Skocz do zawartości

Zestaw 50 kPLN


Rokownik

Recommended Posts

Yamaha zostanie sprzedana. Ceny galopują. Zastanawiam się, czy pod nowy zestaw (tematowy) nie kupić już streamera (SAM1T, Lumin U2 mini itp) dla przyszłego DACa - takiego, czy innego.

Zastanawiałem się wobec powyższego, czy skoro już wydaję diengi nie spróbować porównać go z obecnym streamerem w 803D.

Poza tym chciałem tą moją operę mydlaną ujętą tak gracko, w tytułowym temacie, szczęśliwie zakończyć cały i zdrów. To zaś może stanąć pod znakiem zapytania, jak oznajmię mojej drugiej połówce, że właśnie kupiłem za 4 kPLN pudełeczko rozmiaru płyty CD (SAM1T), które do niczego się na razie nie nadaje......🤣😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Muszę w sporym zakresie zrewidować swoje spostrzeżenia względem odsłuchu:

Mich X5 + B&W 702S3. Słuchałem w innym miejscu, za DACa robił Rose 150, wszystko połączone XLRami. Nie wiem na ile to kwestia pomieszczenia, na ile DACa a na ile sposobu połączenia.

Bas się "spiął w sobie", zrobił się krótszy i bardziej sprężysty. Niestety nie było Michi X3, który jest w takim jak powyżej zestawieniu jako superduet w THF. Cena takiego zestawu jest nader kusząca. A to jaką robotę robi i dźwiękowo i wizualnie Rose 150 to masakra.

W 90% utworach z dużymi składami basowymi jest już naprawdę super. Nie idealnie, ale naprawdę super. Pozostałe 10% nadal pozostawia pewien niedosyt..... Powtórzę jak ktoś nie słucha metalu i ogólnie ciężkiego rocka, to B&W 702S3 są bez mała na poziomie 804D4 (na YT można znaleźć już niemiecki test porównawczy).

PS. Słuchałem też kolumn YB audio......😉

Edytowano przez Rokownik
dopise
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z telefonu nie chcą się wgrywać, nawet jak je przycinam. 🤨

Nic to....moja opera mydlana zaczyna przybierać zmaterializowaną postać.  Jeszcze nie wiem, jak się skończy.

Drogą kupna zanabyłem streamer Lumin U2 Mini w kolorze jw. czarnym.  Kupiłem też dwa kabelki zasilające na wtykach Viborga. Jako, że chałupę mam nową, oddzielny obwód na salon, nowe kable etc, na razie będzie prąd wprost z gniazdka. Zobaczę po czasie, czy listwa coś zmieni. 

Kupiłem też wtyki bananowe by Jentzen, by w końcu zakonfekcjonować Chord Odysse2, które również na starcie zostają w systemie. Jakiekolwiek zmiany z kablach zostawiam sobie na dużo później, a i to nastąpi tylko wówczas, gdy moje uszy dadzą zielone światło. Zdarzenie to przyszłe i niepewne....😜

Konfekcja tylko dlatego, że mam w planach domowy odsłuch kilku ZG i zabawa z gołym kablem jest trochę upierdliwa.

Następnym krokiem będzie wypożyczenie do domu McIntosha MA8950, połączenie go z Luminem (ktoś podpowie jakiś sensowny, nie druzgocący cenowo kabel???) i kolumny..

1. Najpierw z tym co mam, czyli Hyperion IV,

2. ATC 40 SCM - kolega ma, przywieziemy i będziemy słuchać,

3. Rhea II - jak się ich twórca zgodzi na wypożyczenie, 

4. YB Audio Huracany RS - albo pojadę z Makiem albo wypożyczę paczki do domu.

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, J4Z napisał:

Po wrzuceniu na hosting dajesz: Otwórz grafikę w nowej karcie i z niej kopiujesz lub ppm kopiuj adres grafiki. 

I jak to wkleisz do posta to po chwili forum to przerobi sobie. 

Kurna, to 2002 rok, czy jak? Dobrze, że jeszcze przez Corela nie trzeba przepuścić, żeby forum łaskawie zassało obraz;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, J4Z napisał:

@tomasz1w prowadziłeś kiedyś forum?

Nie i moim zdaniem nie ma to nic do rzeczy. Nie wieszam na nikim psów, ale jest to trochę wkurzające, kiedy nie można normalnie dodać grafiki, jednocześnie na forum pojawiają się jakieś inne artefakty/krzaki a na mailu mam 100 wiadomości ze spamem dziennie. Ale wierzę, że uda się to ogarnąć:) Jednocześnie przepraszam za off-top i obiecuję, że nie będę tu ciągnął tego tematu. Zapraszam do ewentualnej dyskusji na ten temat tutaj: 

Pozdrawiam, Tomek.

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...