Skocz do zawartości

Subwoofer (2000-3000 zł) do monitorów i 25 m2


Kraft

Recommended Posts

3 godziny temu, MMarek napisał:

Przypominam sobie, że chciałeś kiedyś sprzedać. 

Jarek, pożyczaj, przynajmniej się przekonasz, czy warto iść w suba.

To prawda, dobrze pamiętasz, nie było chętnych wiec schowałem do szafy, jak to mówią "niech leży, jeść nie woła"

Zawsze chciałem zaprzęgnąć go do pracy pod McIntosh`a w końcu ma dedykowane wyjście pod suba, zresztą podobnie jak Denon Ceol w sypialni tylko ... zapodziałem gdzież mój RCA 6m długości i z lenistwa jeszcze go nie szukałem, dlatego pożyczyć jestem gotów, ale czy sprzedać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bogusław 66 napisał:

dlatego pożyczyć jestem gotów, ale czy sprzedać?

A więc Boguś...słowo się rzekło kobyłka... :) Jestem  w stanie przyjechać i pożyczyć, bo to tylko 90 km. Przy okazji odwiedzę w Redzie córkę i dwoje wnucząt, a także zięcia, który niestety audio ma w tyle :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, MMarek napisał:

A więc Boguś...słowo się rzekło kobyłka... :) Jestem  w stanie przyjechać i pożyczyć, bo to tylko 90 km. Przy okazji odwiedzę w Redzie córkę i dwoje wnucząt, a także zięcia, który niestety audio ma w tyle :) 

Obawiam się, że to Jarecki był pierwszy i już pytał o cenę i karton, więc chyba nie chodzi o pożyczenie.

Oczywiście, zawsze warto odwiedzić rodzinkę w Redzie a przy okazji wpaść do mnie na kawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w Stereoplay (10.2019) ciekawy test. Odsłuchiwany był zestaw B&W 607 + ASW608.

https://www.hifi-regler.de/testberichte/subwoofer_b_w_asw_608_im_test_der_stereoplay.php

"To było spójne w sposób, który nie mógł być lepszy". No kurde, właśnie o to mi chodzi! 

"Wniosek: Granice są jasno określone. Ale także możliwości. Ten subwoofer nie został stworzony do wielkiego kina domowego, ale do kultywowanej przyjemności słuchania muzyki. Jest subiektywna moc, rekordowy ciąg, ale nie ma ogromnej średnicy membrany. Opcje ustawień są ograniczone, ale skuteczne i przydatne. Przede wszystkim: Nic tu nie huczy, muzyka wyraźnie idzie w parze z precyzją. Współdziałanie z małym 607 jest eleganckie i bardzo harmonijne. Prawdziwa gratka w zestawie."

iEAdA6FK_o.png

Maks punktów za precyzję basu - to mój subwoofer!

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz diraka, to z Rela seria HT jest lepsza. Niestety poprzez ofertę kolorów pewnie nie podejdzie ;) wiec SVS to raczej pewniaczek. dobre opinie ma tez Q Acoustics Q B12. 
 

Jak wierzysz w wykresy i cyferki, to na ASR Kef T2 widziałem nawet dość pochlebne opinie miał - nie byłem w stanie go dostać do wypożyczenia, a profil nie do końca pozwalał mi wierzyć, ze będzie dobrze ;) 

A jak nie boisz się ryzykować, to BK ma uniwersalnie dobre opinie, robione w UK i niezły wybór wykończenia: https://bkelectronics.co.uk/Subwoofers/XLS300-DF/XLS300-DF-White

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Bowersa ASW608. Mam zaufanie do tej firmy, recenzje subik ma bardzo dobre, a jego cena jest przystępna. Może stworzy udany trójkąt z moimi 607 AE. Bardziej zależy mi na timingu niż masie, więc niewielki rozmiar może być zaletą. Jak okaże się za mały, to spróbuję większego ASW610. Potem ewentualnie zobaczymy.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, muzofan napisał:

Jak to możliwe? Przecież monitorki nawet w 25m2 są wystarczające 😉

Dopowiem, bo chyba nieprecyzyjnie się wyraziłem. To, że bas może być lepszy niż z monitorów, to wiem. Problem w tym, że u mnie większość kolumn, które lepiej wypełniały niskie pasmo jednocześnie mniej lub bardziej dudniła lub zamulała. A dla mnie to żadna frajda. Wolałem już zrezygnować z pełni basowych emocji na rzecz klarowności i komfortu odsłuchu całości. Odsłuch Jazz One i charakterystyka ich basu natchnęły mnie jednak do dalszych poszukiwań. Może subem uda mi się jeszcze coś na dole poprawić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...