Skocz do zawartości

Sprzęt hi-fi w budżecie do 6000 zł (trudny salon)


Mikael

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim!

Jest mi bardzo miło, że mogę dołączyć do społeczności zrzeszonej wokół tego forum. Moja historia jest taka, że zawsze marzyłem o swoim kąciku do słuchania muzyki, innym niż słuchawki. I być może, to właśnie ten moment, kiedy będzie taka możliwość. 

Chciałbym, abyście pomogli mi przede wszystkim stwierdzić, czy zakup kolumn do mojego salonu połączonego z kuchnią ma sens. Całość jest otwarta na przedpokój i ma około 25 m2. Spróbowałem to narysować - rzut zamieszczam poniżej. Wrzucam też zdjęcie wykonane zza fotela, na którym dotychczas słuchałem muzyki - mam głośnik podłączony do gramofonu przez przedwzmacniacz. Słucham również na słuchawkach, który grają przez mały DAC podłączony do telefonu. I mam nieustanne wrażenie, że to tak jakbym oglądał film przez dziurkę od klucza. 

I tu przechodzimy do clou tego wpisu:

Kolumny (podłogowe lub na standach) miałyby stanąć obok szafki do TV. Jak widać, jest tam odrobina miejsca (lampka oczywiście zniknie). Jednak czy to nie jest za mało miejsca? Czy zainwestować w tor słuchawkowy i pogodzić się z tą sytuacją.

A jeśli jednak nie jest tak źle, to chciałbym, abyście podpowiedzieli mi jaki wzmacniacz (najlepiej niewielki, coś w stylu Cambridge Audio Evo 150, ale duuużo tańszego) i jakie kolumny dobrać. Jak coś wytypuję, to spróbuję gdzieś umówić się na odsłuchy. Fajnie, gdyby wzmacniacz miał przedwzmacniacz gramofonowy, wzmacniacz słuchawkowy i obsługiwał streaming.

Drugą opcją jest ustawić kolumny obok szafki z gramofonem, po obu stronach. Ale wtedy grałoby to w bok, co raczej wydaje się bezsensowne. 

PS Opcja przemeblowania odpada, tak jak i wieszanie TV na ścianie (ze względów niezależnych ode mnie)

rzut-salonu.png

IMG_2026.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czyli jestes z miejscu w ktorym ja bylem jakies 4 lata temu.

Tylko z ja nie wiedzialem o forum. Poprostu zmierzylem pokoj, zerknalem co jest na rynku i zamowilem kolumny. 

W moim przypadku to Pylon Audio Diamond 25. Nie mowie ze jest idealnie i zajebi... ale mnie odpowiada.

Chcialem jednak bardziej zwrocic uwage na ich rozmiar. W takim pokoju stawialbym raczej smukle kolumny. Moze tez tak byc, ze jak zamontujesz troche absorberow to i troszeczke wieksze tez zagraja. Zonie sie ten pomysl moze nie spodobac ale na rynku sa naprawde fajnie wygladajace absorbery czy inne ustrojstwa, wiec moze da sie przekonac.

Oczywiscie nie kupowalbym niczego przed zainstalowaniem i sprawdzeniem systemu. Moze sie okazac ze glosnosc z jaka sluchasz muzyki czy jej rodzaj nie spowoduja prolemow z dzwiekiem. Jesli tak to wtedy do sklepu po pomoc. Mozna tez kogos wynajac by ci pomiary zrobil i doradzil co dalej. O tym jednak pojecia nie mam wiec sie nie wypowiem.

Ogolnie nie poddawaj sie. Ja mam pomieszczenie 3 na 5 i jest przyjemnie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mikael napisał:

Kolumny (podłogowe lub na standach) miałyby stanąć obok szafki do TV.

Żeby nie zaburzać specjalnie wystroju, szedłbym w monitory na sta dach, nie będzie zwaliście w sensie wizualnym. A i tak będziesz słuchał w bliższym polu przy linii kolumn.

1 godzinę temu, Mikael napisał:

Fajnie, gdyby wzmacniacz miał przedwzmacniacz gramofonowy, wzmacniacz słuchawkowy i obsługiwał streaming.

Jeśli we wzmacniaczu chcesz wszystkie te dodatki, zwłaszcza dziurka do słuchawek nie będzie w tym dobrej jakości brzmienia.

Funkcjonalnie na pewno będzie ok. ale ten CA EVO 150 all in one jest spoko, to dobry wybór, trzeba tylko dobrać kolumienki, by był fun i zadowolenie.

Niestety daleko od zalozonego budżetu, a trzeba jeszcze zostawić coś na głośniki. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mikael napisał:

Dzień dobry wszystkim!

Jest mi bardzo miło, że mogę dołączyć do społeczności zrzeszonej wokół tego forum. Moja historia jest taka, że zawsze marzyłem o swoim kąciku do słuchania muzyki, innym niż słuchawki. I być może, to właśnie ten moment, kiedy będzie taka możliwość. 

Chciałbym, abyście pomogli mi przede wszystkim stwierdzić, czy zakup kolumn do mojego salonu połączonego z kuchnią ma sens. Całość jest otwarta na przedpokój i ma około 25 m2. Spróbowałem to narysować - rzut zamieszczam poniżej. Wrzucam też zdjęcie wykonane zza fotela, na którym dotychczas słuchałem muzyki - mam głośnik podłączony do gramofonu przez przedwzmacniacz. Słucham również na słuchawkach, który grają przez mały DAC podłączony do telefonu. I mam nieustanne wrażenie, że to tak jakbym oglądał film przez dziurkę od klucza. 

I tu przechodzimy do clou tego wpisu:

Kolumny (podłogowe lub na standach) miałyby stanąć obok szafki do TV. Jak widać, jest tam odrobina miejsca (lampka oczywiście zniknie). Jednak czy to nie jest za mało miejsca? Czy zainwestować w tor słuchawkowy i pogodzić się z tą sytuacją.

A jeśli jednak nie jest tak źle, to chciałbym, abyście podpowiedzieli mi jaki wzmacniacz (najlepiej niewielki, coś w stylu Cambridge Audio Evo 150, ale duuużo tańszego) i jakie kolumny dobrać. Jak coś wytypuję, to spróbuję gdzieś umówić się na odsłuchy. Fajnie, gdyby wzmacniacz miał przedwzmacniacz gramofonowy, wzmacniacz słuchawkowy i obsługiwał streaming.

Drugą opcją jest ustawić kolumny obok szafki z gramofonem, po obu stronach. Ale wtedy grałoby to w bok, co raczej wydaje się bezsensowne. 

PS Opcja przemeblowania odpada, tak jak i wieszanie TV na ścianie (ze względów niezależnych ode mnie)

rzut-salonu.png

IMG_2026.jpeg

Cześć

W Twojej sytuacji, można by umiejscowić głośniki podstawkowe na końcach tej szafki. Z obydwu stron, mogłyby zmieścić się monitory średnich rozmiarów.

Jeśli też, chciałbyś połączyć funkcjonalność sieciową z użytecznością, to amplituner sieciowy mógłby rozwiązać wszystkie Twoje wątpliwości.

Dlatego też, chcielibyśmy Ci zaproponować następującą konfigurację:

-Yamaha RN600 - https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-r-n600a.html

-B&W 606s3 - https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/bowers-wilkins-606-s3.html

Sądzę, że obowiązkowo powinieneś posłuchać tych urządzeń lub też w następnym kroku wypożyczyć na odsłuch :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cześć

W Twojej sytuacji, można by umiejscowić głośniki podstawkowe na końcach tej szafki. Z obydwu stron, mogłyby zmieścić się monitory średnich rozmiarów.

 

 

Ja bym dodal zeby glosniki byly ekranowane magnetycznie bo moga byc niespodzianki z tv.

O kombajnach ze streamerami poczytaj czy sa gapless bo tez moga byc niespodzianki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie do stylu retro pasowałyby Wharfedale Linton na standach z miejscami na winyle + NAD 3050 LE. O ile używane Wharfedale na standach może dałoby się znaleźć za 4 tys to sprawa wzmacniacza będzie bardziej skomplikowana. Albo możesz kupić nowe  coś jak Wiim Amp czy Loxjie A40+ Wiim, albo np z rynku wtórnego coś jak Yamaha rs-700 + Wiim pro plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Fandiscopolo napisał:

Ja bym dodal zeby glosniki byly ekranowane magnetycznie bo moga byc niespodzianki z tv.

O kombajnach ze streamerami poczytaj czy sa gapless bo tez moga byc niespodzianki.

W przypadku ekranowania, to akurat B&W nie są ale tutaj można byłoby telewizor powiesić na stanie i wtedy zrobić sobie więcej miejsca na te głośniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Ze wzmacniaczy zainteresowałbym się na pewno Audiolabem 6000A Play. Przyjemny, ciepło grający wzmacniacz, który jest u nas bardzo częstym wyborem w tym budżecie. Jeśli szukasz jeszcze tańszej opcji, to 6000A + WiiM Mini. Z kolumn trochę opcji jest, w tym Pylon Pearl 25, Heco Victa Elite 702, Q Acoustics 5040 oraz 3050i jeśli biały kolor z outletu Ci nie odpowiada ;) W razie czego zachęcam do kontaktu, umówienia się na odsłuchy, a także do obejrzenia filmu :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca trochę jest, ten lewy róg będzie podbijał bas, więc sugerowałbym wysunięcie przed szafkę kolumn, przynajmniej na jej głębokość. Z podłogówek poleciłbym kolumny z niewyeksponowanym mocno basem, ale zwartym, szybszym np. Polk RTiA5, które dosyć dobrze znoszą bliskość ścian, bez nadmiernego wzbudzania basu i wpadania w rezonanse, przeciąganie. Góra jest delikatnie podbita, rozdzielcza, bez ostrość, dającą bardzo dobre efekty przestrzenne jak na cenę kolumn.

Z kolumn podstawkowych z dobrze kontrolowanymi niskimi tonami i trochę mocniej niż w Polk podbitą górą poleciłbym Triangle Borea BR03. Też są to kolumn przyjazne w ustawieniu i czasem nawet zbliżenie ich do ściany jest pożądane w celu podbicia niskich tonów. Do nich są także solidne, dedykowane podstawki S01.

Do napędzenie kolumn z kompaktowych rozwiązań, można zastosować Topping PA7, który może pracować jako końcówka mocy, którego sterowaniem zajmie się NuPrime WR-2, który jest streamerem, przedwzmacniaczem (regulacji głośności na końcówce) i wzmacniaczem słuchawkowym. Jedynie do niego musiałbyś dokupić przedwzmacniacz gramofonowy np. Pro-Ject Phono BOX E i podpiąć się pod wejścia WR-2 "Line in" 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten regal troche maly jest, lepiej troche przesunac go w prawo I postawic tam jakies kolumny.

Choc teraz mi sie przypomnialo, ze na jednym z kanalen YouTube sluchali na takiej szafce - czyli dość blisko siebie - Sonus Faber Minima Amator I bardzo to fajnie brzmialo. Ktos inny miał MA Gold 100 tez na szafce choc ta , byla chyba troche dluzsza. Nie poddawać się i próbować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ferszcik To był sklep który swój kanał ma z bardzo dobrze nagranym dźwiękiem i z elektroniką od budżetowych do high end. YouTube,  YouTubem ale jak jest dźwięk dobrze nagrany można różnice w porównaniach usłyszeć. To tak dla rozeznania .

Na start.

 

Panowie te Lintony to chyba za duże na tą ścianę. 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mikael napisał:

Panowie, a Cyrus One HD/Cast? Mały, podobno dobra dziurka słuchawkowa, mocny przedwzmacniacz gramofonowy… Audiolab 6000A bardzo mi się podoba, ale jest szeroki jak normalne wzmacniacze. 

Mi nie podszedł. Czegoś mi brakowało. 

Podobny w rozmiarach jest Synthesis Roma 54DC+. Brzmieniowo mi bardziej pasuje, mniej się grzeje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...