Skocz do zawartości

Poszukuję wzmacniacza do kolumn ATC SCM 7 - prośba o pomoc


palecki

Recommended Posts

15% mieli, chyba na wszystkie, mieli i chyba.

Wchodzisz na Hifishark wrzucasz scm7 w wyszukiwarkę i patrzysz czy ktoś wystawił SCM7 w lepszej  ofercie niż ja. Proste. Robią tak ludzie , którzy chcą kupić używany sprzęt audio. Janusze się czają, targują i zaklinają na forach ceny używanego sprzętu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, J4Z napisał:

Jak już Januszujesz mi tu, to Janusze właśnie zawyżają ceny używanych sprzętów tak jak Ty. Oczywiście że znam hifishark, obserwuje. Taka sama Januszerka za granicą, jak tu. 

I wszyscy w UE, UK przeciwko tobie się pewnie zmówili. Spisek! Żydzi, masoni i cykliści! :) Dobra, koniec tych chichów, z mojej strony eot. 

Edytowano przez essewissa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, essewissa napisał:

Średnica w ATC jest świetna, słuchanie głosów, czy to damskich, czy męskich Cohena to czysta przyjemność.

Zapewne tak jest.
Moje obserwacje i doświadczenie/osłuchanie mówią mi, że tą przyjemność i z tego pasma, gdzie występują wokale dostaniemy często.

O ile kolumny nie wstawimy do łazienki, czy klatki schodowej.

A propo’s „schodów”, to pojawiają się, gdy zapragnąłem odczuwać przyjemność z pasma najniższego oraz tego, gdzie pogłosy i wybrzmienia się pojawiają.  Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam, nad wodą i we wszelkiej maści popularnych miejscach, typu parki, place zabaw i inne tym podobne przestrzenie uciech dla gawiedzi, jest tyle rozwrzeszczanej dzieciarni i ich opiekunów, że ja takich miejsc unikam, jak ognia. Zwłaszcza w długie weekendy. Uciekam wtedy na mój taras a w międzyczasie coś poczytam i skrobnę przy kompie. A do tego zimna wódka i piwo w lodówce. Ale to tylko na wszelki wypadek;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku zrobiło się gorąco. Widzę, że niektórzy zbyt poważnie podchodzą do tematu audio. Jak wspominałem wcześniej, ATC SCM 7 to dla mnie kolumny z nieograniczonym potencjałem. Nie planuję ich zmiany. Jestem niesamowicie zadowolony z zestawienia ich ze wzmacniaczem Marantz PM8006. I tak!!! Ten właśnie model od wczoraj u mnie zagościł. Poprawa względem Cyrusa jest zdecydowana przede wszystkim pod względem rytmiczności i wysokich tonów. Z Cyrusem 8.2 bywało, że dłuższy odsłuch męczył swoją natarczywością. Teraz nic takiego nie ma miejsca. Cyrus wędruje do syna, a ja cieszę się z nowego nabytku. Jako, że planowałem wydać na wzmacniacz sporo więcej to w najbliższym czasie planuję jeszcze zakup nowego DAC do Marantza. Streamerem pozostaje tak jak wcześniej pisałem Bluesound. Na DAC planuję wydać maksymalnie 5000zł. Czy możecie mi podpowiedzieć jakieś sprawdzone modele? Nie mam w tym dużego doświadczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, palecki napisał:

Dzięki. Moją uwagę zwrócił Eversolo DAC-Z6 ale i Chord Qutest wygląda ciekawie, może nawet warto byłoby dołożyć do nowego. Może uda się wypożyczyć.

Eversolo sobie daruj, może Z8 ten jest chyba na Sabre 9038. Qutest drogi, ale warto. Używanego raczej nie kupisz w tym sensie, ze ceny używanych absurdalne, a  potrafią się psuć. Zreszta nowy 5700, a wiszą ogłoszenia używanych 3-5 latków 500-1000zl taniej, bez sensu. Taniej to Topping d90se, niżej niż sabre 9038 nie schodź. ATC fajnie pokażą rozdzielcze źródło. 
Ja teraz gram na PM8006 i Oppo Sonica na sabre 9038, kolumny inne, ale z ATC SCM7 tez to fajnie grało. Janusze 1.2.3.4 start :)

Postaraj się wypożyczyć jakieś źródło i posłuchać. ATC to takie dziwne kolumny, że niby nie są rozdzielcze, a słychać bardzo zmianę wzmacniacza i źródła. 

 

Edytowano przez essewissa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, essewissa napisał:

Taniej to Topping d90se,

Miałem D90 i bardzo nie polecam. Granie na poziomie taniego E30 - różnica między nimi była o włos. To już może warto Ares 12th spróbować, znajomy go bardzo polecał, tyło kiepsko dostępnością. Odpada liniowe, bo wbudowane od razu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, essewissa napisał:

Taniej to Topping d90se, niżej niż sabre 9038 nie schodź. ATC fajnie pokażą rozdzielcze źródło. 

Możesz wyjaśnić co to znaczy niżej niż Sabre 9038?

Naprawdę myślisz, że sama kostka D/A gra w takim DACu? 

Chcesz poprawić rozdzielczość systemu, popraw najpierw akustykę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...