Skocz do zawartości

Dynadio Emit 20 - wymiana CXA 80 na Denon PMA 2500NE lub coś innego?


Carmion

Recommended Posts

4 godziny temu, Artur Brol napisał:

Denon ma przy 4oHm 160 watt.

Musical Fidelity pewnie około 300 watt.

Jeśli nie szukać info w specyfikacji to gdzie?

Nawet jeśli Denon będzie miał, tak naprawdę,  powiedzmy 200 watt.

To i tak będzie to dużo mniej niż MF.

Więc nie rozumiem.

Trzeba szukać w testach tychże wzmacniaczy.

A możesz mi powiedzieć skąd wziąłeś moc MF, czy sobie tak strzelasz na oko?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lysy napisał:

To chciałem wiedzieć, ponieważ strasznie mnie to zaciekawiło.

Weź również pod uwagę ( a może przede wszystkim ), iż np. omawiany Denon i MF to dwa różne różne światy, jeśli chodzi o brzmienie.

Nigdy nie słyszałem żadnego z nich.

Jedynie MF M6si widziałem na jednym z Audio Dhow w Holandii. 

Na żywo, że tak powiem, wyglądał duuuzo lepiej niż na zdjęciach. Poprostu miodzio. No ja jednak pozostanę przy Gato DIA 250s - dobry dac, bluetooth no i 250 watt przy 8 Ohm i dwa razy tyle przy 4 Ohm. Cena chyba taka jak MF.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie brakuję mi dociążenia przy cichym odsłuchu. Gdy grają głośniej to jest w porządku tylko że rzadko tak słucham. 

 

Spróbuję umówić się ponownie na odsłuch kolumn podłogowych z moim cxa i cxn. Jeżeli nic mi się na tyle nie spodoba to kupię mniejszy sub od t9i.Bo miałem ogromny problem z ustawieniem go. Na -8db było dla mnie nieco za mało wzmocnienia a na -7db już za dużo. Nieważne czy przy 40hz czy 60hz. Pomimo że to naprawdę kawał dynamicznego basu który w ogóle nie zamula. Ale T9i montują ludzie do wielkich pomieszczeń typu 50m2. To myślę że T5 by się zdecydowanie lepiej zgrał w moim pomieszczeniu. Ta  zmiana  wyszłaby najtaniej. Ale jednak mimo to naturalne brzmienie jest z samych kolumn. Więc mam trochę mętlik w którą stronę iść. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Artur Brol napisał:

No ja jednak pozostanę przy Gato DIA 250s - dobry dac, bluetooth no i 250 watt przy 8 Ohm

Moc to nie wszystko... Kolega zamiast Gato 150 (nie wiem ile ma mocy) wybrał Haiku Sol, który ma może z 50w... Według niego na Haiku jest ogień, dynamika i powietrze przy okazji... U mnie od hypex 250w lepiej gra Arcam ktory ma chyba 100w a kolumny fruwają z nim po całym pomieszczeniu... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Carmion napisał:

A próbować też pylon diamond 28? Bo słuchałem tylko 18 i 25. Czy pod kwestia ilości basu przypomina heco Aurory 700? Bo bym wolał żeby było trochę go trochę mniej niż w heco. 

Diamond 28 jest podobno lepszy od 25 tyle że jest niestety dużo większy.

Pewnie basu więcej też ma.

Ale przecież spróbować nie szkodzi.

Co co się spodoba bierz na warsztat. 

W końcu coś znajdziesz.

15 minut temu, marcinmarcin napisał:

Moc to nie wszystko... Kolega zamiast Gato 150 (nie wiem ile ma mocy) wybrał Haiku Sol, który ma może z 50w... Według niego na Haiku jest ogień, dynamika i powietrze przy okazji... U mnie od hypex 250w lepiej gra Arcam ktory ma chyba 100w a kolumny fruwają z nim po całym pomieszczeniu... 

Jasne ze nie.

Na szczęście moje Gato bardzo fajnie brzmi a moc się przyda jakbym zmieniał kiedyś kolumny na coś bardziej wymagającego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Carmion napisał:

Nad m10 V1/V2 bo ma Dirac i może by ogarnął problem z rezonansami. Słuchałem go i przyjemnie bass kontrolował I był różnorodny.

Dirac Live to bardzo dobry mechanizm korekcji akustyki jeżeli mamy ograniczone możliwości aranżacji pomieszczenia. Jak zawsze go gorąco polecam. Co do zakresu słyszalnych dźwięków przy "cichym" słuchaniu to polecam niezaznajomionym poczytać o krzywej izofonicznej. Właśnie dlatego kolega Kraft proponował wzmacniacz z funkcja loudness.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam SA 30 ma sam w sobie mocny bas już od niskich głośności, do tego Dirac, a jak ktoś się nie chce w to bawić, to jest regulacja barwy.

Loudness jest przydatny, jak można ustawić jego „intensywność”, miałem loudness w Accu e-260 i niestety był nazbyt zaburzający charakterystykę (bas dominował), natomiast bez loudnessa było jakoś płasko. Pomogła dopiero wymiana na mocniejszy wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z tego co się orientuję SA30 nie ma regulacji barwy. I jakoś basem nie walił jak go słuchałem ,może to wina kolumn Struss classic.🤔

Co do pełnego dźwięku przy niskich poziomach głośności , ostatnio miałem na odsłuchu dac i jego zmiana diametralnie na + zmieniła wieczorne odsłuchy . Tak więc różne mogą być przyczyny. Pzde

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Artur Brol napisał:

moje Gato

A moje już długo nie moje gra 3 ulice ode mnie i gdy tylko mam okazję, to gapię się na nie i rozmarzony pytam, dlaczego moje klamoty tak nie wyglądają😃

3-4 kolumny miałem do nich podłączone. Makrodynamika obłędna. No i te sterowanie volume👍 Model 400 stoi u YB Audio. Kompaktowy wzmak, leciutki no i pikny jak dla mnie.

4B1994D5-534F-4D07-B340-334540E970A5.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinacja Gato z kolumnami, dwa zestawy customowe na Scan Speak. Plus Xavian Ambra, plus chwilę Harbethy 7. 
Wszystko było pięknie, dopóki nie posłuchałem japońskich lampowych z Avantgarde kolumnami. Przepadłem. Nie jadłem, nie spałem, po godzinach zasuwałem, by móc się zbliżyć do takiego brzmienia. Inna barwa, blisko Live no i harmoniczne parzyste. 

Ale Gato także ze streamerem stoi u mojej siostrzyczki w Trójmieście i z jej kolumnami brzmi bardzo dobrze.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redakcja AUDIO changed the title to Dynadio Emit 20 - wymiana CXA 80 na Denon PMA 2500NE lub coś innego?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...