Skocz do zawartości

Zestaw za ~10000zł do salonu


Rawa113

Recommended Posts


Witam
Czytając forum zrozumiałem że pomysł wyboru soundbara czy tanich kolumn aktywnych jest po prostu zły. Więc Chciałbym wzmacniacz zintegrowany (all-in-one) + kolumny pasywne. Sprzęt będzie podłączony do TV. Więcej głośników, zestaw kina nie wchodzi w grę, bo nie mam jak tego ustawić.

Poszukuję zestawu uniwersalnego, który po prostu dobrze zagra i będzie miał dobry stosunek cena/jakość, coś co można po prostu w ciemno polecić i większość byłaby zadowolona. Zależy mi na muzyce ale także na fajnym wrażeniu przy oglądaniu filmów (z serwisów streamingowych więc to będzie maksymalna jakość ścieżki dźwiękowej dla filmów)
Jeśli chodzi o muzykę to pop/hity lat 70-80, soul, funk, dalej rock, natomiast zero dzisiejszej muzyki popularnej z typowego radia/tv.

Pomieszczenie niestety nie jest idealne. Jest to około 35m2 + częściowo zabudowany aneks 10m2. Ściana za kolumnami ma długość 3,5m (dalej są przeszklone drzwi na taras), sofa i odsłuch jest w odległości 3m od tej ściany.


Chciałbym przeznaczyć około 10000zł, mogę pomyśleć o dołożeniu kilku tysięcy ale tylko jeżeli miałoby to naprawdę znacząco poprawić zestaw, jednak wolałbym trzymać się tego założonego budżetu. Chciałbym sprzęt nowy nie używany.

Oraz umieszczam poglądowy szkic salonu i aneksu.

Dziękuję bardzo za pomoc.

szkic.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet wg mnie wystarczający do nagłośnienia takiego salonu. Słuchałeś jakichś współczesnych kolumn i możesz napisać które Ci się spodobały? Możliwości jest naprawdę wiele i ciężko coś polecać w ciemno.

Jeśli chodzi o wzmacniacz AIO to wg mnie bardzo fajną i dobrze wycenioną propozycją w stosunku do możliwości jest nowy Denon PMA-900HNE. Ciekawą (słabszą mocowo) opcją będzie też Audiolab 6000A Play, aczkolwiek tutaj platforma Play-Fi jest dość kapryśna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam do czego się odnieść.

Ale jakbym miał postarać się sprecyzować to do muzyki  zależy mi na dobrym, mięsistym , dynamicznym basie nie na mocno rozciągniętym i dudniącym. Ogólnie przeciwieństwo takiego sztucznie podkręconego "taniego" basu. Ale nie znaczy to że reszta tonów ma totalnie zginąć. Sprzęt ma być muzykalny, przyjemny w odbiorze, nawet pewnym kosztem wierności, tak żeby zachęcał do dalszego słuchania a nie męczył. 

Edytowano przez Rawa113
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie najdroższe ale gotowe  rozwiązanie to

Arcam SA 30 + Heco Aurora 1000 / Monitor audio Silver 500 / KEF Q 950

Ewentualnie nieco taniej

Magnat MA 900 / Arcam SA 20 + Wiim mini (będzie schowany z tyłu więc finalnie będzie to jak all in one mimo że dwa urządzenia) + te same kolumny

Wspomniany Denon PMA 900 ale tu z jaśniejszymi kolumnami więc Silvery albo Heco Revolution 7.

Audiolab 6000 będzie za łagodny na taką powierzchnię.

Skąd jesteś? Udaj się na odsłuch. Wstepny, żebyś wiedział co gdzie i jak piszczy.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No to w takim razie najdroższe ale gotowe  rozwiązanie to

Arcam SA 30 + Heco Aurora 1000 / Monitor audio Silver 500 / KEF Q 950

 

 

Jeżeli już miałbym dołożyć, to czy Arcam SA 30 to aż taka różnica klasy? I czy jest on warty swojej obecnej ceny 13000zł? Bo w takim pułapie wzmacniaczy AIO jest już wiele opcji.

 

 

Edytowano przez Rawa113
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś z nowości ?

Sprawdzone przeze mnie :) połączenie Yamahy i Dali ? Komplet ok 12 000. Około, bo dokładnej ceny nowej Yamahy w Polsce jeszcze nie znamy (w RFN cena to 1000 Euro).

https://www.q21.pl/yamaha-r-n800a-czarny.html

+

https://allegro.pl/oferta/dali-oberon-9-czarne-kolumny-autoryzowany-dealer-13695183062

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w okolicy przysłowiowej dyszki znajdzie się sporo opcji. Ja bym na pewno sprawdził te opcje i zajrzał do naszego outletu: 

Magnat MA900, Octavio Stream i Monitor Audio Bronze 500 - fajny, potężnie grający zestaw, bardzo muzykalny i jednocześnie uniwersalny. 

To samo, ale z System Audio Saxo 60 - tu neutralniej, przejrzyście, przyjemnie. Magnat dalej dodaje sporo ciepła

Warto też sprawdzić Atolla IN80/Musical Fidelity M3si - delikatnie ocieplone granie, bardzo przyjemne, dynamiczne i świetne jakościowo. Jaśniejszymi wzmacniaczami będą np. Cambridge Audio CXA61, 81. 

Ze streamerów warto rozważyć też WiiMa Pro, przy Atollu i M3si przyda się też DAC - przykładowo Topping E30. Fajnym sprzętem ze wbudowanym DAC jest Cambridge MXN10, czy też NuPrime Omnia WR-2. 

Z innych kolumn warto rozważyć Sonus fabery, wspomniane Klipsche (te raczej z cieplejszymi wzmacniaczami). Zapraszam też do naszego filmu z kolumnami do 5 tys złotych:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Rawa113 napisał:

Więc Chciałbym wzmacniacz zintegrowany (all-in-one) + kolumny pasywne.

Czytając Twoje opisy brzmienia o mięsistym i dynamicznym basie, można z gotowych zestawów coś posłuchać:

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-nad-c368-mdc-bluos-2i-psb-speakers-imagine-x1t.html

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-nad-c-700-czarny-psb-imagine-x1t-czarny.html

Jest też większy model zaproponowanych wyżej kolumn czyli PSB IMAGINE X2T, gdyby basu brakowało, a ceny negocjuj, patrz cena przed obniżką.

 

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD C368 z modułem da bardzo dobrą obsługę na BLUoS.

Krótko pisząc zasób funkcji sieciowy będzie bardzo duży i wygodny w użyciu w dodatku sam dźwięk C368 jest obszerny i gęsty.

Arcam w tej sytuacji będzoe trochę za ostry z tym Monitor Audio według mnie.

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

NAD C368 może się wpasować w Twoje preferencje. Z modułem zawsze będzie też taniej w zestawie :)

Połączenie z KEF Q950 wydaje się sensowne, zrównoważone, przestrzenne. Pamiętaj, że to to kolumny w obudowie zamkniętej, nie mają bass refleksu.

Co nie zmienia faktu, że trzeba im zostawić trochę miejsca w około.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Pamiętaj, że to to kolumny w obudowie zamkniętej, nie mają bass refleksu.:)

A po co kolega ma o tym pamiętać? Jaką przewagę ma zastosowane w nich rozwiązanie? Tym bardziej, że Q950 wcale nie są tzw. obudową zamkniętą, a konstrukcją z membraną bierną (a nawet dwiema). 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

A po co kolega ma o tym pamiętać? Jaką przewagę ma to rozwiązanie nad obudową BR? Tym bardziej, że Q950 wcale nie są tzw. obudową zamkniętą, a konstrukcją z membraną bierną (a nawet dwiema). 

Niektórzy myślą, że otrzymują trzy głośniki nisko-tonowe po 18 centymetrów a wcale tak nie jest, bo właśnie dwie membrany są bierne na basie.

Moim zdaniem obudowa zamknięta ma tą przewagę, że bas ma zdecydowanie mniejsze podbarwienia i kontrolę. Z bass relfeksem, jest różnie, ale chyba Ty o tym wiesz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Niektórzy myślą, że otrzymują trzy głośniki nisko-tonowe po 18 centymetrów a wcale tak nie jest, bo właśnie dwie membrany są bierne na basie.

Moim zdaniem obudowa zamknięta ma tą przewagę, że bas ma zdecydowanie mniejsze podbarwienia i kontrolę. Z bass relfeksem, jest różnie, ale chyba Ty o tym wiesz :)

Ok. Tylko, że te Kefy nie są tzw. obudową zamkniętą. Są konstrukcją z membraną bierną, czyli odmianą BR. 

Nie wprowadzajcie kolegi w błąd.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Rawa113 napisał:

 

Jeżeli już miałbym dołożyć, to czy Arcam SA 30 to aż taka różnica klasy? I czy jest on warty swojej obecnej ceny 13000zł? Bo w takim pułapie wzmacniaczy AIO jest już wiele opcji.

 

 

Ma wbudowaną sieć. Ma wbudowana kalibrację która jest droga. Gra dobrze.

W zestawie kupisz go taniej

10 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Negocjuj 😉

agree

8 godzin temu, Miras23 napisał:

Krótko pisząc zasób funkcji sieciowy będzie bardzo duży i wygodny w użyciu w dodatku sam dźwięk C368 jest obszerny i gęsty.

Arcam w tej sytuacji będzoe trochę za ostry z tym Monitor Audio według mnie.

NAd gęsty a Arcam będzie za ostry?

Miras no to się pojawiasz z wpisem, teraz coraz rzadziej, to kompletnie odjezdzasz z opiniami :P

Teraz będzie dyskusja czy to BS czy kolumna zamknięta. ale panowie nie w tym wątku. Bo jak autor nie będzie zainteresowany KEFem to szkoda psuć watek.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kraft napisał:

Ok. Tylko, że te Kefy nie są tzw. obudową zamkniętą. Są konstrukcją z membraną bierną, czyli odmianą BR. 

Nie wprowadzajcie kolegi w błąd.

@Kraft według mnie ma rację. Jak wiemy przetworniki różnią sie przeznaczeniem. Sa takie, które mozna stosować w zamknietych obudowach, jak i takie przeznaczone do br/z membrana bierna.

To że nie ma fizycznie portu nie oznacza ze jest obudową zamkniętą. 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Teraz będzie dyskusja czy to BS czy kolumna zamknięta. ale panowie nie w tym wątku. Bo jak autor nie będzie zainteresowany KEFem to szkoda psuć watek.

A co jak kupi te KEF-y na podstawie błędnych przesłanek? 

Jak jest na forum miejsce na bzdety, to i na sensowny wpis się znajdzie. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...