Skocz do zawartości

Obiecana recenzja KEF R3 (z porównaniem do r300 i Gato fm-8)


mateolo2

Recommended Posts

3 godziny temu, szyt napisał:

Wiadomo. Jak kupujesz nowszy sprzęt, to jest progres, przepaść, lepszy od poprzednika. Jak wychodzi nowszy sprzęt i nie kupujesz, to różnice są pomijalne, a często producent wypuszcza gorszy produkt ;) 

No oczywiste ;)

Ja zagorzały fanatyk KEFa nie wiem jak gra nowa meta. Mam zasadę, że jeśli czegoś sam nie przetestowałem to nie oceniam. Ale już niedługo będę miał przyjemność porównać do starych R3;)

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pawel Kloch napisał:

Dla sympatyków wykresów

www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/kef-r3-meta-measurements.42219/

Tak, już się chłopaki rozpisali i jest cały wątek. Steve Gutenberg wypuścił dzisiaj recenzje r7 meta. A jeśli chodzi o podany przez Ciebie link to pokrywa się to z tym co już wcześniej słyszeliśmy i pomiary to potwierdzają. Firma z seria R ewidentnie idzie w stronę neutralności. Najpierw była pierwsza seria r (r300 itd) które to kolumny miały fajne mikrodetale, ale raczej byly misiowate bez kontroli na basie. Nowa seria r ten bas wzięła w ryzy, nadała mu kontroli i wyciągnąłe gore oraz średnice do przodu. I jak widać nowa seria meta robi to o krok dalej. Osoba robiąca pomiary narzeka na mała ilość basu pod koniec wątku, wiec kolejna opinia o tym, ze ponownie go odchudzili. Spektrum całości pomiaru jest bardziej liniowe. Jest więcej średnicy i wysokich. Czyli to samo co się stało z przejściem poprzednich serii. Czyli można powiedzieć, ze marka z seria R idzie coraz to bardziej w stronę neutralności niż efektowności. Mi to nie przeszkadza, ale tez uważam, ze to powinno mieć swoje granice bo się zaraz zrobi płasko i zniknie fun.

Ale czekam najbardziej, aż ktoś w forum je usłyszy i nam powie coś o nich więcej :) 

12 godzin temu, lukluk71 napisał:

Czekam aż będą dostępne i wygrzane ;)

A będziesz ich słuchał w salonie czy u siebie? Ja chyba tez podjade do zaprzyjaźnionego salonu gdzie jeszcze maja stare r’ki i porównam z nowymi z ciekawości. Bo mega mnie intryguje co tam się „nausznie” zmienilo

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mateolo2 napisał:

Tak, już się chłopaki rozpisali i jest cały wątek. Steve Gutenberg wypuścił dzisiaj recenzje r7 meta. A jeśli chodzi o podany przez Ciebie link to pokrywa się to z tym co już wcześniej słyszeliśmy i pomiary to potwierdzają. Firma z seria R ewidentnie idzie w stronę neutralności. Najpierw była pierwsza seria r (r300 itd) które to kolumny miały fajne mikrodetale, ale raczej byly misiowate bez kontroli na basie. Nowa seria r ten bas wzięła w ryzy, nadała mu kontroli i wyciągnąłe gore oraz średnice do przodu. I jak widać nowa seria meta robi to o krok dalej. Osoba robiąca pomiary narzeka na mała ilość basu pod koniec wątku, wiec kolejna opinia o tym, ze ponownie go odchudzili. Spektrum całości pomiaru jest bardziej liniowe. Jest więcej średnicy i wysokich. Czyli to samo co się stało z przejściem poprzednich serii. Czyli można powiedzieć, ze marka z seria R idzie coraz to bardziej w stronę neutralności niż efektowności. Mi to nie przeszkadza, ale tez uważam, ze to powinno mieć swoje granice bo się zaraz zrobi płasko i zniknie fun.

Ale czekam najbardziej, aż ktoś w forum je usłyszy i nam powie coś o nich więcej :) 

A będziesz ich słuchał w salonie czy u siebie? Ja chyba tez podjade do zaprzyjaźnionego salonu gdzie jeszcze maja stare r’ki i porównam z nowymi z ciekawości. Bo mega mnie intryguje co tam się „nausznie” zmienilo

W sumie nie chce mi się bawić w wysyłki. Może uda się przesluchać w TopHiFi albo jeśli się uda, wezmę bezpośrednio od nich i sobie przywiozę, jeśli się tak da. Boje się że zostaną u mnie ;))) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, J4Z napisał:

Sprawdz jak tutaj słyszysz stopy. Prawidłowo słyszałem tylko na słuchawkach. 

https://tidal.com/track/144600342

Dla porównania sprawdź później to:

Z tego co pamiętam stopa nie chodzi tak samo, ale może dać do myślenia. 

 

Zaciekawiłeś mnie ta stopa. Jak wrócę to az sprawdzę u siebie. :)

Co masz na myśli pisząc, że prawidłowo słyszałeś tylko na słuchawkach? Chodzi o "impakt", szybkość?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...