Skocz do zawartości

Wokół nieznanego źródła...


Chyba Miro 84

Recommended Posts

Dnia 25.08.2023 o 16:10, KrólKiczu napisał:

Skoro więc taka wybitna postać świata audio pisze te kwieciste recenzje, to może powinna też liczyć się z tym, że ktoś go zapyta jak wygląda u niego sprawa źródła, kabli czy akustyki, czyż nie?

Oczywiście dobrze jest poznać inne elementy toru audio, ale jesli testujacy nie życzy sobie tego ujawniać (nie ważne z jakich powodów), to należałoby to uszanować. 

Wyobraźmy sobie że ktoś zbudował np. Nowy obecnie niedostepny dla ludu zestaw absorberów modów pomieszczenia, ktory świetnie niweluje owe mody (prototyp). Nie chce ujawniać na forum akustyki pomieszczenia. Czy faktycznie mamy prawo żądać by opisał jak "to działa" i z czego jest zbudowane? Nie sądzę. To tylko taki przykład obrazujący by nieco wyluzować. @kaczadupa ma prawo nie wypowiadać sie (w kwestii źródła) i Ja to "szanuję". Tyle...

Pozdr wszystkich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Oczywiście dobrze jest poznać inne elementy toru audio, ale jesli testujacy nie życzy sobie tego ujawniać (nie ważne z jakich powodów), to należałoby to uszanować. 

To tak jakby recenzenci Audio, AVtest i innych, napisali tak właśnie mnie zagrał ten oto wzmacniacz.

A z czym był spięty i co było źródłem nic wam do tego szanowni czytający.

Miro, wiesz że takie opinie i recenzje można sobie wsadzić głęboko, bez informacji z czym i jak był spięty wzmacniacz.

Wiadomo, że zmiennych jest wiele i inaczej zachowa swe walory brzmieniowe ze streamerem, a inaczej z CD playerem.

Zatem w każdej recenzji, żeby czytający miał świadomość owych achów i ochów nad testowanym wzmacniaczem powinien być poinformowany o źródle między innymi.

A tak, to taki opis jest g...o warty i tyle.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Oczywiście dobrze jest poznać inne elementy toru audio, ale jesli testujacy nie życzy sobie tego ujawniać (nie ważne z jakich powodów), to należałoby to uszanować. 

Wyobraźmy sobie że ktoś zbudował np. Nowy obecnie niedostepny dla ludu zestaw absorberów modów pomieszczenia, ktory świetnie niweluje owe mody (prototyp). Nie chce ujawniać na forum akustyki pomieszczenia. Czy faktycznie mamy prawo żądać by opisał jak "to działa"? Nie sądzę. To tylko taki przykład obrazujący by nieco wyluzować. @kaczadupa ma prawo nie wypowiadać sie (w kwestii źródła) i Ja to "szanuję". Tyle...

Pozdr wszystkich.

Nie, nie mamy prawa żądać, ale pytać - owszem. 

Zresztą Mirek, Adam jest postacią zupełnie anonimową, nie wiemy jakie pojęcie ma o audio poza tym, że przerzucił setki wzmacniaczy. W tym wątku wyszła na jaw kolejna ciekawa rzecz, drogi nadrecenzent nie ma pojęcia o tym jaki wpływ ma moc wzmacniacza na "wysterowanie" kolumn, można się więc też domyślać, że i o innych, bardziej skomplikowanych rzeczach też nie wie. No sorry, czytając recenzje redaktora Kisiela, wiem, że czytam kogoś, kto ma techniczne podstawy. A tu? Pisze fantasta, który zasadniczo nie wie czy słyszy wzmacniacz, kolumny czy może mody swojego pomieszczenia. Ale przecież to tylko zabawa i tak w ogóle, to co ja tam wiem, cytując Klasyka 😉

10 minut temu, Kraft napisał:

Czy ktoś wie, gdzie i w jakich zestawach testuje te wszystkie recenzowane przez siebie sprzęty redakcja naszego Audio? Pytałem kiedyś, a nic się nie dowiedziałem.

Taka uwaga, żeby złapać dystans. 

Domyślam się, że nie w wielofunkcyjnej klitce 😝.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KrólKiczu napisał:

W tym wątku wyszła na jaw kolejna ciekawa rzecz, drogi nadrecenzent nie ma pojęcia o tym jaki wpływ ma moc wzmacniacza na "wysterowanie" kolumn,

Odnoszę wrażenie, że o tym to nikt na forum nie ma pojęcia;) No może z jednym lub dwoma wyjątkami. 

10 minut temu, KrólKiczu napisał:

Domyślam się, że nie w wielofunkcyjnej klitce 😝.

Dlaczego nie? Czy recenzent musi być bogaczem z dedykowanym pokojem odsłuchowym? Może się właśnie rozwiódł i musi wynajmować jakiś skromny kąt. O warunkach pracy recenzentów Audio nie wiemy nic. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Dlaczego nie? 

Może dlatego, że Redaktor Kisiel poza byciem redaktorem, zawodowo zajmuję się tworzeniem zespołów głośnikowych, więc chyba raczej powinien posiadać jakieś sensowne pomieszczenie odsłuchowe? Czy myślisz drogi Jarku, że klepie swoje kolumny na kolanie, w wynajmowanej przez siebie kawalerce. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

Nie wiem. I Ty też nie wiesz. I nie samym Kisielem Audio stoi. Recenzentów jest więcej.

A na jakimm źródle gra Kisiel, bo to  ostatnio jest w tym wątku kluczowym pytaniem? Wiesz może? 

Nie wiem i nie zajmuje mnie to jakoś szczególnie. Kisiela i kacządupę, poza klasą, różni przede wszystkim to, że ten pierwszy pisze na łamach miesięcznika, drugi natomiast na otwartym forum, gdzie niestety grasują takie paskudne trolle jak ja, Marek czy Jacek. I jeśli mu się to nie podoba, niech zmyka na audiostereo, tam na pewno zrobi furorę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

Odnoszę wrażenie, że o tym to nikt na forum nie ma pojęcia;) No może z jednym lub dwoma wyjątkami. 

A co z rzekomym wyrównywaniem głośności, a co z mądrościami, że wszystkie wzmacniacze grają tak samo?

A tu się dowiedzieliśmy, że jak to ktoś napisał „nadrecenzent” pamięta w szczegółach jak mu grał inny wzmacniacza kilka lat temu.

Co Ty na to?

 

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wystarczy że @kaczadupa napisze ze wszystko co do tej pory testował odbywało sie w tych samych warunkach akustycznych, i np. Na tym samym źródle.

Powtórzę zatem, a co z wyrównywaniem głośności lub chociaż zmierzeniem tejże sonometrem?

A o jakim źródle mowa, bo to jest też pojęcie względne, mówimy o urządzeniu, czy mamy na myśli serwisy streamingowe?

A z każdym bywa inaczej, jak Spotify, TIDAL, Qobuz, czy inny Deezer.

Świadomy i doświadczony recenzent napisze też jakie utwory wykorzystał do testu, może po to, byśmy my mogli u siebie zarzucić taki utwór i skorelować z tym, co pisze recenzent.

Pan Kisiel robi na mnie takie samo wrażenie jak pan Pacuła, czyli żadne .

Wole czytać tych, co przynajmniej napiszą w jakim metrażu, w jakiej akustyce, czy mało, czy średnio zaadaptowanej oraz w jakim towarzystwie elektroniki i okablowania grał dany wzmacniacz, czy inne testowane urządzenie.

Patrz AV test.

Nie podniecam się od lat recenzjami, ale z założenia widać, kto jest bardziej rzetelny i daje ogląd na całość , co z czym grało i gdzie.

Koniec kropka.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji forum i ogólnie świata audiofilskiego wynika, że doświadczonym audiofilom zdarza się pisać pięknie, prawdziwie i zgodnie ze stanem faktycznym. Tym doświadczonym zdarza się również prawić baśniowe pierdolety z krainy Oz. 

I na odwrót - tym mniej doświadczonym (albo mniej uznanym na forum) podobnie. 

Ci drudzy mają trudniej.

Nawet jeśli piszą szczerze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Bebop napisał:

napisz co to za źródło i nie przejmuj się.  Dla mnie wszystkie  transporty cyfrowe grają tak samo

To ma w końcu się wyłożyć i napisać , czy nie? Sami nie wiecie panowie adwokaci kaczejdupy.

Dla Ciebie wszystkie transporty grają tak samo, no i spoko.

Dla Jarka(kraft) wszystkie wzmacniacze grają tak samo, też spoko.

Ale kaczadupa potrafi skrytykować coś czego nie słyszał, nie miał , naczytał się bzdur i to już spoko nie jest, niestety.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DiBatonio napisał:

Dla Ciebie wszystkie transporty grają tak samo, no i spoko.

Pytam serio,  nie złośliwie. Z ciekawości. Pytam Ciebie - doświadczonego. 

Czy próbowałeś u siebie różne transporty cyfrowe na jednym DAC'ku i one grały Ci róznie? 

Mnie się to nie zdarzyło przy jednym DAC. 

9 minut temu, marcinmarcin napisał:

a skoro wszystkie dace grają tak samo, to wszystkie wzmacniacze grają również tak samo... i chuj :D 

To w nawiązaniu do czego? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bebop napisał:

Czy próbowałeś u siebie różne transporty cyfrowe na jednym DAC'ku i one grały Ci róznie? 

Mnie się to nie zdarzyło przy jednym DAC. 

U mnie zawsze grały inaczej - dotyczy to też Adiego - albo to są kwestie indywidualne, kto jest na co wrażliwy, albo niektóre systemy są mniej wrażliwe na drobne zmiany...

5 minut temu, Bebop napisał:

To w nawiązaniu do czego? 

Przecież wiesz :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcinmarcin napisał:
9 minut temu, Bebop napisał:

Czy próbowałeś u siebie różne transporty cyfrowe na jednym DAC'ku i one grały Ci róznie? 

Mnie się to nie zdarzyło przy jednym DAC. 

U mnie zawsze grały inaczej - dotyczy to też Adiego - albo to są kwestie indywidualne, kto jest na co wrażliwy, albo niektóre systemy są mniej wrażliwe na drobne zmiany...

Wydaje mi się, że nie jestem jeszcze całkiem głuchy. Chociaż słyszę różnice między 

- kolumnami

- wzmacniaczami

- DAC'ami

Niestety, nie słyszę różnicy między transportami i kablami. 

Nie jestem jeszcze doświadczony, czy co? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bebop napisał:

Niestety, nie słyszę różnicy między transportami i kablami. 

Drastyczna różnica jest np. między ifi zen stream a sotm neo 200 - trudno tego nie usłyszeć, no chyba że mam tryb nietoperza... ale może jednak nie do końca bo @kaczadupa uważa że PSXR to podstawa dobrego grania z Cyrusa 8.2, a ja nie byłem w stanie rozpoznać czy jest u mnie włączony czy nie - nie robił moim uszom praktycznie żadnej różnicy, więc go nie kupiłem...

Zapewne każdy ma swoją wrażliwość na określone parametry...

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bebop napisał:

Czy próbowałeś u siebie różne transporty cyfrowe na jednym DAC'ku i one grały Ci róznie? 

Tylko w sensie takim, że jeden był wpięty do DACa po USB, a inny po coaxialu.

Tak, były różnice, ale to może wynikać z różnych układów obsługujących te wejścia .

Nie będę pisać o kablach, bo wiadomo jak jest, jednemu grają, innemu nie😉

Mam DAC/streamer z modułem Mind i z dodatkowych źródeł nie korzystam, czasem pliki z lapka do audio.

Albo innego miejsca w sieci domowej.

 

 

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

ale może jednak nie do końca bo @kaczadupa uważa że PSXR to podstawa dobrego grania z Cyrusa 8.2, a ja nie byłem w stanie rozpoznać czy jest u mnie włączony czy nie - nie robił moim uszom praktycznie żadnej różnicy, więc go nie kupiłem...

Marcin, ale miał PSXR, czy wyczytał?

Sorry, ale ja już nie ogarniam gościa i nie wiem kiedy coś macał i słuchał, a kiedy widział na YT lub wyczytał.

Naprawdę pytam zupełnie niezłośliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bebop napisał:

Z moich obserwacji forum i ogólnie świata audiofilskiego wynika, że doświadczonym audiofilom zdarza się pisać pięknie, prawdziwie i zgodnie ze stanem faktycznym. 

Kim jest doświadczony audiofil? Człowiek, który przerzucił tony sprzętu, pisze poezje o brzmieniu instrumentów, barwie i dynamice a w rzeczywistości nie ma pojęcia co te terminy oznaczają? Większość audiifili przypomina polskich kibiców. Gdyby tylko dać im moc, zrobiliby porządek w polskim sporcie. Problem tylko taki, że ich znajomość zagadnień związanych ze sportem, ogranicza się do przesiadywania przed szklanym ekranem, z butelką piwa w dłoni. Każdy audiofil, a jakże, wie jak powinna brzmieć trąbka, gitara basowa czy fortepian, chociaż niewielu słyszało je na żywo, pominę już sam fakt, że to co słyszymy na nagraniu to zupełnie inna bajka. 

Wracając do sedna. Nie mam nic przeciwko testom. Niech każdy pisze na co ma ochotę. Ale jeśli jeden czy drugi tester ma lub miał dużo po powiedzenia w przeszłości, w wątkach innych forumowiczów, i skoro wrzuca swoje testy w tematach otwartych, to chyba inni mają prawo zapytać o kwestie ich interesujące. A jeśli autor wątku nie ma ochoty odpowiadać na zadane pytania, wystarczy o tym poinformować, a nie zachowywać się jak małe dziecko i obrażać się na cały świat. 

Miłego dnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, KrólKiczu napisał:

Kim jest doświadczony audiofil?

Kimś, kto miał okazję posłuchać trochę dobrej jakości sprzętu (i w sprzyjającej akustyce). Ma dzięki temu punkt odniesienia. Problem w tym, że to automatycznie nie powoduje, że ktoś taki pisze z sensem. Wszystko przez błędy poznawcze i umiejętność wyciągania wniosków. Możesz mieć prawidłowe dane, ale jak je źle obrobisz, to na wyjściu i tak dostaniesz półprawdy lub wręcz śmieci.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

No i po wątku :/

 

No straszne. Nie będzie kolejnej recenzji z dupy. 

Ile tych wzmacniaczy już było? 20? 30? A każdy kolejny lepszy i cechujący się wybitnym brzmieniem. Powtórzę to co już kiedyś pisałem. Swego czasu byłem pod dużym wpływem tego człowieka i jego szalonych wizji co, z czym i jak zagra, bo gdzieś tam naczytał się recenzji albo przetestował w swojej, nikomu nieznanej, tajemniczej grocie. 

Pozwolę sobie w tym momencie przypomnieć wszystkim jak to kolega Audiowit "jechał" po Krafcie, bo ten ma złą akustykę, zły wzmacniacz, itp, itd. Ty Piotrze też mu w tym wtórowałeś. A teraz nagle wielkie poruszenie, bo wielki nadtester został zapytany o to jakie ma źródło? No przepraszam. Nie zauważyłem, żeby ktoś tu kogoś obrażał. Rzucał epitety. Padło jedno proste pytanie, po którym nasz wielki recenzent, strzelił kolejnego focha. 

Do tego wszystkiego wskakuje Pi i Sigma z rozdwojoną osobowością i uczy innych jak powinni zachowywać się na forum, samemu niejednokrotnie wbijając do wątków, w których nikt nie pytał go o zdanie. 

Panowie, jesteśmy zgrają podstarzych, niejednokrotnie zakompleksionych facetów, którzy na to forum wchodzą porozmawiać nie tylko o sprzęcie ale też najczęściej po to, żeby udowodnić sobie kto ma dłuższego. 

Może czas się z tym pogodzić i nie zachowywać jak dzieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redakcja AUDIO changed the title to Wokół nieznanego źródła...
Dnia 26.08.2023 o 11:08, KrólKiczu napisał:

 

Pozwolę sobie w tym momencie przypomnieć wszystkim jak to kolega Audiowit "jechał" po Krafcie, bo ten ma złą akustykę, zły wzmacniacz, itp, itd. 

No i co? Jest efekt. Kraft zmienił fantastyczne Pylony na kolumny, które lepiej pasują do akustyki swojego lokum ;). Małymi kroczkami i Marantza też zmieni...

A co Adam się na coś obraził? Nie w temacie jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...