Skocz do zawartości

KEF R3 pytania (zworki) i kontynuacja rozmowy z giełdy


lukluk71

Recommended Posts

7 minut temu, stach_s napisał:

Jarosławie, ale przecież nikt nie każe Tobie zmieniać zworek czy kabli.  Jakim zatem tytułem wtrącasz się, po raz kolejny w tego typu wątek, negując wszystko w czambuł, ha??? 

Wracając do tematu. Łukaszu @lukluk71 uważam, że jeśli zdecydowałeś sprzedać Kefy, to prędzej niż później to zrobisz ;)

 

Nie wykluczam tego, ale gdyby budżet pozwolił to bym miał u siebie 2 lub 3 pary kolumn. I R3 z pewnością by zostały w tej grupie ;) To rozwiązuje dylematy ;)

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariol napisał:

Ale w którą stronę mają poprawiać? Tak, żeby podobało się zoltowi, czy  Kraftowii , a może mariol. Ilu odbiorców tyle gustów. Dlatego robione są uniwersalnie.

Kupując mieszkanie, większość urządza je pod własne potrzeby i gust, a nie sprzedającego.

Aha, czyli zworką, kawałkiem blaszki KEF specjalnie zostawia "uniwersalnie brzmiącą blaszkę", a jak ktoś chce, to wymienia sobie taką, która gra ciepło albo zimno albo nie wiem jak. :D
No i jakie to jest to uniwersalne, a które to są nieuniwersalne? :D
A powiedz mi jeszcze jak się robi "uniwersalną" blaszkę, a jak inne i czym się to mierzy, że wiadomo, która jest uniwersalna, a która nie? :D



Gdzieś tam wyżej napisałem, że resztę dopiszą sobie audiofile. Podtrzymuję. :D
 

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, zolt napisał:

Aha, czyli zworką, kawałkiem blaszki KEF specjalnie zostawia "uniwersalnie brzmiącą blaszkę", a jak ktoś chce, to wymienia sobie taką, która gra ciepło albo zimno albo nie wiem jak. :D
No i jakie to jest to uniwersalne, a które to są nieuniwersalne? :D
A powiedz mi jeszcze jak się robi "uniwersalną" blaszkę, a jak inne i czym się to mierzy, że wiadomo, która jest uniwersalna, a która nie? :D



Gdzieś tam wyżej napisałem, że resztę dopiszą sobie audiofile. Podtrzymuję. :D
 

Ok. niewłaściwie użyłem słowa "uniwersalne".

Ale widzę, że masz ciśnienie iść w zaparte więc:

Do produkcji blaszek zapewne używa się prasy i wykrojnika, do pomiaru może służyć np. suwmiarka. Konstruktor takiej blaszki na etapie jej tworzenia zapewne otrzymał założenia techniczne których nie znam. I w tym miejscu przyznaję się, że czegoś nie wiem. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Jak ktoś mądry to weźmie i sprawdzi zamiast pleść dyrdymały... 

Co nie @River?

Zworki w kef te skręcane psują dźwięk. 

Polecam to sprawdzić jak ktoś ma kef z takimi zworkami.

Efekt ...zostanie zdjęty kocyk z kolumn. 

Dla testu wystarczy kawałek kabla głośnikowego tak że żaden koszt.

Polecam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kraft napisał:

A KEF zainwestował w to drogie rozwiązanie, żeby popsuć brzmienie swoich kolumn. To logiczne. 

Albo polub brzmienie tych kolumn jakimi są, albo je jednak sprzedaj. 

Szkoda że nie sprawdziłeś tego skręcanego badziewia. 

20231030_180356.jpg

Edytowano przez River
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lukluk71 napisał:

Cześć!
Kto pyta nie błądzi. Do pewnego momentu nie interesowałem się kablami, zworkami itp. ale dzięki życzliwość naszego forumowego kolegi @Rafał S mogłem sobie porównać kable i zrozumieć pewne sprawy w które sam nie wierzyłem :] do sedna.

1. Może ktoś orientuję się czym są pokrętła pomiędzy terminalami na KEFie? Ja jak przywiozłem KEFy do domu to tak podłączyłem, zaczęło mi wszystko dobrze grać i nie zainteresowałem się tematem.
2. Może to głupie pytanie, ale podobno głupich nie ma :] Chciałbym zainwestować w zworki do moich R3 bo podobno te w środku w KEFIE są takie sobie.  Aktualnie mam kable ChordClearway które są podpięte na gołe przewody, ale w styczniu będę chciał dorobić bananki. :]  Jakie zworki kupić i jak najlepiej podpiąć ?

No i że na giełdzie rozkręciła się dość ciekawa dyskusja, ale wiadomo tam giełda -  temat został zamknięty, więc możemy przenieść rozmowy tutaj:)

Ale Ci tutaj mieszają w głowie ;)  W kefach r300/r3 dobre zworki to podstawa. Ich system jest wygodny, ale powoduje znaczące straty. Oglądałem ten układ i jest tam bardzo dużo przejść. 
 

Ja w swoich r3 i r300 testowałem sporo zworek. Zdecydowanie najlepsze rezultaty przyniosły Qed na srebrze. Dół zostaje taki sam, a góra dostaje świeżości, szczegółu i fajnego blasku. Na allegro jest gość, który ma zworki qed. Ma oryginalną qedową zaciskarke wtyków i używa świetnych widełek chorda, już niedostępnych na rynku od wielu lat. 
 

https://allegro.pl/oferta/qed-genesis-silver-spiral-zworki-16cm-13125524625


Kup to i zamknij temat :) Będziesz zadowolony.

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mateolo2 napisał:

Ale Ci tutaj mieszają w głowie ;)  W kefach r300/r3 dobre zworki to podstawa. Ich system jest wygodny, ale powoduje znaczące straty. Oglądałem ten układ i jest tam bardzo dużo przejść. 
 

Ja w swoich r3 i r300 testowałem sporo zworek. Zdecydowanie najlepsze rezultaty przyniosły Qed na srebrze. Dół zostaje taki sam, a góra dostaje świeżości, szczegółu i fajnego blasku. Na allegro jest gość, który ma zworki qed. Ma oryginalną qedową zaciskarke wtyków i używa świetnych widełek chorda, już niedostępnych na rynku od wielu lat. 
 

https://allegro.pl/oferta/qed-genesis-silver-spiral-zworki-16cm-13125524625


Kup to i zamknij temat :) Będziesz zadowolony.

Hah!! Właśnie miałem pisać do Ciebie na whatsAppa, bo gdzieś coś kojarzyłem że mówiłeś o zworkach w swoich Kefach. Dzięki. Temat niech leci, niech ludzie rozmawiają ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem maila do KEFa z linkiem do tego forum.
Odpisali, że są w szoku, że nie wiedzieli, że wystarczy założyć inną zworkę, a sprzęt zacznie grać zdecydowanie lepiej, że zleci koc z ich produktów. Napisali, że to był ich główny problem. Nie wiedzieli jak sobie z tym poradzić.
Odpisali, że jakby wiedzieli, że to tak zadziała, to nie walczyliby o technologię Uni-Q oraz Meta i generalnie byliby do przodu spory hajs, bo zdeklasowaliby swoich przeciwników. Są w szoku zakresem wiedzy i kreatywnością polskich audiofili i forumowiczów.
Pytają czy są osoby chętne do pracy w KEFie, bo uważają, że o takich inżynierów należy dbać i najlepiej - mieć przy sobie.
Jestem w szoku, jak szybko odpisali.

W razie jeżeli ktoś byłby zainteresowany to priv, nakieruję i polecę.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, zolt napisał:

Wysłałem maila do KEFa z linkiem do tego forum.
Odpisali, że są w szoku, że nie wiedzieli, że wystarczy założyć inną zworkę, a sprzęt zacznie grać zdecydowanie lepiej, że zleci koc z ich produktów. Napisali, że to był ich główny problem. Nie wiedzieli jak sobie z tym poradzić.
Odpisali, że jakby wiedzieli, że to tak zadziała, to nie walczyliby o technologię Uni-Q oraz Meta i generalnie byliby do przodu spory hajs, bo zdeklasowaliby swoich przeciwników. Są w szoku zakresem wiedzy i kreatywnością polskich audiofili i forumowiczów.
Pytają czy są osoby chętne do pracy w KEFie, bo uważają, że o takich inżynierów należy dbać i najlepiej - mieć przy sobie.
Jestem w szoku, jak szybko odpisali.

W razie jeżeli ktoś byłby zainteresowany to priv, nakieruję i polecę.

Widzę, że jeszcze mało doświadczenia w audio :) Ale wszystko jeszcze przed Tobą  jak będziesz otwarty na zmiany. Dlaczego myślisz, że większość drogich high endowych kolumn zamiast blaszek z mosiądzu za zworki używa wysokiej jakości kabli miedzianych? ;) Myślisz, że marka taka jak Kef, która jest trochę jednak dla ludu chciałaby w instrukcjach pisać, jak chcecie inaczej podłączyć kolumny to proszę odkręcać te kable. Czy może “w naszych kolumnach wystarczy przekręcić pokrętło i gotowe”. Im chodzi tu o wygodę, ekskluzywność nawet kosztem spadku na jakości brzmienia. 
 

W sumie w takim razie wychodzi na to z tego co piszesz, że kable głośnikowe nie mają znaczenia bo łączą te same terminale. Super to sprzedaje swoje przewody i lecę po drut z LEROY MERLIN ;)) No bo w sumie po co kupować kable z czystej miedzi skoro łączą się tylko z głośnikiem jednym a do drugiego leci fabryczna zworka na blaszkach

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mateolo2 napisał:

Widzę, że jeszcze mało doświadczenia w audio :) Ale wszystko jeszcze przed Tobą  jak będziesz otwarty na zmiany. Dlaczego myślisz, że większość drogich high endowych kolumn zamiast blaszek z mosiądzu za zworki używa wysokiej jakości kabli miedzianych? ;) Myślisz, że marka taka jak Kef, która jest trochę jednak dla ludu chciałaby w instrukcjach pisać, jak chcecie inaczej podłączyć kolumny to proszę odkręcać te kable. Czy może “w naszych kolumnach wystarczy przekręcić pokrętło i gotowe”. Im chodzi tu o wygodę, ekskluzywność nawet kosztem spadku na jakości brzmienia. 
 

W sumie w takim razie wychodzi na to z tego co piszesz, że kable głośnikowe nie mają znaczenia bo łączą te same terminale. Super to sprzedaje swoje przewody i lecę po drut z LEROY MERLIN ;)) No bo w sumie po co kupować kable z czystej miedzi skoro łączą się tylko z głośnikiem jednym a do drugiego leci fabryczna zworka na blaszkach

Dzięki za moja charakterystykę doświadczenia w audio. :)
Fajnie, że jeszcze wszystko przede mną.
Problem w tym,  że otwarty na zmiany to ja już byłem. :D
Tak, piszę, że kable głośnikowe, jeżeli przekrój jest odpowiednio dobrany, "nie mają" żadnego znaczenia. Dodatkowo piszę to, jako energetyk. :)

Natomiast z tego co wiem, to jeszcze Ty dość niedawno zadawałeś laickie pytania, a dzisiaj piszesz posty z poziomu profesjonalisty. No sam nie wiem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, zolt napisał:

Wysłałem maila do KEFa z linkiem do tego forum.
Odpisali, że są w szoku, że nie wiedzieli, że wystarczy założyć inną zworkę, a sprzęt zacznie grać zdecydowanie lepiej, że zleci koc z ich produktów. Napisali, że to był ich główny problem. Nie wiedzieli jak sobie z tym poradzić.
Odpisali, że jakby wiedzieli, że to tak zadziała, to nie walczyliby o technologię Uni-Q oraz Meta i generalnie byliby do przodu spory hajs, bo zdeklasowaliby swoich przeciwników. Są w szoku zakresem wiedzy i kreatywnością polskich audiofili i forumowiczów.
Pytają czy są osoby chętne do pracy w KEFie, bo uważają, że o takich inżynierów należy dbać i najlepiej - mieć przy sobie.
Jestem w szoku, jak szybko odpisali.

W razie jeżeli ktoś byłby zainteresowany to priv, nakieruję i polecę.

Wklej to proszę, mistrzu ciętej riposty. 

Następny krzyżowiec z misją nawracania kablowierców 🤦‍♂️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...