Skocz do zawartości

Tidal vs CD


Tomai

Recommended Posts

1 godzinę temu, ProjectPi napisał:

Zrzuć do bezstratnego pliku któryś z utworów z płyty, odtwórz na streamerze i porównaj głośność. 

 

Podłącz cyfrowo CD z WiiMem i porównaj głośność z utworem ze streamingu.

Nie rozumiem  przecież porównuje dwa urządzenia osobno stimer i odtwarzacz cd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S!N! napisał:

Ale to dalej zagra ciszej w porównaniu do CDka bezpośrednio wpiętego w wzmak

Głośniej wcale nie oznacza, że lepiej. Poza tym są streamery, które potrafią zagrać głośniej, i zapewne są CD które zagrają ciszej.

 

13 godzin temu, Radek Kostrzewski napisał:

Nie rozumiem  przecież porównuje dwa urządzenia osobno stimer i odtwarzacz cd.

Są różne streamery i różne odtwarzacze CD. No i są przecież CD z wbudowanym streamerem.

 

Tytuł wątku to "Tidal vs CD". 

IMO, to powinno się porównywać na transportach podłączonych do tego samego DAC i reszty toru. Po ewentualnym wyrównaniu głośności jeśli jest rozbieżność. Ja u siebie nie słyszę różnicy, ale może zwyczajnie głuchy jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Chmarski napisał:

Tytuł wątku to "Tidal vs CD". 

IMO, to powinno się porównywać na transportach podłączonych do tego samego DAC i reszty toru. Po ewentualnym wyrównaniu głośności jeśli jest rozbieżność. 

O to, to. Dokładnie tak robiłem (z resztą na w sumie 3 systemach), również z płytami, które nie miały szans mieć różnych edycji, bo są zwyczajnie zbyt świeże. Zripowana płyta Po UPnP w 90% zabrzmiała lepiej niż ta sama płyta puszczona z Tidala. Dla mnie sprawa jest jasna. Jak ktoś nie słyszy różnicy, to lepiej dla niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ProjectPi napisał:

Porownujesz zachowanie dwoch urzadzen. Jesli chcesz miec konstruktywne wnioski, eliminuj zmienne. Chcesz wiedziec, czy za "rozne glosnosci" odpowiadaja same urzadzenia? Porada 1.

Wolisz sprawdzic, czy roznica to raczej kwestia zawartosci do odtwarzania? Porada 2.

Ale najpierw mówicie aby porównać miernikiem czy test na szum różowy. Nie w tym temacie jest wyraźnie napisane tidal vs cd i też o tym piszę. Niestety mleko się rozlało w tym temacie i trzeba wszystko wyjaśnić, więc nie będę zmieniał tematu ok?.Mnie nie interesuje czy strimer ma słaby transport czy lepszy to nie istotne.Ja pytam się i porównuję dwa urządzenia. Wynik jest taki jaki jest strimer jest gorszy od cd .Myśle że nawet jakby mi w sklepie  włączyli odtwarzacz cd i zaraz strimer,i bym usłyszał różnicę że głośniej gra odtwarzacz to i pewnie większość kupujących na pewno by wybrali odtwarzacz cd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Radek Kostrzewski napisał:

.Ja pytam się i porównuję dwa urządzenia. Wynik jest taki jaki jest strimer jest gorszy od cd .Myśle że nawet jakby mi w sklepie  włączyli odtwarzacz cd i zaraz strimer,i bym usłyszał różnicę że głośniej gra odtwarzacz to i pewnie większość kupujących na pewno by wybrali odtwarzacz cd.

A jakby streamer zagrał głośniej niż CD to co byłoby lepsze? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, Chmarski napisał:

A jakby streamer zagrał głośniej niż CD to co byłoby lepsze? 

No nie zagra.

Też tego nie rozumie w jakim celu pitolić się w podpinanie playera pod jakieś dacki czy inne ustrojstwa jak na zwykłym kablu wpiętym w wzmacniacz bez zbędnych rzeczy CD gra mocniej , słucha się lepiej i ogólnie jest delikatnie inaczej nawet jak streamerem dojedzie się z głośnością do cdplayera, niech mi jakiś magik wyjaśni czemu streamery są takie słabe na wyjściu z mocą (jeśli nie o to chodzi to niech ktoś poprawi), że grają tak cicho i nie są w stanie przeskoczyć przestarzałego playera.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, S!N! napisał:

 

No nie zagra.

Też tego nie rozumie w jakim celu pitolić się w podpinanie playera pod jakieś dacki czy inne ustrojstwa jak na zwykłym kablu wpiętym w wzmacniacz bez zbędnych rzeczy CD gra mocniej , słucha się lepiej i ogólnie jest delikatnie inaczej nawet jak streamerem dojedzie się z głośnością do cdplayera, niech mi jakiś magik wyjaśni czemu streamery są takie słabe na wyjściu z mocą , że grają tak cicho  i  przestarzałego playera nie są w stanie przeskoczyć.

Pierdolenie o "Szopenie".

Czy zawsze zagra głośniej w każdej konfiguracji? Bo u mnie nie zagra ani głośniej ani ciszej! Zawsze tak samo.

No chyba ,że to jakieś badziewne streamery wam tak cicho grają.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, S!N! napisał:

No nie zagra.

 

24 minuty temu, S!N! napisał:

niech mi jakiś magik wyjaśni czemu streamery są takie słabe na wyjściu z mocą (jeśli nie o to chodzi to niech ktoś poprawi), że grają tak cicho i nie są w stanie przeskoczyć przestarzałego playera.

Sprawdź sobie Auralica Altair G1. Możesz się zdziwić. Nie mówiąc już o faktycznej jakości dźwięku z tego urządzenia.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chmarski napisał:

Ja u siebie nie słyszę różnicy, ale może zwyczajnie głuchy jestem.

Podrzucasz fajne tytuły w wątku czego słuchacie. Nie sądzę, żebyś był głuchy. 
 

Nie używałem Tidala. No tak wyszło. Używam innego. 

Ja u siebie nie słyszę różnicy pomiędzy tym samym tytułem CD a na stream. Nie jestem pewien, czy to takie same realizacje/nagrania/wydania itp

Na razie niczego specjalnego wokół swojego stream toru nie zrobiłem. Żadnych switchy, zasilaczy itp nie mam. Kto wie, może za jakiś czas i wtedy okaże się, że stream jednak górą. Ale będą jaja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Radek Kostrzewski napisał:

Niestety mleko się rozlało w tym temacie i trzeba wszystko wyjaśnić, więc nie będę zmieniał tematu ok?

Stad propozycje krokow celem wyjasnienia. Porownujesz zachowanie urzadzen a wnioskowac probujesz o zrodlach.

Podlacz CD cyfrowo pod WiiMa, zeby mogl odtwarzac po analogu to, co otrzymuje cyfrowo od CD, i porownaj poziomy z ta sama zawartoscia odtwarzana bezposrednio przez odtwarzacz CD.

1 godzinę temu, S!N! napisał:

Też tego nie rozumie w jakim celu pitolić się w podpinanie playera pod jakieś dacki czy inne ustrojstwa jak na zwykłym kablu wpiętym w wzmacniacz bez zbędnych rzeczy CD gra mocniej , słucha się lepiej i ogólnie jest delikatnie inaczej nawet jak streamerem dojedzie się z głośnością do cdplayera, niech mi jakiś magik wyjaśni czemu streamery są takie słabe na wyjściu z mocą (jeśli nie o to chodzi to niech ktoś poprawi), że grają tak cicho i nie są w stanie przeskoczyć przestarzałego playera.

Bzdury piszesz. Jedne urzadzenia maja wyzsze poziomy wyjsciowego napiecia po analogu, inne nizsze, i dotyczy to tak samo odtwarzaczy CD co streamerow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

Podrzucasz fajne tytuły w wątku czego słuchacie. Nie sądzę, żebyś był głuchy. 
 

Nie używałem Tidala. No tak wyszło. Używam innego. 

Ja u siebie nie słyszę różnicy pomiędzy tym samym tytułem CD a na stream. Nie jestem pewien, czy to takie same realizacje/nagrania/wydania itp

Na razie niczego specjalnego wokół swojego stream toru nie zrobiłem. Żadnych switchy, zasilaczy itp nie mam. Kto wie, może za jakiś czas i wtedy okaże się, że stream jednak górą. Ale będą jaja.

Porównywałem sporo innych utworów i zawsze wychodzi na to że strimer trzeba podgłosic. Jeszcze raz powiem porównanie jest na takich samych podłączeniach i nie widzę potrzeby aby podłączać odtwarzacz cd cyfrowo bo i tak słucham osobno czy z strimera czy z cd .A jak nie ma tego na tidalu a mam na cd to podłączam cd.Więc porównanie cd vs tidal ze strimera jest jednoznaczne strimer jest cichszy od odtwarzacza cd.W ustawieniu wiim jest ustawienie nawet więcej niż w odtwarzaczu cd bo 2vrm i to jest dużo.A to nie przekłada się na wyższą głośność w strimerze.Pliki jak ktoś by się pytał mam ustawione na wysoką lub max częstotliwości  więc tu też jest ok ustawienie.

36 minut temu, ProjectPi napisał:

Stad propozycje krokow celem wyjasnienia. Porownujesz zachowanie urzadzen a wnioskowac probujesz o zrodlach.

PPodlacz CD cyfrowo pod WiiMa, zeby mogl odtwarzac po analogu  to, co otrzymuje cyfrowo od CD, i porownaj poziomy z ta sama zawartoscia odtwarzana bezposrednio przez odtwarzacz CD.

Bzdury piszesz. Jedne urzadzenia maja wyzsze poziomy wyjsciowego napiecia po analogu, inne nizsze, i dotyczy to tak samo odtwarzaczy CD co streamerow.

PPodlacz CD cyfrowo pod WiiMa, zeby mogl odtwarzac po analogu   Po co mam sprawdzać transport odtwarzacza cd....?.Przecież porównanie jest całościowe odtwarzacz cd vs tidal .Różnice są wyraźne co tu trzeba nad czym debatować. 

Założę się ze podłączając mój odtwarzacz cd nawet pod inne strimery .Odtwarzacz cd będzie lepszy w pliku 16/44hz .

Nie rozumiem, przecież słychać to jednoznacznie.Jesli macie odtwarzacze cd to proszę tak zrobić po analogu.Napewno ciszej nie będzie jak już to odwrotnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AudioTube napisał:

Radek, ja nie mam streamera. Transporty plików.

Nie no, teraz już kapuję. Streamer jest cichszy. Wygrał CD. Też fajnie.

Raczej tak porządny transport i dać i jest wtedy ok.No chyba wiadomo dlaczego bardzo dużo ludzi szuka transportów dobrych(audiofile).I potem podłanczaja pod daca .Co w tym trudnego aby zrozumieć. Myślę że tak można uzyskać bardzo dobrą jakość. 

10 minut temu, AudioTube napisał:

Radek, ja nie mam streamera. Transporty plików.

Nie no, teraz już kapuję. Streamer jest cichszy. Wygrał CD. Też fajnie.

Raczej tak porządny transport i dać i jest wtedy ok.No chyba wiadomo dlaczego bardzo dużo ludzi szuka transportów dobrych(audiofile).I potem podłanczaja pod daca .Co w tym trudnego aby zrozumieć. Myślę że tak można uzyskać bardzo dobrą jakość. Tak mam ustawione nawet lepiej ni płyta fizycznie.A tak nie jest.

Screenshot_20240318-191040_TIDAL.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
30 minut temu, AudioTube napisał:

Radek, ja nie mam streamera. Transporty plików.

Nie no, teraz już kapuję. Streamer jest cichszy. Wygrał CD. Też fajnie.

Zaraz zaraz , hola hola. Temat trochę się rozrósł.

Bo widzę że dużo ludzi porusza temat głośności.

Dużo ludzi porusza temat aby testować na tym samym DAC który podaje analogowo na wzmacniacz.

No to u mnie jest taka sytuacja.

CD - Coaxial - DAC

Streamer -Coaxial - DAC.

Ten sam DAC , ten sam kabel Coaxial.

DAC ma zasilanie liniowe.

I to porównuje. Te same albumy fizyczne na płycie CD vs to samo z Tidal.

Sprzęt niedrogi.

A jeśli chodzi o dźwięk to głośność jest na tym samym poziomie , nie dotykam gałki na wzmacniaczu.

Tidal gorsza dynamika , dźwięk bardziej zbity w sobie, na niektórych albumach mniej lub bardziej podbity bas powodujący dudnienie.

Wiem że można zainwestować dużo $$$ żeby polepszyć dźwięk z Tidala. I przyjmuje do wiadomości. Z tego co czytam to nie jest łatwo w temacie.

Wiem że wtedy może być inaczej/lepiej 

niż u mnie. 

Wiele czynników moze mieć na to wpływ. Na przykład.

Nie wyczułem tej różnicy na moich poprzednich kolumnach, starych Dali 505.

Zmieniając na D28.....WTF.

Szczęśliwi Ci co nie słyszą różnicy 👍

PS . @S!N! słuchał streamerow za 10 tys i woli CD. Czyli łatwo nie jest poprostu , kupić taki streamer i Zonk. To musi boleć.

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomai napisał:

Bo widzę że dużo ludzi porusza temat głośności.

Tomek, wyrywam ten fragment celowo. Ten temat/głośność bardzo był u mnie niedoceniany.

Wręcz lekceważony. Staram się tą „głośność” wyrównywać przy testach. 
 

17 minut temu, Tomai napisał:

Tidal gorsza dynamika , dźwięk bardziej zbity w sobie, na niektórych albumach mniej lub bardziej podbity bas powodujący dudnienie.

Wiosna, cieplutko, w domu coraz rzadziej, ale wykupię tego Tidala choć na kwartał i sobie potestuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, AudioTube napisał:

Tomek, wyrywam ten fragment celowo. Ten temat/głośność bardzo był u mnie niedoceniany.

Wręcz lekceważony. Staram się tą „głośność” wyrównywać przy testach. 
 

 

Rozumiem, tylko zaznaczam że u mnie nie ma takiej potrzeby gdyż obydwie opcje grają tak samo głośno, dlatego nie ma potrzeby ruszania gałki na wzmacniaczu.

Może dlatego że gra na tym samym DACU.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...