Skocz do zawartości

Audio Video Show 27-29.10 2023


RoRo

Recommended Posts

Po prostu na takie wystawy trzeba jeździć bez kompleksów, z ciekawością, otwartą głową i uszami. To ma być coś przyjemnego, a nie sposób na tworzenie czy leczenie kompleksów. 
Jest to tez jedyna okazja, żeby w krótkim czasie posłuchać dziesiątek czy nawet setek systemów praktycznie ze wszystkich półek cenowych. Pytanie retoryczne: czy takie doświadczenie lepiej mieć czy go nie mieć, zostając w domu? 😊.

Moja osobista refleksja jest (po raz kolejny) taka, ze drogie systemy pokazały w większości przypadków swoje obiektywne zalety i grały na poziomie, do których nie są w stanie zbliżyć się systemy za powiedzmy 20-50 tys.

Co nie oznacza, ze te ostatnie nie mają swoich zalet i nie potrafią wywołać swym brzmieniem bardzo miłych wrażeń.  Harbethy, Grahamy, JBL-e i szereg innych - tego się naprawdę dobrze słuchało.

Ale nie słyszałem żadnego systemy do powiedzmy 100 tys , który zbliżył się jakością do tych udanych zestawień za kilkaset tysięcy czy więcej PLN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MariuszZ napisał:

Ciekawie wypadłoby zapewne porównanie Eosów do toru na klockach Chorda z Monitor Audio Hyphn

Jeden z kilkunastu zestawów, który zrobil na mnie ogromne wrażenie zarówno dźwiękiem, jak i wyglądem oraz ceną 😉

 

20231028_113937.jpg

20231028_113901.jpg

20231028_113843.jpg

Spojrzalem na te glosniki i pierwsze skojarzenie to Star Wars.Naprawde interesujacy wyglad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, majkel74 napisał:

Po prostu na takie wystawy trzeba jeździć bez kompleksów, z ciekawością, otwartą głową i uszami. To ma być coś przyjemnego, a nie sposób na tworzenie czy leczenie kompleksów. 
Jest to tez jedyna okazja, żeby w krótkim czasie posłuchać dziesiątek czy nawet setek systemów praktycznie ze wszystkich półek cenowych. Pytanie retoryczne: czy takie doświadczenie lepiej mieć czy go nie mieć, zostając w domu?

A ktoś kto jedzie na AVS, to w ten sposób okazuje, czy leczy swoje kompleksy?

Dźwina logika 🙃

Jest to jedyna okazja, żeby zobaczyć raczej i dotknąć, bo ze słuchania to tam zbyt wiele nie wyciągniesz.

Zatem dziękuję za takie doświadczenie. 

24 minuty temu, majkel74 napisał:

Moja osobista refleksja jest (po raz kolejny) taka, ze drogie systemy pokazały w większości przypadków swoje obiektywne zalety i grały na poziomie, do których nie są w stanie zbliżyć się systemy za powiedzmy 20-50 tys

Moje doświadczenia z AVS są akurat odwrotne, wiele z takich systemów słyszałem w dobrych warunkach i dobrze zestawionych, wiem jak mogą zagrać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DiBatonio napisał:

 

Moje doświadczenia z AVS są akurat odwrotne, wiele z takich systemów słyszałem w dobrych warunkach i dobrze zestawionych, wiem jak mogą zagrać.

 

To znaczy ze w podobnych warunkach słyszałeś tez systemy za kilkaset tysięcy i wciąż te tańsze grały lepiej? 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majkel74 napisał:

To znaczy ze w podobnych warunkach słyszałeś tez systemy za kilkaset tysięcy i wciąż te tańsze grały lepiej? 😉

Nie zrozumiałeś, cóż....

Jeszcze raz przeczytaj, co napisał Wito76 na ten przykład...

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Slawko69 napisał:

Ja byłem na AVS pierwszy raz. I właśnie zdałem sobie sprawę , że brzmienie produktów światowych potentatów nie wywarło na mnie żadnego wrażenia ( może z wyjątkiem McIntosha). Byliśmy w 4 osobowym składzie i nikt z nas nie usłyszał w prezentacjach potentatów czegoś co by nas oczarowało. Inaczej było z produktami mniejszych producentów. Tam można było znaleźć sprzęt  który potrafił oczarować

To nie były warunki do prezentacji niczego. Audio jest tam dodatkiem, bardziej liczy się szoł. 

Jeżeli NAPRAWDĘ będziesz chciał kupić drogi sprzęt, to odwiedzisz sobie kluczowych dystrybutorów i sprawdzisz sobie w domu jak to gra.

Nie rozumiem, jak tak pochopnie i lekko można wrzucać takie stwierdzenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie znowu najlepiej brzmiał zestaw Gryphona z kolumnami Wilson Audio. 

Ale pozytywnym zaskoczeniem było brzmienie zestawu: końcówka mocy Luxman z kolumnami Bowers & Wilkins 801 D4 Signature.  

Dosyć pozytywnie zaskoczyły mnie kolumny Diora Acoustic, które grały z elektroniką Gryphona. 

Brzmienie zestawy UNITRA pominę milczeniem. 

Niestety nie słuchałam najdroższego zestawu Audio Note. Kolejka była ogromna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, ze w tych salach studyjnych na Narodowym akustyka jest lepsza niż pewnie w 99 proc tzw „warunków domowych”. To są profesjonalnie przygotowane studia, kolumny ustawione bardzo dobrze, w wolnej przestrzeni. Dziś sporo miejsca bo mniej ludzi i można było usiąść w optymalnym miejscu i spokojnie posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, majkel74 napisał:

Po prostu na takie wystawy trzeba jeździć bez kompleksów, z ciekawością, otwartą głową i uszami. To ma być coś przyjemnego, a nie sposób na tworzenie czy leczenie kompleksów. 
Jest to tez jedyna okazja, żeby w krótkim czasie posłuchać dziesiątek czy nawet setek systemów praktycznie ze wszystkich półek cenowych. Pytanie retoryczne: czy takie doświadczenie lepiej mieć czy go nie mieć, zostając w domu? 😊.

Moja osobista refleksja jest (po raz kolejny) taka, ze drogie systemy pokazały w większości przypadków swoje obiektywne zalety i grały na poziomie, do których nie są w stanie zbliżyć się systemy za powiedzmy 20-50 tys.

Co nie oznacza, ze te ostatnie nie mają swoich zalet i nie potrafią wywołać swym brzmieniem bardzo miłych wrażeń.  Harbethy, Grahamy, JBL-e i szereg innych - tego się naprawdę dobrze słuchało.

Ale nie słyszałem żadnego systemy do powiedzmy 100 tys , który zbliżył się jakością do tych udanych zestawień za kilkaset tysięcy czy więcej PLN.

Ale właśnie o te "zbliżyć" się wszyscy pałują i dopłacają aby zagrało im jak najlepiej. 

Systemy za bardzo dużą kasą grają zauważalnie lepiej niż te za 20-40 tysięcy. Bycie na stadionie i ocenianie tego, jest po prostu błędem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, terracan1929 napisał:

Nie mówię że jest tanio. I że trzeba takie sprzęta kupować.

Ale 80 tysi to 5-6 m2 mieszkania w Trójmieście. Także zamiast 65 m2 kupujesz 60 m2, a za zaoszczędzoną resztę sprzęt grający.

Mi bardziej chodziło o to, że szybciej bym wyłożył 120 tys. za Sabriny niż 80 tys. za Intrade. 
Teraz zdałem sobie sprawę, że za „nieznaczne” zwiększenie metrażu domu pewnie mógłbym wynieść cały ten system Gryphona z Sabrinami. Ale jak wtedy grać w 15m2 salonie? 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Carmion napisał:

A nowe pylony 30 mk2.

Mam mieszane uczucia. Może już byłem zmęczony słuchaniem, bo zostawiłem sobie je na koniec. Ale zrobiłem dwa podejścia. Po powrocie do domu wydaje mi się że moje diamondy 28 z Cambridge azur 851a i cxn brzmią przyjemniej... Co jest dla mnie dziwne.  

P_20231029_142829.jpg

Polski Audiofil :) - moje w domu gra lepiej...tylko nie wiem jak ten system ze zdjęcia zagrałby w Twoich warunkach...może okazało by się zupełnie inaczej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Carmion napisał:

A nowe pylony 30 mk2.

Mam mieszane uczucia. Może już byłem zmęczony słuchaniem, bo zostawiłem sobie je na koniec. Ale zrobiłem dwa podejścia. Po powrocie do domu wydaje mi się że moje diamondy 28 z Cambridge azur 851a i cxn brzmią przyjemniej... Co jest dla mnie dziwne.  

P_20231029_142829.jpg

Nie raz czytalem, ze d30 sa gorsze od 28 ki. Najwyrazniej tak pozostanie 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, A... napisał:

Jesteś sławny!

 

3 godziny temu, A... napisał:

Tomka rozpoznałem tylko po legendarnym pasku

Dziękuję. Taka moja refleksja. Na AVS już przestałem przyjeżdżać dla sprzętu. Jestem tam dla wspaniałych ludzi ,których poznałem dzięki Forum. chciałbym podziękować Wam za rozmowy , zwyczajną ludzką życzliwość i otwartość. AVS jest spore i nie da się spotkać ze wszystkimi . I tu zwracam się do Pauliny i Wojtka / @lpomis/ , musimy wykombinować jakiś Zlot. Społeczność jaką udało nam się stworzyć jest niesamowita.

A mój faworyt ?

Nie wiecie gdzie można kupić taką lampkę ? :) 

IMG_1371.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Carmion napisał:

Jeszcze bardzo dobre wrażenie zrobiły na mnie te kolumny. 

Co prawda wygląd specyficzny. Jestem ciekaw ile kosztują bo w internecie nie mogłem znaleźć informacji. P_20231029_121917.jpg.ad80d08779ec6dc1d4fc2db58bc9e3c5.jpg

Marka jedno-sezonowa jak większość tych wszystkich wynalazków. Za rok nie będzie o tym nikt pamiętał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Slawko69 napisał:

Ja byłem na AVS pierwszy raz. I właśnie zdałem sobie sprawę , że brzmienie produktów światowych potentatów nie wywarło na mnie żadnego wrażenia ( może z wyjątkiem McIntosha). Byliśmy w 4 osobowym składzie i nikt z nas nie usłyszał w prezentacjach potentatów czegoś co by nas oczarowało. Inaczej było z produktami mniejszych producentów. Tam można było znaleźć sprzęt  który potrafił oczarować

To nie jestes sam. Odnioslem  dokladnie to samo wrazenie. Juz chyba 3 lub 4 razy bylem. I poprostu, dla mnie to wszystko tam bardzo fajnie brzmi. I to wszystko. Z mala roznica - w tym roku niezbyt podobal mi sie dzwiek podstawkowych Wilson Benesh (tak sie chyba pisze ) i nowych bezprzewodowych podstawkowych Sonus Faber.

W polowie listopada, do Tilburga jade. Pewnie to samo co w zeszlym roku bedzie, ale co tam trzeba sie z domu wyrwac i troche fajnych zabawek poogladac. Moze ktos nowe modele pokaze , kto wie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Miras23 napisał:

Polski Audiofil :) - moje w domu gra lepiej...tylko nie wiem jak ten system ze zdjęcia zagrałby w Twoich warunkach...może okazało by się zupełnie inaczej...

Do audiofila mi daleko, napisałem że mi się wydawało i odbieram te brzmienie u siebie jako przyjemniejsze. Może byłem już zmęczony, bo zostawiłem je na sam koniec. Dlatego zrobiłem dwa podejścia. A trochę w hotelu było pokoi, a byłem we wszystkich...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Carmion napisał:

Do audiofila mi daleko, napisałem że mi się wydawało i odbieram te brzmienie u siebie jako przyjemniejsze. Może byłem już zmęczony, bo zostawiłem je na sam koniec. Dlatego zrobiłem dwa podejścia. A trochę w hotelu było pokoi, a byłem we wszystkich...

 

Jeśli na Audio Show jedzie się z zamysłem odsłuchiwania i porównywania, to wybacz ale dla mnie jest to błędne podejście.

Na wystawie to można sobie dotknąć i sprawdzić cennik. Reszta w warunkach domowych. Taka jest prawda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Miras23 napisał:

Jeśli na Audio Show jedzie się z zamysłem odsłuchiwania i porównywania, to wybacz ale dla mnie jest to błędne podejście.

Na wystawie to można sobie dotknąć i sprawdzić cennik. Reszta w warunkach domowych. Taka jest prawda.

Oczywiście się z tym zgadzam, ale jako posiadacz pylon diamond 28 to pozwoliłem sobie zrobić wyjątek i porównać. Siła wyższa. 

 

19 minut temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Ale pozytywnym zaskoczeniem było brzmienie zestawu: końcówka mocy Luxman z kolumnami Bowers & Wilkins 801 D4 Signature.  

Mi się bardzo spodobały. Ale uważam że pokazały cząstkę swojego potencjału bo były za duże na ten metraż przez co nieprzyjemnie buczało od basu  w całym pomieszczeniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...