Skocz do zawartości

Jaki odtwarzacz sieciowy - Cambridge Audio CXN czy Bluesound Node?


Marcelotek

Recommended Posts

Cześć

Pytanie jak w temacie. Obecnie muzyki słucham tylko z TIDAL HIFI. Aktualnie posiadam następujący sprzęt:

Wzmacniacz: Cambridge Audio CXA81

Kolumny: Dynaudio Emit 20

Streamer: AudioCast M5

Powoli przymierzam się do zmiany powyższego sprzętu na lepszy. W pierwszej kolejności chciałbym wymienić mocno budżetowy streamer na coś znacznie lepszego, co pozwoli poprawić jakość brzmienia. W przyszłości planuję też wymianę kolumn na coś wyższej klasy. Zastanawiam się czy złożyć zestaw CXA + CXN i dobrać jakieś kolumny do tego, czy też kupić Bluesound Node i kiedyś przy wymianie kolumn nie ograniczać się przy wyborze do posiadanego wzmacniacza. Kolejna kwestia to cena, CXN jest jednak sporo droższy, pytanie czy warto do niego dopłacać?

Wszelkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcelotek napisał:

Powoli przymierzam się do zmiany powyższego sprzętu na lepszy. 

Hej, nie znam Twojego streamera, ale jeśli nie ma on jakiejś wady konstrukcyjnej, to jego wymiana na droższy model nic nie da. Wzmacniacz masz dobry, więc jego też nie warto ruszać. Powinieneś skupić się na trzech kwestiach. Spróbować lepiej ustawić kolumny. Pomyśleć o adaptacji akustycznej. Poszukać kolumn bardziej odpowiadających Twoim potrzebom. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CXN jest bardzo dobry

  • możesz sterować sprzętem z jednego pilota (czego wogóle nie ma BS Node)
  • ma wyświetlacz
  • masz możliwość spiąć CXN-CXA cyfrowo lub analogowo
  • pasuje wizualnie do CXA

Ale jest sporo droższy od BS Node. Jeśli bierzesz pod uwagę tylko dźwięk, to zdecydowanie nie, będą grały podobnie. Jak patrzysz na "całokształt" to warto.

Jeśli masz ograniczony budżet, to lepiej wpakować kasę w kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PorkOne napisał:

CXN jest bardzo dobry

ma wyświetlacz

masz możliwość spiąć CXN-CXA cyfrowo lub analogowo

Tak, ten wyświetlacz jest w sumie najwazniejszy 🤭

Node też ma wyjścia cyfrowe i analogowe.

8 godzin temu, Kraft napisał:

nie znam Twojego streamera, ale jeśli nie ma on jakiejś wady konstrukcyjnej, to jego wymiana na droższy model nic nie da

No tak...

@Marcelotek zaraz się dowie, że wszystkie streamery też grajooom tak samo, no chyba, że któryś jest zepsuty no to bydzie grał inaczej.😁

Jprd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Marcelotek napisał:

Cześć

Pytanie jak w temacie. Obecnie muzyki słucham tylko z TIDAL HIFI. Aktualnie posiadam następujący sprzęt:

Wzmacniacz: Cambridge Audio CXA81

Kolumny: Dynaudio Emit 20

Streamer: AudioCast M5

Powoli przymierzam się do zmiany powyższego sprzętu na lepszy. W pierwszej kolejności chciałbym wymienić mocno budżetowy streamer na coś znacznie lepszego, co pozwoli poprawić jakość brzmienia. W przyszłości planuję też wymianę kolumn na coś wyższej klasy. Zastanawiam się czy złożyć zestaw CXA + CXN i dobrać jakieś kolumny do tego, czy też kupić Bluesound Node i kiedyś przy wymianie kolumn nie ograniczać się przy wyborze do posiadanego wzmacniacza. Kolejna kwestia to cena, CXN jest jednak sporo droższy, pytanie czy warto do niego dopłacać?

Wszelkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiam

Hej,

To ja może coś podpowiem bo w ostatnim roku przerobiłem kilka jak nie kilkanaście streamerow, żeby w końcu znaleźć coś dobrego. Oba urządzenia, które wymieniłeś są tak na prawdę najbardziej polecane w tych budżetach i najlepiej wspierane itd. Którego bys nie kupił to będziesz zadowolony. Jednak wydaje mi się, ze w Twoim systemie nie warto pchać się w koszta cxn’a - lepiej dołożyć do kolumn/wzmacniacza czy innych kabli :) Nie zgodzę się tez z niektórymi tutaj opiniami - różnica względem tego co masz będzie słyszalna! Ja u siebie słyszałem wyraźne różnice między różnymi streamerami łącząc je cyfrowo z zewnętrznym daciem. Możesz go obsługiwać jednym pilotem z reszta systemu, ponieważ ma on opcje uczenia się (o czym niewielu wie) i sterowania nim za pomocą pilota od wzmacniacza - sam tak mam i sprawdzę się to super! Plus Node ma najlepsza aplikacje w branzy i jest najbardziej niezawodny - przynamniej ma taka opinie, a ja tylko mogę to potwierdzić. 

Jeżeli nie planujesz kupowac zewnetrznego daca (na co bardzo namawiam) tylko korzystać z wbudowanego to CXN zagra lepiej od Node’a. ALE, nowy Node ma już tego wbudowanego daca na prawdę na spoko poziomie (zdecydowanie wystarczającym na Twój sprzęt) wiec na Twoim miejscu kupiłby właśnie go i z czasem jak będziesz chciał pójść dalej to kupisz sobie jakiś fajny zewnętrzny dac od niego. ALBO może się okazać i na pewno tak jest, ze Twój wzmak ma lepszy dac niż Node i od razu się podłączysz do niego po coaxialu i będzie super granie, temat zamknięty, a sporo pieniążków w kieszeni. Inaczej mówiąc Node jest świetna baza, transportem i daje Ci sporo możliwości plus najlepsza apke. Ja uważam, ze jego popularność nawet w bardzo drogich systemach nie jest przypadkowa - to po prostu działa. Natomiast CXN ma ekran… ładny ekran i tez mi się taki marzy. Ale to tylko fanaberia :) 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, J4Z napisał:

@mateolo2porównywałeś node 2i z najnowszym? Słuchałeś node-a którego kolwiek z zasilaniem liniowym? 

Wbodowany w node 2i dac na zasilaniu liniowym gra na bardzo przyzwoitym poziomie. Wygrał u mnie z topping E30 na liniowym i atoll dac100sig. 

 

 

Ja używam z zewnętrznym daciem wiec nie myślałem nawet na tym rozwiązaniem, ale słyszałem, ze różnica jest bardzo na plus. Ale ze aż z daciem atolla?! To aż mnie dziwi :) No to kolega ma jeszcze jedna opcje. Natomiast mi się w ciemno wydaje, ze najlepsza konfiguracja będzie wykorzystanie daca jaki ma wbudowany w swój CXA - to już w miarę wysoki model i wątpię, żeby tak był wstawiony jakiś podstawowy przetwornik. Nie zdziwiłbym się nawet gdyby był taki sam co w cxn’e.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Wzmacniacz na razie na pewno zostanie, a gdybym zdecydował się na CXN to już nie chciałbym go zmieniać, żeby zachować te spasowane ze sobą klocki. Rozważając kolumny to jeśli pozostałbym przy Dynaudio, kolejnym modelem jest Evoke i myślę, że z podstawkowymi wzmacniacz by sobie poradził. Być może jednak będę chciał zmienić na jakieś podłogowe. Metraż pomieszczenia wynosi niecałe 20m2, wiec tak na granicy. Czy np z Evoke 30 też dałby sobie radę? Wizualnie podobają mi się również np. Focal Aria 926, które chciałbym przesłuchać, ale czytałem, że to nie koniecznie dobry wybór do tego wzmacniacza. Czy możecie zaproponować jakieś inne kolumny, które dobrze by się zgrały z CXA81 i byłby to jakościowy przeskok z Emitów?

Z drugiej strony jeśli wybiorę NODE to biorę też pod uwagę wymianę wzmacniacza po wcześniejszym wybraniu kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Marcelotek napisał:

myślę, że z podstawkowymi wzmacniacz by sobie poradził. 

Z drugiej strony jeśli wybiorę NODE to biorę też pod uwagę wymianę wzmacniacza po wcześniejszym wybraniu kolumn.

Kolumny podstawkowe są najczęściej, wbrew pozorom, bardziej wymagające dla wzmacniacza niż podłogówki.

Z drugiej strony Twój CXA81 ma jakieś 100 razy więcej watów (dosłownie) niż potrzebujesz, więc myślę, że powinieneś zachować spokój. Duży spokój. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DiBatonio napisał:

wszystkie streamery też grajooom tak samo

Streamery to w ogóle nie grają 😁

4 godziny temu, mateolo2 napisał:

ALE, nowy Node ma już tego wbudowanego daca na prawdę na spoko poziomie 

Ale, DAC to kwestia brzmienia a nie "lepszości" i albo brzmienie danego DAC się podoba, albo nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Kolumny podstawkowe są najczęściej, wbrew pozorom, bardziej wymagające dla wzmacniacza niż podłogówki.

Nawet te z SPL 88-90 dB i impedancją 8 Ohm?

12 minut temu, dorsz napisał:

Ale, DAC to kwestia brzmienia a nie "lepszości" i albo brzmienie danego DAC się podoba, albo nie.

A DAC jak jest prawidłowo skonstruowany, a nie jest zepsuty to czasem nie gra tak samo, jak każdy inny DAC?

😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Na plus dla Bluesound Node  będzie jedynie aplikacja cała reszta będzie lepsza w CXN. Niemniej jednak zaproponowałbym rozważenie samego transportu sieciowego typu Silent Angel M1T, który zapewni brzmienie po muzykalnej stronie z fenomenalną przestrzenią. W takim przypadku wykorzystywałbyś DACa, który jest w CXA81 i w przyszłości będziesz mógł pomyśleć nad czymś lepszym. 

Co do kolumn to najlepiej podjedź do salonu ( zapraszam do nas) i posłuchaj kilka opcji. W mojej ocenie Focal Aria 926 z CXA81 to nie najlepsze połączenie chyba że cenisz sobie ostrzejszą górę. W przypadku tego wzmacniacza widziałbym bardziej muzykalne kolumny typu Pylon Diamond 28, Fyne Audio F502, Dali Oberon 7/9. Wszystko zależy od metrażu. 

Zapraszam do naszego salonu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Rafał S napisał:

Ale nie do CXA81, prawda? Raz, że jest dla nich trochę za jasny, a dwa - nie z tej półki. S40 są wymagające, choć na papierze tego nie widać. :) 

Są wymagające pod jakim względem? Skoro do kolumn za 8k nie wystarcza wzmacniacz za 7k, to do czego ten wzmacniacz się nadaje? Do śmietnika? 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, seba3002 napisał:

Są wymagające pod jakim względem? Skoro do kolumn za 8k nie wystarcza wzmacniacz za 7k, to do czego ten wzmacniacz się nadaje? Do śmietnika? 

CXA81 jest teraz w sieci za 5690 zł. Special Forty zaczynają się od blisko 11k (stara seria). Uważam, że CXA81 pasuje do monitorów z niższej półki - o cenie katalogowej z przedziału  3-6k. Miałem ten wzmacniacz i go lubiłem (wciąż mam pewien sentyment), ale to jednak nie ta liga. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://nautilus2.pl/podstawkowe/15747-dynaudio-special-forty-5706937265738.html

Tutaj te kolumny są nawet jeszcze taniej. 

Dziwna sprawa z tymi dyniami. Niby takie super, takie wymagające a z tego co obserwuję, ich ceny w kilka lat od wprowadzenia na rynek, lecą na łeb na szyję. Zresztą podobnie ma się sytuacja np z PMC. Może jednak wcale ich jakość nie jest proporcjonalna do ceny 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, seba3002 napisał:

https://nautilus2.pl/podstawkowe/15747-dynaudio-special-forty-5706937265738.html

Tutaj te kolumny są nawet jeszcze taniej. 

Dziwna sprawa z tymi dyniami. Niby takie super, takie wymagające a z tego co obserwuję, ich ceny w kilka lat od wprowadzenia na rynek, lecą na łeb na szyję. Zresztą podobnie ma się sytuacja np z PMC. Może jednak wcale ich jakość nie jest proporcjonalna do ceny 🙂

Seba, ale to jest cena za 1 sztuke :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, stach_s napisał:

Seba, ale to jest cena za 1 sztuke :D

 

A to dużo zmienia 🙂. Dobra, przeglądam olx I tam ich cena waha się w granicach 7k natomiast wspomnianego cxa około 4. 

Tak czy siak cena nowych dynaudio średnio do mnie przemawia. Popatrz na takie excite x18. W momencie premiery kosztowały grubo ponad 5k. Pod koniec żywota kosztowały niewiele ponad 3.

Nie znam tych czterdziestek ale jakoś strasznie często ludzie się coś ich pozbywają 🤔.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...