, ma większy potencjał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adi777 napisał:

Co, gdy ktoś nie lubi słyszalnych zniekształceń, przykładowo z jakiegoś wzmacniacza lampowego za 50 tysięcy złotych? Musi posłuchać wszystkich tranzystorów do 20 tysięcy lub mniej, żeby móc powiedzieć, że ten tańszy będzie lepszy?

Mylisz pojęcia. "Uważam, że Satriani jest lepszym gitarzystą niż Metheny, ponieważ nie lubię jazzu."

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rafał S napisał:

Mylisz pojęcia. "Uważam, że Satriani jest lepszym gitarzystą niż Metheny, ponieważ nie lubię jazzu."

Uważam, że wzmacniacz bez słyszalnych zniekształceń jest lepszym wzmacniaczem niż Lampa X, ponieważ nie lubię lamp, które zniekształcają?

Ja tu nie widzę żadnego błędu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał S

Uważam, że wzmacniacz bez słyszalnych zniekształceń jest lepszym wzmacniaczem niż Lampa X, ponieważ nie lubię lamp, które zniekształcają?

Ja tu nie widzę żadnego błędu.

Była mowa, że tańsze/dużo tańsze może być lepsze niż droższe/dużo droższe. Podałem przykład, który jasno to pokazuje 

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...