Skocz do zawartości

R2R DAC VS DELTA SIGMA


Recommended Posts

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Ten jest ładny, ale moim zdaniem byłby jeszcze ładniejszy, gdyby boki też miał takie pofalowane jak góra obudowy, i z tego samego materiału.

image.png.ff3d16f85d0d3d43680127af523729bb.png

Oo tak,  też widziałem ale ale to marki przy których od samego tylko patrzenia kasa z konta znika.

Tego typu urządzeń to już na pewno nie będę miał okazji sprawdzić. 

image.png.aede8742060ea6eb74405bfbb73979d2.png

Tutaj cos innego ale tez urodziwa zabawka Aqua La Scala. Chyba troche tansze od MolaMola 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj troche mniej urodziwe ale chyba oba z NL. metrum Acoustics i Sonnet Audio

 

afbeelding_2023-07-10_172341318.png

metrum-onyx.jpg

5 minut temu, Wing0 napisał:

Te na rynku wtórnym są nie za drogie. Kiedyś się przyglądałem temu DACzkowi.

Zerknalem wlasnie i nie wiele ich jest z drugiej reki . Te ktore sa ceny jak za nowe. Chyba ze to sa nowe i przez sklepy wystawione.

Trzeba miec poprostu szczescie i kase na nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciaz jestem ciekaw jak sobie radzic bedzie ten HIFIman Serenade. Jesli by byl porzadnej jakosci daciem to mozna by go przytulic - zawsze to 2 w 1.

image.png.4b10b2c2cd622f7faa253e4c75daf0d0.png

O ten ci chodzi ?

W Polsce 8 tys to bardzo duzo kasy jest. Zreszta u mnie tez 2500 euro to nie byle jaka sumka.

No ale tak mysle ze ludzie jak my potrafia zaoszczedzic i wtedy kupic co potrzebuja. Bo inaczej tego nie widze - szczegolnie jak widze co koledzy czasem pokazuja na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tek tego kupiłem. No wiadomo że na takie fanaberie jak audio ja nie wydaje od tak 5-8 tysięcy, nie mam jakiegoś dobrego sprzętu a kasę na niego zbierałem z 7-8 lat przy okazji przerzucając sporo różnego sprzętu. Kup odsprzedaj -deko dołóż -kup ;). 

Jeszcze tylko kolumny z czasem zmienię może pobawię się z DSP ( choć manty mieszane odczucia) i tyle. Cel osiągnięty, choć coraz częściej mam takie wrażenie że nie ma co więcej bawić się w zmiany.

IMG_20230118_160802194.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wing0 napisał:

Tek tego kupiłem. No wiadomo że na takie fanaberie jak audio ja nie wydaje od tak 5-8 tysięcy, nie mam jakiegoś dobrego sprzętu a kasę na niego zbierałem z 7-8 lat przy okazji przerzucając sporo różnego sprzętu. Kup odsprzedaj -deko dołóż -kup ;). 

Jeszcze tylko kolumny z czasem zmienię może pobawię się z DSP ( choć manty mieszane odczucia) i tyle. Cel osiągnięty, choć coraz częściej mam takie wrażenie że nie ma co więcej bawić się w zmiany.

IMG_20230118_160802194.jpg

A co to i czy r2r?

Wrazenie sie nie pojawiaja bez powodu 😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wito76 napisał:

No to i ja wrzucę kamyczek do ogródka. Tomanek ma spore uznanie czy tam renomę wśród forumowiczów, ale jakoś rewelacyjnie to on się nie mierzy w kwestii szumów. To takie raczej papugowanie jeden przez drugiego - jaki zasilacz? - weź Tomanek bo chłopaki mają Tomanka. Wrzucałem to niedawno w jakimś miejscu forum - poniżej pomiary różnych zasilaczy (szumy RMS) wykonane przez Pawła z PD Creative (szumy jego zasilacza to około 8uV).

Fabryczny zasilacz Node2i - 1800uV AC RMS
Silent Angel (2 x 5V) - 300uV AC RMS
Zasilacz impulsowy Meanwell GSM40B05-P1J - 270uV AC RMS
LPSU25, STRUDER900 z napięciem 5V i inne chińskie konstrukcje oparte o wzmacniacz operacyjny TL072 - średnio około 130 do 150uV AC RMS
Tomanek ULPS mini 5V - 130uV AC RMS
Nostromo 5V - około 115 do 125uV AC RMS
Tomanek ULPS KD502 5V -  70uV AC RMS
AMB Sigma11 5V (standardowy klon chińczyk) - 34uV AC RMS
AMB Sigma11 5V (wykonana jako DIY na dobrym poziomie) - AC RMS 27uV

Myślę, że to nie papugowanie tylko dostępność i niskie ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AudioTube napisał:

Dwa lata, trzy modele od Ceesa Ruijtenberga posiadałem. Jeden jeszcze mam na sprzedaż.

Praktycznie customowe. 
Czy ktoś, kiedykolwiek miał okazję, posiadał produkty Metrum Acoustics?

Adagio, Pavane to jego najbardziej znane modele. Już uznana marka, jednak mniej aniżeli Lampi.

 

Miales moze Onyx a ? Widze tez maja na stronie no i blizej finansowo niz Pavane. One wszystkie R2R sa ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...