Skocz do zawartości

Kultura Dźwięku Scratch - Kraftest (mini)


Kraft

Recommended Posts

Cóż, wzbudziły mój entuzjazm. 

Balans tonalny - 10/10 - a co mam napisać, jak mnie w nim nic nie drażni i niczego mi w nim nie brakuje. Akurat dobry balans tonalny to mogą mieć nawet najtańsze kolumny. Tym bardziej, że nasz słuch potrafi w tym aspekcie sporo wybaczyć.

Może jakbym zmienił skalę, to byłoby mniej kontrowersyjnie, np. 3/3. 

3/3 - bez zastrzeżeń

2/3 - można się czepiać

1/3 - niezbyt udany

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kraft napisał:

Może jakbym zmienił skalę, to byłoby mniej kontrowersyjnie, np. 3/3.

w przypadku kolumn wyższej klasy technicznej, to jaką przyjmiesz skale 100/100 😉

Pozdr.

28 minut temu, lysy napisał:

Jarek większość kolumn ocenia dosyć wysoko.

to wprowadza w błąd tych którzy dopiero wchodzą w świat audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Karol64208 napisał:

to wprowadza w błąd tych którzy dopiero wchodzą w świat audio.

A może to Ty tkwisz w błędzie...

Od niedawna jest taki wątek na forum Audio, może nie zauważyłeś, można tam trollować do woli i bez konsekwencji. 

Nie wiedzieć czemu wszystkie trolle boją się go jak diabeł święconej wody.

Tutaj mamy NASZE TESTY, nasze wrażenia.

Wiesz jak nie wprowadzać innych w błąd to napisz swoją recenzję przedmiotowych monitorów, bądź wzorem do naśladowania dla innych piszących w tej zakładce. 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft, dopiero dojechały, napisze po dokładnym sprawdzeniu parametrów technicznych, jakości głośników w poszczególnym torze i dopiero testy słuchowe. Głównie sprowadziłem je dla jazz i klasyki. Co do klasyki opinie z tamtego czasu nie są zbyt zachwycające, podbarwienia. Ocenię po kilku dnia i wielu godzinach słuchania. Mam umówione też inne z podobnego okresu czasu, zobaczymy😏.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KraftUPS dostarczył jedną 😂jutro drugą, nie zmieściły się obie. Dodam tylko że testy techniczne to: pasmo poszczególnych torów i czy są w fazie zgodne, wyjdą ewentualne usterki zwrotnicy. Testy na tranzystorze JA-S77 i lampowym mocy na 6L6.

Ocenę napiszę w Wasze System.

Pozdr.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2023 o 14:24, Karol64208 napisał:

@Kraft, dopiero dojechały, napisze po dokładnym sprawdzeniu parametrów technicznych, jakości głośników w poszczególnym torze i dopiero testy słuchowe. Głównie sprowadziłem je dla jazz i klasyki. Co do klasyki opinie z tamtego czasu nie są zbyt zachwycające, podbarwienia. Ocenię po kilku dnia i wielu godzinach słuchania. Mam umówione też inne z podobnego okresu czasu, zobaczymy😏.

Pozdr.

Znam je. Pudlowaty bas i niezbyt dobre zgranie przetworników. Za podobne pieniądze można kupić Wigo wb70 i wejść na zupełnie inny wymiar technologiczno soniczny. 

Atutem Keenwooda może być skuteczność ale naprawdę można lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...