Skocz do zawartości

Zestaw 50 kPLN


Rokownik

Recommended Posts

21 godzin temu, kaczadupa napisał:

Ja ostatnio obserwuję podział audiofilów na dwa obozy. Takimi wzorcowymi przykładami skrajnego podejścia do tematu naszego hobby są dla mnie ASR z Amirem na czele i Naim Community z ukrytymi naganiaczami producenta i kodeksem tego forum. Na ASR o zadowoleniu z brzmienia decydują wyłącznie pomiary wykonane przez Amira ( przykład piopio). Czasem pojawia się tam jakiś rozczarowany osobnik, który kupił po pomiarach i miał odwagę o tym napisać ale to wyjątki (zaraz dowiaduje się, że pewnie lubi złe, nieprawidłowe, "źle skonstruowane", podbarwione brzmienie), reszta jak w sekcie - ślepo za Amirem i liczbami.

Z drugiej strony Naim Community i kult marki/znaczka. Wmówienie, że ma się produkt absolutnie najlepiej brzmiący bo Naim innych nie wyprodukuje. Jest to powtarzane tak wiele razy aż wszyscy w to uwierzą. A gdy ktoś nieśmiało napisze, że kupił Naimy zafascynowany społecznością z forum Naima ale mu to nie gra to zaraz padają pytania - a czy wzmacniacz wygrzany przez okres min. 7 miesięcy, a czy kable (tylko naimowskie) wygrzane, a  czy dedykowany naimowski stolik pod sprzęty Naima też wygrzany. Człowiek odpowiada, że kable i stolik nowe i zaraz odpowiedzi - a to dlatego Naima brzmienie ci się nie podoba! i sto lajków pod takimi stwierdzeniami o wygrzewaniu wszystkiego i ślepym kulcie marki/producenta,  który jak już coś wyprodukuje to tylko dlatego, że jest to najlepsze.

Dwa ultra skrajne podejścia do naszego audio hobby, które chyba już zawsze będą obok siebie istnieć. 

Masz rację. niestety kult Amira i ten sposób wybierania sprzetu audio WYŁACZNIE po pomiarach wzrósł w czasie pandemii.

Ludzie zaczeli czytac bo nie mieli co robić i gdzie sluchać no i poszło lawinowo. A to jest łatwo łyknąć, bardzo łatwo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2023 o 09:56, kaczadupa napisał:

Ja ostatnio obserwuję podział audiofilów na dwa obozy. Takimi wzorcowymi przykładami skrajnego podejścia do tematu naszego hobby są dla mnie ASR z Amirem na czele i Naim Community z ukrytymi naganiaczami producenta i kodeksem tego forum.

Musisz zrozumieć ,że większa część ludzi jest po prostu głupia. Lubią dzielić się swoją głupotą i chętnie do tej głupto sekty zapraszać innych głupich :) 
Jakbym kierował się pomiarami nonejma jakim dla mnie jest Amir to bym żadnego sprzętu nie kupił :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Kubakk napisał:

Musisz zrozumieć ,że większa część ludzi jest po prostu głupia. Lubią dzielić się swoją głupotą i chętnie do

Ja to widzę zupełnie inaczej. Z pewnością nie uważam kogoś za głupiego bo wybrał taką a nie inną drogę w audio. Dla mnie dodaje to tylko kolorytu naszemu hobby. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kubakk napisał:

Musisz zrozumieć ,że większa część ludzi jest po prostu głupia.

Głupota to niedostatek rozumu, przejawia się nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, wychwytywania związków między przyczyną i skutkiem, brakiem bystrości, kojarzenia i przewidywania. Tu mądrych nie brakuje, ale i tak jest jak napisał @kaczadupaWydaje mi się że odpowiedniejsze słowo to po prostu naiwność. Warto pamiętać że ukrytych opłacanych naganiaczy też tu nie brakuje - moim zdaniem oczywiście.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kaczadupa napisał:

A taki drugi Topping. Teraz jest moda na tego producenta chociaż cholera wie czy wszystkie Toppingi, SMSL, fiio czy Sabaje itd. to nie jest to samo tylko marketing Chińczyka zmienia nazwy bo się to bardziej opłaca. 

Tego nie wiem. Wiem natomiast, że daki firm Denafrips i Musician są fizycznie produkowane w tych samych fabrykach, na tych samych częściach i w podobnej architekturze. Ponoć jest to normalna praktyka w Chinach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Butler napisał:

Głupota to niedostatek rozumu, przejawia się nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, wychwytywania związków między przyczyną i skutkiem, brakiem bystrości, kojarzenia i przewidywania

No i tak właśnie jest. Wystarczy zonaczyć.

Ktoś wkleja wykres mocy albo SINAD i jeden napisze no rewelacyjny wynik a drugi napisze przeciętny :D

Gadka o tym samym wykresie.

Kolejna sprawa to jak ktoś interpretuje i chwyta wiedz. Byłeś w temacie gdzie gosć napisał że "kolega" mu powiedział że w Bronze sa plastikowe głośniki. Okazało się że wyczytał to na necie na jakimś podrzędnym portalu (w sensie informacji) . ale wiesz kolejny przeczyta i dalej puści.

18 godzin temu, Rafał S napisał:

Tego nie wiem. Wiem natomiast, że daki firm Denafrips i Musician są fizycznie produkowane w tych samych fabrykach, na tych samych częściach i w podobnej architekturze. Ponoć jest to normalna praktyka w Chinach.

To prawda.

9 godzin temu, kaczadupa napisał:

A PMC już słuchałeś ?

Jestem za

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Kolejna sprawa to jak ktoś interpretuje i chwyta wiedz. Byłeś w temacie gdzie gosć napisał że "kolega" mu powiedział że w Bronze sa plastikowe głośniki. Okazało się że wyczytał to na necie na jakimś podrzędnym portalu (w sensie informacji) . ale wiesz kolejny przeczyta i dalej puści.

No zgadza się. Ale brnąć dalej, to nie rozumiem dlaczego przywara "plastikowe" jest tutaj takie pejoratywne. To nie te czasy kiedy oznaczało to taniochę i tandetę. W połączeniu z kompozytami i odpowiednim gatunkiem tworzywa, można stworzyć projekt który rozłoży na łopatki tradycyjne rozwiązania z giętej blachy czy formy z metalu.

A co do badziewnych bebechów w kolumnach, w budżetówkach to faktycznie słabo wygląda. Może nie aż tak jak w tamtym temacie, ale wcale on mnie jakoś nie zaskoczył i byłbym w stanie uwierzyć że takie są realia. W moich Klipsch mam wszystko pozmienianie łącznie z zwrotnicami, bo seria to chińszczyzna najtańszym kosztem.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rafał S napisał:

napisałbyś coś więcej... :) 

Wciornost tam.....napiszę, czemu nie?😀

Czy mieliście kiedyś do czynienia z "twórcą"? By nie użyć słowa "poetą". Hę?

- Będę w czwartek

- Nie będę w czwartek

- Będę w niedzielę

- Nie będę w niedzielę, boli mnie głowa, nie wiem kiedy będę,

- Będę we wtorek - info z godz. 11.00

- Nie będę we wtorek ....no nadal coś nie gra w strojeniu....

Mam pisać dalej?😇

Ad rem...ad rem....

Przyjechały do mnie, w opakowaniu zastępczym, kolumny Audio Academy Rhea....i w sumie to nie wiem, albo Rhea III albo Rhea II by Rokownik.......

Tak naprawdę to Rhea II z kompletnie nową, strojoną pode mnie zwrotnicą i pojemnością obudów. "Poeta" się krygował, przesuwał terminy - dawał sobie czas. I go nie zmarnował. Oj NIE!!!!!

W końcu, na reszcie, bezapelacyjnie i nieodwołalnie pożegnałem zatyczki do BR. Jest pięknie na basie. Nic się nie wzbudza, nic nie łazi bezkształtnie po izbie, nic nie burczy. Bas został okiełznany. Nabrał, w przeciwieństwie do zapchanych BR w poprzednich wersjach, kolorytu i stopniowalności. Schodzi nisko, jest krótki, szybki i w pełni kontrolowany. Nawet nie wiedziałem, że takie dźwięki mają niektóre z moich ulubionych utworów, serio !!!

Góra zyskała lekkość, wybrzmienia, swobodę, piękno i magię.

Środek zelżał, pianino brzmi jak....pianino a nie jak nadmuchana elektroniką grzechotka 🤣, głosy brzmią namacalnie, żywo, naturalnie i tak swojsko.

Ta magia szczególnie daje o sobie znać przy cichym słuchaniu. McIntosh i te kolumny to gloryfikacja prawdziwości. Jest tak, jak mam utrwalone z dawnych lat, naturalnie, żywo, ciekawie, autentycznie.

Kiedy odkręcimy gałkę głośności w prawo.....no to.....tu jest w bardzo dobrze nagranych utworach prawdziwa nirwana. Yello, Hans Zimmer, nowy Alphaville z orkiestrą symfoniczną - część orkiestry wychodzi u mnie kilka metrów na korytarz za kolumną 😉- przenoszą zwykłego zjadacza bułek w inny wymiar. A wszystko to bez męczenia słuchacza, bez aberracji, bez zniekształceń, bez wahania, bez cienia fałszu.

Relacja cena/jakość Audio Academy Rhea III lub Rhea II by Rokownik.... to majstersztyk. Lżejsze strojenie przyniosło spektakularny efekt. Praca z bardzo doświadczonym twórcą kolumn i jego znajomością akustyki pomieszczenia oraz wzmacniacza dała nadspodziewanie dobry efekt.

To ogromna przyjemność móc czerpać z wiedzy i doświadczenia kogoś, kto robi kolumny bardzo wiele lat. Jeszcze większa z uwagi na fakt, że na 99% zamówię tą Rhea. Tą, która została pode mnie zestrojona.

Polecam każdemu taką współpracę.

PS. Audio Academy nie ma na tym forum, więc nie robię tu nikomu żadnej reklamy i nikomu nie schlebiam dla taniego poklasku.

Jakby co to pytajcie.....

PS.2. Nie słuchałem PMC....😇

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rokownik napisał:

To ogromna przyjemność móc czerpać z wiedzy i doświadczenia kogoś, kto robi kolumny bardzo wiele lat. Jeszcze większa z uwagi na fakt, że na 99% zamówię tą Rhea. Tą, która została pode mnie zestrojona.

Gratuluję. Trzymałem kciuki po cichu za takim rozwiązaniem. 
Fajna sprawa👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rokownik napisał:

Relacja cena/jakość Audio Academy Rhea III lub Rhea II by Rokownik.... to majstersztyk.

Czyli ile? Bo jak grają już wiemy.

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

powiedział że w Bronze sa plastikowe głośniki.

Nie tylko w Bronze. We wszystkich Monitor Audio.

22 minuty temu, Rokownik napisał:

Teraz jest wersja na Scan Speakach i SB Satori z zupełnie nową zwrotnicą

Kolejna firma przekonała się do SBA. Ich głośniki powoli opanowują segment małych producentów. I bardzo dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...