Skocz do zawartości

Zestaw 50 kPLN


Rokownik

Recommended Posts

12 minut temu, Rokownik napisał:

Zacnie. I też bym tak chciał, ale.....nie jest to takie wszystko proste. Poza tym wymusza jednak postawienie na: kolumny i szukanie wzmaka albo na wzmaka i szukanie kolumn. Niewyobrażam sobie wypożyczania i jeżdżenie kilka razy z całym anturażem. Powody napisałem już wcześniej.

ale kolumny  koniecznie odsłuch w domu, ta Yamaha co masz wystarczy do testów, wzmacniacz to już będzie "szlifowanie" dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2022 o 09:34, Rokownik napisał:

 nie wykluczam kupna "lepszego" wzmocnienia i nieco odstających in minus kolumn, po to, by za kilka lat, kiedy sprzęt trafi w docelowe miejsce kupić docelowe kolumny (a może zrobić odwrotnie: lepsze kolumny, słabsze wzmocnienie?).

Do Yamahy posłuchaj kolumn Tannoya, najdroższych na jakie Cię stać.

Wzmacniacz zawsze zdążysz zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Heathen napisał:

Na pewno w przypadku manufaktury dostaniesz lepszy stosunek cena/jakość przetwornika.

Niekoniecznie. Czasem tak, czasem nie. Jest wiele drogich kolumn z manufaktur w których zastosowania tanie przetworniki (co nie znaczy, że złe i że nie mogą zagrać).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Coś Ty chłopie znowu sobie upatrzył? :) Pochwal się.

Nie ja, ktoś inny to zamówił. Ja nie mam miejsca na tak duże kolumny, Epic One to moje maximum.

20 minut temu, dorsz napisał:

Do Yamahy posłuchaj kolumn Tannoya, najdroższych na jakie Cię stać.

Wzmacniacz zawsze zdążysz zmienić.

Rozumiem że to jest jakiś żart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Jest wiele drogich kolumn z manufaktur w których zastosowania tanie przetworniki (co nie znaczy, że złe i że nie mogą zagrać).

Jarek , dla mnie sytuacja jest prosta. W małej manufakturze mówię co chcę i to dostaje. Jednym słowem po za ofertą ze strony ,mam możliwość dostosowania indywidualnego brzmienia , wejść , wyjść ,czy system ma być zbalansowany, czy nie. Jest również możliwość określenia budżetu przez klienta w jakim producent ma się zmieścić. Nie jestem fanem takiego rozwiązania , bo potem pojawiają się wpisy , że kolumna X , czy wzmacniacz Y danej manufaktury to knot i ogólnie gra słabo. Ale piszący nie wspomniał , że ten sprzęt w podstawowej wersji kosztuje u producenta 10k. , a On błagał , by mu go zrobić za 6 k. I dostał za 6k. ,tylko na zupełnie innych częściach niż z oferty, adekwatnych do budżetu.

Jarek , dzieje się coś dziwnego. Zaciera się pojęcie " drogich kolumn" , " drogich wzmacniaczy". Musimy niestety do tego przywyknąć. Cena finalna za produkt zwala z nóg. Ale jak rozbierzemy tą kwotę na czynniki pierwsze to już nie zupełnie. Podejdźmy do tego tak jak byśmy chcieli sami zbudować taką kolumnę . Zadzwońmy do stolarzy w jakiej cenie zrobią skrzynki , ile kosztują przetworniki , zwrotnica , nóżki, roboczogodzina , energia , transport, no i sam projekt.

Ostatnio się wściekłem jak serwisant zażyczył sobie 600zł za całkowity przegląd roweru / bez części/ . Kupiłem wszystkie możliwe klucze i narzędzia rowerowe , wydałem ponad 1k. Rozkręciłem rowerek / bez wyjęcia suportu bo nie nie zdążyłem :)/, wyczyściłem , pomyłem , nasmarowałem, wymieniłem linki i pancerze  i zajęło mi to dwa dni. Jak sobie policzyłem czas , narzędzia, to te 600 zł jest normalną ceną za tą usługę. Po prostu nie przyswoiliśmy sobie nowej finansowej rzeczywistości. Jeszcze parę lat temu jak robiłem umowę na okna na 100 k. to było święto w firmie , teraz 250 k. to norma , tak wszystko poszło w górę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomek4446 napisał:

Jarek , dzieje się coś dziwnego. Zaciera się pojęcie " drogich kolumn" , " drogich wzmacniaczy". Musimy niestety do tego przywyknąć.

Odnosiłem się nie do cen jako takich, ale do tezy, że w kolumnach manufaktur dostajemy w danej cenie droższe przetworniki niż w kolumnach większych producentów. Moim zdaniem niekoniecznie tak jest.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, moss napisał:

A tak na marginesie, to czekam na przeprosiny z twojej strony.

https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Twoj-czy-twoj;2426.html tak na marginesie.

Kaczyński czeka na przeprosiny od Tuska, to może zapisz się tam w kolejce.

1 godzinę temu, moss napisał:

Żart to ta twoja Yamaha i kolumny z mega dużymi zniekształceniami.

To miałem na myśli.

Dawaj te zniekształcenia Tannoy Kensington GR, bo ja nie mogę znaleźć. 

A co do wzmacniacza Yamahy, to zainteresuj się konstrukcją końcówki mocy.

http://www.passdiy.com/pdf/Build The Amazing FET Circlotron.pdf 

1595FD1666294CE3B6402CB9FE5F08EF_12074_740x236_a68cae3ca27665fc74a8fbbfc9513ac3.jpg.9600ee61c0666c5b960c45452e8f4e69.jpg

5 minut temu, Kraft napisał:

Odnosiłem się nie do cen jako takich, ale do tezy, że w kolumnach manufaktur dostajemy w danej cenie droższe przetworniki niż w kolumnach większych producentów. Moim zdaniem niekoniecznie tak jest.

Droższe, bo liczymy w cenie detalicznej vs cena hurtowa. A jak policzyć ceny głośników niedostępnych w wolnej sprzedaży?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Rokownik napisał:

O!!!! Dzięki za informację. Wiele podobnych opinii zebrałem plądrując Internet, stąd takie zestawienie. Jeśli mogę podpytać o szczegóły techniczne:

1. czy ten preamp w M6x DAC  "nadaje" się do rzeczonej końcówki?, pewnie dedykowany preamp byłby lepszy, no ale ....$$$$$

2. czy tam jest jakaś regulacja głośności? Bo na zdjęciu widać w Dacu pokrętło, ale nie wiem, czy nie jest ono jedynie do słuchawek? Jeśli nie ma to pozostaje tylko regulacja z pilota?

3. jakaś sugestia względem streamera?

4. macie ten konkretny zestaw do odsłuchu?

M6x DAC, oprócz głównej fukcji konwersji D/A jest również przedwzmacniaczem. Regulacja gałką, steruje zarówno głośności wyjścia słuchawkowego jak i RCA czy XLR. Najlepiej porównać jakie rozwiązanie pasuje, czy zestaw dzielony czy integra, są zwolennicy obu rozwiązań.

Co do streamera, bardzo dobrym źródłem jest np. NuPrime Stream-9 czy też Lumin U1 Mini.

Oprócz Traingle Delta, w salonie mamy też np. Focal Aria 936. Możemy przygotować odsłuch w połączeniu z Musical Fidelity M6 500i, M6si 500, Nu-Vista 600 + Musical Fidelity M6sR DAC. Z innych wzmacniacz fajnym rozwiązaniem jest Lyngdorf Audio TDAI-3400, grający neutralnie i przejrzyście, mający na pokładzie dodatkowo bardzo dobry odtwarzacz strumieniowy i wszystko byś miał zamknięte w jednym urządzeniu. Z końcówek mocy np. 2x Exposure 3010 S2 PWR Mono.

21 godzin temu, Rokownik napisał:

Ponad 300 km w jedną stronę......🥴😧 Pytanie motoryzacyjne: S8 od W-wy jest już w całości oddana do Białegostoku?

Droga zrobiona, około 3 godziny jazdy, można będzie spokojnie posłuchać różnych zestawów i wypić dobrą kawę🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, moss napisał:

Już wiem wszystko.

 

Czyli tak naprawdę nie wiesz co masz. 

Co za kompromitacja.

Podaj dane, to Ty wyskoczyłeś z "mega dużymi zniekształceniami", więc udowodnij to.

5 godzin temu, moss napisał:

Żart to ta twoja Yamaha i kolumny z mega dużymi zniekształceniami.

To miałem na myśli.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy manufaktury małe czy seryjne duże produkcję zawsze wywołują emocję.

Ale tu chyba pozytywne nie jest to kwestia kabli :P

Ja akurat uważam że mniejsze firmy mog,a zaskoczyć Cie pozytywnie dzwiekiem. Musisz się jednak dłużej naszukać.

Bo dwie niby bliżniacze konstrukcję już moga grac inaczej. Kolejna sprawa mimo całego zaplecza w dużych formach, producent -transport - magazyn centralny - dystrybutor - sklep i tam rozne inne dodatkowe to jego cena może wbrew pozorom i tak być sensowniejsza. Gdyz manufaktura sprzedaje mniej. Musi mimo mniejszej ilosci osób do wykarmienia dzioba jednak wykarmić.

Ale to pisałem o tym keidyś gdzieś szerzej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego duże firmy robią czasem wyprzedaże/przeceny/akcje promocyjne/łączenie z innymi klockiem, który jest kapitałowo "zaprzyjaźniony" i rzeczywiście ceny, wcale nie muszą być dużo wyższe.

Co do sprzedawalności, chwalone i polecane kolumny YB. Widzę od kilku miesięcy sprzedaż 2 par: Hurracanów i modelu specjalnego Scean Speak i.....ciągle widzę. Jedne za 15,5 kPLN, drugie za 18,5 kPLN. Teraz pojawiły się kolejne, pięknie wykończone, kolumny YB za 23,5 kPLN. To świeża, przynajmniej z tego co widzę, oferta.

Jak dalej będzie ze sprzedażą?

Mniemam, że jak kiedyś ja wystawię swoje Hyperiony za 3 - 3,5 kPLN to mi się uda je sprzedać.

Powraca zatem pytanie wyjściowe.....

Mimo tego, w planach i tak mam odsłuch, YB Hurracenów.....🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby czas na sprzedaż używanego sprzętu. Jak ostatnio sprzedawałem kolumny popularnej marki, w idealnym stanie i dobrej cenie to był jeden zainteresowany :) Fakt, że kupił, ale zapytań było zero. Ludzie się zastanawiają czy im na kredyt starczy, a nie żeby sprzęt audio zmienić. Baardzo to widać po rynku wtórnym.

Ja bym polskich kolumn nie kupił, sorry Polska, odsprzedawalność jest kiepska.

Pamiętam jak sprzedawałem Batlaba, jakieś śmieszne pieniądze za niego wziąłem w porównaniu do tego ile był wart, ludzie łykali Denony, Marantze, Yamahy jak pelikany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Rokownik napisał:

i.....ciągle widzę.

I będziesz widział je jeszcze bardzo długo a może nawet do końca Olx 🤣

Powód jest prosty, te za 15 tyś to cena prawie jak za nowe, te za 23 tyś, to kosmos cenowy gdzie nawet nowe tyle nie kosztowały. Widać kogoś poniosło. Te trzecie to sprzedaje Rogala czyli boss S16HZ w skrócie konkurencja. Wziął je w rozliczeniu od jednego debila co wstawił sobie je do kawalerki za 13.5 tyś. A teraz chce za nie 18 tyś. Oczywiście wziął je po to by rozkręcić i sprawdzić w czym konkurencja jest lepsza. 

Oczywiście to tylko część historii. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, kaczadupa napisał:

Czemu obrażasz tego człowieka? Kupił głośniki za swoje pieniądze i mógł je później sprzedać każdemu. 

Wierz mi na słowo, gość jest niespełna rozumu. 

Zresztą nie on pierwszy i nie jedyny. 

Jakbym ci napisał co sobie ostatnio jeden chłopaczek wymyślił , to padłbyś ze śmiechu.

 

Edytowano przez moss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2022 o 14:09, tomek4446 napisał:

 W małej manufakturze mówię co chcę i to dostaje. Jednym słowem po za ofertą ze strony ,mam możliwość dostosowania indywidualnego brzmienia , wejść , wyjść ,czy system ma być zbalansowany, czy nie.

Fakt! To zaleta, trzeba jeno wiedzieć, czego się chce = spora świadomość zamawiającego = szczupły krąg tychże = mała faktura pozostanie małą fakturą. A to w perspektywie rozwijania długofalowego biznesu sytuacja zła. Wystarczy, że wypnie się jeden z właścicieli, bądź zachoruje, pojawią się braki w dostawach, zabraknie płynności finansowej i po....biznesie. Znam dokładnie jedną taką historię.

Ideałem byłoby (wiem, że jest to absolutnie nie do zrealizowania) stworzenie przez polskich wytwórców multi sklepu z prawdziwymi salami odsłuchowymi. Chociażby jednego w kraju (w centralnej Polsce...?🤣😇 - trochę prywaty), tak by móc w jednym miejscu zebrać wszystkie (a przynajmniej zdecydowaną większość) rodzimej produkcji.

Tak na start, ja bym podjechał posłuchać:

  • dzielonki LARA z kolumnami YB Audio Hurracen + polskie kable + polski DAC np. od Lucarto
  • Haiku SOL z kolumnami BMN Beszele 3Pro + polskie kable + jw.
  • dzielonki WBA z kolumnami Akustyk EL 12 + jw.
  • itd itd

Pytanie, przy odpowiedniej reklamie (fora są wręcz do tego stworzone), ile osób też by tak zrobiło?

 

Dnia 10.11.2022 o 09:16, essewissa napisał:

Słaby czas na sprzedaż używanego sprzętu. (...)  Ludzie się zastanawiają czy im na kredyt starczy, a nie żeby sprzęt audio zmienić. Baardzo to widać po rynku wtórnym.

W którą to pójdzie dalej stronę?

 

Dnia 10.11.2022 o 07:42, Piotr Sonido napisał:

Ja akurat uważam że mniejsze firmy mog,a zaskoczyć Cie pozytywnie dzwiekiem. Musisz się jednak dłużej naszukać.

Powyżej rozwiązanie. Ja, jak znajdę czas i mobilizację, to być może poszukam. Jak nie, to kupię bez mrugnięcia okiem zagraniczne metkowce. Dla klienta "z ulicy" oferta polskich manufaktur jest, w sensie ekonomiczno-biznesowym, bardzo słaba. "Wyjdź na ulicę" i spróbuj sprzedać przez tydzień DACa by MUZG za 35 kPLN, życzę powodzenia.....

Dnia 10.11.2022 o 09:20, moss napisał:

I będziesz widział je jeszcze bardzo długo a może nawet do końca Olx 🤣

Dobre 😜

Edytowano przez Rokownik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...