Skocz do zawartości

Stereo do istniejącej substancji


Majkel75

Recommended Posts

14 minut temu, soberowy napisał:

Z tego co wiem Jarek ma na chwilę obecną trzy wzmacniacze, Nad, Marantz i Yamaha. Jeśli według Jarka  nie ma różnicy między Nadem a Yamaha to ciężko będzie kolegę przekonać, że wzmacniacze "mają brzmienie" :)

NAD ma z 45 lat. Myślę, że już dawno przestał być "poprawnie skonstruowanym wzmacniaczem" ;)

* a wzmacniaczy mam pięć (jeszcze druga Yamaha i Sansui". 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MariuszZ napisał:

Nikt go nie pomija. Może obrazek z recenzji popularnej Yamaszki pokaże jak to działa. Zmniejszasz poziom sygnału to zmniejsza się dynamika. Nie jest tak, że proporcjonalnie zmniejszy się szum wraz ze zmniejszaniem amplitudy sygnału. Może mnie gdzieś opatrznie zrozumiałeś i stąd nieporozumienia. 

 

 

jamaha.jpg

Czekaj - zaczęliśmy rozmawiać przecież o tym etapie gdzie nie ma wzmocnienia.

Więc o ile jestem w stanie wyobrazić sobie układ który odcina szumy lub układ który po obniżeniu jakiegoś zakresu "odcina szum" bo wychodzi on poza zakres przenoszenia danego układu (jest to zbyt niski poziom) to w układzie przedwzmacniacza sygnału gramofonowego nie ma chyba takich zabiegów i jako całość taki układ nie jest w stanie zmienić dynamiki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Majkel75 napisał:

Jednak przypomniała mi się propozycja kolegi Q21, który zaproponował podłogówki Pylon Audio Diamond 25.

Jeśli zrobisz miejsce na podłogówki, to na pewno się nie zmarnuje - również w przypadku monitorów. Diamondy Pylona znam tylko w wersji podstawkowej i nie wybrałbym tych kolumn do Twojej muzyki, bo są zbyt spokojne. Ale jeśli zaproponowano Ci dobrą cenę, to sprawdź. Obstawiam jednak, że Monitor Audio lub sprawdziłyby się lepiej. Do Diamondów Pylona raczej szybki wzmacniacz, do Monitor Audio może być spokojniejszy. Pojedź do salonu o szerokiej ofercie (ze swoją muzyką) i posłuchaj różnych zestawień - dowiesz się, jakie masz preferencje. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Majkel75 - to co napisałeś (jaka muza będzie szła z tego sprzęta ;) ) trochę wzajemnie się wyklucza.

Posłuchał bym rady

8 minut temu, Rafał S napisał:

Pojedź do salonu o szerokiej ofercie (ze swoją muzyką) i posłuchaj różnych zestawień - dowiesz się, jakie masz preferencje.

Bo twoje wyobrażenia ale i realne wymagania mogą być zdecydowanie inne od wrażeń ludzi których się naczytałeś w internetach, pismach czy wsłuchałeś osobiście. Piszę to nie po to by utrudnić tylko abyś nie wtopił kasy.

Druga sprawa to moze znasz kogoś kto ma sprzęt w warunkach "nie sklepowych" któ dał by ci w spokoju posłuchać jak gra sprzęt w domu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrólKiczu ale piszesz o wycieraczkach czy o tym NAD z fotki?

 Bo jeżeli o fotce to niestety wyłazi różnica pokoleń, ongiś taki sprzęt, jego wygląd, jak na fotce był normą. Dzisiejsze sprzęty tak nie wyglądają, i nie muszą, bo wszystko co trzeba widzisz na ekranie tabletu/smartfona/tv - dlatego tylko grafika apki obsługującej musi się prezentować, a sam sprzęt mozę być kockiem bez wyrazu.

 

edit:

 

 kiedyś to było ;)  😁

Edytowano przez gienas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...