Skocz do zawartości

Buczenie z kolumny


Patryk89_896

Recommended Posts

23 godziny temu, Patryk89_896 napisał:

Dzwoniłem do salonów  to powiedzieli że nie mają czasu na takie coś .

No tak. Mówisz że nie kupisz to już problem :/ Ehhh

Kiedyś to sięzmieni

9 godzin temu, Patryk89_896 napisał:

Zabrałem cały sprzęt do domu i ja już zgłupiałem trochę. Marantz + końcówka emotiva cisza zero buczenia - u mnie lekkie buczenie było ale to naprawdę było trzeba ucho przyłożyć do głośnika. Marantz + roksan buczy tak samo jak u mnie, ale nie jest to buczenie że słychać z 2 metrów, tylko po przystawieniu głowy pod kolumnę.  I ja już nie wiem czy roksan już tak ma czy gdzieś jest wada, to że emotiva dużo mniej buczy to mogę zrozumieć że to jest typową końcówką bez żadnych przełączników i innych opcji podłączania, a roksan jednak się różni w budowie i dlatego mogą być takie różnice. I teraz nie wiem czy wysyłać ja na serwis czy już olać temat. Z drugiej strony wyśle na serwis to technik nie zrobi takich warunków jak ja , tylko pewnie podłączy pod CD odpali muzykę posłucha i stwierdzi że ok. 

 

No a chwila ta Emotiva u Ciebie w pierwotnym pomieszczeniu też buczała tak?

Dobrze to pamiętam?

Czyli teraz wiem bo się skupiasz na tym ale Marantz i Roksan z tych 2 metrów to jest słyszalne?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

No tak. Mówisz że nie kupisz to już problem :/ Ehhh

Kiedyś to sięzmieni

No a chwila ta Emotiva u Ciebie w pierwotnym pomieszczeniu też buczała tak?

Dobrze to pamiętam?

Czyli teraz wiem bo się skupiasz na tym ale Marantz i Roksan z tych 2 metrów to jest słyszalne?

 

Marantz + roksan słychać buczenie powiedzmy z 30 cm jak się stanie przed kolumną. 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Czyli jak siedzisz to już nie?

To teraz pytanie jak to zrobić aby taki efekt był u Ciebie.

 

Kanapę mam z 3 metry od kolumn także nie słychać, jak podejdę pod kolumnę z 30 cm to słychać . 

 

Może być cały czas połączone gdn amplituner i gdn wzmak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było kiedyś kilka takich zdarzeń że dopóki użytkownik nie przeczytał o buczeniu w kolumnie albo brumieniu trafa było ok. A jak już przeczytał i usłyszał  nie było zmiłuj ,i żyć się nie dało.

Nic nie sugeruje ,ale mogło być jakieś brumienie od początku , przypadek taki że akurat nie znalazłeś się w odpowiednim miejscu by to uslyszec.

No bo jak to wytłumaczyć że wszystko jest ok ,kable ,gniazda itp a dalej brumi 🤷

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dedal75 napisał:

Było kiedyś kilka takich zdarzeń że dopóki użytkownik nie przeczytał o buczeniu w kolumnie albo brumieniu trafa było ok. A jak już przeczytał i usłyszał  nie było zmiłuj ,i żyć się nie dało.

Nic nie sugeruje ,ale mogło być jakieś brumienie od początku , przypadek taki że akurat nie znalazłeś się w odpowiednim miejscu by to uslyszec.

No bo jak to wytłumaczyć że wszystko jest ok ,kable ,gniazda itp a dalej brumi 🤷

 

Jestem wrażliwy na takie dziwne dźwięki i nie było ;/ nie jestem w stanie wytłumaczyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.04.2023 o 14:14, Patryk89_896 napisał:

chodzi mi też po głowie sprzedaż roksana i kupienie innego wzmacniacza z opcją końcówki,

Ja bym przemyślał kupno samej końcówki mocy. 

Jeżeli nie jesteś ortodoksyjnym audio hobbystą i nie boisz się rozwiązań pro to poczytaj o końcówkach mocy na hypexach UcD400 np. dual mono IMG Stage Line STA-800D lub na bardzo chwalonych Pascalach S-PRO2 stosowanych w IMG Stage Line STA-1000D czyli bardzo podobnych madułach które wkładają do wzmacniaczy Gato Audio DIA-400 (Pascal M-PRO).

Jeżeli nie zależy Ci na funkcjonalności integry to sporo zaoszczędzisz, a jakość dźwięku będzie zbliżona. 

Zachęcam do poszukania informacji o tych modułach i przemyślenie sprawy zastosowania niezawodnej końcówki mocy w kl. D. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

niestety nic nie wymyśliłem , ale zacząłem testować inne wzmacniacze: MF m6si nie buczy ale szumy słychać z okolicy ponad metra, atoll in 200 delikatnie buczy. Czy powinno się dobierać do kolumn i do źródła wzmacniacz? Przeczytałem milion wątków i problemów związanych z buczeniami , przydźwiękami i szumami. Niektórzy piszą że np: czułość wzmacniacza powinna być większa niż źródła. Ale generalnie dobierając wzmacniacz do amplitunera i głośników powinno się na takie coś zwracać uwagę czy to nie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Patryk89_896 napisał:

Niektórzy piszą że np: czułość wzmacniacza powinna być większa niż źródła.

Wydaje mi sie że zbyt duza czułość wzmaka będzie bardziej "eksponować" szum🤔

Przypomnij jaką skuteczność mają kolumny🤔

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Ale co Ci buczy?

\Czekaj bo temat nieco stary,

Mi MF nie buczał, Atoll też nie. Stopki wywalał ale nie buczał :P

 

wcześniej roksan k3 buczał. Wypożyczyłem Miusicala m6si i nie buczy ale szumi. Czytałem na zagranicznych forach że np czułość trzeba dobrać do źródła. Zainteresował mnie ten temat i dlatego pytam

13 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wydaje mi sie że zbyt duza czułość wzmaka będzie bardziej "eksponować" szum🤔

Przypomnij jaką skuteczność mają kolumny🤔

Kolumny 90 dB ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Patryk89_896 napisał:

Kolumny 90 dB ;)

Jaki model?

5 godzin temu, Patryk89_896 napisał:

Czy powinno się dobierać do kolumn i do źródła wzmacniacz? 

Jak się kupuje nieudziwniony sprzęt, to nie trzeba się przejmować. Wszystko powinno pasować. Ale niektórzy producenci, szczególnie Ci mali, kombinują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Kraft napisał:

Jaki model?

Jak się kupuje nieudziwniony sprzęt, to nie trzeba się przejmować. Wszystko powinno pasować. Ale niektórzy producenci, szczególnie Ci mali, kombinują.

 

42 minuty temu, Kraft napisał:

Jaki model?

Jak się kupuje nieudziwniony sprzęt, to nie trzeba się przejmować. Wszystko powinno pasować. Ale niektórzy producenci, szczególnie Ci mali, kombinują.

Chora 826 także bez szału 

Tyle ile wyczytałem przez parę ostatnich tygodni to że czułość wzmacniacza powinna być wyższa od źródła , w odwrotnym wypadku są większe zniekształcenia. I jeśli kolumny mają niską impedancję to też , a moje chory w teście audio impedancja wyszła 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2023 o 21:06, Patryk89_896 napisał:

wcześniej roksan k3 buczał. Wypożyczyłem Miusicala m6si i nie buczy ale szumi. Czytałem na zagranicznych forach że np czułość trzeba dobrać do źródła. Zainteresował mnie ten temat i dlatego pytam

W sensie w K3 było trafo a tu w Musicalu jest szum z kolumn?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...