Skocz do zawartości

Ślepy test (abx)


Recommended Posts

Pojawiła sie ciekawa "wrzutka" a chcąc uniknąć OT proponuje "wbić" tutaj. No to lecim...

 

Cytuję:

 

》Bo, widzisz - ślepe testy mogą potwierdzić tezę, że dany element toru wpływa na dźwięk. Mogą też jej nie potwierdzić. Nie mogą natomiast jej obalić. Brak dowodu danego twierdzenia nie jest dowodem twierdzenia przeciwnego. Domagając się ślepych testów chcecie grać w grę, w której nie możecie wygrać, bo jej reguły Wam na to nie pozwalają. Możecie tylko zremisować lub przegrać.

Przepraszam za offtop, ale temat wypływa tak często, że warto, żeby sceptycy zrozumieli podstawowe kwestie.《

 

 

 

Cytuję: 

》Możecie tylko zremisować lub przegrać.《

Dla jasnosci. Mając produkt A i produkt B w zgadywaniu np. 10-ciu próbach mam szanse trafić max 50%? Czyli tylko 5 razy (zremisować) lub 1,2,3,4 razy (przegrać)?

Bo z powyższego wynika że trafić 6,7,8,9,10 na 10 nie moge bo by to oznaczało wygraną?

Cytuje:

》Domagając się ślepych testów chcecie grać w grę, w której nie możecie wygrać, bo jej reguły Wam na to nie pozwalają.《

Dobrze Cię zrozumiałem?

Do odpowiedzi na pytania "typuję" twórcę powyższych cytatów czyli @Rafał S.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Chcialbym edytować ale za pozno wiec dopisze sprostowanie poniżej:

Jednak myślę że wygraną to raczej trafień (7,8,9,10)

Przegraną - trafień w okolicach (0,1,2,3)

Czyli remis/fart - trafień (4,5,6) na 10 możliwych🤔 - wymaga powtorzenia kolejnych10 prób!

 

 

Czyli nie może według @Rafał S dojść do wygranej, według Jego powyższej tezy, a to by oznaczało że nie ma szans na odgadniecie w tescie abx 7,8,9 i 10 razy na 10 mozliwych 🤔

 

 

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz pa jaki ch.... to robisz, staje ci od tego?!

Tam się nie udało, to założyłeś wątek,, żeby wywołać gównoburzę?!

 

Punkty krafta można sobie wsadzić i to głęboko i wcale nie o pkt.7 chodzi.

Ad.2 😂😂

Ad.3 😂😂

Ad4.😂😂

Ad.5 😂😂

Ad.6😂😂

Każdy wcześniejszy łącznie z bzdurami, że technika zapisu nie ma znaczenia, może umiejętności realizacji i zapisu nagrań też nie mają znaczenia?

Czyli ten audiodebil włożył do jednego wora największe i najlepsze wytwórnie nagrań i zmieszał z błotem.

Mastering zawsze odbywa się na najwyższym z możliwych jakościowo formatów, podobnie jak w fotografii-nie obrabia się zdjęcia na stratnym (8bitowym) formacie JPG.

A końcowy zapis na nośniku jakim jest np. CD, winyl, czy inna taśma jest lokowany w formacie i jakości jaki ten nośnik jest w stanie udźwignąć patrz płyta CD 44.1/16 bit

Kolejny raz wykazał, że z własnego podwórka nie ma żadnego doświadczenia , a jego wiedzę można określić krótkim wzorem:

Ctrl+C>Ctrl+V

P.S.

Oczywiście za jakiś czas wjedzie tu kraft i oznajmi, że nie zrozumiałem żadnego z 7miu punktów. 

😆😆😆

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DiBatonio napisał:

Powiedz pa jaki ch.... to robisz, staje ci od tego?!

By nie tworzyć OT. Pozatym napisał coś o zrozumieniu podstawowych kwesti. No to skoro tak kontrowersyjnie rzuca hasłami, to....  niechże "naucza" 😇

Mógłbym od razu cos napisać ale...  Dajmy człowiekowi szansę wypowiedzenia sie.

Ps: temat nie tyczy sie bezposrednio punktów @Kraft-a!

Traktuje o teście abx.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Adi777 napisał:

Musisz się podporządkować większości, inaczej jesteś prowokatorem

Zauważ proszę jak bardzo próbuje się obrazić moja osobę w różnych watkach liczac że dam sie wciągnąć w takie gierki 🤣

I Kto tu prowokuje?

Żalllllll. 🤣

Dobra je...ć te rozczulania, bo czekam na protoplastę kontrowersyjnej wrzutki. 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kitu to forum jest chyba jedyne takie. Na AS też się napierdzielają, ale jest sporo ciekawej treści i wiedzy mimo tego. Tu tylko nawalania, non stop kurde nawalanka. W tygodniu więcej powstaje wątków o niczym służących do ponapieprzania się niż wątków odnośnie testów, opisów wrażeń, sprzętu itd itd czasem tylko zmiana warty następuje w powielaczach problemów, a tak to ciągle to samo Ci sami... Bez kitu do znudzenia. Mirosław ile już było wątków o tych testach 3-4-7 bo już ciężko się doliczyć. 

Wiesz że za zakładanie takich pierdół nie dostaniesz +6 do karmy....  Lepiej byś napisał co tam słychać, na czym słychać bo już nawet nie pamięta nikt na czym słuchasz a to jest bardziej interesujące, może w naszych systemach pokażesz jakie zmiany zaszły w twoim systemie po tylu latach poruszania tematów testów, kabli i uj wie czego jeszcze. Co ciekawego wynikło u Ciebie z tych Twoich dociekliwych pytań? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wing0 poczekaj trochę na odpowiedzi zapewniam ze będą gdy tylko dostanę odpowiedzi na zadane pytania do @Rafał S (Ja w przeciwienstwie do wiekszosci staram sie odpisać na pytania). Widzę ze pisze w innym temacie ale tutaj nie zagląda z wiadomych powodów🤣🤣🤣🤣 

Z wiadomych powodów też koledzy jego "zagaduja" tutaj by odwieść mnie od tego tematu i porzucić go🤣🤣🤣🤣

 

 

52 minuty temu, Bahzell napisał:

Ktoś mi może wyjaśnić o co chodzi w tym wątku?

Według @Rafał S nie rozumiemy podstawowych kwestii. No to czekamy na wyjasnienia.

Ps: @Rafał S patrząc na "ruch" jaki wytwarza ten temat, mogę sobie wyobrazić ile osób wyrabia sobie właśnie "własną opinię" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, J4Z napisał:

Słabo się starasz. 

Masz nasrane nieźle. 

Bravo.

Używają do tego takich wlasnie sformułowań z gimnazjum. 

50 minut temu, Wing0 napisał:

Tu tylko nawalania, non stop kurde nawalanka. W tygodniu więcej powstaje wątków o niczym służących do ponapieprzania się niż wątków odnośnie testów, opisów wrażeń, sprzętu itd itd czasem tylko zmiana warty następuje w powielaczach problemów, a tak to ciągle to samo Ci sami... Bez kitu do znudzenia.

No właśnie. Zobacz jak mi "cisną". To bedzie jeden z lepszych tematów. 😎

Nie maja nic do powiedzenia poza dokuczaniem personalnym. Gim-baza!

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chyba Miro 84 Wybacz, że zwlekam z odpowiedzią - jestem zajęty testowaniem kabli zasilających. Za Twoją sugestią próbowałem robić to na ślepo, ale nie trafiałem wtyczką w gniazdko i musiałem otworzyć oczy. Miało to swój plus - okazało się, że te cholerstwa różnią się również kolorami! Zaraz, czyżby psycho-optyka? :) 

Więcej w wolnej chwili. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rafał S napisał:

Wybacz, że zwlekam z odpowiedzią - jestem zajęty testowaniem kabli zasilających. Za Twoją sugestią próbowałem robić to na ślepo, ale nie trafiałem wtyczką w gniazdko i musiałem otworzyć oczy.

No widać ze nie kumasz o co chodzi w tych testach abx. TO NIE TY ZMIENIASZ KABLE!

🤣🤣🤣

Czy mozesz odnieść sie do pytania ktorym mogłeś urazić czyjaś inteligencję pisząc to co w pierwszym wpisie tego tematu? Czy bedziesz jeszcze bardziej robił z siebie ..... (i tu sie powstrzymam). 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, J4Z napisał:

Moja cierpliwość się skończyła. 

Zmusza Cię ktoś do bycia w tym temacie?

28 minut temu, Butler napisał:

 

A Ty nie kumasz że ktoś się z Ciebie nabija?

To taki sport w tym kraju wszechobecny.

Najlepiej to wrzucić coś jak w temacie przez Rafała, a następnie dokonać w/w wjazdów. Bo argumentów brak.

 

Ps: to tylko forum. 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zauważyłeś jak czesto zamiast odpowiedzi na PROSTE PYTANIE, dochodzi do słownych przepychanek? A wystarczy dać odp. I po temacie! 

W tym temacie dokladnie to samo. Zoba o czym tu piszemy. Chcę tylko odp. Ale zmuszony jestem odp. Na bzdury bo w przeciwnym razie zarzut ze...

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

@Wing0 poczekaj trochę na odpowiedzi zapewniam ze będą gdy tylko dostanę odpowiedzi na zadane pytania do @Rafał S (Ja w przeciwienstwie do wiekszosci staram sie odpisać na pytania).

I Twoj wpis...

 

1 godzinę temu, J4Z napisał:

Słabo się starasz. 

😎

Czekam na odp. Na proste pytanie i kończymy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię kręcę 🤣 Przeczytałem właśnie ten wątek i powiem Wam, ze powinien mieć nazwę „ring-wyżyjcie się na sobie chłopaki”

Aż strach pomyśleć co tu się będzie działo zaraz. 

2 godziny temu, Wing0 napisał:

Bez kitu to forum jest chyba jedyne takie. Na AS też się napierdzielają, ale jest sporo ciekawej treści i wiedzy mimo tego. Tu tylko nawalania, non stop kurde nawalanka.

Tutaj niestety się zgodzę z bólem serca. Dla mnie to forum jest „bliżej serca” bo było pierwsze, w którym zacząłem pisać. Natomiast tam faktycznie jak się ludzie nie zgadzają to przynajmniej jest konstruktywna argumentacja, a u nas przedszkole - od razu wyzywanki jak z podstawówki, brak kultury w wypowiedziach, kontrowersyjne zaczepki itd. Szkoda trochę… 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytuję @MariuszZ:

》@Kraft Jarek te tezy kilka postów wyżej mogłeś sobie odpuścić. Po co tu i teraz zaprezentowałeś "swój" zestaw prawd audio. Jest Twój i może niech tak zostanie. Ewentualnie załóż nowy temat lub wróć do starego i tam miel te prawdy, które nic nie wnoszą do tematu "źródło czy kolumny, co ważniejsze". 《

to co prawda było do @Kraft-a. Widząc prośbę moderatora a majac zapytanie do kolegi i nie chcąc tworzyć OT-pu otworzyłem temat poswiecony temu pytaniu. 

Zrobiłem coś nie tak? To pytanie adresuję oczywiscie do @MariuszZ ale też do @RoRo i @Redakcja AUDIO jesli np. @MariuszZ nie może/nie chce odpowiedzieć.

Czekam na odp. Bo juz nie wiem jak sie poruszać po forum. 🤔

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tylko o wyjasnienie przez autora wrzutki co dokladnie miał na mysli "nie mozna wygrać w ślepym teście".

Kiedyś próbowano "przepchnąć" twierdzenie ze jakikolwiek wpis na temat psychoakustyki jest trolowaniem. Otworzyłem temat poświęcony temu zagadnieniu i finalnie mamy to wyjasnione ze nie jest trolowaniem. 

Tym razem odnoszę wrażenie że próbuje się "przepchnąć" twierdzenie że ślepe testy... no właśnie. I tu zaczyna sie owe pytanie. 

 

46 minut temu, Chilli napisał:

chyba, że to tak na 1 kwietnia i każdy tworzy swoje prawdy objawione 🤣

Wiesz... tekst Rafała powstał w czwartek 30-tego wiec raczej żart odpada.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Chodzi tylko o wyjasnienie przez autora wrzutki co dokladnie miał na mysli "nie mozna wygrać w ślepym teście".

Sądziłem, że to zrozumiałe dla każdego. Nie napisałem, że nie można wygrać, tylko, że to Wy nie możecie wygrać tzn. dowieść swej tezy. Osoby lansujące pogląd, że dany element toru "nie gra" nie są w stanie jej potwierdzić ślepymi testami. A to dlatego, że nawet dowolna liczba "oblanych" testów praktycznie nic nam nie mówi - wciąż jesteśmy na starcie. Za to wystarczy jeden test zaliczony, żeby dostarczyć mocnych przesłanek, że wpływ na dźwięk faktycznie jest. Nikt przecież nigdy nie twierdził, że różnią się np. każde dwa elementy i że odróżni je każda osoba w każdym systemie i każdym utworze (same kwantyfikatory duże!). Twierdzimy tylko, że w ogóle mogą się różnić w sposób słyszalny. Czytaj: istnieją takie elementy, tacy słuchacze, takie systemy i takie utwory, że odróżnienie elementów po brzmieniu jest możliwe (same kwantyfikatory małe!).

Osobna kwestia to test ABX - nie ma czegoś takiego. To tylko pusta nazwa. Słuchacz przecież nie porównuje ze sobą trzech próbek tylko dwa razy po dwie: AB, a potem BX. Z tego porównanie AB jest dla niego niemal bezwartościowe. W momencie, gdy słucha X, brzmienie A zostało już nadpisane w jego głowie przez B, a ewentualne resztki są właśnie nadpisywane przez X. W zasadzie słuchacz ma szansę rozpoznać prawidłowo tylko, jeżeli X=A. Jeśli X=B, to biedak będzie się zastanawiał, czy faktycznie gra tak samo, czy jednak jest jakaś różnica. I czy ta różnica jest rzeczywiście równa różnicy między wcześniej słuchanymi A i B. Test ABX wymyślił ktoś niezbyt bystry lub zainteresowany manipulowaniem wynikami w określonym celu. To co piszę powinno być oczywiste dla każdego czytającego.

Jedynym sensownym testem jest taki, który maksymalizuje szanse uczciwego rozpoznania, przy założeniu, że dane elementy mogą się różnić brzmieniem. Jeżeli nie mogą się różnić, to szanse rozpoznającego się przecież nie zmienią. Dlatego to słuchacz powinien mieć możliwość wyboru konkretnych dwu produktów do porównania, wyboru systemu i  utworów, bądź utworu. Tak, jeśli chce to powinien mieć prawo słuchania tego samego kawałka w kółko. Najlepszym znanym mi formatem jest test XY tzn. taki, gdzie słuchacz wie z góry, że usłyszy dwa różne elementy i jego zadaniem jest jedynie identyfikacja ich kolejności. W ten sposób może skupić się na tym, co ważne, zamiast zastanawiać, czy różnica w ogóle istnieje. (Między innymi taki format zastosował prof. Kunchur w udostępnionym przeze mnie artykule.)

Niestety, odnoszę wrażenie, że sceptycy chcieliby  zorganizować ślepe testy tak, żeby słuchacze rozpoznawali próbki stojąc na głowie w basenie i klaszcząc synchronicznie stopami. Bo przecież, jeśli jest różnica, to i tak ją usłyszą, prawda? Bo złej baletnicy... (A najlepiej wygarnąć do testów grupę 60-latków wychodzących z huty czy stoczni i włączyć im Schönberga. A potem obwieścić triumfalnie, że wszystkie wzmacniacze grają tak samo, bo żaden z badanych ich nie rozróżnia. ;) )

Mirek, chciałbym, Cię teraz prosić, żebyś dobrze przemyślał to, co napisałem. Nie widzę sensu prowadzenia dalszej rozmowy na ten temat.

Pozdrawiam

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...