Skocz do zawartości

Ślepy test (abx)


Recommended Posts

6 minut temu, szyt napisał:

Wydaje mi się (jesli podobnie definiujemy te pojęcia), że pomiędzy tymi grupami jest calkeim spora przestrzen ludzi ktorzy tez są "pomiędzy". Ja np cenię sobie Amira i ASR, bo wprowadzają trochę twardej inzynierii w ten swiatek i punktują antynaukowe brednie. Niestety drugą stroną tego jest tez wysyp cyferkowych onanistow, ktorzy potrafią kruszyc kopie o jakies dziesięciotysięczne części THD, czy absurdalne wartości Watów, albo nieslyszalne zakresy Hz itd, gdzie to nie ma zadnego wplywu na odsluchy w warunkach koncowych. 

 

Sami onanisci to jeszcze pol biedy, gorzej, jak do tego niezbyt ogarnieci i lykajacy wykresy tudziez pomiary jak leci bez zadnego zrozumienia czego wlasciwie dotycza i na co sie przekladaja.

Tak znamiennie, izolatory usb to kit, bo przy pomiarach na APx nic nie wniosly...

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mariusz Kopacki napisał:

Tak znamiennie, izolatory usb to kit, bo przy pomiarach na APx nic nie wniosly...

Czemu takie kocopały opowiadasz? Masz tu pomiary izolatora USB Toppinga HS01 lub tu. Poprawiają izolatory jakość tam gdzie jest coś do poprawienia. Jeżeli masz system bez pętli masowej poprawy nie uświadczysz.

 

 

Topping D10s 1kHz THD+N - with and without HS01.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, szyt napisał:

Niestety drugą stroną tego jest tez wysyp cyferkowych onanistow, ktorzy potrafią kruszyc kopie o jakies dziesięciotysięczne części THD, czy absurdalne wartości Watów, albo nieslyszalne zakresy Hz itd, gdzie to nie ma zadnego wplywu na odsluchy w warunkach koncowych. 

To ciekawa kwestia. Nadmierne przywiązywanie wagi do niektórych pomiarów, np moc czy DF, to raczej domena rasowych audiofilów, a nie "pomiarowców". Wychodzi na to, że często audiofilski believer jest większym pomiarowcem niż audiofilski sceptyk;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

To ciekawa kwestia. Nadmierne przywiązywanie wagi do niektórych pomiarów, np moc czy DF, to raczej domena rasowych audiofilów, a nie "pomiarowców". Wychodzi na to, że często audiofilski believer jest większym pomiarowcem niż audiofilski sceptyk;) 

I jitter. Audiofile lubia ultradokladne zegary wszedzie gdzie to mozliwe, bo wynikiem jest jitter na poziomie femtosekund.

Choc moze lepiej byloby to zwac byciem "specyfikantem" niz "pomiarowcem". 

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mariusz Kopacki napisał:

Szkoda, ze nie zrozumiales tego, co napisalem.

O onanistach? Trudno się odnaleźć w tym pierdolniku ;) trzeba pisać jasno i czytelnie bo później powtarzane są bzdury. Jeżeli miałeś dobre intencje to wybacz. Niestety trudno w kontekście całej rozmowy odnieść wrażenie, że ktokolwiek ma jakieś dobre intencje. Wykpić, ośmieszyć i obrazić taki klimacik tu czuję. Onaniści? Poważnie??? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, MariuszZ napisał:

O onanistach? Trudno się odnaleźć w tym pierdolniku ;) trzeba pisać jasno i czytelnie bo później powtarzane są bzdury. Jeżeli miałeś dobre intencje to wybacz. Niestety trudno w kontekście całej rozmowy odnieść wrażenie, że ktokolwiek ma jakieś dobre intencje. Wykpić, ośmieszyć i obrazić taki klimacik tu czuję. Onaniści? Poważnie??? 

 

Wystarczy nie wyciagac pojedynczego zdania z kontekstu i miec odrobine drygu do wyczuwania sarkazmu.

Zbawienny wplyw izolatorow widze na co dzien. Swoja droga HS01 w parze z Cosmos ADC to nienajlepsze zestawienie, bo nie wspolpracuje z nim poprawnie, i moze izolowac tu tylko zrodlo. Jak u archimago.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

Piszę o tym, ponieważ „czuję”, że „mierzenie/pomiary” da się jakoś/chyba połączyć z klasycznym „audiofilem być”.

Jasne, że tak. Choć dla niektórych sytuacja jest zero-jedynkowa. Audiofile nie poprzestają na słuchaniu kabli czy od-słuchach. Pomiarowcy/techniczni nie wpatrują się tylko w tabelki z wynikami.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Między innymi z własnych doświadczeń ;)

Naprawdę zabawny jesteś.

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

???

Poszukaj Twojego wpisu do którego ja się w ten sposób odniosłem i będziesz wiedział o co chodzi ( ewentualnie przypomnę ). Zresztą to nie jest pierwszy raz, kiedy odpowiadasz wybiórczo lub wcale na moje pytanie. Podobnie zadałem Ci kiedyś pytanie i odpowiedzi brak, a jak się przypomniałem to stwierdziłeś, że zapomniałeś, przeoczyłeś ( powiadomienia przychodzą na gmail ).

Palić JANA to każdy potrafi!

Dla kilku nowych użytkowników zabierających tutaj głos, jesteś osobą nieznaną, ale nie dla wszystkich.

P.S. Zapraszam do siebie do domu z wybranymi przez Ciebie ( jako autora tematu ) kilkoma wzmacniaczami, źródłami, kablami głośnikowymi, interkonektami na testy. Możemy tu pisać jeszcze kilkadziesiąt stron, a tak przyjedziesz i powiesz słynne słowo SPRAWDZAM ( w necie każdy dużo potrafi, a przychodzi co do czego i wychodzi klops ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lysy napisał:

 

P.S. Zapraszam do siebie do domu z wybranymi przez Ciebie ( jako autora tematu ) kilkoma wzmacniaczami, źródłami, kablami głośnikowymi, interkonektami na testy. Możemy tu pisać jeszcze kilkadziesiąt stron, a tak przyjedziesz i powiesz słynne słowo SPRAWDZAM ( w necie każdy dużo potrafi, a przychodzi co do czego i wychodzi klops ).

Wpadam ze splitterem coax + toslink, z DACem, dwoma cyfrowymi kablami, a jak nie masz zrodla z wyjsciem toslink  to i ze zrodlem. Masz 20 prob na odgadniecie czy pary odsluchiwanych kabli byly rozne, czy takie same. Zgadniesz, +1 punkt. Nie zgadniesz, -1 punkt. Jak uzyskasz wynik 10 wzwyz, zostawiam swoj sprzet. Jak nie uzyskasz, zabieram rownowartosc w twoim. Moze tak byc? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kraft napisał:

Zdanie obosieczne.

Przepraszam bardzo, a kto tu wychodzi z propozycją ślepych testów, ja czy autor tematu?

Zauważ proszę, że ja nie mówię o swoim sprzęcie tylko obcym

P.S. Jarek czasami za dużo filozofujesz, a wymówkę zawsze można znaleźć.

3 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ja mam wyłączona ta opcję ( by nie zapier....o skrzynki niepotrzebnie - wiesz... dużo piszę🤭)

Myślisz, że Ci w to uwierzę iż masz wyłączone powiadomienia?

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Wpadam ze splitterem coax + toslink...

Zgadniesz, +1 punkt. Nie zgadniesz, -1 punkt. Jak uzyskasz wynik 10 wzwyz, zostawiam swoj sprzet. Jak nie uzyskasz, zabieram rownowartosc w twoim. Moze tak byc? 

Ale po co niepotrzebny stres? Niech Rafał trafnie wytypuje swoje sprzęty, które dobrze zna. Jak trafi, to uścisk i dobre słowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy w temacie OT-powym pytanie do @Redakcja AUDIO i moderatorów bo miałem ostatnio o tym napisac ale olałem to. Jednak teraz widze ze trzeba ruszyc z tym... 

Od ostatniego "grzebania" w sofcie nie mam pogrubionych nowo dodanych wpisow jak poprzednio. Nie przywiazywalem uwagi do tego jednak teraz przez to moglem pominąć jakieś zapytania przez co "strzelają z d..." do mnie! Wrzuce zdjecie jesli bedzie potrzeba. Zdjecia "maila" nie wrzuce bo mnie jeszcze nie poje.....o. a to że Rafałek chce, srednio mnie interesuje.

6 minut temu, lysy napisał:

Czemu tak szybko odpisujesz, nudzi Ci się czy co? 

😇

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Od ostatniego "grzebania" w sofcie nie mam pogrubionych nowo dodanych wpisow jak poprzednio. Nie przywiazywalem uwagi do tego jednak teraz przez to moglem pominąć jakieś zapytania przez co "strzelają z d..." do mnie! Wrzuce zdjecie jesli bedzie potrzeba. Zdjecia "maila" nie wrzuce bo mnie jeszcze nie poje.....o. a to że Rafałek chce, srednio mnie interesuje.

Taki jestem ciekawy co Ty jeszcze wymyślisz i napiszesz tutaj?

Czyżby brak argumentów, a ja tu same konkrety walę i nagle taki foch?

Przyjeżdżasz na te testy czy nie?

12 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wiesz... szef wszystkich szefów... nudna fucha 😜

Ładnie sobie słodzisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lysy napisał:

Przyjeżdżasz na te testy czy nie?

Jakie testy?

2 minuty temu, kaczadupa napisał:

Miro co Ty na to ?

Nie ma takiej opcji :D

Juz sie w to nie bawię. Kiedyś owszem - nawet miałem "hajs w zębach" bo miałem w razie przegranej kupic wygranym audiofilskie kable! Szkoda nerwów i czasu. 

4 minuty temu, kaczadupa napisał:

 Oczywiście pełna kultura i żadne tam zakłady o sprzęt.

Po tym wpisie wnioskuje że wiesz o czym mowa. 

Że wiesz na jakich warunkach miał sie odbyć test 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...