Skocz do zawartości

Zestaw 50 kPLN


Rokownik

Recommended Posts

5 godzin temu, Rokownik napisał:

budżet powiedzmy między 1000 a 2000 za parę (wolałbym już konfekcjonowane bananami),

A może ten pokaźny budżet przeznaczyć na adaptację akustyczną? Z 2000 zł to może nawet jakiś używany Dirac by się trafił i miałbyś faktycznie po problemach z basem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rokownik napisał:

jak Wiecie mam problemik z basem, więc jakieś propozycje lekkie w tym zakresie mile widziane,

Jest propozycja, ale bardzo nie audiofilska, za to jak dobrze zaimplementowana to potrafi świetnie działać. Proponuję Ci dobry streamer malinę oparty na Volumio - może być nawet nowy gotowiec od nich Volumio Rivo. Tam jest plugin Fusion DSP do którego możesz wklepać wyniki pomiarów pokoju. Sam koryguje wyłącznie bas - 52Hz, 66 i chyba 80. DSP na Volumio jest chyba najmniej stratnym DSP pod względem jakości. Wcześniej używałem Rme Adi 2FS, ale znalazłem lepiej grajacego dac bez DSP, więc korekta poszła na malinę. (u mnie usbridge signature). 

Powiem tak - nie jestem w stanie słuchać już bez DSP... Dźwięk jest znakomity w porównaniu do tego bez korekt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Sam koryguje wyłącznie bas - 52Hz, 66 i chyba 80

 

18 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Powiem tak - nie jestem w stanie słuchać już bez DSP... Dźwięk jest znakomity w porównaniu do tego bez korekt

Cześć Marcin

witaj @Rokownik/rozmawialiśmy czas temu przez pw/z zainteresowaniem czytam co u Ciebie. Odnośnie przewodów głośnikowych nie odpowiem, bo nie nie wiem co Tobie polecić/nie znam się.

Te cytaty powyżej/wybacz @Rokownik za mój wpis nie na temat, oddają z czym i ja się odważyłem zmierzyć. Miałem świetne brzmienie, ale w porównaniu do „innych” miejsc, gdzie miałem okazję posłuchać, to brzmienie było jakieś takie mniej czyste, wyraźne. Trochę posklejane i trudno mi było określić co jest nie tak. Gdzieś tam z tylu głowy wiele pomysłów, czytaj „wymiana źródeł/dac/streamer/CD, lampek, kabli” itp

Aż w końcu pojawił się ten nieaudiofilski dsp. Tylko w tych podobnych miejscach o których pisze Marcin/cytat.

U mnie „zadziałało”, już około 10 mcy nic mi nie przeszkadza, nie wierci, kłuje. 
Nie ma kleju, jest wgląd, detale itp 

Jak zaczarowana różdżka. 

 

Zachęcam Ciebie do jednej, jedynej próby zastosowania dsp. Tylko tam, gdzie pomiary to pokażą. Najlepiej pod okiem kogoś, kto ma doświadczenie i chciałby Tobie bezinteresownie/interesownie pomóc. Powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, AudioTube napisał:

@Tomasz S. dzięki za zainteresowanie. Odpowiem na pw bardzo chętnie. Tutaj najważniejszy jest kolega, który założył wątek.

Zgadza się 👍 ja tylko dodam co może się przydać @Rokownik że dzięki DSP mogę mieć u siebie kolumny które musiałbym skreślić ze względu na nadmiar basu, a odpowiada mi cała reszta ich charakterystyki... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2023 o 11:57, DiBatonio napisał:

@Rokownik

Tak, okolice Łodzi to Q21, wypożyczą jakieś kable.

Ujmę rzecz dyplomatycznie. Nie bez przyczyny umieściłem taki, a nie inny wpis dot. Łodzi i jej okolic. Uwierz mi!!!

Dnia 9.02.2023 o 15:05, marcinmarcin napisał:

Powiem tak - nie jestem w stanie słuchać już bez DSP... Dźwięk jest znakomity w porównaniu do tego bez korekt. 

Lata całe słuchałem z korekcją YPAO Yamahy. Fajna sprawa, ale i ona do końca nie eliminowała wzbudzania basów w gorzej nagranych utworach.

Poza tym MA8950 ma analogowy korektor i można się nim śmiało pobawić, zdejmując odpowiedni zakres częstotliwości.

Dzięki za propozycję.

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Chord clearway, Oehlbach XXL albo Tellurium Q

 

Zapisane 👍

5 godzin temu, Bogusław 66 napisał:

Ale komu?

Jaki sprzęt? więcej konkretów. Budżet?

Mnie, odpowiedzi na pytania są w temacie. 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rokownik napisał:

Lata całe słuchałem z korekcją YPAO Yamahy. Fajna sprawa, ale i ona do końca nie eliminowała wzbudzania basów w gorzej nagranych utworach.

Dirac jest znacznie bardziej zaawansowany. Bawiłem się i jednym i drugim. To dwa światy. Nie sądź o Diracu po YPAO. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rokownik napisał:

Lata całe słuchałem z korekcją YPAO Yamahy. Fajna sprawa, ale i ona do końca nie eliminowała wzbudzania basów w gorzej nagranych utworach.

Poza tym MA8950 ma analogowy korektor i można się nim śmiało pobawić, zdejmując odpowiedni zakres częstotliwości.

Dzięki za propozycję.

Ingnorantia nocet 😉

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Dirac jest znacznie bardziej zaawansowany. Bawiłem się i jednym i drugim. To dwa światy. Nie sądź o Diracu po YPAO. 

Nie mówiąc już o celowanej korekcie 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rokownik napisał:

Mnie, odpowiedzi na pytania są w temacie. 😀

Ostatnio bywam tu rzadko, właśnie przeszedłem operacje odbarczenia nerwu w dwóch kręgach kręgosłupa i nie mogę siedzieć przed PC, ledwo pozwolili jechać samochodem z rozłożonym fotelem do domu, ale zauważyłem wpis o MA 8950 ...... widziałem tez wpis Piotrka o kablach co sugeruje poziom cenowy, niestety chyba nie będę pomocny w tym budżecie.

Do Maca sugeruje ... trzymaj się miedzi w kablach im lepsza(droższa) tym lepiej, proponuje PAD Genesis. ..... ale absolutnie nie jest poziom kabli do tego pieca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bogusław 66 napisał:

Ostatnio bywam tu rzadko, właśnie przeszedłem operacje odbarczenia nerwu w dwóch kręgach kręgosłupa i nie mogę siedzieć przed PC, ledwo pozwolili jechać samochodem z rozłożonym fotelem do domu, ale zauważyłem wpis o MA 8950 ...... widziałem tez wpis Piotrka o kablach co sugeruje poziom cenowy, niestety chyba nie będę pomocny w tym budżecie.

Do Maca sugeruje ... trzymaj się miedzi w kablach im lepsza(droższa) tym lepiej, proponuje PAD Genesis. ..... ale absolutnie nie jest poziom kabli do tego pieca.

Dużo zatem zdrówka i pozdrawiam. Dzięki za wpis.

14 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Ingnorantia nocet 😉

Być może, jednak nie kupię Volumio, Sabaja, SMSL, Toppinga etc zaopatrzonych w kabelki z izolacją galwaniczną. Dlatego m.in. założyłem wątek tutaj, a nie na sąsiednim forum

@RoRo czyń proszę honory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rokownik napisał:

Być może, jednak nie kupię Volumio, Sabaja, SMSL, Toppinga etc zaopatrzonych w kabelki z izolacją galwaniczną. Dlatego m.in. założyłem wątek tutaj, a nie na sąsiednim forum

@RoRo czyń proszę honory.

@RoRo ktoś chyba nie wie na czym polega forum, dodatkowo mi coś zarzuca, czyń honory

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

piopio.

No ten gość jest niesamowity i niezmordowany. I ma bardzo dużo wolnego czasu. W pierwszej chwili myślałem, że to jakiś obecny pracownik Top HiFi bo zna praktycznie wszystko z menu tego dystrybutora ale chyba ma tylko kolegów w salonie, gdzie notorycznie przesiaduje i porównuje z nimi  okrutnie drogie modele Rotela i Devialeta z jego Sabajem itp.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kaczadupa napisał:

No ten gość jest niesamowity i niezmordowany. I ma bardzo dużo wolnego czasu. W pierwszej chwili myślałem, że to jakiś obecny pracownik Top HiFi bo zna praktycznie wszystko z menu tego dystrybutora ale chyba ma tylko kolegów w salonie, gdzie notorycznie przesiaduje i porównuje z nimi  okrutnie drogie modele Rotela i Devialeta z jego Sabajem itp.

Jest nie zmordowany to fakt.

Sabaj + KEF LS 50 to najlepszy sprzet na swiecie bo go ma.

No ale dobra to jest obgadywanie :D:P

23 godziny temu, muzofan napisał:

Ja średnio wierzę w bezinteresowne, uporczywe naganianie na różne produkty w każdym wątku 😉. Można być zadowolonym z posiadanego sprzętu i zachwalać jego zalety ale bez przesady. Sabaj i izolacja galwaniczna prawie z lodówki mi wyskakują 🤣

Mi się już śni.

:(

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Sabaj + KEF LS 50 to najlepszy sprzet na swiecie bo go ma.

Ja ostatnio obserwuję podział audiofilów na dwa obozy. Takimi wzorcowymi przykładami skrajnego podejścia do tematu naszego hobby są dla mnie ASR z Amirem na czele i Naim Community z ukrytymi naganiaczami producenta i kodeksem tego forum. Na ASR o zadowoleniu z brzmienia decydują wyłącznie pomiary wykonane przez Amira ( przykład piopio). Czasem pojawia się tam jakiś rozczarowany osobnik, który kupił po pomiarach i miał odwagę o tym napisać ale to wyjątki (zaraz dowiaduje się, że pewnie lubi złe, nieprawidłowe, "źle skonstruowane", podbarwione brzmienie), reszta jak w sekcie - ślepo za Amirem i liczbami.

Z drugiej strony Naim Community i kult marki/znaczka. Wmówienie, że ma się produkt absolutnie najlepiej brzmiący bo Naim innych nie wyprodukuje. Jest to powtarzane tak wiele razy aż wszyscy w to uwierzą. A gdy ktoś nieśmiało napisze, że kupił Naimy zafascynowany społecznością z forum Naima ale mu to nie gra to zaraz padają pytania - a czy wzmacniacz wygrzany przez okres min. 7 miesięcy, a czy kable (tylko naimowskie) wygrzane, a  czy dedykowany naimowski stolik pod sprzęty Naima też wygrzany. Człowiek odpowiada, że kable i stolik nowe i zaraz odpowiedzi - a to dlatego Naima brzmienie ci się nie podoba! i sto lajków pod takimi stwierdzeniami o wygrzewaniu wszystkiego i ślepym kulcie marki/producenta,  który jak już coś wyprodukuje to tylko dlatego, że jest to najlepsze.

Dwa ultra skrajne podejścia do naszego audio hobby, które chyba już zawsze będą obok siebie istnieć. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kaczadupa napisał:

Ja ostatnio obserwuję podział audiofilów na dwa obozy.

Można też zauważyć dwie skrajności u posiadaczy sprzęty. Są tacy, którym ich system zawsze gra najlepiej i tacy, którzy wiecznie będą z czegoś niezadowoleni. Sam zwykle należę do pierwsze grupy przez tydzień-dwa od zakupu i do drugiej przez resztę roku. ;)

A wracając do wątku. @Rokownik - odradzam zakup kabli z wyprzedzeniem. To ostatni szlif, ale ważny, bo mają wpływ na tonalność. Nietrafiony zakup (nawet dobrych kabli) może sporo zepsuć. Tylko wypożyczenia / zakup z możliwością zwrotu. Ewentualnie zakup w ciemno dobrych używek na jednym-dwu odcinkach toru i potem precyzyjne dobieranie przewodu na pozostałym odcinku, żeby pod koniec procesu wciąż mieć możliwość dostrojenia brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Można też zauważyć dwie skrajności u posiadaczy sprzęty. Są tacy, którym ich system zawsze gra najlepiej i tacy, którzy wiecznie będą z czegoś niezadowoleni. Sam zwykle należę do pierwsze grupy przez tydzień-dwa od zakupu i do drugiej przez resztę roku. ;)

Racja. 

Ps: współczuję szczerze że juz po tak krotkim czasie migrujesz do.drugiej grupy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...