Skocz do zawartości

Dynadio Emit 20 - wymiana CXA 80 na Denon PMA 2500NE lub coś innego?


Carmion

Recommended Posts

Wspomniałem o tym Gato nie bez kozery. Z uwagi na „basior”. 
Artur, Ty piszesz, bynajmniej parę razy czytałem, że u Ciebie z Twoich kolumn bas jest bardzo dobry. O ile w numerze „bas” występuje. Wspominam, że na każdych kolumnach u mnie basior był potężny. One były różnie strojone, miały dołki/górki plus pomieszczenie, ale zawsze basior w zestawach miał wygar.

Tego typu wzmaki/Gato charakteryzują się budową, która być może ma wpływ na takie a nie inne niskie rejestry. Harbethy7 i Ambra nie schodzą nisko a łupnięcie było. Rozciągnięte ale z impulsem, takie a’la późny Tyson. 
Pomyślałem o gospodarzu wątku. Trudno mi się połapać o co mu tak naprawdę chodzi, ale chłop chciałby eksperyment to niech pożyczy Gato i będzie wiedział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie też czy to ma być łupnięcie, czy tylko zaakcentowanie. Jak dla siebie szukałem to chciałem mieć ten akcent, że bas jest i to Roma 54DC mi dała choć niektórzy tu twierdzili, że się bez loudnessa nie da. Atoll in200 też powinien to dać, bo sda200 u mnie dawał. Atoll jest minimalnie precyzyjniejszy, ale też minimalnie bardziej oszczędny w tej kwestii. Jak te 170 czy 200 Watt to za mało to można sięgać po Roma 37DC. 

W Musical Fidelity bym się nie pchał bo u mnie kastrowały bas.

Tyle, że kolumny też powinny mieć umiejętność tego akcentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, AudioTube napisał:

późny Tyson. 

Późny Tyson (o ile piszesz o z Mike'u) dostał piękne lanie od Lenoxa Lewisa, który moim zdaniem, był bokserem dużo bardziej wszechstronnym, dzięki czemu udało mu się znaleźć sposób na Amerykanina, który w owym czasie był już raczej zachodzącą gwiazdą, a nie bestią, której kilka lat wcześniej bali się prawie wszyscy. 

Pozdrawiam serdecznie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, AudioTube napisał:

Wspomniałem o tym Gato nie bez kozery. Z uwagi na „basior”. 
Artur, Ty piszesz, bynajmniej parę razy czytałem, że u Ciebie z Twoich kolumn bas jest bardzo dobry. O ile w numerze „bas” występuje. Wspominam, że na każdych kolumnach u mnie basior był potężny. One były różnie strojone, miały dołki/górki plus pomieszczenie, ale zawsze basior w zestawach miał wygar.

Tego typu wzmaki/Gato charakteryzują się budową, która być może ma wpływ na takie a nie inne niskie rejestry. Harbethy7 i Ambra nie schodzą nisko a łupnięcie było. Rozciągnięte ale z impulsem, takie a’la późny Tyson. 
Pomyślałem o gospodarzu wątku. Trudno mi się połapać o co mu tak naprawdę chodzi, ale chłop chciałby eksperyment to niech pożyczy Gato i będzie wiedział.

Problemem z takimi forumami jest taki że dla mnie dobry bas, średnie lub wysokie, to nie będzie to samo co dla ciebie.

Powiem tak - wczoraj wieczór,  po 11tej. Muzyka na 9 w Gato - czyli dość cicho.

Zero wrażenia żeby dźwięk był chudy, płytki. Poprostu sobie brzdakalo a coś tam sobie robiłem.  Nawet raz nie pomyślałem że coś to cienkie to granie, że czegos brakuje. I o to chodzi chyba, nie ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AudioTube napisał:

Sebastian, pamiętasz tą nieprzespaną noc, gdy Mike z Andrzejkiem?😉😃

Bardziej pamiętam wyczyny Głoty z Bowe'm. A z Tysonem, z tego co mówił sam żelazny mike, Gołota ponoć gdyby miał inną "głowę", miał szansę na wygraną. Zresztą tak naprawdę  to wolę  sam poboksować niż patrzeć jak to robią inni 😉. Ale to nie wątek o tym, a o poszukiwaniu wspaniałego basu 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, AudioTube napisał:

Artur, z tymi godzinami w Gato to sam wiesz. Zależy od utworu. Kolumny/skuteczność itp.

Cienkie, grube, tłuste itp brzmienie to moje/nasze Amatorów terminy. Prof zerknie na wykres i wie. Nazwie, wyjaśni, opisze itp . Ubolewam, że nie ma tu z Nami kilku fachowców/inżynierów. 

A ja nie ubolewam, nawet o tym nie pomyslalem . 

Dla mnie fachowiec nic nie ma ani mi nic doradzic nie moze. Bo ja podejscie do audio mam proste - pewnie jak wiekszosc nas tutaj na forum - podoba mi sie wyglad, cena, odleglosc od sklepu to jade. Slucham. podoba mi sie i moge przetestowac w domu to pozyczam. testujei micha sie cieszy zostaja. I tyle albo az tyle.

Zaden fachowiec mi nie potrzebny.  

Naprawde nie ma nad czym ubolewac. Gdybysmy musieli na fachowcach polegac pewnie do tej pory kilku z nas nie mialo by zestawu w pokoju. 🤣 Long live the amateurs.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wzmacniaczy co testowałem a zawsze sprawdzam w domu i głośniej i jak wieczorne plumkanie to jeszcze Naim dawał bardzo pełny dźwięk a jeszcze bardziej Copland csa 100 bardzo pełne i barwne granie od najniższych poziomów głośności, MF tego nie dawał na takim poziomie i ten bas był inny. Zdecydowanie warto zabrać z 2 wzmacniacze do domu i się pobawić trochę zobaczyć czy będzie ta różnica. Do tego sam fakt ze nie każde kolumny ciszej dobrze zagrają, niektóre dopiero skrzydła otwierają przy głośniejszym odsłuchu inne graja równo do pewnej głośności. Bez testów się nie obejdzie i samemu sprawdzenia na własne ucho czy tak będzie odpowiadać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Alden1224 napisał:

Z wzmacniaczy co testowałem a zawsze sprawdzam w domu i głośniej i jak wieczorne plumkanie to jeszcze Naim dawał bardzo pełny dźwięk

Faktycznie, na ileś tam wzmacniaczy, które przerobiłem, Naim XS2 przy naprawdę cichych odsłuchach (ledwo ruszony potencjometr) dawał już mega frajdę i dobre wypełnienie (zwłaszcza z Dynaudio).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Artur Brol napisał:

Slucham. podoba mi sie i moge przetestowac w domu to pozyczam. testujei micha sie cieszy zostaja.

Jasne. Pełna zgoda. Głosuję i ja za tym.

50tkę mam, sam się często zastanawiam, dlaczego tak mam, ale mam jeszcze ochotę na „wiedzę”. Często mi pomogła w konsumpcyjnych wyborach. „Wiedzy” w salonach audio to za dużo nie ma. Chciałbym, żeby było inaczej. A będzie jeszcze gorzej. Dla takich jak ja.

 

9 minut temu, Coil napisał:

Dlaczego nie najprościej czyli kolumny Gato? FM-30 lub FM-15 jak celowałeś w monitory

Przerobiłem i to. To brzmienie nie dla mnie. 
Przez 10 lat nie miałem kasy na żadne audio. 25€ na bilet/koncert na miesiąc, może nawet dłużej aniżeli 10 lat. Często bez prądu. I tak ten czas zrobił swoje, że, gdy już mi się poprawiło w portfelu, a przyszedł covid zapragnąłem substytut Live mieć w domu. Na ile to obsesja, na ile muzyczny smak, na ile inne czynniki tego nie wiem. No tak już mam, że wiem co lubię i co mnie wzrusza, porusza, uszczęśliwia itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie czasem dla niektorych te Gato FM30 sa za drogie.

Dla mnie z kolei to sa kolumny o ktorych mysle od jakiegos czasu ale nie wiem czy beda wystarczajaco ''lepsze '' od moich Pylonow.

A kosztuja 2 razy tyle no i to 70 kilo z paleta.

Cos takiego pakowac z powrotem z moimi 49 letnimi baaardzo czulymi plecami - moze sie u fizjoterapeuty skonczyc.

Ale moze pewnego dnia to zrobie i je zamowie. Teraz maja tylko czarne na stanie niestety.

Ze sie tak wtrace.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2023 o 21:51, kaczadupa napisał:

Miałem go i wcale tej mocy tak na nim nie czuć to jest ciekawe.

 

Czy to wciąż propozycje wzmacniaczy pod EMIT 20? :)

Czy już teraz luzna rozmowa o fajnych wzmacniaczach ?:D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio wziąłem do innego pokoju zamknięte 20m2 i do niższego. Bo u mnie 277cm wysokości. No i niczego mi nie brakowało. Było wypełnienie i dociążenie. Także wychodzi na to że są delikatnie za małe na moje pomieszczenie. Na poniedziałek wziąłem wolne, zabieram cxa z cxn oraz kable i jadę na testy kilka podłogowych kolumn. Między innymi Pylon diamond 25, kef r7, monitor audio silver/Gold, fyne audio f501. 

Póki co najprzyjemniejsze brzmienie które zapamiętałem to elac vela FS 406. Ale niestety poza mój budżet. A elac Carina, Solano już mi się nie podobały. 

Jeżeli nie znajdę nic ciekawego to dokupie suba ale malutkiego rela T5. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Carmion napisał:

Póki co najprzyjemniejsze brzmienie które zapamiętałem to elac vela FS 406. Ale niestety poza mój budżet. A elac Carina, Solano już mi się nie podobały. 

Chyba FS407? A co Ci nie pasowało w Carinach w stosunku do Vela?

1 godzinę temu, Carmion napisał:

Na poniedziałek wziąłem wolne, zabieram cxa z cxn oraz kable i jadę na testy

Koniecznie daj znać jakie wrażenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomasz1w napisał:

Chyba FS407? A co Ci nie pasowało w Carinach w stosunku do Vela?

Koniecznie daj znać jakie wrażenia!

Carina grała jak wściekły nastolatek za bardzo krzykliwie ( wokale) by mnie męczyły. A vela jak dojrzały mężczyzna. Wszystko ułożone i konkretnie. 

 

 

Jednak jadę dziś i jestem już w drodze. Także możliwe że dziś przyjadą nowe kolumny 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Carmion napisał:

Carina grała jak wściekły nastolatek za bardzo krzykliwie ( wokale) by mnie męczyły. A vela jak dojrzały mężczyzna. Wszystko ułożone i konkretnie. 

 

 

Jednak jadę dziś i jestem już w drodze. Także możliwe że dziś przyjadą nowe kolumny 

Yes, ale spokojnie bez emocji.

Badz jak rzeczoznawca z firmy ubezpieczeniowej. 

Całokształt tego co usłyszysz musi ci odpowiadać.  No i, jak ktoś już wspomniał jeśli to możliwe, w podobnym pomieszczeniu jak Twoje, ten odsłuch byłoby idealnie.

Może jeśli właściciele pozwolą mała sesja zdjęciowa z salonu🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redakcja AUDIO changed the title to Dynadio Emit 20 - wymiana CXA 80 na Denon PMA 2500NE lub coś innego?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...