Skocz do zawartości

kolumny do 2500para + AMP do 1k


JF01

Recommended Posts

Witam wszystkich jako nowy użytkownik który błądzi od dłuższego czasu we mgle.

Poszukuję kolumn które będą POPRAWNE ale poradzą sobie z muzyką elektroniczną/basem jak najlepiej.

Muzyka której słucham to metalcore, hardcore, sporo ciężkiego grania, ale jednocześnie bardzo dużo techno i innej brudnej elektroniki, synthów etc

Jestem świadom że bez subwoofera to nie będą wrażenia kinowe, ale nie o to mi chodzi, głośniki przede wszystkim mają grać muzykę i chciałbym żeby były wystarczająco "płaskie" jednak bardziej rozrywkowe w dolnym paśmie i nie gryzły w uszy na górze. Chciałbym dostać możliwie silny i uderzający bas jaki da się wyciągnąć w kolumnach tego typu nie niszcząc reszty wrażeń i nie mając szans na podpięcie dedykowanego woofera.

Znalazłem recenzję video (gość z Reviews na YT) Klipsch RB 81 mk2 i zaczalem się nad nimi zastanawiać na poważnie bo są to chyba jedyne głosniki z 8 calowymi wooferami ktore potrafią walnąć.

ALE strasznie dużo naczytałem się że ich góra jest męcząca i teraz już totalnie nie wiem.

Elac DBR są nudne, Klipsche mojego znajomego (RF-62 mk2) grają dla mnie mało energicznie, są głośne potrafią klepnać mocą, fajnie ale brakuje troszkę niższych czestotliwości.

Na subwoofer nie mam po prostu miejsca, na podłogówki też nie. Pomieszczenie to około 20 paru metrów kwadratowych i będą stały na szafce ikea kallax, czyli od ściany do frontu glosnika mam jakieś 43 - 45cm.

 

Zastanawiałem się nad XTZ Spirit 4 ale bardzo mało o nich wiadomo na moje i chodza słuchy że firma pada, nie wiem jak z kosztami i dostawą.

ELAC DBR62 ale tak jak mówię, są nudne jednak, a Debut 6.2 to chyba straszne muły w dole.

Triangle BR03? Myślałem już nawet nad aktywnymi KRK Rokit 8 gen4 czy Kali IN-8 v2. Na tym etapie na prawdę nie ważne czy pasywne czy aktywne.

 

Co do wzmacniacza myślałem o jakimś Fosie audio BT20a PRO (głównie), SMSMLu czy Toppingu, problem pojawia się bo bardzo chciałbym mieć wejście RCA (kontroller DJski), USB (PC) oraz Optical (streamer, jakiś wiim pewnie). Tutaj dyskusja jest otwarta bo to zależy na co padnie ze względu na potrzebną moc i wtedy będę się martwił co jak pospinać.

Edytowano przez JF01
dodanie paru zdań
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno zdanie sprostowania bo nie mogę edytować :)

Jestem prawie przekonany do klipscha przez to co można z niego ukręcić, ale nie wiem co mógłbym z nim zestawić w moim zakresie potrzeb, bo wszędzie przewija się żeby zestawić go z czymś ciepłym co by ta góra tak właśnie nie psuła reszty.

Jeśli to jest bez sensu, to wracamy do podstawy posta - szukam czegoś dalej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem, bo sprawdziłem. Za takie pieniądze polecam z serca 2 kolumny podstawkowe Quadral Signum 20. Cena za dwie nowe około 2300 PLN. A to tego coś niezwykłego, zaskakująco dobrego - wzmacniacz polski. lampowy Taga Harmony HTA-25B V.2. Kosztuje 800zł 🙂 Hybrydowy lampowo-tranzystorowy. CU DO. Gra jak za 6tys zł

Jakby  co to na przyszłość można go tanio będzie stuningować u faceta z Sinusaudio. Kondensatory, potencjometr itd. Te quadrale z tym wzmacniaczykiem dostały drugie życie, bas był taki, że nie zauważyłem że wyłączony mam subwoofer, średnie i wysokie wysoce melodyjne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, q-ku napisał:

A to tego coś niezwykłego, zaskakująco dobrego - wzmacniacz polski. lampowy Taga Harmony HTA-25B V.2.

Może nie piszmy, że Taga to polski wzmacniacz. To chiński wzmacniacz w polskiej dystrybucji. Nasz udział ogranicza się do przekartkowania katalogu jakiegoś dalekowschodniego producenta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z drugiej ręki, np. takie monitory z 20cm wooferami: https://m.olx.pl/d/oferta/monitor-audio-silver-100-6g-orzech-na-gwarancji-CID99-IDZxe85.html

Ma co pompować powietrze, może Sub nie będzie potrzebny:

image.jpeg.c36e5b6a650bd16463067894c637527d.jpeg

Tu coś do poczytania na ich temat:

https://hi-fi.com.pl/testy/kolumny/4568-monitor-audio-silver-50-monitor-audio-silver-100.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, q-ku napisał:

Podpowiem, bo sprawdziłem. Za takie pieniądze polecam z serca 2 kolumny podstawkowe Quadral Signum 20. Cena za dwie nowe około 2300 PLN. A to tego coś niezwykłego, zaskakująco dobrego - wzmacniacz polski. lampowy Taga Harmony HTA-25B V.2. Kosztuje 800zł 🙂 Hybrydowy lampowo-tranzystorowy. CU DO. Gra jak za 6tys zł

Jakby  co to na przyszłość można go tanio będzie stuningować u faceta z Sinusaudio. Kondensatory, potencjometr itd. Te quadrale z tym wzmacniaczykiem dostały drugie życie, bas był taki, że nie zauważyłem że wyłączony mam subwoofer, średnie i wysokie wysoce melodyjne.

Czy ten wzmacniacz nie będzie raczej słaby? Kolumny wydają się ok, nawet bardzo, w ogóle nie rozważałem takiego kierunku więc otwarłeś mi sporo do poczytania teraz.

 

35 minut temu, majkel74 napisał:

Może coś z drugiej ręki, np. takie monitory z 20cm wooferami: https://m.olx.pl/d/oferta/monitor-audio-silver-100-6g-orzech-na-gwarancji-CID99-IDZxe85.html

Ma co pompować powietrze, może Sub nie będzie potrzebny:

image.jpeg.c36e5b6a650bd16463067894c637527d.jpeg

Tu coś do poczytania na ich temat:

https://hi-fi.com.pl/testy/kolumny/4568-monitor-audio-silver-50-monitor-audio-silver-100.html

 

Myślałem o serii bronze od nich przez chwilę, właśnie w rozmiarze 8 cali bo nowe są w zasięgu finansowym. Czy jest wielka różnica między silverami a bronzeami?

I co do tego w takim razie zestroić? One są dużo delikatniejsze od klipszy ale podobno potrafią "kopnąć", czy jakiś Fosi czy SMSL tutaj da radę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Ogółem najlepiej będzie ponownie udać się na odsłuch i sprawdzić kilka opcji. Na pewno posłuchałbym KEF Q350, Monitor Audio Bronze 100, może coś z Argona. Jako wzmacniacz Taga HTA-25B, WiiM Amp, Argon Audio SA1 ;) W razie czego zapraszam do kontaktu i wizyty w naszym salonie, podziałamy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, JF01 napisał:

Czy ten wzmacniacz nie będzie raczej słaby? Kolumny wydają się ok, nawet bardzo, w ogóle nie rozważałem takiego kierunku więc otwarłeś mi sporo do poczytania teraz.

 

Myślałem o serii bronze od nich przez chwilę, właśnie w rozmiarze 8 cali bo nowe są w zasięgu finansowym. Czy jest wielka różnica między silverami a bronzeami?

I co do tego w takim razie zestroić? One są dużo delikatniejsze od klipszy ale podobno potrafią "kopnąć", czy jakiś Fosi czy SMSL tutaj da radę?

napisałeś "Pomieszczenie to około 20 paru metrów kwadratowych i będą stały na szafce"

 - starczy mocy:-) a kolumny to już koniecznie dostosowane do małych pomieszczeń - i wzmacniacz i kolumny zaskakują żwawością

co do suba.... z czasem zatęsknisz jednak za subwooferem- polecam yamahy - są świetne w dobrym basie i ... bezawaryjne (co nie jest pewne w wielu firmach, np Dali nawala)

43 minuty temu, JF01 napisał:

Czy ten wzmacniacz nie będzie raczej słaby?

te moce wzmacniaczy są mocno fetyszyzowane, na takie pomieszczenie to i 2x 20W ale naprwdę dobrze grane starczy. Dlatego lampowe już się w to nie bawią.
ale tak cvzy siak - wzmacniacz za takie pieniądze kupiłbym używany a dobry - w takim razie super grają z tymi kolumnami wzmacniacze i amplitunery Yamahy - mam, grywam. Ale po zabawie z tym wzmacniaczem lampowym zbieram i wkrótce kupuję coś większego lampowego. Ale to już inny rząd cenowy - nawet nie x10, lecz lepiej
używanego sprzętui jest masa na allegro

ale kolumny to kup nowe - te quadrale naprawdę dają czadu, wyjątkowo są sprężyste, z wigorem - na youtube jest kilka testów

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć :) Ogółem najlepiej będzie ponownie udać się na odsłuch i sprawdzić kilka opcji. Na pewno posłuchałbym KEF Q350

Autor wątku szuka czegoś dynamicznego, z mocnym, niemal subwooferowym basem do słuchania ciężkiego łojenia i techno. Te KEFy uważasz to dobry wybór przy takich oczekiwaniach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.05.2024 o 19:10, majkel74 napisał:

Autor wątku szuka czegoś dynamicznego, z mocnym, niemal subwooferowym basem do słuchania ciężkiego łojenia i techno. Te KEFy uważasz to dobry wybór przy takich oczekiwaniach?

 

Dnia 2.05.2024 o 17:44, Q21 napisał:

Cześć :) Ogółem najlepiej będzie ponownie udać się na odsłuch i sprawdzić kilka opcji. Na pewno posłuchałbym KEF Q350, Monitor Audio Bronze 100, może coś z Argona. Jako wzmacniacz Taga HTA-25B, WiiM Amp, Argon Audio SA1 ;) W razie czego zapraszam do kontaktu i wizyty w naszym salonie, podziałamy. 

 

Już prędzej monitor audio bym posłuchał, tylko boję się cały czas odległości od ściany na tylno portowanych głośnikach.

Kolega ma te KEFy i wymienia, bo mało jednak dynamiki i brakuje mu czegoś. Muszę do niego wbić jeszcze posłuchać więcej gatunków, ale na tyle na ile juz je słyszałem to wydaje mi się że można lepiej pod moje gatunki.

 

Decyzja jest ciężka, chyba spróbuję i tak osłuchać gdzieś te klipsche rb81 i Monitor Audio bronze 100 (szkoda bo pewnie jak się monitor audio okazż spoko to tych silverów nie będzie w okazji do kupienia z drugiej ręki :) )

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, majkel74 napisał:

Pojawiają się silvery na olx i jak na gwarancji jeszcze i widać ze zadbane to wszystko powinno być ok. Nie wiem jak się one mają do Bronze, ale jednak wyższa seria, wiec się pewnie producent musiał postarać, żeby była jakaś różnica na plus ;)

To prawda.

Co do dalszego ciągu wątku: zastanawiam się też dalej nad tymi XTZ Spirit 4 , niby mniejsze, ale po jakimś dziwnym internecie jak szukałem info na ich temat to wszyscy chwalą dynamikę zarówno w dole jak i na górze, 30dni na zwrot, tylko wtedy robi mi się kolejny problem - wzmacniacz, bo jak kupię wzmaka do nich, a potem stwierdzę że to nie to :) 

Czy ktoś z forum w ogóle je słyszał? I druga kwestia, pomoże ktoś czy np. taki wiim amp do nich by styknął?

To są dane ze strony na temat spirit 4:

Frequency Response (+/- 3dB) - 42 - 22.000 Hz
Nominal impedance - 4 - 8 Ohm
Sensitivity (2,83 V/1 m) - 86 dB
Power Handling (IEC 268-5) - 200 W Short term, 100 W Long term

 

I teraz dalej nie rozumiem, jak to głośnik ma 4 - 8 omów? albo 4 albo 8, czy się to ustawia jakoś? tak samo wzmacniacz, 4 - 8?

czy jak głośniki mają 4, i wzmacniacz 4, to pracują na 4 i wtedy mogę patrzeć na wartości które są przy 4?

Oraz chyba jednak wiim amp będzie za słaby jednak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Miras23 napisał:

Nie widziałem tutaj aby ktoś polecił Yamaha AS201, wzmacniacz z imponującą mocą 2x176 W /  4 Ohm  , do tego jakieś mobitorki Pylona i można mieć fajny systemik.

Jak ktoś naprawdę nie ma pieniędzy na coś lepszego to ok. Ale takich sprzętów jak AS201 czy 301 nie powinno się polecać, bo grają płasko i sucho. Jak Yamaha to chociaż AS701. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.05.2024 o 19:10, majkel74 napisał:

Autor wątku szuka czegoś dynamicznego, z mocnym, niemal subwooferowym basem do słuchania ciężkiego łojenia i techno. Te KEFy uważasz to dobry wybór przy takich oczekiwaniach?

Wbrew pozorom znam sporo osób, które się na nie zdecydowały przy podobnych oczekiwaniach :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie o 175 watach poboru przy 230 woltach w gniazdku . Moc oddawana przez wzmacniacz, to 175w przy około 28-35V, wzmacniacz oddaje mniej mocy niż pobiera, bo resztę traci zamienioną bezproduktywnie  w ciepło. Tu nie ma żadnych czarów, to fizyka. Nikt nie wymyślił jakiegokolwiek wzmacniacza audio który oddał by więcej mocy niż by pobierał, to nie perpetuum mobile.

Edytowano przez michaudio
Rozszerzenie treści
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...