Skocz do zawartości

Wybór odpowiedniego wzmacniacza dla kolumn B&W 607 S2 i specyficznego pomieszczenia


JacekWoy

Recommended Posts

15 godzin temu, JacekWoy napisał:

Pojechaliśmy dziś z żoną z kolumnami do lokalnego salonu na odsłuch Cambridge Audio CXA61 z odtwrzaczem sieciowym CXN V2. Ogólnie zagrało to słabo, nie wiem jakoś tak dziwnie.

Nic dziwnego, to połączenie podoba się zdecydowanie mało komu. Do Bowersów lepiej zastosować ciepły wzmacniacz, z łagodniejszą górą, a nie taki, który ją dodatkowo uaktywni. 

Platforma Play-Fi nie ma tu wielu fanów, ale szukając all-in-one może Quad Artera Solus Play? Cieplejsze granie, wbudowane CD, ogółem fajny sprzęt. W razie czego zapraszamy do kontaktu, podeślemy na testy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, JacekWoy napisał:

Pojechaliśmy dziś z żoną z kolumnami do lokalnego salonu na odsłuch Cambridge Audio CXA61 z odtwrzaczem sieciowym CXN V2. Ogólnie zagrało to słabo, nie wiem jakoś tak dziwnie.

Z tesi?

A słuchaliście czegoś innego? Bo szczerze ten Cambridge gra znacznie lepiej od RN803

23 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Ciekawe co piszesz, bo przecież Powernode i wzmacniacze NAD  mają wiele wspólnego :)

C700 gra przyjemnie z serią 600 i 700. Z pewnością nie ma tam efektu natarczywości czy jazgotu.

Tak, wiem. Są oparte o ten sam Hypex.

No mówie może się nieco przekonałem. Ale jednak seria 6 to kompletnie nie moje granie.

22 godziny temu, JacekWoy napisał:

Tak. Słuchaliśmy na kolumnach B&W 607 S2 używając DACa w odtwarzaczu,

A no to nie. To na Bowersach to nie brzmi dobrze. Za jasny wzmacniacz za jasne kolumny to normalne.

 

To staneło na NAD?

A kolumny jeszcze do wymiany czy na razie Tesi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Z tesi?

A słuchaliście czegoś innego? Bo szczerze ten Cambridge gra znacznie lepiej od RN803

Tak, wiem. Są oparte o ten sam Hypex.

No mówie może się nieco przekonałem. Ale jednak seria 6 to kompletnie nie moje granie.

A no to nie. To na Bowersach to nie brzmi dobrze. Za jasny wzmacniacz za jasne kolumny to normalne.

 

To staneło na NAD?

A kolumny jeszcze do wymiany czy na razie Tesi?

Wszystkie wzmacniacze które słuchaliśmy to z B&W 607 S2. Mój stary zestaw czyli Tesi 661 i Yamaha R-N803D jest na spdrzedaż.

B&W to moje nowe kolumny, a dziś do nich zamówiliśmy NAD C700. Jutro będzie już u nas:) Dam znać jak wrażenia bo w sali odsłuchowej wszystko i tak brzmi inaczej niż w domu:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, JacekWoy napisał:

Wszystkie wzmacniacze które słuchaliśmy to z B&W 607 S2. Mój stary zestaw czyli Tesi 661 i Yamaha R-N803D jest na spdrzedaż.

B&W to moje nowe kolumny, a dziś do nich zamówiliśmy NAD C700. Jutro będzie już u nas:) Dam znać jak wrażenia bo w sali odsłuchowej wszystko i tak brzmi inaczej niż w domu:)

Koniecznie czekamy na wrażania :)

Skalibrujcie z aplikacją Bluos, ustawcie dobrze z głośnikami no i wygrzewajcie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszła do nas przesyłka z NAD C700. Spędziliśmy prawie cały dzień na słuchaniu i testowaniu, próbując dostroić kolumny i dopasować niskie oraz wysokie tony za pomocą ustawień BlueOS, aby osiągnąć jak najlepszy efekt. Niemniej, ogólne wrażenia nie są zbyt pozytywne. Muzyka wydaje się męcząca, zauważalne jest dużo środkowych częstotliwości, a brzmienie jest nieczyste – trudno mi to opisać jednym słowem.

Największym problemem jest bas. Miejsca, gdzie powinien być mocno wyczuwalny, zdają się go pozbawione, a czasami, kiedy się pojawia, jest tak intensywny, że staje się wręcz nieprzyjemny. Mimo prób zmiany ustawień kolumn i wykorzystania gąbki w bass reflex, nie zanotowaliśmy żadnej poprawy.

Bez zmiany ustawień kolumn, podłączyliśmy nasze starsze urządzenie, Yamahę R-N803D, a po przeprowadzeniu kalibracji YPAO otrzymaliśmy naprawdę doskonałe brzmienie – czyste, niewyczerpujące, z przyjemnym basem. Nie jestem pewien, czy problem tkwi w naszym podejściu, czy może w kolumnacj, albo z samym NAD C700.

Mimo że poczekam do poniedziałku, to raczej zdecyduję się na zwrot NAD C700 do sklepu i pozostawię Yamahę, ponieważ z tym zestawem B&W nasza Yamaha świetnie sobie radzi i chyba nie ma co kombinować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem wyglądu i funkcjonalności NAD zdecydowanie przewyższa Yamahę, jednak to, co ma największe znaczenie, czyli brzmienie, niestety nie przekonuje nas. Jest to dość dziwne, zwłaszcza biorąc pod uwagę nasze pozytywne wrażenia z sali odsłuchowej. Jeśli sklep zgodzi się na zwrot sprzętu, to na razie wracamy do słuchania na Yamasze. W przyszłości możliwe, że będziemy kontynuować poszukiwania, być może zdecydujemy się na wypożyczenie różnych urządzeń do testów w domu przed dokonaniem zakupu.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porównywałeś Yamahe bez YPAO do Nada ? Jeśli tak to jakie wnioski ?

Czy w salonie gdzie odsłuchiwałeś Nada była również Yamaha w celach porównawczych? 

Jeśli w salonie ten zestaw brzmiał fajnie a w domu nie to wina akustyki. NAD C700 nie posiada Dirac Live tak jak wyższy model M10. A taka korekcja mogłaby pomóc skoro ta w wzmacniaczu Yamahy się sprawdza.

Mi w salonie THF odradzono Nada do B&W, a raczej otrzymałem informację, że zabrzmi on ostrzej od Rotela, więc nawet nie sprawdzałem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z wyłączonym YPAO Yamaha brzmi podobnie, szczególnie jeśli chodzi o uciążliwy bas, ale ogólnie i tak lepiej. YPAO w naszym pomieszczeniu robi sporą różnicę.

W salonie audio słuchaliśmy tylko Nada i Powernode. Yamahy nie bo mamy ją w domu i wiemy jak brzmi.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, JacekWoy napisał:

Pod względem wyglądu i funkcjonalności NAD zdecydowanie przewyższa Yamahę, jednak to, co ma największe znaczenie, czyli brzmienie, niestety nie przekonuje nas. Jest to dość dziwne, zwłaszcza biorąc pod uwagę nasze pozytywne wrażenia z sali odsłuchowej. Jeśli sklep zgodzi się na zwrot sprzętu, to na razie wracamy do słuchania na Yamasze. W przyszłości możliwe, że będziemy kontynuować poszukiwania, być może zdecydujemy się na wypożyczenie różnych urządzeń do testów w domu przed dokonaniem zakupu.

Może coś w NAD jest nie tak?

Słuchałem raz NAD 368 - to chyba ten był - też mi się nie podobał.  Taki jakby zamulony ten dźwięk był. Wolałem wtedy CXA81 I ten że mną został.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JacekWoy napisał:

Największym problemem jest bas. Miejsca, gdzie powinien być mocno wyczuwalny, zdają się go pozbawione, a czasami, kiedy się pojawia, jest tak intensywny, że staje się wręcz nieprzyjemny. Mimo prób zmiany ustawień kolumn i wykorzystania gąbki w bass reflex, nie zanotowaliśmy żadnej poprawy.

Może nie lubią się ze wzmacniaczami, które potrafią dociążyć bas? Mam podobne wrażenie po odsłuchu 603 S2 z moim wzmacniaczem. Tyle, że tu gdzie bas powinien być to wzmacniacz go nie gubił ale kolumny nie dawały rady z taką ilością. A Ty jeszcze masz monitory z tej serii. 

Jeśli Yamaha Ci z nimi gra dobrze i bas pasuje to nie ma na razie co jej zmieniać. Choć ja się nie spodziewam w tych kolumnach basowych fajerwerków. Przynajmniej takich jakich ja bym oczekiwał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JacekWoy napisał:

Muzyka wydaje się męcząca, zauważalne jest dużo środkowych częstotliwości, a brzmienie jest nieczyste – trudno mi to opisać jednym słowem.

No moim zdaniemt o zesatwienei tak gra. Pytanie jak to było że wcześniej na odsłuchu Wam to nie przeszkadzało?

Bowersy sa nowe?

Może poczekaj az sie wygrzeja.

Ale moim zdaniem duzo srodka ktory nie jest cieply wlasnie sie tak odbiera.

Jesli myslisz ze to kwestia akustyki to Mini DSP może ci uratowac tyłek. Albo zmiana wzmaka na Lyngdorf ale jego pod Bowersy nie polecam albo Arcam SA30

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, JacekWoy napisał:

raczej zdecyduję się na zwrot NAD C700 do sklepu i pozostawię Yamahę, ponieważ z tym zestawem B&W nasza Yamaha świetnie sobie radzi i chyba nie ma co kombinować.

Jakbym miał wybierać między zestawem Bowersyy 607 S2 + NAD C700 + zestawem (w tej samej cenie) Bowersy 707 S3 + NAD 338 l(ub Powernode Edge), to wybrałbym ten z droższymi kolumnami. Taki drogi wzmacniacz do bardzo dobrych, ale jednak budżetowych kolumn to moim zdaniem przerost formy nad treścią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kraft napisał:

Jakbym miał wybierać między zestawem Bowersyy 607 S2 + NAD C700 + zestawem (w tej samej cenie) Bowersy 707 S3 + NAD 338 l(ub Powernode Edge), to wybrałbym ten z droższymi kolumnami. Taki drogi wzmacniacz do bardzo dobrych, ale jednak budżetowych kolumn to moim zdaniem przerost formy nad treścią.

Czyli że nad c700 był ze zbyt wysokiej półki do 607 S2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, JacekWoy napisał:

Czyli że nad c700 był ze zbyt wysokiej półki do 607 S2?

Nie :)

To właśnie C700 mógł coś więcej z tych paczuszek wyciągnąć :) a to, że zagrało jak zagrało w tym pokoju to już inny temat.

ZAWSZE droższa elektronika wyciąga tańsze głośniki. W drugą stronę takie zjawisko nie występuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...