Skocz do zawartości

Marantz 40n - czy ktoś posiada?


Bartol_b

Recommended Posts

Zapraszamy do nas na odsłuchy, oczywiście mamy na stanie Marantz 40n. Przeskok jakościowy po Yamaha R-N803D będzie ogromny, na pewno rekomenduję taką zmianę. To inna klasa urządzenia. Przede wszystkim dźwięk będzie bardziej spójny, znacznie lepiej wypełniony, będzie wyraźnie więcej środka pasma, którego na pewno brakowało Ci przy połączeniu Yamaha z B&W. Bas będzie lepiej kontrolowany, bardziej punktowy.

Zapraszam do kontaktu po indywidualną wycenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kraft napisał:

@Bartol_b, tak się składa, że robiłem u siebie staranny test porównawczy Yamahy RN803 i Marantza PM8005, na którego konstrukcji opiera się 40n, i różnicy między nimi nie było. A już na pewno nie było "różnicy klas" i "ogromnego przeskoku jakościowego".

 Dla mnie: szkoda pieniędzy. 

 

Hm, rozważam jeszcze opcję dokupienia subwoofera do tego zestawu co mam, bo jednak trochę dołów brakuje...

 

30 minut temu, Q21 napisał:

Zapraszamy do nas na odsłuchy, oczywiście mamy na stanie Marantz 40n. Przeskok jakościowy po Yamaha R-N803D będzie ogromny, na pewno rekomenduję taką zmianę. To inna klasa urządzenia. Przede wszystkim dźwięk będzie bardziej spójny, znacznie lepiej wypełniony, będzie wyraźnie więcej środka pasma, którego na pewno brakowało Ci przy połączeniu Yamaha z B&W. Bas będzie lepiej kontrolowany, bardziej punktowy.

Zapraszam do kontaktu po indywidualną wycenę.

No właśnie środka mi nie brakuje, jest wręcz idealnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bartol_b napisał:

Hm, rozważam jeszcze opcję dokupienia subwoofera do tego zestawu co mam, bo jednak trochę dołów brakuje..

A jak duże masz pomieszczenie? Może pokombinuj najpierw ze zmianami ustawienia kolumn w pomieszczeniu. Albo aranżacją akustyczną. 

Te Bowersy też miałem i u mnie grały wyrównanym, pełnym pasmem. 

A może pokręcisz gałkami w Yamasze. Masz w niej przecież nawet DSP. 

Wstępnych opcji poprawy kilka jest. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Moim zdaniem brzmienie będzie lepsze ale chyba do Bowersów szukał bym czegoś innego.

Tak, Deezer jest na HEOSie

https://www.deezer.com/us/devices/heos

Piotrek

Tak, ale czy na Flac'u w 40n?

Poleciłem koledze, kupił abonament na rok po czym okazuje się, że jego marantz nd8006 odtwarza deezera tylko w 320 kbps.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz PM8005 a 40n to jednak trochę inne wzmacniacze, zresztą charakter brzmienia Yamaha i Marantz to trochę inna bajka. Najlepiej posłuchać. Jeśli funkcje sieciowe możesz wyrzucić poza wzmacniacz, w podobnym budżecie masz ogrom bardzo dobrych konstrukcji. Może to być Musical Fidelity M5si, na pewno najnowsza brytyjska integra Rega Elicit MK5, najnowszy potężny Audiolab 9000A, ewentualnie tańsza, ale nie ustępująca polska konstrukcja Fezz Torus 5060.

Zapraszam na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, prezes83 napisał:

Tak, ale czy na Flac'u w 40n?

Poleciłem koledze, kupił abonament na rok po czym okazuje się, że jego marantz nd8006 odtwarza deezera tylko w 320 kbps.

A to przyznam nie wiem.

Ja osobiście nigdy z Deezera nie korzystałem.

Panowie, możecie troszkę zluzować z tym spamowaniem wątków filmami?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

A to przyznam nie wiem.

Ja osobiście nigdy z Deezera nie korzystałem.

HEOS traktuje Deezera po macoszemu, jest o tym długi wątek https://en.deezercommunity.com/other-devices-49/deezer-hifi-for-denon-heos-and-denon-marantz-heos-built-in-devices-21104

Deezerem trochę się bawiłem, teraz mam tylko darmowe konto i HEOS odtwarza jedynie 128 kbps...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klimkr napisał:

HEOS traktuje Deezera po macoszemu, jest o tym długi wątek https://en.deezercommunity.com/other-devices-49/deezer-hifi-for-denon-heos-and-denon-marantz-heos-built-in-devices-21104

Deezerem trochę się bawiłem, teraz mam tylko darmowe konto i HEOS odtwarza jedynie 128 kbps...

Możesz spróbować z apką Mconnect Life(bezpłatną,jeśli będzie ok to za około 7 euro kupić normalną )U mnie na Marantzu wolę Mconnect do puszczania Tidala,niż Heosa. Widziałem ,że Qobuza też można z niej puszczać,czy Deezera to musisz sprawdzić.

Wtedy na apce  dokładnie widać z jaką idzie jakością.

1212153953_mconnectjako2.jpg.2fb3fdc261bc39c59c4fd076cbf8a0af.jpg

3.thumb.jpg.50ca328fdabd478515d35cf6b5b2fdab.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Możesz spróbować z apką Mconnect Life(bezpłatną,jeśli będzie ok to za około 7 euro kupić normalną )U mnie na Marantzu wolę Mconnect do puszczania Tidala,niż Heosa. Widziałem ,że Qobuza też można z niej puszczać,czy Deezera to musisz sprawdzić.

Wtedy na apce  dokładnie widać z jaką idzie jakością.

Mam Mconnect HD obsługi Deezera nie ma. No i Mconnect wymaga stale włączonego telefonu/tableta, a wolę jak sprzęt "sam" gra. A w HEOSie, jak dla mnie, najlepiej gra Amazon.

 

Edytowano przez klimkr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też użyć apki BubbleUPnP.

W dziale stereo,był temat na podobny temat ,tylko to było w pazdzierniku 2021 r.

Strumieniowanie Tidal/Deezer/Spotiify a bluetooh

2 minuty temu, klimkr napisał:

Mam Mconnect HD i obsługi Deezera nie ma. No i Mconnect wymaga stale włączonego telefonu/tableta, a wolę jak sprzęt "sam" gra. A w HEOSie, jak dla mnie, najlepiej gra Amazon.

 

Strasznie wygodni jesteście "wolę jak sprzęt sam gra",tak samo jak czasem komuś przeszkadza że muszą do podgaaśniania używać drugiego pilota,a klocków i tak stoi parę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, klimkr napisał:

Rzeczywiście, do pogłaśniania też używam HEOS'a :)

A ja go nie używam prawie wcale, tylko w wypadkach gdy już muszę. Fakt tego Marantza co mam to jest zabawka i w chwili obecnej stoi w sypialni i robi w 90% za zródło dźwięku dla sypialnianego tv.Do tego nie muszę robić nic bo włącza się automatycznie z tv. Gdy chcę posłuchać Tidala w sypialni to włączam go przez mConnect(rzadkość bo jak już mam słuchać Tidala czy muzy z płyt cd to robię to w innym większym pokoju na lepszym sprzęcie),ewentualnie do posłuchania radia internetowego ,a przeważnie słucham jednej stacji,wystarcza mi pilot.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe jedna i druga wypowiedzieć zasługuje na plusiki :)

16 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

@Kraft dałbyś sie namówić na test pm8006 vs 40n?

Mozna zrobić podsumowanie bez testu przecież.

Grają tak samo.

Koniec testu.

Kraft wisisz mi piwko, zaoszczędziłem Ci kilka godzin z zżycia ;)

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...