Skocz do zawartości

R2R DAC VS DELTA SIGMA


Recommended Posts

8 minut temu, audiowit napisał:

Myślę, że to nie papugowanie tylko dostępność i niskie ceny.

PD Creative też dostępne i rozsądne wyceniane, a jakość dźwięku wyrwała mnie z papuciów 😁 Od czasu jak mam na DACu i streamerze, praktycznie nic nie zmieniłem. Audio nervosa odeszła... nic mnie nie wkurza i nie irytuje, słucham w spokoju 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur Brol w pewnym momencie Cees przestał być właścicielem i „produkował” custom. Mam z tego okresu, te produkty nie mogą nawet kojarzyć się z oficjalnie sprzedawanymi przetwornikami. To odpowiedniki Ambre, Octave i Pavane. Stage 2 i 3. Wszystkie r2r. 

Nie znam „dzisiejszych” modeli. Cees jest znowu u steru w Metrum. Niezwykle życzliwy gaduła, inżynier, mniej meloman.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinmarcin To pozazdroscic. ☺️

@marcinmarcin mnie tez wszystko pasuje ( oprocz jednej z plyt od Dido chyba jest niezbyt dobrze nagrana)

tylko wlasnie naszla mnie ta mysl czy jest cos lepszego - raczej cos co gra inaczej i mnie bardziej odpowiada - i jak mowisz nervosa sie wlaczyla. O ironio takie forum nie pomaga w wyleczenius sie 🤭

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, AudioTube napisał:

@Artur Brol w pewnym momencie Cees przestał być właścicielem i „produkował” custom. Mam z tego okresu, te produkty nie mogą nawet kojarzyć się z oficjalnie sprzedawanymi przetwornikami. To odpowiedniki Ambre, Octave i Pavane. Stage 2 i 3. Wszystkie r2r. 

Nie znam „dzisiejszych” modeli. Cees jest znowu u steru w Metrum. Niezwykle życzliwy gaduła, inżynier, mniej meloman.

 

Moze kiedys cos sprawdze od niego kto wie. Chetnie bym z r2r przetestował coś czy to z Europy czy z Azji. Choć są jeszcze daci na lampach ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariusz Kopacki napisał:

Niektorzy twierdza, ze 40-59. Moze byc.

Kurczą to jak w połowie już jestem. Cieszyć się czy nie?

7 minut temu, AudioTube napisał:

Z lampkami na wyjściu nie ma za wiele. Dobrze jest przyłożyć ucho, tak troszkę dłużej. Ja osobiście czekałem prawie rok/Custom. Kilka razy odsyłałem. Niedługo ponownie odsyłam do upgrade. Kondy Charcrofta jako boczniki do obecnych w obwodzie lampowym. 

Z tych co znam to Amare Musica, Dodge i oczywiście Lampizator. 

Ciekawe czy tutaj dochodzą jakie inne różnice przy porównaniu z DS i R2R?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Jedyna delta sigma, która jeszcze u mnie została.

YSDZ-DA-03-FPGA-DSD-DAC-silver.jpg

To musi być dobra skoro została. 

A co to?

40 minut temu, audiowit napisał:

A tak wygląda środek obecnego dac. Fota że strony producenta

54jT7Us.jpg

Tak wygląda sekcja dać w moim cd playerze. 4 x pcm1704 Zdjęcie z netu.

1590536393664833016.jpeg.jpg

A tu zasilanie do niej. Też zdjęcie z netu.

1590536395304448861.jpeg.jpg

Więc za bardzo nie ma sensu opisywanie brzmienia jakiejś kości beż wiedzy w jakich warunkach gra. 

To jest chyba Holo Audio na pierwszym zdjęciu. 

Który to sprzęt na reszcze zdjęć z 4oma dacami pcm 1704?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ysdz da-03. Jest bardzo funkcjonalny. Ma też najlepsze pre zamontowane w dac jakie słyszałem, a jestem przeciwnikiem pre zamontowanych w dac.

Ma i2s, amanero, wyjście zbalansowane i mnóstwo bajerów.

Gra nieźle. W konfiguracji jako pre podłączone bezpośrednio do końcówki wyparł bez problemu Mytek Manhattan. Mam go w systemie w salonie. Gra głównie z telewizorem :).

Ma na tyle dobre pre, że nawet przez chwilę pomyślałem, że skrócę tor o pre. No ale jednak pre ( dobre pre) znów wyparło ten dac. Zrobiłem koło, bo ubzdurałem sobie, że bez pre da się :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, audiowit napisał:

To ysdz da-03. Jest bardzo funkcjonalny. Ma też najlepsze pre zamontowane w dac jakie słyszałem, a jestem przeciwnikiem pre zamontowanych w dac.

Ma i2s, amanero, wyjście zbalansowane i mnóstwo bajerów.

Gra nieźle. W konfiguracji jako pre podłączone bezpośrednio do końcówki wyparł bez problemu Mytek Manhattan. Mam go w systemie w salonie. Gra głównie z telewizorem :).

Ma na tyle dobre pre, że nawet przez chwilę pomyślałem, że skrócę tor o pre. No ale jednak pre ( dobre pre) znów wyparło ten dac. Zrobiłem koło, bo ubzdurałem sobie, że bez pre da się :)

Już z tego co widzę  nie dostępny.

A ten z 4ma 1704 dacami ktory to - bo podobno to bardzo udany był?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odtwarzacz CD. Z tym, że możesz potraktować go jako dać. Ma zestaw wyjść i wejść. To Sphinx Project 32. ( Siltech)

1704 obok pcm63 są uważane za jedne z najlepszych układów przetworników. Pcm63 np Accuphase DP90 i DC91. To jeden z najbardziej pożądanych cd w historii.

O pcm63 pisał już elektron.

Ysdz da03 dotarły do PL w ilości 3szt. Brak dystrybucji w kraju. Mój nie ma nawet zmienionego softu i przedstawia się jako Canary Audio;)

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, audiowit napisał:

To odtwarzacz CD. Z tym, że możesz potraktować go jako dać. Ma zestaw wyjść i wejść. To Sphinx Project 32. ( Siltech)

1704 obok pcm63 są uważane za jedne z najlepszych układów przetworników. Pcm63 np Accuphase DP90 i DC91. To jeden z najbardziej pożądanych cd w historii.

O pcm63 pisał już elektron.

Ysdz da03 dotarły do PL w ilości 3szt. Brak dystrybucji w kraju. Mój nie ma nawet zmienionego softu i przedstawia się jako Canary Audio;)

O to juz musi byc stary model .  Musze zapamietac ten modele a nuz sie gdzies cos z drugiej reki znajdzie. Kto wie.

Modele zanotowane.👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia ;)

Powiem Ci tak. Sphinxa już 2 razy chciał odemnie odkupić poprzedni właściciel. Napalił się na jakiś wypasiony Cd ( przynajmniej z zewnatrz) i nie miał kasy na niego więc sprzedał Sphinx. Takich błędów się nie popełnia. No chyba, że masz worek pieniędzy i stać Cię na Accu.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wito76 napisał:

A ja jutro będę miał "hybrydę". Cayin iDac 6 MK2. Stopień wyjściowy do wyboru przez użytkownika, na lampach bądź półprzewodnikach. Na pokładzie jednak Sabre 9028Pro, czyli kolejny super mierzący się chip. Ponoć muzykalny, okaże się. 

Podzielić sie wrazeniami po testach 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur Brol @Rafał S . Proszę bardzo, kilka zdań. Mam za sobą kilka godzin słuchania Cayin iDAC 6 MK2. Sprzęt za 4.999pln cennikowo. Ma hybrydowy stopień wyjściowy. W trakcie grania możemy wybierać między trybem lampowym (w środku 4 lampy) lub trybem tranzystorowym. Potoczna opinia użytkowników mówi, że w trybie lampowym gra cieplej,  bardziej słodko natomiast w trybie tranzystorowym bardziej dynamicznie. No i tak jest, ale w ślepym teście to ja bym poległ raczej, wszystko zależy od utworu, czy są w nim akcenty, którym lampa może nadać swój charakter czy  nie. Pierwsze wrażenia są takie, że gra bardzo przestrzennie z kupą takiego nadmuchanego basu. Nie to że rozlazły ten bas czy coś, ale ma się wrażenie że ktoś w gratisie dołożył mi suba do zestawu. Pierwsze skojarzenie jakie miałem i wciąż mam, to jest to taki DAC "kinowy". No i jak tu teraz wytłumaczyć o co mi chodzi. Dźwięk jest po prostu bardzo bogaty, barwny, nasycony, głęboki -taki kolorowy. Ma się wrażenie słuchania jakby na kinie domowym, takie granie na sterydach. Zwykły Topping czy SMSL wydaje się przy nim płaski jak kałuża.. Jest dużo detalu, bardzo dużo. Czasem aż wolałbym mniej, bo są czary na scenie i dźwięki, przeszkadzajki atakują cię zewsząd, bywa że aż do zmęczenia. Średnica bardzo bogata, wokale przepiękne,, wreszcie fajną trąbkę  jest mi dane usłyszeć. Natomiast chciałbym sie trochę do góry przyczepić. Czasem jednak pojawi się sybilant i czasem potrafi męczyć ta góra. Tak więc ma swoje grzeszki. Trochę efekciarski to DAC, na pewno nie powiem że liniowy, że neutralny. Na pewno jest to już wyższa półka przetworników i napiszę jak nowicjusz, odkrywam swoje utwory na  nowo. A to naprawdę gruby komplement, bo kilka DACów co słuchałem grały po prostu z  natury trochę inaczej, ale nie aż tak że słyszałem niesłyszalne mi wcześniej rzeczy. Trochę za drogi, ale na pewno wyciąga system na wyższy level. Grzeje się niestety, w środku 4 lampy a jedyna wentylacja  jest na dupie urządzenia i po paru minutach grania urządzenie jest naprawdę mocno ciepłe.

IMG_20230712_201325.jpg

O, widzę Dedal dał lajka - za kilka dni wyślę Ci go.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Wito76 napisał:

Natomiast chciałbym sie trochę do góry przyczepić. Czasem jednak pojawi się sybilant i czasem potrafi męczyć ta góra.

Nie próbowałeś złagodzić tego interkonektem? Na pewno masz jakiś inny w szufladzie. Powinno być to spokojnie wykonalne, choć oczywiście mogłoby się okazać, że wtedy czar pryśnie i zagra to już bardziej zwyczajnie.

I proponuję sprawdzić, czy nie jest wrażliwy na kable zasilające. U mnie jest z tym niezły cyrk.

Ale przede wszystkim: Witek, wielkie dzięki za opis. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...