Skocz do zawartości

WiiM AMP | Niedrogi wzmacniacz sieciowy na początek przygody z hi-fi


Q21

Recommended Posts

Zgłosiłem to do supportu WiiM. Stwierdzili, że to uszkodzony egzemplarz i wymienią go na inny, czekam na rozwój wydarzeń. Myślałem aby samemu na własną rękę kupić drugi egzemplarz na Amazonie (wczoraj były dostępne z dostawą na sobotę), ale po głosach innych osób na innych forach z tymi samymi problemami, stwierdziłem że to nie ma za dużego sensu, poczekam na sztukę może z nowszego rzutu/innej partii.

Drugi zauważony problem: w mojej ocenie, urządzenie nigdy nie przechodzi do prawdziwego stanu uśpienia. Nawet po 8h nieużywania nadal jest cały czas ciepłe po dotknięciu. Niestety nie mam pod ręką czegoś aby zmierzyć pobór prądu, ale ewidetnie musi go trochę pobierać aby takie ciepło wygenerować. Znowu, podobny objaw występuje nie tylko w moim przypadku.

No nic, urządzenie przypadło mi do gustu, więc mam nadzieję, że to tylko problemy wieku dziecięcego i zostaną poprawione w najbliższej rewizji. 

Edytowano przez msgdn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, DiBatonio napisał:

A wyszedł kit, a takie hamerykancmie te Wiimy miały być 😁

Kilku naganiaczy zrobiło dobrą passę, a z czasem wyszło, że to szajs. Podobnie z grajkami Wiim Pro itp.

A co ty masz do grajków Wiim Pro? Ja mam i jestem bardzo zadowolony. Lepszy niż prawie 3 razy droższy Bluesound Node, którego też mam i nie korzystam.

 

11 minut temu, msgdn napisał:

Zgłosiłem to do supportu WiiM. Stwierdzili, że to uszkodzony egzemplarz i wymienią go na inny, czekam na rozwój wydarzeń. Myślałem aby samemu na własną rękę kupić drugi egzemplarz na Amazonie (wczoraj były dostępne z dostawą na sobotę), ale po głosach innych osób na innych forach z tymi samymi problemami, stwierdziłem że to nie ma za dużego sensu, poczekam na sztukę może z nowszego rzutu/innej partii.

Drugi zauważony problem: w mojej ocenie, urządzenie nigdy nie przechodzi do prawdziwego stanu uśpienia. Nawet po 8h nieużywania nadal jest cały czas ciepłe po dotknięciu. Niestety nie mam pod ręką czegoś aby zmierzyć pobór prądu, ale ewidetnie musi go trochę pobierać aby takie ciepło wygenerować. Znowu, podobny objaw występuje nie tylko w moim przypadku.

No nic, urządzenie przypadło mi do gustu, więc mam nadzieję, że to tylko problemy wieku dziecięcego i zostaną poprawione w najbliższej rewizji. 

Tak to jest niestety z zakupem nowinek. W obecnych czasach to konsument jest betatesterem po zakupie nowinki. Choroby wieku dziecięcego zdarzają się nawet z najdroższymi sprzętami renomowanych marek. Pytanie czy i jak producent reaguje na to. 

Jeśli to co opisujesz jest do poprawy softem, to myślę że Wiim szybko to zorbi i udostępni aktualizację. Tak przynajmniej działa w przypadku swoich odtwarzaczy, czym przekonał do siebie swoich klientów. Jeśli jednak tego nie da się naprawić softem, to już sprawa bardziej skomplikowana i zobaczymy jak Wiim to załatwi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, msgdn napisał:

Zgłosiłem to do supportu WiiM. Stwierdzili, że to uszkodzony egzemplarz i wymienią go na inny, czekam na rozwój wydarzeń. Myślałem aby samemu na własną rękę kupić drugi egzemplarz na Amazonie (wczoraj były dostępne z dostawą na sobotę), ale po głosach innych osób na innych forach z tymi samymi problemami, stwierdziłem że to nie ma za dużego sensu, poczekam na sztukę może z nowszego rzutu/innej partii.

Drugi zauważony problem: w mojej ocenie, urządzenie nigdy nie przechodzi do prawdziwego stanu uśpienia. Nawet po 8h nieużywania nadal jest cały czas ciepłe po dotknięciu. Niestety nie mam pod ręką czegoś aby zmierzyć pobór prądu, ale ewidetnie musi go trochę pobierać aby takie ciepło wygenerować. Znowu, podobny objaw występuje nie tylko w moim przypadku.

No nic, urządzenie przypadło mi do gustu, więc mam nadzieję, że to tylko problemy wieku dziecięcego i zostaną poprawione w najbliższej rewizji. 

Amp nie ma standby w rozumieniu unijnych dyrektyw. Da sie go wprowadzic w glebokie uspienie z poborem ponizej 1 W, ale wtedy nawet wifi przestanie dzialac. W zwyklym idle pobor to 6-11 W, w zaleznosci od tego, czym owo idle jest w istocie.

14 godzin temu, DiBatonio napisał:

wyszło, że to szajs. Podobnie z grajkami Wiim Pro itp.

Na czym ta rzekoma szajsowatosc ma polegac?

14 godzin temu, DiBatonio napisał:

Nie znam się na sprzętach z tego segmentu, musisz zapytać innych.

Nie znam sie, ale cos se palne. Spoko.

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

jeżeli urządzenie nie działa jak powinno to niech Wiim je wymieni. Zobaczmy czy to problem w pojedynczych sztukach czy na większa skalę.

Wadliwe wymieni, skoro jednak jest problem, ktorego mialo nie byc, w miedzyczasie pojawi sie poprawiona rewizja, i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ProjectPi napisał:

Da sie go wprowadzic w glebokie uspienie z poborem ponizej 1 W, ale wtedy nawet wifi przestanie dzialac.

Byłoby to jakieś obejście problemu: nie korzystam, wyłączam i nie mam ani istotnego poboru prądu ani (być może) brzęczenia w tle. Niestety, nie udaje mi się go w ten tryb wprowadzić. W aplikacji nie widzę takiej opcji (jest tylko reboot). Próbowałem przez API bazując na dokumentacji dla WiiM Mini, ogólnie API po stronie urządzenia odpowiada, można pobrać status, można nawet wysłać komendę wyłączającą (setShutdown:czas), niestety, nic się nie dzieje po upłynięciu przesłanego czasu po którym powinno nastąpić wyłączenie. Według odpowiedzi z API są dwa czujniki ciepła, jeden na CPU (48 stopni przy mało obciążającej pracy, 45 w idle), oraz drugi bliżej niezidentyfikowany (62 stopnie przy mało obciążającej pracy, 52 w idle). To tak jako ciekawostka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa czujniki zwracane przez http api, fakt, Amp modyfikuje tez na ich podstawie wyjsciowe napiecie.

Do glebokiego uspienia potrzebne jest ustawienie czasu na standby, przejscie na wejscie WiFi i wylaczenie z pilota. Po paru minutach powinien wejsc w bardzo niski pobor energii z ktorego da sie wybudzic tylko przyciskiem na obudowie. A przynajmniej tak to dzialalo miesiac temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, DiBatonio napisał:

A wyszedł kit, a takie hamerykancmie te Wiimy miały być 😁

Kilku naganiaczy zrobiło dobrą passę, a z czasem wyszło, że to szajs. Podobnie z grajkami Wiim Pro itp.

Przypomnij co nie tak z Wimm Pro bylo/jest.

Napisz tez czy moj egzemplarz jest w porzadku.

Nie zapomnij o poprawnej gramatyce!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ProjectPi napisał:

Nie znam sie, ale cos se palne. Spoko.

Nie zrozumiałeś aluzji, zatem spoko.

 

2 godziny temu, ProjectPi napisał:

Na czym ta rzekoma szajsowatosc ma polegac?

Ciągłe problemy, jak nie z konfiguracją, to z czym innym...

Jeszcze raz to powiem AV oceniło brzmieniowo te zabawki i ulokował w segmencie D, najniższa półka brzmieniowa.

Zresztą wielu już potwierdziło, jak Wiimy wypadają przy innych grajkach.

 

55 minut temu, ProjectPi napisał:

Sa czujniki zwracane przez http api, fakt, Amp modyfikuje tez na ich podstawie wyjsciowe napiecie.

Do glebokiego uspienia potrzebne jest ustawienie czasu na standby, przejscie na wejscie WiFi i wylaczenie z pilota. Po paru minutach powinien wejsc w bardzo niski pobor energii z ktorego da sie wybudzic tylko przyciskiem na obudowie. A przynajmniej tak to dzialalo miesiac temu.

A nie trzeba jeszcze zadzwonić do centrum dowodzenia firmy Wiim?

O tym właśnie mówię, żeby coś zrobić z tym całym Wiimem, trzeba takich ceregieli.

18 minut temu, Fandiscopolo napisał:

Przypomnij co nie tak z Wimm Pro bylo/jest.

Napisz tez czy moj egzemplarz jest w porzadku.

Nie zapomnij o poprawnej gramatyce!!

Czytaj wyżej. 

Ty chcesz mnie uczyć gramatyki i pisowni?

😆😆😆

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DiBatonio napisał:

Ciągłe problemy, jak nie z konfiguracją, to z czym innym...

Ani ciagle, ani z tym, ani z tamtym. Na tle rozmaitych innych streamerow malo problematyczne.

 

9 minut temu, DiBatonio napisał:

Jeszcze raz to powiem AV oceniło brzmieniowo te zabawki i ulokował w segmencie D, najniższa półka brzmieniowa.

Zresztą wielu już potwierdziło, jak Wiimy wypadają przy innych grajkach.

Sa mi gleboko obojetne "odsluchowe" opinie rozmaitych "odsluchowych" "odsluchiwaczy", czy to papierowe czy online, z drobnymi wyjatkami potwierdzajacymi regule.

 

12 minut temu, DiBatonio napisał:

A nie trzeba jeszcze zadzwonić do centrum dowodzenia firmy Wiim?

Nie, nie trzeba. Ale probuj, jesli cos uwiera.

 

13 minut temu, DiBatonio napisał:

O tym właśnie mówię, żeby coś zrobić z tym całym Wiimem, trzeba takich ceregieli.

Ani cos, ani ceregieli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewlem się takich odpowiedzi, jednak będę przy swoim.

Dość dużo jest wątków z Wiimami, nie zaklniesz rzeczywistości, zatem pisz sobie co chcesz...

 

22 minuty temu, ProjectPi napisał:

Na tle rozmaitych innych streamerow malo problematyczne.

Może na  tle malin, ale nie na tle Luminów, Auraliców, Moonów, Cambridge i innych tego typu.

Możesz tego nie wiedzieć, bo skąd, skoro kurczowo chwyciłeś się Wiima i go wszędzie promujesz, a z czytania tabelek i innych ASRów, to  wisz...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, DiBatonio napisał:

Może na  tle malin, ale nie na tle Luminów, Auraliców, Moonów, Cambridge i innych tego typu.

Możesz tego nie wiedzieć, bo skąd, skoro kurczowo chwyciłeś się Wiima i go wszędzie promujesz, a z czytania tabelek i innych ASRów, to  wisz...

Nie miales z nimi konkretnie do czynienia, wiec wiesz o nich tyle, co ja o Luminach. Albo i mniej. Ale skoro teraz do Luminow porownujesz, nie jest zle.

A gdybys nie uswiadamial sobie, liczba wypowiedzi uzytkownikow o danych urzadzeniach, w tym negatywnych, calkiem calkiem koreluje z wolumenem sprzedazy i popularnoscia.

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Spodziewlem się takich odpowiedzi, jednak będę przy swoim.

Dość dużo jest wątków z Wiimami, nie zaklniesz rzeczywistości, zatem pisz sobie co chcesz...

No bedziesz, w mysl, znow, nie znam, ale gadam. A z WiiMami mam na tyle duzo kontaktu, ze ich rzeczywistosc znam bez zaklinania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ProjectPi napisał:

Nie miales z nimi konkretnie do czynienia, wiec wiesz o nich tyle, co ja o Luminach. Albo i mniej. Ale skoro teraz do Luminow porownujesz, nie jest zle.

 Nie nie, znowu obracasz kota ogonem.

Wiim może dobry na początek zabawy, daleko mu do Luminów i innych dobrych grajków,  nie zaklinaj rzeczywistości. 

 

19 minut temu, ProjectPi napisał:

No bedziesz, w mysl, znow, nie znam, ale gadam. A z WiiMami mam na tyle duzo kontaktu, ze ich rzeczywistosc znam bez zaklinania.

No i tylko z Wiimami, zatem jesteś w audio tam, gdzie ich miejsce, brzmieniowo słaba półeczka. 

8 minut temu, Tomasz S. napisał:

Dobrze, że  od dawna mam Pana D mam na liście ignorowanych. Dzięki temu nie widzę jego postów. Gdyby ktoś szukał to ta opcja jest tu.

Ach... co począć...

Ojoj, tak się przejmuję tam faktem, że nie wiem,  czy płakać, czy śmiać się 🤭

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, DiBatonio napisał:

 Nie nie, znowu obracasz kota ogonem.

Wiim może dobry na początek zabawy, daleko mu do Luminów i innych dobrych grajków,  nie zaklinaj rzeczywistości. 

 

No i tylko z Wiimami, zatem jesteś w audio tam, gdzie ich miejsce, brzmieniowo słaba półeczka. 

Ach... co począć...

Ojoj, tak się przejmuję tam faktem, że nie wiem,  czy płakać, czy śmiać się 🤭

Serio ktokolwiek nieironicznie porównuje streamer za 10k+ do takiego za 1k? :D SERIO? :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DiBatonio napisał:

Nie zrozumiałeś aluzji, zatem spoko.

 

Ciągłe problemy, jak nie z konfiguracją, to z czym innym...

Jeszcze raz to powiem AV oceniło brzmieniowo te zabawki i ulokował w segmencie D, najniższa półka brzmieniowa.

Zresztą wielu już potwierdziło, jak Wiimy wypadają przy innych grajkach.

 

A nie trzeba jeszcze zadzwonić do centrum dowodzenia firmy Wiim?

O tym właśnie mówię, żeby coś zrobić z tym całym Wiimem, trzeba takich ceregieli.

Czytaj wyżej. 

Ty chcesz mnie uczyć gramatyki i pisowni?

😆😆😆

 

No takich bzdur juz dawno tu nie czytałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

No takich bzdur juz dawno tu nie czytałem. 

To poszukaj, znajdziesz nawet na obecnym forum, możesz też na forach obok.

Być może piszą je osoby, które nie ogarniają tego tupu urządzeń. 

A co do  obsługi takich urządzeń, to cenie sobie takie, które włączam jednym przyciskiem pilota i gra, wybieram tylko serwis streamingowylub stacje radiowa i tyle.

A jak chcę wyłączyć do stanu stand by naciskam znów jeden przycisk, a nie uskuteczniam  wchodzenie w jakieś Ustawienia dookoła Macieju.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DiBatonio napisał:

To poszukaj, znajdziesz nawet na obecnym forum, możesz też na forach obok.

Być może piszą je osoby, które nie ogarniają tego tupu urządzeń. 

A co do  obsługi takich urządzeń, to cenie sobie takie, które włączam jednym przyciskiem pilota i gra, wybieram tylko serwis streamingowylub stacje radiowa i tyle.

A jak chcę wyłączyć do stanu stand by naciskam znów jeden przycisk, a nie uskuteczniam  wchodzenie w jakieś Ustawienia dookoła Macieju.

 

No to jako Maciej, muszę napisać, że właśnie NICZEGO dookoła robić w nim nie trzeba. Mam Wiim Pro Plus od wielu miesięcy. Wczesniej porownywalem do IFI Zen Stream( dwa razy drozszy i Munich M1T cztery razy drozszy) , został na stałe Wiim i to nie przez skąpstwo.

Moje oceny Wimm Pro Plus:

Dźwięk- bajka

Obsługa- bajka+

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2023 o 16:21, Q21 napisał:

Co więcej, istnieje możliwość dostosowania brzmienia wzmacniacza dzięki licznym predefiniowanym profilom korekcji oraz aż 10-pasmowemu korektorowi parametrycznemu. 

To jest coś co "masakruje" wiele innych sprzętów nawet z dużo wyzszej półki cenowej. Bardzo to doceniam i nawet "pewne" niedoskonałości jak wymienione wczesniej "piski" nawet można pominąć (chociaż mocno kibicuje za usunieciem ich).

Kiedyś pewien producent (nie Wiim) zapytał publicznie, co chcemy by dołączyli do swoich urządzeń by zadowolić klienta i wtedy napisałem ze właśnie korektor parametryczny. Dlatego mocno kibicuje WiimAmp ze jest taka opcja w tym sprzecie do wykorzystania i nie ukrywam że wlasnie przez tą funkcję noszę sie z zamiarem kupienia w przyszłośći właśnie te urządzenie. Jednak narazie "monitoruje" rozwój wydarzeń. 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, reCode napisał:

Serio ktokolwiek nieironicznie porównuje streamer za 10k+ do takiego za 1k? :D SERIO? :D 

Czemuz by nie? Roleksy mierza czas lepiej niz Casio?

2 godziny temu, DiBatonio napisał:

No i tylko z Wiimami, zatem jesteś w audio tam, gdzie ich miejsce, brzmieniowo słaba półeczka. 

Nie tylko, ale nie mam problemu ze slabymi w twoim przekonaniu poleczkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ProjectPi napisał:

Czemuz by nie? Roleksy mierza czas lepiej niz Casio?

Nie tylko, ale nie mam problemu ze slabymi w twoim przekonaniu poleczkami.

Czy Rolex mierzy czas lepiej od Casio? Owszem :) w zegarkach siedzą różne mechanizmy, długo by pisać i to nie miejsce na to, ale owszem - są zegarki które mierzą czas lepiej i gorzej :) tak samo auta - i Dacia Logan i Audi A8 dowiozą z punktu A do B, czy warto je porównywać? Nie sądzę... I tak o każdej możliwej dziedzinie możemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, reCode napisał:

Czy Rolex mierzy czas lepiej od Casio? Owszem :) w zegarkach siedzą różne mechanizmy, długo by pisać i to nie miejsce na to, ale owszem - są zegarki które mierzą czas lepiej i gorzej :) tak samo auta - i Dacia Logan i Audi A8 dowiozą z punktu A do B, czy warto je porównywać? Nie sądzę... I tak o każdej możliwej dziedzinie możemy.

Nie mialem na mysli mechanicznych Casio.

A porownywac co do zasady mozna wszystko, o ile ma wspolna, mozliwa do porownan ceche. Co najwyzej jedno cos wypadnie o wiele lepiej/gorzej niz drugie.

Podlacze Lumina do ADI-2 po optyku, podlacze WiiM Pro, stream otrzymany przez DAC bedzie taki sam. O ile Lumin czegos nie popsuje, rzecz jasna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, reCode napisał:

Serio ktokolwiek nieironicznie porównuje streamer za 10k+ do takiego za 1k? :D SERIO? :D 

Tu link do ślepego porównania cyfrowych źródeł. Wyniki mogą wielu zaskoczyć;)

Najzabawniejszy jest wynik osoby, która po odsłuchu stwierdziła, że: "Słychać oooooogromną, oczywistą, różnicę między najlepszymi a najgorszym. Trzeba być głuchym, żeby jej nie usłyszeć".

Po sprawdzeniu wyników okazało się, że osoba ta wytypowała następującą kolejność źródeł (w jej mniemaniu od najlepszego do najgorszego).

1. Płyta główna ASRock 

2. Sony SACD/CD 

3. iPhone

4. Oppo 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Prawie Audiofil napisał:

No to jako Maciej, muszę napisać, że właśnie NICZEGO dookoła robić w nim nie trzeba. Mam Wiim Pro Plus od wielu miesięcy. Wczesniej porownywalem do IFI Zen Stream( dwa razy drozszy i Munich M1T cztery razy drozszy) , został na stałe Wiim i to nie przez skąpstwo.

Moje oceny Wimm Pro Plus:

Dźwięk- bajka

Obsługa- bajka+

 

Jak reszta toru słaba, to maskuje to co na początku w źródłach, co się dziwisz. Poza tym warto by z każdym spędzić trochę więcej czasu, a nie tak 1:1.

Chyba kolega @Mikelas76 ma Silent Angel Munich M1T, a wczesniej coś z poziomu iFi Zena, czy innego Heliosa. Myślę, że on może więcej powiedzieć, tylko jakby nie patrzeć On nie słucha na jakimś smsl...

1 godzinę temu, ProjectPi napisał:

Podlacze Lumina do ADI-2 po optyku, podlacze WiiM Pro, stream otrzymany przez DAC bedzie taki sam. O ile Lumin czegos nie popsuje, rzecz jasna.

No tak, jak Wy robicie porównania na toslinkach to wszystko zagra wam tak samo, zwłaszcza na tych plastikowych za 5zł.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...