Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 10000 zł nowe/6000 zł używane z papierowym wooferem i tekstylną kopułką?


Misio38

Recommended Posts

2 godziny temu, Kraft napisał:

Czy żeby do nich doszło trzeba słuchać plików Hi-Res? Ktoś wie?

Omawia to Amir przy analizie odtwarzania plików PCM DSD ok. 6 minuty na poniższym filmiku. Nie każdy DAC ma efektywny filtr rekonstrukcyjny na wyjściu lub uwielbiany przez niektórych tryb NOS, a  wiele wzmacniaczy ma pasmo do setek kHz. Jeżeli na wejście takiego wzmacniacza dostarczysz ponadakustyczne "śmieci" to on to wzmocni, a przetwornik wysokotonowy zgodnie z charakterystyką amplitudową odtworzy. Może też w wyniku podania na wejście wzmacniacza sygnału wcz (pobudzenia) dojść do powstania rezonansu gdy ten będzie podatny na niestabilność w zakresie wcz co ma miejsce dość często przy podłączaniu do wzmaka obciążenia o charakterze "pojemnościowym". Spowoduje to dość mocne podbicie sygnałów w paśmie rezonansu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kraft napisał:

Słuchamy sobie muzyki dość głośno, czyli np. 85 dB, a kot co chwila jest atakowany szpilami ponad 100 dB w paśmie 30-40kHz. 

Inna sprawa, czy jeśli słuchamy z CD (czyli do ok. 20kHz), to czy te breakupy w ogóle występują? Czy żeby do nich doszło trzeba słuchać plików Hi-Res? Ktoś wie?

Jaki instrument sięga blisko 40kHz?

Znasz taki?

Niewiele sięga 20kHz, pliki Hires nie mają znaczenia w tej materii.

 

wykres.JPG

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kraft napisał:

kot co chwila jest atakowany szpilami ponad 100 dB w paśmie 30-40kHz

Dziś kilka godzin przesiedziałem nad studiowaniem problemu. Ogólnie ciężki temat i całkiem poważny (jak dla mnie). Szkoda, że większość pomiarów kolumn w ogóle nie uwzględnia takich częstotliwości. Najbardziej przeraziło mnie jednak to, że wg najnowszych badań kury słyszą od 2Hz...

Zimowa Helga pozdrawia.

IMG_4659.jpg.0912eab0b50fd744b3595176d0f5006c.jpg

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kraft napisał:

Inna sprawa, czy jeśli słuchamy z CD (czyli do ok. 20kHz), to czy te breakupy w ogóle występują? Czy żeby do nich doszło trzeba słuchać plików Hi-Res? Ktoś wie?

Z tego co czytałem tu nie ma znaczenia z czego słuchasz bo taki pik to cecha samej metalowej membrany, jej rezonans czy coś w tym guście.

22 godziny temu, rpm napisał:

Ps. Swoją drogą ciekawy wątek aby pod humory kota kupować kolumny głośnikowe. 

No cóz. Wyżej stawiam dobro kota nad skrzynkę z głośnikami. Jeśli kogoś to nie interesuje to po co się wypowiada?

19 godzin temu, Kraft napisał:

No ciekawy. Pod kota, psa lub inne zwierzę.

Poniżej wykres pasma przenoszenia typowej kolumny z metalowym wysokotonowcem.

LS.png.470c042d42aac6fe244ed6e5e3e6caa4.png

Dla mnie to zamyka temat rozważań nad metalową kopułką i można wrócić do propozycji kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę myślałem że to fake,ale widzę że się myliłem .

Może warto fachową prasę poczytać jeśli tak dbasz o swojego pupila i uważasz  że on sam na siłę będzie słuchał z Tobą muzyki choć będzie to dla niego nieprzyjemne .

Wątpię że są tu specjaliści od takich zagadnień , nie umniejszając  posiadaczom kotów z tego forum do których sam należę 🤨 

Pzdr 

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
11 minut temu, Dedal napisał:

że on sam na siłę będzie słuchał z Tobą muzyki

Ona uwielbia słuchać muzykę, więc nie chcę jej tego psuć metalowymi kopułkami.

1706948063911.jpg

Zresztą nie ma się nad czym rozwodzić, bo już po temacie.

A co mam poczytać? No właśnie dlatego, że poczytałem pojawił się temat.

Edytowano przez Misio38
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AudioTube napisał:

Customowe monitory.

Adam, być może źle pamiętam, ale wydaje mi się, że przed Audiosynergią miałeś inne kolumny zrobione na zamówienie - przez YB Audio. Więc, mimo sporego doświadczenia, pełnię satysfakcji osiągnąłeś na tej drodze dopiero za drugim razem. Jaka jest szansa, że komuś innemu uda się tym sposobem od razu? Odsprzedaż takich zabawek jest trudna. Poza tym, czy kot rzeczywiście doceni, że to paczki customowe? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Customowe YB kiedyś moje, posiada nasz kolega Marcin/nick podam na pw jeśli potrzeba. 
To tak poza tematem.

25 minut temu, Rafał S napisał:

Jaka jest szansa, że komuś innemu uda się tym sposobem od razu?

Nie znam odpowiedzi.

Odezwałem się w tym wątku, ponieważ konstruktorzy kolumn dysponują wiedzą na temat driverów. Często mają je pomierzone. Nasz kolega ma potrzeby. Pomyślałem, że w ten sposób ma szanse je zrealizować. 
 

1 godzinę temu, Dedal napisał:

Customowe monitory to lek na wszystko 🤗

Mogą zapobiec dalszemu rozwojowi choroby😉

30 minut temu, Rafał S napisał:

Odsprzedaż takich zabawek jest trudna.

Moich na olx nie zobaczycie😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

Moich na olx nie zobaczycie😊

Natomiast gdybyśmy zobaczyli, to niestety jest opcja, że patrzylibyśmy na nie miesiącami, aż do momentu, gdy cena będzie na tyle niska, że ktoś stwierdzi, że kupi sobie „na części”. 
Dlatego ja również nie polecałbym takich „customowych” rozwiązań, co innego gdy ktoś sam do tego dojdzie i w pełni świadomie w to wejdzie.

Poza tym mysle, ze nie tylko „customowi” projektanci mają wiedzę, jak się projektuje kolumny, choć fakt faktem mają oni tendencje i talent do roztaczania wokół własnej działalności aury niezwykłości i niepowtarzalności, jedynej szansy zbliżenia się do absolutu itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, majkel74 napisał:

mają oni tendencje i talent do roztaczania wokół własnej działalności aury niezwykłości i niepowtarzalności, jedynej szansy zbliżenia się do absolutu itd

Tym szczególnie zajmują się funboye/klienci tychże konstruktorów. Przykładem zakładki na AS/kluby.

Z uwagi na moją pasję, od wielu lat obserwuję to na Canon-board. 

11 minut temu, majkel74 napisał:

Dlatego ja również nie polecałbym takich „customowych” rozwiązań


Zatem jesteśmy tego samego zdania. W tym wątku przeczytałem o potrzebach naszego kolegi. Chciałbym, by był zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam koty i bardzo podoba mi się Twoje podejście w kwestii dbałości o zwierzę, które posiadasz. 

No i sam się dowiedziałem czegoś ciekawego, bo nie miałem pojęcia o tym, że w metalowych kopułkach występują tak silne rezonanse na takim paśmie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zolt napisał:

No i sam się dowiedziałem czegoś ciekawego, bo nie miałem pojęcia o tym, że w metalowych kopułkach występują tak silne rezonanse na takim paśmie. 

 

5 godzin temu, zolt napisał:

Też mam koty i bardzo podoba mi się Twoje podejście w kwestii dbałości o zwierzę, które posiadasz. 

Dzieki. Jednak nie posiadam, a opiekuję się. Tak to widze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...