Skocz do zawartości

Zestaw stereo 5500 zl


jackov15

Recommended Posts

Fakt, trochę sie tego uzbierało. Do tego Twoja propozycja jest z TopHifi, wiec raczej uda sie przesłuchać cały komplet. 
 

@tomasz1w

zatem miłego wypoczynku! Trzeba korzystać, tym bardziej ze to końcówka urlopu. 

 

3 minuty temu, AudioTube napisał:

Zwolnij, jeszcze niespełna dobę temu chciałeś nówki. 
Daj szansę salonom, może mega upust dostaniesz. Poczekaj na prywatne wiadomości.

No i nie wszyscy koledzy się jeszcze wypowiedzieli.

Ależ tempo😃

Spokojnie 😜

tak jak pisałem, nie muszę kupować na już. Napisałem, ze biorę pod uwagę używki ale tez nie przekreślam nówek. Ostatecznie zobaczę co wpadnie w ucho, czy będzie jakaś przystępna cena itp. Dalej czekam na opinie innych, ale mam już jakiś punkt zaczepienia.

także luz, temat ciagle otwarty ^^ 

Edytowano przez jackov15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochodź po salonach, nawet jak stówę trzeba będzie dać, by na kilka godzin zająć miejsce. 
 

Ja prawie cały rok chodziłem i jeździłem po Benelux. Przykładałem ucho, a obsługa salonów się pociła i kawę donosili.

Mów, że masz nieprzyzwoitą kwotę do wydania i tylko porównuj. Gust odkryjesz i będziesz nam doradzał.

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po odsłuchach i powiem tak: 

Rotel mnie przekonał. Z tym, że Tesi były... no cóż, nie były zadowalające. Z głośnikami Bowersa Anniversary 602 było już znacznie lepiej, ale przy mniejszym poziomie głośności czułem pewien niedosyt. Czegoś tam brakowało i w końcu przyszła pora na ELAC Carina BS 243.4. No i tutaj się zakochałem... Płyta Zeit Rammsteina zyskała głębie a Five Miles Out Mike'a Oldfielda zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Piszę jako laik w świecie audio, więc wybaczcie tą "podnietę". Więc tak, przekroczę budżet i to całkiem sporo, ale... nauczony doświadczeniem, wolę dopłacić niż później żałować że mogłem dołożyć "tylko" 1500 zł... Tak więc raczej jestem zdecydowany właśnie na A11 Tribute + CD i te Elaci. 

Zdecydowanie zwycięzcą odsłuchu jest ten zestaw. Pomijając walory estetyczne, to Elaci są mniejsze niż głośniki B&W i jakieś takie zgrabniejsze, dodatkowo podobno są lepiej przystosowane do położenia na półce RTV. Także tak, Elac i Rotel mnie kupił :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lysyno niestety, ale o tym nie pomyślałem. Stawiam, że jakieś audiofilskie :P A skoro przy kablach jesteśmy... jakieś polecicie? Nie chcę dyskutować o tym, czy "kable grają" bo wiem, jak to się może skończyć. Powiedzmy, że chciałbym odpowiednie do takiego zestawu, ale też chciałbym podejść do tego racjonalnie, tj. nie wydać na nie fortuny, żeby dobrze to wszystko razem grało i było warte tej ceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, w poniedziałek jadę jeszcze odsłuchać Cariny z Powernodem... Bo tak się ciągle zastanawiam, płyt kolekcję jakąś mam(małą bo małą), lubię je kolekcjonować(zwłaszcza jakieś specjalne wydania) ale jednak 80% to będzie TIdal MAX... no i... ja wiem, wprowadzam chaos w temacie, ale kwota niemała więc chcę wydać ją jak najlepiej i cieszyć się najlepszą jakością dźwięku :D Cenowo Powernode+Cariny wychodzi bardzo podobnie A11+CD11+Cariny. Plus taki, że Rotel ma tego BT z tymi kodekami APTX, więc nie ma tragedii.  Z tego co się już dowiadywałem, Powernode zagra mniej melodyjnie(w przypadku rocka, muzyki elektronicznej). Co powiecie?

 

Edytowano przez jackov15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jackov15 napisał:

Co powiecie?

Posłuchaj i porównaj drugi odsłuchiwany system z pierwszym pod względem brzmienia i funkcjonalności.

Daj sobie czas na zastanowienie ( wszystkie za i przeciw obu systemów) i podejmij męską decyzję.

Dnia 29.08.2023 o 21:27, lysy napisał:

Niekoniecznie muszą drogie,

Brak słowa:

Niekoniecznie muszą być drogie,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jackov15 napisał:

Z tego co się już dowiadywałem, Powernode zagra mniej melodyjnie(w przypadku rocka, muzyki elektronicznej). Co powiecie?

Mi Carina z Powernodem śpiewała bardzo melodyjnie.

Poza tym, jak masz 80% Tidala, to moim zdaniem szkoda kasy na odtwarzacz CD. Zripuj do plików płyty i masz święty spokój.

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, bo to jak ten Rotel A11 Tribute gra, bardzo mi się podobało... ale! Niestety, nie ma on żadnego wejścia optycznego, a jako że sprzętu będę też używał do dźwięku z TV to.. no właśnie. Z tego co widziałem, to jedynie CD11 posiada wejście coaxialne, ale pojęcia nie mam czy da radę podłączyć je jako "optyczne" z TV czy w przyszłości ze streamerem?

@tomasz1w

Zripuj, do tego trzeba jeszcze mieć napęd :P Ale to pewnie byłoby do ogarnięcia, pytanie co później, przesyłam te zripowane pliki do Powernode czy jak?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, jackov15 napisał:

Zripuj, do tego trzeba jeszcze mieć napęd :P Ale to pewnie byłoby do ogarnięcia, pytanie co później, przesyłam te zripowane pliki do Powernode czy jak?

Zgrywasz pliki z płyt (zapisywałem jako FLAC) na kompa. Ja mam akurat te sto kilkadziesiąt plyt przerzucone na pendrajw podpięty na stałe do Powernode.  Wszystko odpalam z komórki przez apkę Bluesound. Pewnie można inaczej, ale ja mam akurat tak i jest to bardzo wygodne. Pozdrawiam.

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu kierował bym się w stronę Powernode, którego w razie chęci zmiany wzmaka z łatwością sprzedasz. Spróbował bym tylko na twoim miejscu dodatkowo przesłuchać z nim Kef ls50 meta.Są w podobnej cenie z Carinami, a świetnie się z nimi zgrywają.Nawet Darko chwali to zestawienie w tym filmiku, co prawda lepiej do kompletu dołożyć suba ,ale to możesz zrobić z czasem i zamiast suba Kefa dołożyć  5 od Rela, będzie dużo taniej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chmarski napisał:

Ale nie ma wejść cyfrowych. DAC jest tylko na potrzeby łączności bezprzewodowej.

Dopiero w A12 jest DAC z wejściami fizycznymi.

Oto to. @jackov15 Więc trza zewnętrzny przetwornik. Wybór jest duży, zależy od Twoich preferencji i budżetu. 

Edytowano przez Artur Charicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Spróbował bym tylko na twoim miejscu dodatkowo przesłuchać z nim Kef ls50 meta.Są w podobnej cenie z Carinami, a świetnie się z nimi zgrywają.Nawet Darko chwali to zestawienie w tym filmiku, co prawda lepiej do kompletu dołożyć suba ,ale to możesz zrobić z czasem i zamiast suba Kefa dołożyć  5 od Rela, będzie dużo taniej.

Pewnie, że warto spróbować. Nie znam tych KEF, ale biorąc pod uwagę opinie wielu użytkowników obawiam się, że w 27m bez suba będzie za cienko. Cariny mają lekko dopalony dół i nie boją się takiej powierzchni. Ok to nie podłogówki, ale naprawdę byłem zdziwiony z jakim rozmachem zagrały u mnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomasz1w napisał:

Ja to wiem, ale to użytkownika jackov15 trzeba namówić;) Chyba jestem zbyt aktywny w tym wątku:)

Panowie, dziękuje Wam za podpowiedzi i opinie. Wybór po dzisiejszych odsłuchach ostatecznie padł na Powernode w komplecie z Elacami Carina. Niestety Rotel, pomimo świetnego dźwięku, ale poprzez brak złącz cyfrowych odpadł. Zestaw już na swoim docelowym miejscu :)  Także jeszcze raz dziękuje Wam za aktywności w tym temacie i pomoc w wyborze zestawu! :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...