Skocz do zawartości

Tidal vs CD


Tomai

Recommended Posts

8 godzin temu, majkel74 napisał:

A co ten Roon robi że jest lepiej? Jakieś dodatkowe przetwarzanie sygnału / korekcja? 

Można zrobić dodatkowe DSP, ale chodzi o inne protokoły. Ja nie uważam że Roon gra lepiej tylko trochę inaczej. Niestety niby mamy czasy  bit perfect,  a każdy z playerow który używam. Mconnect, Bubble upnp i USB Audio Player Pro mają trochę inne sygnatury dźwięku. Kwestia robienia lub nie serwera proxy na komórce,  różne bufory itp,  wpływają słyszalnie na jakość...

W Sotm najlepszy mod to obniżenie taktowania, a dodatkowy switch z liniowym zasilaniem to najlepsze co zrobiłem dla jakości streamingu. Więc jest dużo czynników dlaczego streaminf zazwyczaj nie gra. Wyznawca bit perfect,  zer i jedynek, nigdy tego nawet nie spróbuję...

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, majkel74 napisał:

… a po drugiej stronie jest CD, ta pierwotna audiofilska prostota, open, play i działa, bez tych wszystkich dodatków, zależności, konfiguracji, taktowań, switchy itd. 😊

sorry @majkel74 ale to tylko sentymentalne popierdółki, ale co kto lubi 🤗. Poza tym audiofilstwo i prostota to oksymoron...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shureido napisał:

sorry @majkel74 ale to tylko sentymentalne popierdółki, ale co kto lubi 🤗. Poza tym audiofilstwo i prostota to oksymoron...

Dla Ciebie pewnie tak, ale dla innych nie. Np. dla mnie ta oczywistość i prostota działania jest ważna, znam wiele osób, które mają podobnie.

Streaming bardzo sobię cenie, jego zalety też są oczywiste, natomiast z uwagi na komplikację materii póki co korzystam z Apple Music na IPhonie i dedykowany odbiornik Bluetooth , Ifi zen Blue. Dla mnie ważna jest tu niezawodność i prostota, a dla celów „rozpoznawczych” czy słuchania w tle wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, majkel74 napisał:

dedykowany odbiornik Bluetooth , Ifi zen Blue. Dla mnie ważna jest tu niezawodność i prostota, a dla celów „rozpoznawczych” czy słuchania w tle wystarczy.

U mnie jest podobnie. Słucham z sieci wyłącznie po to, żeby podjąć decyzję o ewentualnym zakupie.

Natomiast wracając do tematu wątku: niedawno oświeciło mnie, że w moim przypadku przejście na streaming (które raczej nie nastąpi) poskutkowałoby zdecydowanie lepszą jakością dźwięku. Z powodu bardzo prostego, ale niewymienionego jeszcze w tej dyskusji. Ktoś chce zgadnąć? 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Chmarski napisał:

Traktuj te półki jako ustroje akustyczne. U mnie za kolumny wjadą regały z książkami.

Książki zdecydowanie lepsze. Winyle też. Myślę, że z CD tylko wydania typu "card sleeve" i ewentualnie digipacki mają jakikolwiek korzystny wpływ. Plastikowe pudełka raczej nie robią nic dobrego. A już na pewno nie na miarę 11cm wełny mineralnej, która poszłaby w ich miejsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, michaudio napisał:

Dokładnie, książki i płyty wsunięte w regał na różną głębokość pomagają w rozpraszaniu dźwięku

Wiem. :) Do tej pory powstrzymywały mnie względy estetyczne, ale może teraz trochę się tym pobawię. Możliwości mam ograniczone ze względu na głębokość samych półek (jakieś 2 cm zapasu), ale sprawdzę i dam znać, jeśli usłyszę różnicę. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie nie wiem czy mi coś to da bo bas z moich kolumn wychodzi dookólnie. Jeszcze mi się nie udało znaleźć miejsca z jakimś dudnieniem.

Dostałem w spadku sporo książek i regały, więc i tak wyląduje to za kolumnami. Nie zdziwię się jeśli niczego to nie wniesie do poprawy dźwięku :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majkel74 napisał:

… a po drugiej stronie jest CD, ta pierwotna audiofilska prostota, open, play i działa, bez tych wszystkich dodatków, zależności, konfiguracji, taktowań, switchy itd. 😊

Co kto lubi ,dla mnie  streaming to prostota. Odpalam fona 2-3 pstryknięcia i mi gra to chce. No i ta możliwość robienia playlist to dla mnie ogromna przewaga. Na cd muszę puścić płytę(ok dla niektórych to jest właśnie przyjemność, rozumiem),sam już mam tego osobiście dość, w większości (80%)wolę słuchać składanek, a nie jednego albumu, choć i to czasem się zdarza.

Wklejam filmik o ty Eversolo DMP A8, tylko nie zapomnijcie włączyć napisów po polsku.

Gość porównuje tam jak gra on cyfrowo i po analogu.Pod koniec jest też porównane do paru dość dobrych dacków między innymi Gustarda R26 i SMLS SU10 i paru innych.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Chmarski napisał:

Ja w sumie nie wiem czy mi coś to da bo bas z moich kolumn wychodzi dookólnie. Jeszcze mi się nie udało znaleźć miejsca z jakimś dudnieniem.

Dostałem w spadku sporo książek i regały, więc i tak wyląduje to za kolumnami. Nie zdziwię się jeśli niczego to nie wniesie do poprawy dźwięku :)  

Bas omija przeszkody, ale pełne regały spowodują nierównomiernosci na czole fali, co tak czy tak pomoże, choćby częściowo, u mnie pomaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Co kto lubi ,dla mnie  streaming to prostota. Odpalam fona 2-3 pstryknięcia i mi gra to chce. 

Prostota jest jak już wszystko działa, natomiast żeby ten stan nastąpił, to najpierw trochę trzeba się trochę pobawić i nie zawsze wszystko działa od razu jak trzeba.

Ja może mam pecha, ale np. tv Sony podłączony do sieci co chwila ma jakiś z tą siecią „problem”. Czasem z jakiegoś powodu nie ma połączenia, trzeba już było dwa razy router wymieniać itd. Ale wciąż często coś „nie działa” 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, majkel74 napisał:

Prostota jest jak już wszystko działa, natomiast żeby ten stan nastąpił, to najpierw trochę trzeba się trochę pobawić i nie zawsze wszystko działa od razu jak trzeba.

To już zależy, bo jeśli masz wszystko w jednym ,to jeszcze łatwiej niż z cd playerem.Jeśli jednak masz wszystko oddzielnie to trochę roboty zanim wszystko połączysz i ustawisz może być. Ale chyba nie o to w tym wszystkim chodzi, wszystkie początkowe ustawienia powinniśmy pominąć. Zresztą gdy do takiego Eversolo zainstalujesz sobie dysk i przegrasz wszystkie płyty to masz ta samą prostotę w puszczaniu, a podobno jakość też jest niegorsza(podobno nawet lepsza) niż z cd playera.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, majkel74 napisał:

Prostota jest jak już wszystko działa, natomiast żeby ten stan nastąpił, to najpierw trochę trzeba się trochę pobawić i nie zawsze wszystko działa od razu jak trzeba.

To prawda. Po przesiadce z WiiM Pro na Bluesound Node komfort użytkowania i zadowolenia poszedł u mnie mocno do góry. Nawet komfort użytkowania CD zdecydowanie zyskał.

Tu jednak od razu zaznaczę, że nie słyszę u siebie różnicy pomiędzy CD a Tidal więc jak mam jakąś płytę na CD to i tak odpalam ją z Tidala.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chmarski napisał:

Tu jednak od razu zaznaczę, że nie słyszę u siebie różnicy pomiędzy CD a Tidal

A jaki masz odtwarzacz CD? No nie ma bata, żeby nie było żadnej różnicy na bluesound node, a playerem, a jak nie słyszysz to zazdro i problem z głowy i też spanie lepsze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...