Skocz do zawartości

Upgrade systemu. Budżet 70k


Bastek

Recommended Posts

27 minut temu, Bastek napisał:Jak widać niewiele można poprawić a zważywszy na to, że sprzęt buduję przyszłościowo a w przyszłości zamierzam się przeprowadzić do domu to chyba nic więcej sensu robić nie ma.

 

Bardzo przyjemny set-up. Nad akustyką tez widać było popracowane na tyle, aby pokój nie stał się jaskinią audiofila ortodoksa.👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, majkel74 napisał:

Ew przybliżenie kanapy w stronę kolumn w poszukiwaniu „miejsca z basem” nie wchodzi w grę?

Wtedy Sub w miejsce lewej kolumny, kolumny troszkę do przodu i węziej, maczek na środek … sorry ze tak się tu rządzę, tak sobie na szybko kombinuję 😉

Kanapa już wędrowała za basem i go znalazła :)

Jak już wyżej pisałem jestem bardzo zadowolony z dźwięku jaki oferuje mój zestaw. Doszedłem do miejsca gdzie niczego mi nie brakuje. A walczyłem z brakiem basu, Średnicy, wysokich tonów. Bas przywrócił ustroje i ustawienie kanapy, średnicę i "moc" dźwięku mcintosh (a testowałem z 5 wzmacniaczy u siebie w kwocie do 20k, mcintosh zdeklarował resztę), zaś wysokie tony, które bardzo lubiłem w końcówce quada która miałem przywrócił dać gustard :)

Teraz szukam właściwie całościowe go wejścia na wyższy poziom o ile istnieje. O ile dalej są tylko preferencje. Stąd ten wątek bo tego nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Odpowiedz kolegom, co chcesz zmienić w dźwięku.

Chcę tych samych zmian na plus, jakie zaszły kiedy przeszedłem z KLIPSCH RF-62 II słuchanym na ampli Denon do Fyne Audio F702 na McIntosh.

I wątek ten pyta czy jest to możliwe czy dalej są jedynie "preferencje".

Pytanie kieruję do praktyków, którzy mieli okazję się o tym przekonać i słuchać tak drogich zestawów bo jak pójdę do salonu audio to usłyszę same odpowiedzi twierdzące ;)

Tak wiem, że najlepiej iść i samemu się przekonać i tak zapewne zrobię. Jednakże tam doradcami będą handlarze i będę narażony na manipulacje a mnie łatwo złamać :D

Edytowano przez Bastek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kraft napisał:

Nawet jak nie zagrają wyraźnie lepiej, to na pewno mogą zagrać wyraźnie inaczej. Mogą bardziej wpasować się w Twój gust. Może więc szukaj kolumn niekoniecznie droższych, ale po prostu bardziej pasujących Ci brzmieniem.  

Zdecydowanie popieram. Poza tym dochodzi aspekt wizualno-estetyczny, np. dla mnie ma on równie ważne znaczenie, co samo brzmienie. I jeszcze wpasowanie się danych kolumn w pomieszczenie/akustykę. I do tego zgranie z elektroniką. Także nie zawsze-nie dla każdego np. kolumny za 25K będą lepsze od tych za 15 czy choćby 10K. Za dużo zmiennych.

To trochę matematyka, ale zapewne więcej pozytywnych różnic da się odczuć porównując kolumny za 20K z tymi za 5K, niż te za 70K z tańszymi za 40K. Różnica cenowa w pierwszym przypadku to 15K, w drugim to 30K. Ale procentowo to już 300% i  75%. I tu pies pogrzebany, teoretycznie im sprzęt jest droższy, tym więcej trzeba dołożyć, żeby poczuć różnicę. Moim zdaniem te % mają lepsze przełożenie, niż sama różnica w kwocie, ale znowuż to taka matematyka, choć moim zdaniem trochę właśnie tak jest. Czyli np. przeskok ze wzmacniacza za 5K na 10K, ale kolejny krok to już 20K, później 40K itd. To teoria oczywiście, można oczywiście gonić swój ogon żonglując sprzętami w tej samej półce cenowej i oczywiście to też ma swój urok i można odkryć pewne "złote" konfiguracje.

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, już wszystko jasne. Poznaliśmy potrzebę kolegi.

1 godzinę temu, Bastek napisał:

Chcę tych samych zmian na plus, jakie zaszły kiedy przeszedłem z KLIPSCH RF-62 II słuchanym na ampli Denon do Fyne Audio F702 na McIntosh

Teraz pójdzie jak z górki.

Ktoś miał te Klipsch a potem te Fyne? Porównał i zechciałby koledze pomóc? Zapomniałem o wzmakach, źródłach, kablach no  i o tej nieszczęsnej „akustyce”. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AudioTube napisał:

Brawo, już wszystko jasne. Poznaliśmy potrzebę kolegi.

Teraz pójdzie jak z górki.

Ktoś miał te Klipsch a potem te Fyne? Porównał i zechciałby koledze pomóc? Zapomniałem o wzmakach, źródłach, kablach no  i o tej nieszczęsnej „akustyce”. 

 

Śledzę to forum od dawna i bardzo dziwi mnie, że w tym jakże hobbystycznym temacie zawsze prędzej czy później pojawiają się złośliwości omnibusów. 

Sledze też zagraniczne fora tego typu i tam tego typu zachowania praktycznie nie występują.

Edytowano przez Bastek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, AudioTube napisał:

Ktoś miał te Klipsch a potem te Fyne? Porównał i zechciałby koledze pomóc? Zapomniałem o wzmakach, źródłach, kablach no  i o tej nieszczęsnej „akustyce

A nawet jak ktoś miał, to w innym akustyczne pomieszczeniu, wrażenia mogą być zupełnie inne i nieadekwatne do tego co u autora wątku. 

Jak nie pożyczy i nie posłucha u siebie, to każdy nasz wpis będzie wróżeniem z fusów. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie przeczytać pierwszy post ............... z tego zestawy najsłabszym ogniwem jest Node. 

Proponuje wpierw pożyczyć coś od Lumin, no ... jeśli 70 koła nadal aktualne to testowo Ayon S 10 II

Sygnał/muzyka zaczyna się od źródła, warto tez zadbać o kable, bo to nigdy nie zaszkodzi a pomóc moze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej kwocie, to ja bym rozważył pojeżdżenie po kraju ze swoim wzmacniaczem i posłuchaniem w salonach wcześniej wytypowanych kolumn. Dopiero potem bym się decydował na ewentualne wypożyczenie do domu.

Na AVS słuchałem Fyne F704 z Synthesisami BYC 500W... i mnie nie urzekło. Jeśli jednak koledze pasują F702 to może F704 będzie dobrym krokiem.

Ode mnie do spróbowania Quadral Aurum Titan 9 i  Alta Audio Alec

A jak się szarpnąć jeszcze bardziej to Alta Audio Adam.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bogusław 66 napisał:

Pozwoliłem sobie przeczytać pierwszy post ............... z tego zestawy najsłabszym ogniwem jest Node. 

Proponuje wpierw pożyczyć coś od Lumin, no ... jeśli 70 koła nadal aktualne to testowo Ayon S 10 II

Sygnał/muzyka zaczyna się od źródła, warto tez zadbać o kable, bo to nigdy nie zaszkodzi a pomóc moze.

Przecież o tym pisałem, ale jak Baton coś pisze, to albo się nie zna, albo szuka zaczepki 🤭

 

14 minut temu, Chmarski napisał:

Na AVS słuchałem Fyne F704 z Synthesisami BYC 500W

Tylko na AVS mało co gra "urzekająco".

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, misiekx napisał:

Ogólnie to skąd mamy wiedzieć co się komu podoba i czy wpasuje w gust? Cena.... W piątek sprzedałem Triangle Comète 40th Anniversary a zostały i grają u mnie 3x tańsze PMC fb1i. 

Grają dla mnie, moim systemie i chałupie zdecydowanie lepiej. I bądź tu mądrym 😉😂

Zostały też Audium Comp3  i tutaj mam zagwozdkę. Grają też dużo lepiej od Triangle (jak dla mnie) ale mam jeszcze 2 pary kolumn i trzeba któreś sprzedać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2023 o 18:30, Bastek napisał:

Jestem bardzo zadowolony z dźwięku jaki produkuje mój system jednakże myślę o upgrade

Wiem tylko tyle, ile tutaj przeczytałem.

Mam jedno pytanie.

Jaka potrzeba stoi/stała za napisaniem tego posta. Przypomnę tytuł.
Upgrade systemu. Budżet 70k

W cytacie u góry po słowie - jednakże, napisałeś - myślę o upgrade. A ja zapytuję o Twoją faktyczną potrzebę. Rzuć snop światła świadomości na swoje potrzeby i proszę wtedy wróć z konkretami. 
My tu na forum bierzemy się za bary z rzeczywistymi/realnymi problemami. 

Kolegom brakuje w brzmieniu wypełnienia, dynamiki, oddechu i otwartych, namacalnych wokali. Czasem kocyk na kolumnie, czasem tnie lub nawet krew z uszu idzie. My tu załatwiamy rozciągnięcia na dole oraz iskry na górze. O pogłosach i wybrzmienia tylko nadmienię.

Jesteśmy urobieni po pachy, żeby statystyczny audiofil tego forum w fotelu, po kilka godzin odsłuchu na luzaku mógł w fotelu wytrzymać. 

Powodzenia i do usłyszenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas poszukiwania kolumn słuchałem kolumn do 15 kola do 30 i do 40. Te najdroższe tylko z ciekawości  bo zwyczajnie już były dla mnie za drogie. Wraz ze wzrostem kasy było lepiej czy znacznie? Pomiędzy tymi za 15 a 30 wyraźna powiedzmy 30 % różnica. Pomiędzy 30 a 40 już mniej ale jakbym miał kasę to na pewno kupiłbym droższe. Jeżeli jednak jesteś zadowolony to po co drążyć? To jest never ending story.  Choroba zwana audifilizmem jest straszna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ADAM7 napisał:

Pomiędzy 30 a 40 już mniej ale jakbym miał kasę to na pewno kupiłbym droższe

A pan Wojciech niejaki Pacuła w swoim referencyjnym systemie ze starutkimi Hatbeth 40.

Czy ktoś wie, ile to już lat ta audiosynergia u niego trwa? A może jeszcze ktoś wie, ile za te referencyjne paczki teraz się płaci? Nie zastanawialiście się jak to możliwe, że u niego żadnego upgrade w temacie kolumn??

Może warto by jednak pochylić się nad tym o czym Jarek @Kraft na początku pisał? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...