Skocz do zawartości

Dali 505 vs Pylon Diamond 28


Tomai

Recommended Posts

Napisano (edytowany)
53 minuty temu, ProjectPi napisał:

Sciagnac wybrany plik z Tidala, nagrac na plyte, zweryfikowac na odtwarzaczu CD.

daj spokój , na tym ma polegać przyjemność ze słuchania  ulubionej muzyki ?

 

ps.  cholera .... może słaby audiofil ze mnie ...:))))

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
27 minut temu, ProjectPi napisał:

Nie, na tym moze polegac weryfikacja dziwnej teorii w postaci "dwa napedy CD kontra Tidal".

odpowiedz na pytanie.

Na tym ma polegać przyjemność ze słuchania muzyki ?

Czy bardziej wolisz nagrywanie plików.

Moja " teoria " nie jest dziwna gdyż potwierdzają to inni użytkownicy którzy wypowiadali się na temat Tidala, w tym temacie.

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ProjectPi napisał:

Jak dla mnie mozesz nawet pisac, ze Tidal gra zielono w rozowe ciapki. Nie bylo tematu.

Wciąż nie odpowiadasz na proste pytanie dotyczące przyjemności ze słuchania muzyki .  Czyż nie tym powinniśmy się kierować ? Czy nagrywamy pliki.

Nie neguje Tidala, po prostu znaczna część ich biblioteki ma jednak wady. A część wprost przeciwnie... co...potwierdzają inni użytkownicy. No takie realia. Np . w samochodzie to uwielbiam Tidala, nie ma nic lepszego. W domu już jest różnie .

Jeśli Tobie czy komuś Tidal czy Spotify gra dobrze... to tylko pozazdrościć. Jest łatwiej.  Po kupnie lepszych kolumn usłyszałem  większe różnice między CD a streamingiem. Czy to dziwne ????? no na pewno gorzej dla mnie.

Ale.

Dobra płyta CD z dobrego transportu i DAC a ... Jest zajebiście..... tyle i aż tyle. 

Na koniec dnia po prostu liczę ile razy mi szczęka opadła po wymianie Dali 505 na Pylon Diamond 28. 

A przede mną jeszcze wymiana wzmacniacza. Mogę dalej gonić króliczka. 

Pozdro

16 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ok, rozumiem. Ja się jednak przesiadłem na stream kompletnie.

Ja nie mm problemu ani z Tidalem ani z Spotify.

Szczęściarz. Może mam słabego DACA i streamera. Ale na podbity bas sam pisałeś że wymiana tych urządzeń nie pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2024 o 13:55, Carmion napisał:

Nawet zrobiłem mały test i Diamondy zagrały lepiej na Yamaha RN 602 niż Cambridge cxn V2 + roksan Caspian bez pułapek basowych oraz paneli. ( Dla testu ściągnąłem i wyniosłem) 

 

Dzięki, potrzebowałem tego, żeby wkońcu ktoś napisał coś dobrego o Yamaha 👍 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kam2 napisał:

Dzięki, potrzebowałem tego, żeby wkońcu ktoś napisał coś dobrego o Yamaha 👍 

Różnica pomiędzy sprzętami jest ogromna. Ale przy gołych ścianach i gołej podłodze to nic dobrze nie zagra. Akustyka jest najważniejsza. A większość kompletnie nie zwraca na to uwagi. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tomai napisał:

Szczęściarz. Może mam słabego DACA i streamera. Ale na podbity bas sam pisałeś że wymiana tych urządzeń nie pomoże.

Musiał bym zdiagnozować to u Ciebie. Słuchałem wielu systemów w wielu pomieszczaniach i w żadnym Tidal czy Spotify nie podbijały basu względem CD

Chyba że. Bo to jest rozwiązanie które rozumiem,

Twoj CD gra oszczędnie basowo, bardzo oszczędnie. Tidal i Spotify graja powiedzmy "normalnie" a mody pomieszczenia podbijają to poasmo.

1 minutę temu, Carmion napisał:

Różnica pomiędzy sprzętami jest ogromna. Ale przy gołych ścianach i gołej podłodze to nic dobrze nie zagra. Akustyka jest najważniejsza. A większość kompletnie nie zwraca na to uwagi. 😉

W punkt!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2024 o 06:27, zolt napisał:

A czy kwestią problemu z basem z  Tidala może nie jest to, że być może różnią się wydaniami odtwarzane przez Ciebie płyty z Tidala oraz te, które posiadasz na CD? Być może na TIDALu odtwarzasz płyty po jakimś remasterze lub jakieś inne wydania inaczej zmasterowane niż te, co masz na CD? Generalnie nawet same płyty potrafią się różnić między sobą brzmieniem w zależności od tego, kiedy zostały wydane, poddane remasteringowi i tak dalej.

Co do różnych wydań, to masz rację, wtedy różnice są jeszcze większe. Niestety problem dotyczy też świeżych albumów, które nie zdążyły się jeszcze doczekać remasterów. Też korzystam z RP w TDAI-1120 i bass się nie wzbudza, ale słychać, że jest go zdecydowanie więcej niż z CD puszczonym po coaxie (wydaje mi się, że to wina MQA).

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Musiał bym zdiagnozować to u Ciebie. Słuchałem wielu systemów w wielu pomieszczaniach i w żadnym Tidal czy Spotify nie podbijały basu względem CD.

Ja z kolei na swoim i przyjaciela systemie (ktore są kompletnie inne) w różnych pomieszczeniach słyszę wyraźnie różnicę między tym samym albumem na CD, a z Tidala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wersji HiFi Plus nie używam, a zwykłą HiFi, bo uważam MQA za całkowity bzdet, to MQA raczej nie mam w swoim pakiecie.
Ale trochę dziwnie mi to wygląda, jakoby jakimś cudem niektóre tylko płyty miały mieć podbity, a inne nie. Jeżeli TIDAL miałby w swoim algorytmie jakiś equalizer podbijający, byłoby to na wszystkich utworach. Celowy zabieg dla nowych płyt wydaje mi się nielogiczny.
Kwestia głośności wyrównana dla CD i dla TIDALA?
Ja podobnie jak Piotr, nie odczułem jakiegoś pogrubienia na basie przy TIDALu.

Sprawdzał ktoś może to poprzez np. puszczenie tego samego utworu chociażby z YT na telewizorze i z TIDALa by tu porównać jak wygląda sprawa z tym basem? Ja wiem, że telewizor, ze YT, dobra, nieistotne są niuanse. Chodzi o samą ilość tego basu o której jest mowa.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zolt napisał:

No ja wersji HiFi Plus nie używam, a zwykłą HiFi, bo uważam MQA za całkowity bzdet, to MQA raczej nie mam w swoim pakiecie.
Ale trochę dziwnie mi to wygląda, jakoby jakimś cudem niektóre tylko płyty miały mieć podbity, a inne nie. Jeżeli TIDAL miałby w swoim algorytmie jakiś equalizer podbijający, byłoby to na wszystkich utworach. Celowy zabieg dla nowych płyt wydaje mi się nielogiczny.
Kwestia głośności wyrównana dla CD i dla TIDALA?
Ja podobnie jak Piotr, nie odczułem jakiegoś pogrubienia na basie przy TIDALu.

Sprawdzał ktoś może to poprzez np. puszczenie tego samego utworu chociażby z YT na telewizorze i z TIDALa by tu porównać jak wygląda sprawa z tym basem? Ja wiem, że telewizor, ze YT, dobra, nieistotne są niuanse. Chodzi o samą ilość tego basu o której jest mowa.
 

Niektóre płyty wrzucone są po prostu we flacu, wtedy tego pogrubienia na basie nie ma. Kiedyś osobno były pliki MQA i osobno flac, jak miałeś tylko HiFi, a nie HiFi plus. Teraz jak masz HiFi i album jest wrzucony w MQA, to w dalszym ciągu odtwarza MQA, tylko go nie unfolduje. Zobacz, że apka Lyngdorga wyświetla Ci przy wielu albumach "MQA".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, McKarmi napisał:

Niektóre płyty wrzucone są po prostu we flacu, wtedy tego pogrubienia na basie nie ma. Kiedyś osobno były pliki MQA i osobno flac, jak miałeś tylko HiFi, a nie HiFi plus. Teraz jak masz HiFi i album jest wrzucony w MQA, to w dalszym ciągu odtwarza MQA, tylko go nie unfolduje. Zobacz, że apka Lyngdorga wyświetla Ci przy wielu albumach "MQA".

Zdarzało się, że widniało MQA.

Natomiast pogrubienia nie stwierdziłem. 

Ale zwrócę na to jeszcze uwagę i sam porównam z innym źródłem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, McKarmi napisał:

Ja z kolei na swoim i przyjaciela systemie (ktore są kompletnie inne) w różnych pomieszczeniach słyszę wyraźnie różnicę między tym samym albumem na CD, a z Tidala.

Różnice ok. Ale podbijanie basu?

Ale ja bym to zostawił. Skoro bardziej Ci odpowiada CD to o czym jest dalej dyskusja ?:)

Porzecież nie o próbie nabicia Cie na kolejne abonamenty stramingowe tak ?:)

Słuchaj z CD :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Różnie to bywa. W zeszłym tygodniu w Pylonie też zrobili duże oczy że Tidal podbija bas względem CD. Ale jeśli porównuje tą samą płytę.... no to tak to wygląda.

To żeby nie było łatwiej... a trudniej... podam inny przykład. Czasem ściągam filmy z torrentów. Moje stereo musi dać rade też podczas ogladania filmów.

Film Bad Boys 3.  Sciągnięty z neta właśnie. Wiadomo, że obraz i dzwięk jest ripowany.  Włączyłem sobie.... i bas podbity masakrycznie. Wkurzał mnie dzwięk podczas ogladania. Puściłem ten sam film z Netflixa czy Prime , nie pamietam . Bas jak najbardziej ok.

także coś jest na rzeczy.

 

ps. jak najbardziej dźwięk z CD jest dla mnie priorytetem. Obojętnie czy nowy CD NAD  czy stary CD Rotel.

 

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2024 o 06:56, Piotr Sonido napisał:

Musiał bym zdiagnozować to u Ciebie. Słuchałem wielu systemów w wielu pomieszczaniach i w żadnym Tidal czy Spotify nie podbijały basu względem CD

Chyba że. Bo to jest rozwiązanie które rozumiem,

Twoj CD gra oszczędnie basowo, bardzo oszczędnie. Tidal i Spotify graja powiedzmy "normalnie" a mody pomieszczenia podbijają to poasmo.

W punkt!

Ciężko się zgodzić z Twoją teorią , bo to znaczy że 2 CD grają " oszczędnie basowo " Czyli i NAD i Rotel.  A tak po prostu nie jest, śmiem twierdzić że jednak Tidal nie gra oszczędnie basowo na dużej ilości płyt. Po prostu. 

Spotify nie słucham w domu bo to gra jak MP3.

Jak dla mnie CD rozwala Tidala.

Może masz kolumny i akustykę  które mają mniej basu niż moje D28.

Na moich starych Dali 505 nie było słychać podbitego basu  z Tidala. Pewnie miały mniej basu, mniejsze głośniki i kolumny ogólnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomai napisał:

Tidal podbija bas względem CD

Czasami wystarczy pogrzebać w ustawieniach streamera czy daka. Też mi cis na Tidalu nie grało porównując do CD. Co? Wystarczyło poprawić w opcjach mojego Evera. Oczywiście każde urządzenie ma coś swojego do ogarnięcia. Każde zaptaszenie w opcjach słychać 😉

 

Screenshot_20240120_000825_EverSolo Controller.jpg

Screenshot_20240120_000843_EverSolo Controller.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZnie każdy ma opcję grzebania 😉 mi się też wydaje że  Tidal bardziej dołem gra , Qobuz  jest bardziej otwarty i gra jaśniej  moim zdaniem  . Albo ma podbicie w miejscu problematycznym dla mojego pomieszczenia , które akustycznie jest nie ciekawe .

Może jeśli zmienię źródło na coś lepszego niż mini PC będzie lepiej ale na CXN też było podobnie . Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dedal napisał:

Tidal bardziej dołem gra , Qobuz  jest bardziej otwarty i gra jaśniej  moim zdaniem 

Kiedyś miałem Qobuza i faktycznie wspominam, że była muzyka bardziej "napowietrzona" w porównaniu do Tidala. Niestety już nie mam. Mam Amazona ale nie słyszę różnic.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MariuszZ napisał:

Czasami wystarczy pogrzebać w ustawieniach streamera czy daka. Też mi cis na Tidalu nie grało porównując do CD. Co? Wystarczyło poprawić w opcjach mojego Evera. Oczywiście każde urządzenie ma coś swojego do ogarnięcia. Każde zaptaszenie w opcjach słychać 😉

 

Screenshot_20240120_000825_EverSolo Controller.jpg

Screenshot_20240120_000843_EverSolo Controller.jpg

Czy ja dobrze widzę, że poprostu ściszyleś dźwięk z streamera?  Czy to jakaś inna opcja?

Ja do streamera Tagi TWA , używam apki Wiim Home, tam za wiele opcji nie ma, jest equalizer, którego mam na OFF.

Najwyższa radochę z słuchania daje CD. Jak dla mnie.

Streaming jakikolwiek czy Tidal czy Amazon ma kilkadziesiąt tysięcy albumów . Ciężko to przebić użytkownikowi CD , wiadomo.

Z INNEJ BECZKI.

Pytanie mam do użytkowników D28. 

Jakie macie kable głośnikowe???

Ja mam Kimbera 4PR. 

Kupiony daaaawno temu , teraz jego cena to X2 za metr.

Można lepiej? Co tam macie i co polecacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że większość zależy od samego wydania. Są na tidalu albumy z Barry Gibb i brzmią po prostu rewelacyjnie w porównaniu do współczesnych utworów gdzie jakościowo mam wrażenie że jest po prostu gorzej zrealizowane. 

 

Ja posiadam chord clearway x i je polecam. Dobre kable jeszcze w rozsądnej cenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...