Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz.


T Z6

Recommended Posts

Przyszedł czas na zakup wzmacniacza do kolumn Heco Aurora 700.Do tej pory jest Yamaha RN803 i jest dobrze ale mam chęć na wzmacniacz który da wyrażny progres.Budzet niezbyt duzy bo góra 8 tys zł.Wzmacniacz bez bajerów typu streaming czy inne takie.Do tego mam Bluesounda i nie zmieniam go.Kolumn tez nie chce zmieniac a wiec piecyk powinien do nich pasować.Dzwięk z racji tych kolumn powinien iść bardziej w jasną strone ale zeby nie brakowało przy tym potęgi niskich tonów.Myslałem o Audiolabie 7000A.Ale to chyba kierunek przeciwny o ile sie nie myle.Moze CA CXN 81.A moze coś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Audiolab 7000A to nie jest aż tak cieplejszy wzmacniacz, moim zdaniem gra on lekką V-ką, ale jest bardzo uniwersalny i bardzo dobrze kontroluje dół pasma. Do Heco moim zdaniem ciekawa opcja, podobnie CXA81. Sprawdziłbym też na pewno Primare i15 oraz Arcama Radię A25 ;) W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci polecił Qudral Aurum A9, swietnie zbudowany wzmak, dual mono, świetne zasilanie, wszystko robione w niemczech dla Qudral przez firmę specjalizująca się w produkcji w wzmaków. Można go dostać w jednym sklepie poniżej 1500euro,wysylka do Polski 20 euro. Świetnie grający, właśnie w ten sposób, który opisałeś w swoich oczekiwaniach. Ja już kupiłem, u mnie będzie zastępował Arcama SA30. To już wzmak, który sprawdzi się z lepszymi kolumnami, jeśli kiedyś dokonasz takiego kroku. AurumA9.jpg.5585fe241a26d4ca2dd06dae77623471.jpg

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz Kluczynski - jak się nacieszysz nowym zakupem, napisz proszę jakąś krótką recenzję tego wzmacniacza. Jestem bardzo ciekaw jak to brzmi. Myślałem o zakupie Rotela 1592 MK2, ale nie ukrywam że gdybym zaoszczędził kilka tys, to byłbym happy, mogąc zakupić lepsze kolumny.

Masz jakieś porównanie z innymi wzmacniaczami? (pisałeś o ARCAM co nieco).

7 godzin temu, T Z6 napisał:

A moze coś innego?

Rozważ może Rotele 15xx, w podanym budżecie mają opinie jednych z ciekawszych piecy.

46 minut temu, misiekx napisał:

Musi być nowy? Za takie pieniądze można już dużo lepszy używany.  Coraz więcej użytkowników idzie na łatwiznę. Jakieś polecenie przez kogoś czegoś nowego z salonu ( bo u mnie gra) i sprawa załatwiona. 🙈

Nowy łatwiej sprawdzić, przesłuchać. Z używanymi to znacznie trudniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tweeter2016 napisał:

@Tomasz Kluczynski - jak się nacieszysz nowym zakupem, napisz proszę jakąś krótką recenzję tego wzmacniacza. Jestem bardzo ciekaw jak to brzmi. Myślałem o zakupie Rotela 1592 MK2, ale nie ukrywam że gdybym zaoszczędził kilka tys, to byłbym happy, mogąc zakupić lepsze kolumny.

Masz jakieś porównanie z innymi wzmacniaczami? (pisałeś o ARCAM co nieco).

No ja to jeszcze jakiś czas go nie posłucham.W sobotę wiozę go do Polski, ale po tygodniu muszę wracać.A i do niego będę chciał dokupić Eversolo DMP A8.

Mogę ci wrzucić test, gdzie na 3 stronie tak lekko porównują go do innych wzmaków.

Jak chcesz wiedzieć więcej to napisz do kolegi "Chmarski", on testował model A8 to praktycznie to samo, A9 ma w standarcie już pilota i jak porównywaliśmy wnętza to dodatkowo ma trzy krótkie kabelki.

Tomek czyli "Chmarski " opisał swoje wrażenie na tym forum w swoim bardzo ciekawym temacie na 10 jego stronie.W pierwszej chwili był trochę zawiedziony, ale jak wzmak chwilę pograł to już wiedział ,że musi go kupić. To jeszcze nie nastąpiło, ale wiem że Tomek do tego zmierza.

https://www.areadvd.de/tests/xxl-test-aurum-a9-c9-fabelhafte-vollverstaerker-cd-player-kombination-zum-absolut-fairen-preis/3/

 

Jak chcesz się więcej dowiedzieć to napisz bezpośrednio do Tomka, on świetnie potrafi opisywać to co słyszy jak i fantastycznie o tym potrafi opowiadać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam niemieckiego, ale słowo "Kompromissloses" jest zrozumiałe :) Ten "masterpiece"  coraz bardziej mnie zainteresował. Z zakupem się nie spieszę, jest kilka miesięcy, tym bardziej mam czas żeby sobie o nim poczytać (w Polsce  sklepy chyba go nie oferują? Choć warszawskie maxaudio ma model A8).

Dzięki za link oraz namiary na kolegę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Nie znam niemieckiego, ale słowo "Kompromissloses" jest zrozumiałe :) Ten "masterpiece"  coraz bardziej mnie zainteresował. Z zakupem się nie spieszę, jest kilka miesięcy, tym bardziej mam czas żeby sobie o nim poczytać (w Polsce  sklepy chyba go nie oferują? Choć warszawskie maxaudio ma model A8).

Dzięki za link oraz namiary na kolegę.

Mnie ta strona jak ją otwieram w Chrome, tłumaczy się automatycznie na polski.Ewentualnie kliknij prawym przyciskiem myszki i dalej w Przetłumacz na Polski. W Polsce chcą za niego według pierwszej ceny gdy trzeba było zapłacić za niego 2499euro.

Tu masz ze sklepu gdzie ja kupiłem przy płatnosci przelewem zapłacisz 1468euro plus wysyłka do Polski 20 euro.

Ale jeśli masz możlwość to spróbuj wypożyczyć z polskiego salonu, tylko pamiętaj, że słuchanie trzeba zaczynać po paru godzinach grania.Tomek A8 brał  na testy z warszawskiego salonu "Na Temat Audio".

https://www.sg-akustik.de/shop/quadral-aurum-a9?sPartner=google_shopping_sg&number=SW25463&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwte-vBhBFEiwAQSv_xZyN1b-MmOF9UITWcvBR1lnq9-IG2fBqsxwJf_8OsVV4ZD5i6w4a3BoCJpsQAvD_BwE

Jeszcze raz wrzucę ten test ale teraz od 1 strony.

https://www.areadvd.de/tests/xxl-test-aurum-a9-c9-fabelhafte-vollverstaerker-cd-player-kombination-zum-absolut-fairen-preis/

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@T Z6 tak zacząłem szukać czegoś, ale patrząc na te kolumny to radził bym je sprzedać dołożyć te pieniądze do tej 8 i pierw kupić wyższej klasy kolumny. Za 10-12 tys kupisz już świetne kolumny używane, dobrane pod Twój gust. Po jakimś czasie będzie można się bawić ze wzmacniaczem pod coś pod co warto kupić lepszy piec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwnikiem teorii o słabosci kolumn Heco Aurora 700.Wczoraj podlaczyłem Onkyo A9150.Mimo iz ten wzmacniacz to tylko 2 razy 30 W na 8 ohm to jednak swietnie zagrał z Heco.To mnie przekonuje ze mozna lepiej z tymi kolumnami.Z jeszcze lepszym piecem bedzie napewno dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, T Z6 napisał:

Jestem przeciwnikiem teorii o słabosci kolumn Heco Aurora 700.Wczoraj podlaczyłem Onkyo A9150.Mimo iz ten wzmacniacz to tylko 2 razy 30 W na 8 ohm to jednak swietnie zagrał z Heco.To mnie przekonuje ze mozna lepiej z tymi kolumnami.Z jeszcze lepszym piecem bedzie napewno dobrze.

Jak tam chcesz. Ja uważam że na nic lepszego nie zasługują. Nie są to jakieś złe kolumny ale można znacznie lepiej stąd nie widział bym sensu jakiejś rozbudowy systemu pod nie. Ale każdy ma swoją drogę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Monitor Audio Silver bodajze 300 u pewnego znajomego.Podłaczone do Yamahy RN803 i do Arcama jesli dobrze pamietam SA20.Kolega zachwalał te kolumny.Ja słuchajac stwierdziłem ze nie doplaciłbym tyle kasy do czegoś co powoduje dla mnie różnice tak mało słyszalną.Miałem tez okazje posłuchać tak zachwalanych Kef R 700.I nie wywołało to u mnie zachwytu.Mój gust jest taki a nie inny.To co podoba sie Kowalskiemu i Nowakowi niekoniecznie podoba sie mojej osobie.

A idąc dalej takim tropem...To budzet trzeba by było zwiekszyć conajmniej trzykrotnie.Kolumny 10-12 tys.Wzmacniacz pewnie drugie tyle.I okazałoby sie ze źródło juz tez nie pasuje i potrzeba wymiany na coś droższego.Troche to słabe....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wing0 napisał:

@T Z6 tak zacząłem szukać czegoś, ale patrząc na te kolumny to radził bym je sprzedać dołożyć te pieniądze do tej 8 i pierw kupić wyższej klasy kolumny. Za 10-12 tys kupisz już świetne kolumny używane, dobrane pod Twój gust. Po jakimś czasie będzie można się bawić ze wzmacniaczem pod coś pod co warto kupić lepszy piec.

Skoro te straszne Heco sie nie nadają to jakie by były dobre?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, T Z6 napisał:

Skoro te straszne Heco sie nie nadają to jakie by były dobre?

Patrząc po Twoich tekstach i tym jak interpretujesz co napisałem to żadne. 

Nie znam twojego pomieszczenia, twoich preferencji, nic. 

Kolumn dobrych jest masa i nie jakieś tam Kef 700 nie wiem przez kogo niby chwalone. 

Masz na różnych biegunach kolumny: SF EA 2 w zbliżonej cenie, Dynaudio Special 25, inaczej grające tańsze Special 40, z drugiej strony chociażby Focale mini Utopia, ciekawe Klipsche Forte, jeszcze ciekawsze Kudosy C20, Tannoye, Xaviany, polskie ciekawe kolumny kilku firm. Jest tego cała masa do wyboru do koloru. I można kupić coś do czego faktycznie za 2-3 lata będzie sens się pokusić o zmianę wzmacniacza. 

Ale jak pisałem każdy ma swoją drogę i nie każdy się z nią zgadzać musi. 

5 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Jak jesteś narazie zadowolony z Auror 700 to je na razie zostaw.

Jakby był zadowolony to by nie szukał wzmacniacz :). 

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Wing0 napisał:

 

Jakby był zadowolony to by nie szukał wzmacniacz :). 

Bo czegoś mu w graniu brakuje, ale z tego co pisze bardziej jest zadowolony z kolumn a mniej ze wzmaka.

Ten ,który mu proponuję, nawet z tych auror wyciągnie to co się da, a jak zmieni na lepsze też będzie to pewnie nie gorsze ogniwo.

Ale autor zrobi to co uważa za słuszne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Bo czegoś mu w graniu brakuje, ale z tego co pisze bardziej jest zadowolony z kolumn a mniej ze wzmaka.

Ten ,który mu proponuję, nawet z tych auror wyciągnie to co się da, a jak zmieni na lepsze też będzie to pewnie nie gorsze ogniwo.

Ale autor zrobi to co uważa za słuszne.

A ciekawi mnie jak określić że wzmacniacz nie pasuje, a nie akurat akustyka albo kolumny, a może źródło? ;)

A co tam mu proponujesz? 

A widzę, ki czort? Quadral chyba kolumny robił i to raczej takie sobie, ciekawe jak wzmacniacz im wyszedł, to raczej ślub na wieki wieków, albo drogi rozwód ;)

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Wing0 napisał:

A ciekawi mnie jak określić że wzmacniacz nie pasuje, a nie akurat akustyka albo kolumny, a może źródło? ;)

A co tam mu proponujesz? 

A widzę, ki czort? Quadral chyba kolumny robił i to raczej takie sobie, ciekawe jak wzmacniacz im wyszedł, to raczej ślub na wieki wieków, albo drogi rozwód ;)

To jest tylko robione dla Qudrala pod specjalne zamówienie.Robi to bardzo znana niemiecka firma specjalizująca się własnie we wzmakach.

Świetnie zrobiony wzmak, A9 ma prawdziwą konstrukcję dual mono: oddzielny zasilacz dla każdego kanału, własne przetwarzanie sygnału i indywidualne wzmocnienie sygnału dla szerokiego zakresu dynamiki i ogromnych rezerw mocy. Zainstalowano dwa oddzielnie działające zasilacze o niskim rozproszeniu, transformator i prostownik, aby uzyskać dźwięk o solidnych podstawach, ale jednocześnie o doskonałej rozdzielczości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :). Ale ślub na wieki :). A wzmakow zbudowanych tak że kur pieje z zachwytu jest masa. A co jeden piękniejsze opisy i specyfikacje :). Baltlaba Epoca też ma piękne dual mono 2 tyś używane też siły mu nie brak. 

Nie no pewnie super, ale znając chorobę audio lepiej się obracać w bardziej chodliwym towarze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wing0 napisał:

Quadral chyba kolumny robił i to raczej takie sobie, ciekawe jak wzmacniacz im wyszedł, to raczej ślub na wieki wieków, albo drogi rozwód

Ja z kolumn jestem mega zadowolony.

@Tomasz Kluczynski mamy dżentelmeńską umowę, że jak mu się rozwód zamarzy zanim ja na swojego uzbieram to przygarnę do siebie.

U mnie przez miesiąc grał Quadral z Quadralami więc wiem na co się w razie czego piszę. 

 

Co do Aurora 700 to myślę, że ich problem leży w niskiej cenie. Zazwyczaj są parowane z tanim sprzętem i na tym bazują opinie. Jednak potrafią pokazać sporo więcej z lepszym wzmacniaczem. Słuchałem ich jak szukałem kolumn dla siebie i faktycznie tak było. Nie są to kolumny, które będą walczyły z tymi 3-4 razy droższymi, ale z tymi 2x droższymi wcale na takiej straconej pozycji nie są.  

Chyba są trochę ja te moje Quadrale które relatywnie w stosunku do tego co prezentują kosztowały tyle co miska ryżu. 

I jak będę miał drugą miskę ryżu to bez wahania sięgam po wzmacniacz Quadrala, bo on według mnie gra w zdecydowanie wyższej lidze niż to co mamy dostępnego w jego cenie.

Oczywiście mówię o nowych sprzętach, bo na rynku wtórnym można trafić perełki, ale trzeba umieć szukać i liczyć się z tym, że coś tam jednak może okazać się nie tak super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...