Skocz do zawartości

Zestaw 50 kPLN


Rokownik

Recommended Posts

5 godzin temu, Rokownik napisał:

Wystarczy, że wypnie się jeden z właścicieli, bądź zachoruje, pojawią się braki w dostawach, zabraknie płynności finansowej i po....biznesie. Znam dokładnie jedną taką historię.

Ryzyko jest zawsze. Są dwa podejścia. jedno to kupowanie sprzętów od zrazu z założeniem " kurna, czy da się opchnąć jak mi się znudzi " i drugie kupujemy stawiając dźwięk jako priorytet. Czasem da się pogodzić obydwa podejścia . Ta asekurancka droga jest po prostu dłuższa ,ale cel do osiągnięcia możliwy. Zależy też jak wysoko stawiamy poprzeczkę , jakie mamy ograniczenia lokalowe lub finansowe. Owszem , mała firma może przestać istnieć z dnia na dzień , czy to oznacza , że sprzęt jest nienaprawialny ? A'propos serwisy potentatów to prywatne punkty naprawy RTV z którymi dystrybutor ma podpisaną umowę , a nie jakieś wyspecjalizowane laboratoria. Spokojnie naprawią każdy sprzęt. Serwisów stricto fabrycznych już dawno nie ma. 

6 godzin temu, Rokownik napisał:

Ideałem byłoby (wiem, że jest to absolutnie nie do zrealizowania) stworzenie przez polskich wytwórców multi sklepu z prawdziwymi salami odsłuchowymi. Chociażby jednego w kraju (w centralnej Polsce...?🤣😇 - trochę prywaty), tak by móc w jednym miejscu zebrać wszystkie (a przynajmniej zdecydowaną większość) rodzimej produkcji.

Jest to nie realne. Rozmawiałem o tym w Salonach w których byliśmy goszczeni na Zlotach. Za mały target , by w to weszli. Statystyczny klient jest zorientowany na towar który zna z reklam ,lub nazwa mu coś mówi. Takich gości którzy mają pojęcie o brzmieniu jest niewielu. kolejna sprawa to cena . klocki małych manufaktur tanie nie są , bo nie są masówką. konstruktor musi się utrzymać , zapłacić ZUS , podatek , czunsz z pojedynczych egzemplarzy. Ale otrzymujemy coś wyjątkowego. nie chcę generalizować , ze wszyscu mali producenci wytwarzają cudowne sprzęty , ale zawsze można pojechać , pogadać , posłuchać.

6 godzin temu, Rokownik napisał:

dzielonki WBA z kolumnami Akustyk EL 12 + jw.

W/w kolumienek nie posiadam , ale jak Ci nie przeszkadzają kolumny z epoki to jak tylko ogarnę uprgade monobloków zapraszam na odsłuch. Z tego co się zorientowałem jesteśmy z tego samego miasta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2022 o 18:27, tomek4446 napisał:

Ale otrzymujemy coś wyjątkowego. nie chcę generalizować , ze wszyscu mali producenci wytwarzają cudowne sprzęty , ale zawsze można pojechać , pogadać , posłuchać.

Kiedyś nawet złożyłem taki temat duże marki vs manufaktury bo to w sumie mega ciekawe dla mnie ale niedużo z niego wyszło. Mam  teraz 2 pary "masówek" i jedna z polskiej manufaktury i to ta ostatnia jest zdecydowanie moją ulubioną. Kosztowały podobnie tylko te z manufaktury kupiłem używane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo tematów o tym na forum, ale gdyby ktoś mógł mi tutaj pomóc/podpowiedzieć. Chodzi o odtwarzasz strumieniowy. Zakładając, że kupię wzmacniacz z DACiem, którego będę używał (Michi X3 lub 5, MA8950) to jaki kupić do tego odtwarzacz?

1. Iść po taniości np. iFi Zen Steam, Bluesound Node i łączyć za pośrednictwem USB?

2. Czy warto używać do połączenia wzmaka i odtwarzacza strumieniowego wyjść/wejść XLR? A tym samym, czy warto kupić coś nieco droższego (używanego?) z takim wyjściem? np. CA CXN2, Shanling EM5,

3. Jakieś inne opcje?

PS.1 Poproszę łagodne potraktowanie i w miarę proste tłumaczenie (jestem profanem.....🥴)

PS.2 Też Wam się rozjeżdżają na forum avatary?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem DAC w Michi X3 jest ok,. ale nie jakiś rewelacyjny, trochę "chudy" choć to pewnie zależy od kolumn, akustyki itp. Po podpięciu CXN V2 po analogu dźwięk się u mnie poprawił także zdecydowałem się na taką kombinację i ten mogę polecić jako transport/dac w jednym. Aczkolwiek najlepiej jeśli posłuchasz kilka różnych, porównasz dźwięk z wbudowanym DAC w Michi czy innym wzmacniaczu i zobaczysz czy warto inwestować więcej czy też zostać przy nim i kupić sam transport.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieki.....wiem, że pewnie macie ubaw, ale....😇

1. Teraz włączam Yamahę na Tidal, bierę w łapę telefon, odpalam MusicCast i włala,

2. teraz włączam CD i Yamahę na CD, odpalam i włala....

A Wy mi tutaj....SOtM + Roon Ready....jakbyście tak, człowieki 😉, jak krowie na rowie. Mam, powiedzmy MA 8950 gdzie jest DA2 i...co dalej?

Roon za darmo nie jest, czy coś do Roona musiałbym kupić? Czy też ten SOtM? A jeśli tak, to który? I co bym musiał jeszcze dokupić konkretnie.? Jak podłączyć.?

No będę wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Maka.
Nie bardzo wiem po co producenci wzmaków na siłę pchają do nich DACi.  Większość z kolei streamerów tak dla kumulacji szczęścia i wyższej ceny też mają DACi. 
Dla mnie to poplątanie z pomieszaniem.

CXNv2 warty rozważenia? Czy na siłę szukać Lumina? Cena gra rolę….🥺🙄

 

PS, kolumny to AA Hyperion IV

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rokownik napisał:

Nie mam Maka.
Nie bardzo wiem po co producenci wzmaków na siłę pchają do nich DACi.  Większość z kolei streamerów tak dla kumulacji szczęścia i wyższej ceny też mają DACi. 
Dla mnie to poplątanie z pomieszaniem.

CXNv2 warty rozważenia? Czy na siłę szukać Lumina? Cena gra rolę….🥺🙄

 

Bo masz wtedy dodatkową funkcjonalność, a nie każdy musi chcieć kupować oddzielne urządzenie za kilka kolejnych tysięcy :)Brak DAC we wzmacniaczu może być minusem dla kogoś w stosunku do konkurencji. A jak chcesz lepszy DAC/zmienić trochę dźwięk to po prostu doinwestowujesz.

Nie wiem jak z zestawem, który masz, ale u mnie jak porównywałem CXN z Luminem U1 Mini to mi bardziej pasował dźwięk CXN. Lumin był może nieco bardziej szczegółowy, rozdzielczy, ale "cieńszy", brakowało nieco basu. Z CA dźwięk był nieco pełniejszy, miał więcej ciała i życia, radości (tak wiem, kwieciste opisy :P) ale nie gubił jednocześnie detali na górze. Także szczerze mówiąc to posłuchałbym obu (najlepiej podłącz po analogu oba, puść ten sam kawałek i przełączaj źródło) przed dokonaniem wyboru :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Endymion123 napisał:

u mnie jak porównywałem CXN z Luminem U1 Mini to mi bardziej pasował dźwięk CXN. Lumin był może nieco bardziej szczegółowy, rozdzielczy, ale "cieńszy", brakowało nieco basu. Z CA dźwięk był nieco pełniejszy, miał więcej ciała i życia, radości (tak wiem, kwieciste opisy :P) ale nie gubił jednocześnie detali na górze. Także szczerze mówiąc to posłuchałbym obu (najlepiej podłącz po analogu oba, puść ten sam kawałek i przełączaj źródło) przed dokonaniem wyboru :)

Lumin U1 Mini, to transport bez DAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem MA 7200 i mi się podobał. Aczkolwiek pewien sklep w Łodzi nadal, mimo upływu 2 miesięcy i mojego przypominającego telefonu, nie zorganizował odsłuchu z Focalami Kanta 2. Ten sam sklep zrezygnował z Audiovectorów QR7 po tym, jak ich posłuchał. A jakoś one mi tu były już parokrotnie, w różnych wątkach, polecane....hm......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Rokownik napisał:

Albowiem? 😀

Nic nie jest przesądzone, tak jak w pierwszym poście: szukam!!!

Bo z Maca to wyższe modele. niższe są nastawione nieco na klienta patrzącego na wygląd. Prestiż marki.

Ktoś kiedyś powiedział nie kupuj najniższego modelu firmy.

21 godzin temu, moss napisał:

Mi ochota na Maca przeszła.

Bo ? :)

21 godzin temu, Rokownik napisał:

Ja słuchałem MA 7200 i mi się podobał. Aczkolwiek pewien sklep w Łodzi nadal, mimo upływu 2 miesięcy i mojego przypominającego telefonu, nie zorganizował odsłuchu z Focalami Kanta 2. Ten sam sklep zrezygnował z Audiovectorów QR7 po tym, jak ich posłuchał. A jakoś one mi tu były już parokrotnie, w różnych wątkach, polecane....hm......

To co to za sklep?

Zrezygnował w sensie nie sprowadził?

Akurat model QR7 to moim zdaniem udana konstrukcja względem 5tki.

A Kanta mi kompletnie nie leży. Ale w sumie żadne wyższe Focale :/

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Bo z Maca to wyższe modele. niższe są nastawione nieco na klienta patrzącego na wygląd. Prestiż marki.

Ktoś kiedyś powiedział nie kupuj najniższego modelu firmy.

A to akurat cenna uwaga. Dzięki.

 

9 minut temu, Piotr Sonido napisał:

To co to za sklep?

 Milczenie jest złotem. Przyjdzie czas, obiecuję, że oczywiście napiszę co kupiłem, ale też moją ocenę sklepów, z którymi się zetknąłem.

 

11 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Zrezygnował w sensie nie sprowadził?

Sprowadził, posłuchał i jak szybko sprowadził, tak szybko z nich zrezygnował (info via telefon - nie mam możliwości sprawdzenia, czy to prawda, czy nie).

 

16 minut temu, Piotr Sonido napisał:

A Kanta mi kompletnie nie leży. Ale w sumie żadne wyższe Focale :/

 

A ja bym chciał posłuchać i wyrobić sobie własne zdanie. Nie mam na to szans (poza chyba Soprą....leżącą w cenowej stratosferze jeśli o mnie chodzi).

By nawiązać również do wcześniejszego akapitu i polecanych dużo wcześniej kolumn. Nie ma w okolicy: SF Sonetto VIII, Audiovector QR7, Focali Aria 948, Triangli Signature Delta...... - by nie było czytam wszystkie uwagi i posty. Jestem za nie wdzięczny.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...